0 oy
165 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
Kızlar biz ek gıdaya geçtik sadece mama ile besleniyorduk o yüzden kilo alması durdu ek gıdaya geçiş yaptırdılar doktor ilk yoğurt ver dedi verdim şimdi nasıl ilerleyim ne vereyim nasıl vereyim siz neler yaptınız bana anlatır mısınız 

7 Cevaplar

0 oy
(12,490 puan) tarafından
3 gün kuralı uygulayacaksan kabak havuç patates bunlarda tek tek başla sonra meyvelere geç
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cici bebe ez koy yogurda mesela yemesi guzelse danino vereblrsn 
tarafından
Şey gibi  oldu bu
 al sana bombee  :D
tarafından
Yorum yaptığı gibi hesabını da sildirdi ☺
tarafından
Hahahaa bu çok güzeldi al sana bombeee hee ☺☺☺
tarafından
Yorumu size uymaya bilir ama insanlarla dalga geçmek nedir yani kadin fikrini yazmış her fikrinin yazanı uygulayacak değiliz okur geçersiniz kaç  kisi kadının üstüne gidip birde dalga geçiyorsunuz ne garip insanlar var burda ya çocuk gibisiniz
tarafından
Kadın gideli çok oldu bu bir ikincisi de   yanlış. Bir uyhulama. Olduğu için   bebeğe zararı olacağını düşündüğümüz için yok daha neler diyerekten yorum yaptık canım    bilmeyem birisi de diyecek ben burda görmüştüm. He dur ben de vereyim diye cek olan bebeğe olacak
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Ben irmili muhallebi kabak havuç çorbası falan veriyordum 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Millet kafanız mı iyi 4.5 aylık diyor 4.5

4.5 aylık ek gıda veremezsin bacım doktor demişse başka ama ben doktor demesine de katılmıyorum. Yoğurt tattır ne zaman yoğurdu kaşıkla yerse o zaman ufaktan tadımlara başlarsın. Acelen niye onu da anlamadım 
(220 puan) tarafından
Açıklama da yazıyor ama doktor dediği için geçtik yoğurt ver falan diye
(220 puan) tarafından
Acelem yok çocuğum sadece mama yiyor onunla da alması gereken kilo ve boy çok alt sınırda mecbur geçiyoruz
(3,259 puan) tarafından
Bende 2 çocuğumu mama ile büyüttüm alacağı ek gıda zaten tadımlık olacak kilosuna etki etmez
(220 puan) tarafından
Öyle ama her geçen gün kaşığı artırıyoruz çay tatlı sonra yemek kaşığı az bi şey de olsa kilosuna etki eder bize hem doktor hem sağlık ocağı ebesi söyledi mecbur kaldım iki aydır geriledi gelişmesi
(3,259 puan) tarafından
Kaşık maması ve yoğurt ile başla o zaman hipp in 4 aydan sonra verilen mamaları var
0 oy
tarafından
Valla canım 4 buçuk ay çok küçük ben de tadımlık vereyim diyorum az az bilsin farklı lezzetler i hem de iki vitamin insin. Boğazından diye aklıma geliyo. 4 aylık anne sütü alıyo artı bazen mama  veriyorum sütüm  az  çünkü... Bilemiyorum bir iki ay daha sabrederse sütüm inşallah 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
5 aylık olsa da başlasan daha iyiydi ama doktor gördüyse bir şey de diyemiyorum. Ben ilk yoğurt tattırdım. İlk zaten her şeyi tatmak için veriyoruz doyması için değil. Daha sonra havuç haşladım çok az ama böyle ezince bir tatlı kaşığı kadar bile çıkmayacak. Haşla ez üzerine çok az zeytinyağı. Günde 1 defa 3 gün verdim. Daha sonra kabak ve patates aynı şekilde. Bunları tattırdıktan sonra avakoda çok az ezip yoğurtla verdim. Bebeğin durumuna göre sonra yoğurt çorbasına geçersin 
0 oy
(522 puan) tarafından
İç gün kuralı havuç patates kabak yoğurt meyvelerden baslayabilrsin sonrası kendiliğinden geliyor :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 106 göst.
2 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alisimm (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
26 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 75 göst.
19 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 87 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Havva45 (257 puan) tarafından soruldu

379,175 soru

11,350,370 cevap

34,818 kullanıcı

...