0 oy
109 göst.
Diğer kategorisinde (85 puan) tarafından
Hanımlar belki aranızda bilen olur diye sorim dedim ya ben 3 gün önce kaynanamlara yardım olsun diye köye geldim onlar sabah tarlaya gidiyor akşamda kaynanam süt sağlıyor sabah kaynatıyor dedim ben yaparım dün kaynatım hiç bişey olmadı yoğurt yaptık buğun kini kaynatım hani dünkü gibi yaptım ektıra bişey yapmadım Bi baktım kesildi süt niye acaba  mahçup oldum ya ziyan oldu 

6 Cevaplar

0 oy
(4,178 puan) tarafından
Eksimıs cnm kalıp gıbı peynir yap kahvaltı ya cok guzel oluyor ben kesilince oyle yapıyrm
-Reklam-
0 oy
(812 puan) tarafından
Bozulmuş süt canım
(85 puan) tarafından
Bencede balkonda bırakmıştı havalar ısındı sonuçta
(812 puan) tarafından
Artık bir saat dışarda kalmamalı yoğurt ta sütte
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Sütü beklettiniz mi yani biriktirdiniz mi sıcakta kaldıysa da kesilir  bı kaç gün geçtiyse de kesilir hemen lor peyniri yapiver hiç birşey olmaz 
(85 puan) tarafından
Dökmedim o yüzden akşam sagdı balkonda bıraktı sabahta ben kaynatım 2 kova süt vardı biri keçi sütü biri inek  sütü bana dedi karıştırma kaynatırken  ayrı ayrı yapıcaktım baktım 1 i kesildi diyerini elemedim dolaba koydum geldiginde söylicem böyleyken böyle
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Ziyan olmaz canım tamamen kesilene kadar kaynat lor yap kahvaltıda yersiniz 
0 oy
(663 puan) tarafından
Çiğ süt çabuk bozulur pişmiş olursa uzun süre durur dolapta hatta çiğ süt dolapta bile ömrü kisa olur mutlaka kaynatıp atacaksın dolaba ben öyle yaparım dolapta 1 haftaya kadar durur yeterki pişmiş olsun 
(85 puan) tarafından
Bundan sonra dicem sabaha birakmıyalım akşam kaynatım
(663 puan) tarafından
Tabi öyle yap ben çok yorgun da olsam o sütü kaynatirim mutlaka öyle bırakmam çünkü çok çabuk bozuluyor bakteri olduğu için
0 oy
(11,295 puan) tarafından
 sıcakken hemen ağzını kapattip beklediyse kaynarken kesiliyor biraz tuz at kaynat süzdür peyniri lezzetli olur böreğe sigara boregine falan koy hatta

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
13 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Gamzemucize (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 186 göst.
12 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Metinin annesi (329 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 87 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 410 göst.

380,206 soru

11,382,403 cevap

34,881 kullanıcı

...