0 oy
622 göst.
Aile kategorisinde (393 puan) tarafından
Biz evlenirken eşim kredi çekti işte faiz ile 180.000 oldu 70 bin ödedik arabamız var esim bu ara dinimize çok düşkün çok şükür faiz haran arabayı satıp krediyi kapatcam diyor bende kendisine zaten faize bir defa girdin elimizdeki birikimide oraya verme daha bu iyi günler ileride herşey daha pahalı olacak ne olur olmaz köşede bir guvendigimiz bişey olsun dedim hayır saticam ben kapatcam diyor odemektede zorlanmiyoruz zaten bende ben idare ederim bir ayda 2 taksit ode erken bitsin dedim onuda kabul etmiyor ne soyliyim ben bu adama ya elimizdeki tek güvence o araba zaten keşke cekmseydi kredi ama olan oldu

17 Cevaplar

+3 oy
(3,259 puan) tarafından
Yerinde olsam tamam derdim o ki öyle düşünüyor ve kararlı krediyi kapayinca her ay 2 taksit kadar parayı altın hesabı açıp altına dönüştürürüm yerinde olsam. 
(393 puan) tarafından
Eşim borc olunca ödüyor ama birikim yapmıyor malın gereği yok diyor ve hesap acmiyorda sanal para haram diyor
(3,259 puan) tarafından
Sanal para değil ki altın sonuçta ya altın maden olarak o zaman alsan yani her türlü altına çevriliyor sonuçta. Bana borcun var de al parayı:)
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Arabayı satarsanız yenisini alana kadar çoook daha pahalanacak ve almanız çok zor olacak. Yorumlarda yerinde saydığını sanıyor insanlar ekonominin galiba. Krediyi ödemeye bakın, öteki türlü ev araba bunlar Türkiyede sürekli değer kazanan şeyler, yazık olur.
tarafından
Katılıyorum atıyorum satıldı ... Sen haftaya bile alacak olsan 100 de 120 ye alacaksın ki sen birikim yapıp alana kadar kovalamaca yaşanır sen biriktirdikce fiyat artan yaptıkça fiyat artar ortdaa kalırsınız m
+1 oy
(119,342 puan) tarafından
araba satilsin snr taksit yerine birimim yap daha ust modek al
(393 puan) tarafından
Eşim borc olunca ödüyor ama birikim yapmıyor malın gereği yok diyor
(6,047 puan) tarafından
Şu zamanda satılan hiç birşey bir daha alınmıyor. O arabayı satsalar bile tekrar aynı arabadan alması bile çok zor.
(8,328 puan) tarafından
Olurmu ya mal canın yongası coluga cocuga ne bırakıcak hele su zamanda mal cok kıymetli
(119,342 puan) tarafından
adam kadaya koymus kizlar ne diyimki
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Araba satılırsa şu zamanda bir daha alabilmek çok zor bence. En kötü arabalar bile 100 bin
(393 puan) tarafından
Öyle zaten slk kocam
0 oy
(393 puan) tarafından
Postum yukari cikk
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Eşin madem dinine düşkün ona arabayı satmaya razılığının olmadığını söyle
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Ah keşke benim eşimde bu kadar haramına dikkat etse biZde benzeri sebepten kavga ettik şimdi. Kredi haram diye altın borcu almıştık birinden altın da çok yükseldi keşke kredi borcum olsaymış diye benle kavga etti ama faiz haram. Bu dünya da herşey güzel ya öteki taraf. Onu da düşünmemiz gerekmez mi 
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Ne desem bilemedim bende krediye kredi kartına karşıyım keşke en bast cekmeseydi ama dediğin gibi borc bir sekilde ödenir ama birikim olmuyo
0 oy
(986 puan) tarafından
Bulaşmış Bir kere, bence izin verme.Zaten kiredi taksitleri artmıyor bildiğim kadarıyla.maasi artıkça kiredi yerinde sayıyor.araba öyle değil.bir daha almak için yene Kredi çekecektir.
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Esin odemekte zorlanıyor bence
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Ben olsam kabul ederdim krediyi Bi defa da kapatırdım. Hem erken ödesen faizi düşüyor ve faiz ödemiyorsun. Faiz vermektense arabayı satıp erkenden krediyi kapatmak daha iyi
0 oy
(2,300 puan) tarafından
Eşimde buna benzer ev alırken söylüyordu. Ben izin vermedim kredi çekip ev aldık. Şimdide diyor ev asla alamazdık. Derdi onun borcu erken bitirip gezmek yemek umrunda değil birikim çoluk çocuk.. izin verme 
0 oy
(854 puan) tarafından
valla canim biz uc araba aldik satti esim dort motor aldik onu da satti iki elektrikli motor aldik onu da satti su an borcun icindeyiz ve esim aldigi fiyatin cok altinda satti ondan zararimiz cok oldu eve kredilerden 1000 lira kaliyo malesef yetisemiyoruz bu ay da 1000 lira kalicak onumuzdeki ay kredi kartindan para cekti dogum icin 500 kalicak nasil yetisip nasil halledicez hic bilmiyorum rabbim hayirlisini versin ve bide oglum var 17 aylik ailenle filan konustur gercekten bu devirde birsey satiyosan geri alamiyosun bide uzerine borca girdik biz baya
0 oy
(252 puan) tarafından
Eşin çok doğru düşünüyor bence  faiz borç öde öde bitmez arabayı satmak mantıklı borcu kapattıktan sonra yine birikim yapıp araba alabilirsiniz kafanız kulağınız rahat eder . Beyzin fiyatları başinı alıp gidiyor arabanın masrafı çok olur bir kaç ay arabaya binmezsiniz . Sonra buncenizi uygun bir araba alırsınız.
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Arabayı satarsaniz geri almak çok daha zor olur. Para biriktirerek tekrar nasıl araba alabilecek ki. Araba fiyatları sürekli artıyor. Kaldı ki zaten çektiğiniz kredinin faizini büyük oranda ödemişsinizdir. Çünkü faizler taksitlere eşit oranda dağıtılmıyor. Faizlerin büyük çoğunluğu ilk taksitlere yansıyor. Son taksitlere doğru faiz oranı azalıyor. Eşine bunu anlat bence. Faizin çoğunu ödedik zaten borcu erken kapatsak da zaten faizden çok bişey düşmeyecek diye anlatmaya çalış. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 306 göst.
5 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sumeyye69 (177 puan) tarafından soruldu
0 oy
86 cevap 2,323 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (712 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 244 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,294 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 396 göst.
28 Aralık 2022 Aile kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,870 kullanıcı

...