0 oy
1,191 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından

Yeni doğum yaptım. Tam dövme yaptıracaktım hamile olduğumu öğrendim. Emzirme sürecinden sonraya kaldı ama ben model bakmaya başladım. Normalde sakura çiçeği ve hakuna matata düşünüyordum ama erteledim. Aklımda aşağıdakiler var. Sakura ondan sonra :) sizce hangisi

image

image

image

image

image

48 Cevaplar

+1 oy
(1,097 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap

Arkadaşlar sizce hangisi güzel diye sordum. Sizce abdest geçiriyor mu günah mı haram mı diye sormadım. O kısmı ben kendim araştırdım zaten. Bir dövmemde var. Sağolun 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu konuyla ilgi yeni bir fetva yayınladı.

Fetvada, "Vücudunda dövme bulunan bir kimse mümkünse, onu ortadan kaldırmalıdır. Bu mümkün olmazsa, Allah'tan bağışlama dilemelidir" denildi.

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun fetvasında şu ifadelere yer verildi:
' Dövme yaptırmak yasaklanmış olmakla birlikte, deri üzerinde suyun alta ulaşmasına engel olacak bir tabaka oluşturmadığı için gusül ve abdeste engel değildir."

Günah evet ama gusüle engel değil 
(1,000 puan) tarafından
Günahımi harammi olduğunu bildigine göre hangisini yapacağınıza bilirsin bence fikre ihtiyacın yok gibi
(1,097 puan) tarafından
Elbise alırken fikir sormak gibi düşün :) abdest geçirdiğini biliyorum ve benim araştırmam bu yönde. Eğer bunu sorsaydım cevaplar okey. Ama malesef sorum bu değildi
-Reklam-
+18 oy
(4,134 puan) tarafından
Günah haram.......
(2,856 puan) tarafından
Ben göze alamam
Da işte varmış demeki
Ayy  gerçekten kötü ya
Gerçi biz söylesek ne olacak ki zaten post sahibinin bu ikinci dövmesi imiş
Yani düşün artık
(812 puan) tarafından
Bende belki fikri değişir vesile oluruz dedim kuzum ya Allah doğru olanı görmelerine yardım etsin Aminn
(2,016 puan) tarafından
Dovme gusul geciriyor canim sadece haram buyuk gunah yoksa dovem yapip imana gelenlere sizin abdest olmuyormu diyecek hocalar
(1,097 puan) tarafından
Günah mı veya haram mı diye sormadım. Teşekkürler.
(4,134 puan) tarafından
Belki ALLAH'ın sevdigi Kulusun ve yapmanı istemedigi icin sana bi uyari geliyo.. selametle..
+6 oy
(2,831 puan) tarafından
Hiçbiri ben karşıyım ama yapana saygım var herkesin kendi tercihi peygamber efendimiz dövme yapana ve yaptırana Allah lanet etmiştir buyuruyor ve abdes olmuyor maalesef
(1,097 puan) tarafından
Gerçekten tartışma postuna vaaz postuna döndü. Arkadaşlar tekrar söylüyorum benim sorum " sizce hangisi güzel?" Haram mı günah mı demedim.
(1,097 puan) tarafından
Sizde araştırın biraz ben araştırdım yeterince merak etmeyin. Ayrıca gğzel yorum beklemekle alakası yok. Ben dövme yaptırayım mı diye sormadım. Ben hangisi güzel hangisini yaptırayım dedim. Allah allah anlamamakta ısrar etme sebebiniz nedir acaba
(2,610 puan) tarafından
Yaptırın o halde hanım efendi uzatmayın rahatsız olduysanız. Bu arada dövmelrin hepsi kötü. Madem fikir istiyorsanız ısrarla geçiriyor demenizi de anlamsız buldum. Bunu 8 yaşındaki çocuğa sorsan oda bilir deriye işleyen bir dövme(KALICI) abdest geçirmez. Açın okuyun biraz dövme resmi araştıracağınıza
(1,097 puan) tarafından
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu konuyla ilgi yeni bir fetva yayınladı.

Fetvada, "Vücudunda dövme bulunan bir kimse mümkünse, onu ortadan kaldırmalıdır. Bu mümkün olmazsa, Allah'tan bağışlama dilemelidir" denildi.

