0 oy
77 göst.
Diğer kategorisinde (699 puan) tarafından
3 yaşına girecek kızım hastaneye gittik 39 dereceydi ateşi bir fitil ve şurup verdiler. Ateşi yavaş yavaş düştü saat 2 de yine yükselmeye başladı ben geri kaldırıp tylol verdim şimdi uyudu ve yavaş yavaş ateşi düşmeye başladı. Ben çok bilmiyorum eşim inat ediyor ki ablasını çağırck. Yok dedim. Kızımın üstünü soydum yatıyor şimdi ateşli çocuk uyur mu bide boğazı enfeksiyon dedi doktor. Yani uyuyam çocuk kimisi diyor kaldırmaz kimi diyor kaldır bana bisey diyin nolur 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım duş aldırman da fayda var ılık duş ben her ateşi yıkseldıgınde saate bakmadan alıp duşa sokuyorum 
(699 puan) tarafından
Aldrdim aşkım yani 2 3 şey döktük çok ağlıyor bide ağladıkça daha çok ısınıyor
tarafından
O zaman hafıf soguk bez koyucaksın eklem yerleıne ozellıkle ayeslı oldugunda ben saclarını hep ıslatıyorum canım atesı kafasına vurmasın dıye aglıyolar evet ama yapıcak bırsey yok
(699 puan) tarafından
Doğru söylüyorsn şimdi uyudu da ben uyandığım ateşini kontrol ediyorum olmadı öyle yaparim
tarafından
Odayı da sık sık havalandır kuzum havalar sıcak ıyıce vurur ateş saat bası kalkıp ölç en korktugum sey benım ateş ya
(699 puan) tarafından
Ya hicsorma benim de öyle keşke biz hasta olsak da onlar olmasa
-Reklam-
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Yatcaksa yatsin islak bez koy kol sltlarina vs bide sogan koy topuklarina ayak altina corap giydir allah sifa veersin
(699 puan) tarafından
Ah o ıslak beze izin vermiyor babasına bebeğine falan da koyduk sadece anlina izin veriyor. Kaçtan sonra korkm ateşte
0 oy
(264 puan) tarafından
Hemen ılık ve ince bir bez al çocuğunun kasik kol altı boğaz altı baş ayak ense gibi yerlerin de devamlı silerek beklet arada bezi ılık suda yıkayıp devam et düşene kadar ben hep böyle yaparım ve Allah'ın izniyle ateşi düşer çok geçmiş olsun 
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Canım banyoya sok ılık suyla duş aldır ama ayakalrindan başla vücuduna doğru çık en son çıkaracağım zaman başına bı tut çıkar carfasin üstüne falan köy kurulama kendi kendine kurusun biz ateşini düşürmeye ince doktor böyle yapmıştı kızıma duş aldırdı sorma koydu kendine kendine kurudu bezledim sadece 1 yaşındaydı  bana bile vermediler sen kiyamazsin kucağına alırsın diye hemşire yıkadı aldı yatağa götürdü yatırdı bezledim şurup verdi sonra uyudu ateşi falanda düştü 39 dereceydi ateşi o zaman düşünce çıkardılar hastaneden bizi 
0 oy
(812 puan) tarafından
Canım bende eklem yerlerimden aşağısını yikardim kendimin bebeğim küçük ona ateş düşürücü veriyorum 

Bide ıslah bez çok iyi oluyor varsa hafif sirkeli suyla ıslatıp koyabilirsin ateşi iyiyse uyandırma yazık sen kontrol et Rabbime emanet yavrun Allah şifalar versin tüm hastalara amin geçmiş olsun canım benim ❤️
0 oy
(852 puan) tarafından
Hen ayak altlarına ve eklem yerlerine limon sür koltuk altlarına falan ..eğer hepten dumezse götür muhakkak inatçı ateş enfeksiyon atesi 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 66 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 205 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prensesmom (339 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
15 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde A.l.p1453 (74 puan) tarafından soruldu

378,254 soru

11,321,515 cevap

34,766 kullanıcı

...