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun fetvasında şu ifadelere yer verildi:' Dövme yaptırmak yasaklanmış olmakla birlikte, deri üzerinde suyun alta ulaşmasına engel olacak bir tabaka oluşturmadığı için gusül ve abdeste engel değildir."
Ayrıca günah olduğu. Vücudun şeklini değiştirmek olduğu da fetva olarak verilmiş. Ancak gusüle engel değil
(2,610 puan) tarafından
Yptırıyorsan yaptır Bi git ya bizene. Aç hadis oku hadis
+3 oy
(887 puan) tarafından
Çok bilmişler gelmiş yine GüNAH HARAM Allah'ım ya size ne gusül olmuyor diye birşey yok zaten araştırma yaptınız mı diyanetten bilginiz mi var da böyle kesin net konuşuyorsunuz Su derinin altına geçiyor ve abdest ve gusül kabul oluyor araştırın öyle fetva verin günahı da yaptırana kalmış kime ne !!
(1,097 puan) tarafından
Evet kabul oluyor
(421 puan) tarafından
Onların müslüman olarak uyarmaları gayet normal artik oyle bi zamana geldik ki senin lehine konuşan insanları kötü  bisey yapıyomuş gibi görüyorsunuz
(1,097 puan) tarafından
Bu konuyu hiç araştırmamış olabilir miyim? Müslüman olarak araştırmalarım sonucu abdest geçirdiğini gördüm. Onuda geçtim geçirmediğini görsem ve hangisi güzel desem burda bana günah demeleri mi caydıracak. Tamam en Müslüman sizsiniz diyesim geliyor. Acıdığı için günah vs deniyor ama acımadı yani 1 dövmemde var. Ben günah mı ya yaptırmak istiyorum dememişim ki. Ben sizce hangisi güzel yaptıracağım demişim
(887 puan) tarafından
Uyarmayın o zaman kimsenin günahı kimseye kalmadı toplum olarak bilinçli bireyleriz sonuçta yıl olmuş kaç cahil insan yok şu zaman da o yüzden herkes neyin ne olduğunu gayet net biliyor herkes. günahı da sevabı da herkesin kendine
+1 oy
(182 puan) tarafından
2 ve 3 çook güzeeel. Ayrıca burada haram günah diye yırtınanlara bakma onlara göre sadece açık giyinmek dövme yaptırmak günah ama kocalarının kaynanalarının onun bunun arkasından dedikodu yapmak sevap. Dövme dünyadaki en güzel  şey olabilir  bende emzirme sonrasını bekliyorum yeni bir dövme için
(1,097 puan) tarafından
Sende  bendensin emzirme bitsin yaptırıcam. Çok teşekkür ederim ❤️❤️
0 oy
(941 puan) tarafından
2 inci güzel cnm
(1,097 puan) tarafından
2. Brnimde hoşma gitti. En çok 2-3 arasındayım. 2 olursa onda da 2 tane yavru aslan olcak.
0 oy
tarafından
Hepsi güzel aslinda ama yaptırdıktan sonra pişman oluyor çoğu kişi
(1,097 puan) tarafından
Ypk dövmem var zaten. 2. Dövmemi yaptırıcaktım kalfı
0 oy
(3,382 puan) tarafından
1. Canım ama 
(1,097 puan) tarafından
Amaa??? :)
(3,382 puan) tarafından
Ay klavye hangi ara sıkıştırdı amayı oraya :))))
(1,097 puan) tarafından
Ahahha bende devamını niye yazmamış diyorum :)
(3,382 puan) tarafından
:))))
0 oy
(237 puan) tarafından
Bende ikinciyi beğendim sen hangisini düşündün nereye yapıcaksın kız 
(1,097 puan) tarafından
2 ve 3 arasındayım daha çok. Modeldeki kadar büyük düşünmüyorum biraz daha ufak kola yaptırırım dedim. Büyük yaptırcaksam bacağa güzel olur ama annelikle ilgili olduğu için bacak istemiyorum :D
(237 puan) tarafından
Hmm anladım canım yakışır
(1,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Bence 1. Çok güzel 
(1,097 puan) tarafından
Teşekkürler ❤️
tarafından
evet 1güzel
0 oy
(3,127 puan) tarafından
2 ve 3 güzel. Hatta 3 için kendiniz foto cekilipte öyle de yapabilirsiniz çok dövme gördüm öyle çok hoş duruyor 
(1,097 puan) tarafından
Evet arkadaşım çiziyor hatta resimleri öyle. Sonra dövmesini de yapıyor ama en ufak olan brbek. Dövmede güzel olacak poz vermemiz lazım nasıl olcak bilmiyorum :D
(3,127 puan) tarafından
Ya aslında arkadaşınız size güzel bir poz verdirebilir bu işlerle meşgulse bende öyle birşey yaptırmayı düşünüyorum ya da minimal bişey
(1,097 puan) tarafından
Ya olabilir aslında :)
0 oy
(15,610 puan) tarafından

1 numero  güzel :)

(1,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤️❤️
0 oy
(7,666 puan) tarafından
2 ye bayıldım 
(1,097 puan) tarafından
Çok asil duruyor. 2 olursa 2 yavru aslanı olcak onda da
0 oy
(119,168 puan) tarafından
en ustteki bence
(1,097 puan) tarafından
Hepsi çok hoş çok arada kaldım :)
0 oy
(1,464 puan) tarafından
İlk ve son hoşuma gitti 
(1,097 puan) tarafından
Sondaki daha ufak olur yaptırırsam. Bide renk koydurtmam. Arkadaşıma tekrar daha güzel çizdiririm
0 oy
tarafından
Hepsi güzel yaa
(1,097 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(22,070 puan) tarafından
En alttaki benceee
(1,097 puan) tarafından
Çok sağolun
0 oy
tarafından
İlk ve sondaki güzel canım 
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkürler
0 oy
tarafından
2 bence. diğerleri çok sıradan bence. 
(1,097 puan) tarafından
2ve 3 aradındaydımmen çok
0 oy
tarafından
4. Gzl anne ve çocuk olan 
(1,097 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 1,783 göst.
26 Aralık 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Asel_asena (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 980 göst.
0 oy
7 cevap 157 göst.
2 Şubat 2024 Aile kategorisinde Aylinmn (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 172 göst.
24 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu

378,419 soru

11,326,940 cevap

34,780 kullanıcı

...