0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde (65 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar kafayı yicem şimdi. Şurubumu almak için mutfaga gıdecektım ki birde ne goreyım kocaman ıki hamam böceği. Nasıl buluruz yuvasını, nasıl kurtuluruz bunlardan bilen var mı? Acayip tiksinirim ve asla ezemem öldüremem :( 

Kızım var daha küçük 16 aylık, ben hamıleyım 7.5 aylık zararı olur mu? Nasıl bişey bunlar yaaa çıldıracam vallahi :/

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Trendyolda ezcanede hamam böceği ilaçları var 2 güne kalmaz bitiriyor 
(65 puan) tarafından
Kaldırdım gönlün olsun.
tarafından
Heryerim kaşınıyor gördüğümden beri uykum kaçtı offf

Hamam böceği ilacı aynı şırınga gibi sabah evi süpürdükten sonra duvar kenarlarina lavabo altına kapı esiklerine mutfak tezgah kenarına köşelere az az sık ama 2-3 gün sürer 1 tanesi bile yese yeter
(65 puan) tarafından
Beni düşün bide kızımla kaldım öyle acaba yataga cıkar mı diye daha uyuyamam zaten. Dediğin gıbı yarın ilk iş o. Sagol tesekkür ederim
tarafından
Smdi o saklanmıştır yatağa çıkmaz merak etme
(65 puan) tarafından
İnşallah sagol
-Reklam-
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Bu böceklerden çok tiksiniyorum yaa midem bulandı 
(65 puan) tarafından
Hemde nasıl ya elım ayagım titriyor. Eşim işe gitti bnde dedım ki üzerine kavanoz fılan kapatayım cunku ezemem asla. Resmen peşime dogru kostu ve ara odam var kolılerımın vs oldugu oraya gırdı şimdi bul bulabılırsen.
(1,778 puan) tarafından
Ayy keşke terlik falan firlatsaydin kuşum bunlar cogaliyo yumurtlarsa daha çok çoğalır valla
(65 puan) tarafından
Hiç bişey yapamadım malesef tiksindim ve korktum :( yarın tüm ev temizlenecek. Şu halımle hiç istemeyecegım sey oldu yeni yapmıştım temızlıgımı agırlasıcam diye:(
0 oy
(917 puan) tarafından
Canım evi ilaçlat korkutmak istemem ama bunlar bir kere eve bulastimi zor gidiyor çünkü çok fazla üruyorlar gördüğünüde öldür yoksa yavruluyor birkactane gorduysen emin ol daha devamı vardır 
(65 puan) tarafından
2 tane gordum. Allah kahretsın yaa vallahi o kadar dikkat ederım nerden kalkıp geldıler. Yeni bina üstelik. İlaçlatalım tamam da küçük çocuk var bnm durumum ortada nasıl stres oldum anlatamam.
(917 puan) tarafından
Canım dikkat et ortada yiyecek kırıntı falan olmasın mutfakta bulaşık olmasın bunlardan besleniyor tabletler var onlardan koy
(65 puan) tarafından
Hiç bir zaman mutfakta bulasık çöp bırakmam nasıl oldu anlamadım. Bn telin ışıgıyla mutfaga dogru gıderken bi tanesi banyodan dogru cıktı kostu mutfaga digeri ordaydı. Sagol canım eşime soylucem.
(917 puan) tarafından
Canım inşallah kısa zamanda kurtulursun bu durumdan
(65 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Coo tiksinirim. Acaip hızli cogaliyolar. Tabletler var onlar bitiriyor. 
(65 puan) tarafından
Kesinlikle çok tiksinç heryerım kaşınıyor gordugumden beri. :(
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm bizim evde de vardi artik kabus gibiydi habire üreyip duruyorlardi en son eşim krem kivaminda enjektör gibi bir ilac getirdi bi kac yere sürduk o gunden sonra bi tane bile gormedim yumurtalarini hep bitirdi 
(65 puan) tarafından
Yerlerıni nasıl buluyosunuz canım peki Allah askına?
(5,272 puan) tarafından
Canm tezgah altlarina sık duvar kenarlarina nokta seklinde sıktık buz dolabi altina o lar tasiyor zaten diger boceklerde zehirleniyo
(65 puan) tarafından
Tamam canım sagolasın. İnşallah def edebiliriz.
0 oy
(158 puan) tarafından
Ayy canım annem iki yıl uğraştı mutfak giderinden geliyodu binayı kople ilaçladılar denemedikleri kalmadı yinede fayda etmedi nasıl oluyosa buzdolabına bulaşık makinasına kadar giriyodu sonra binada herkes aynı ilacı aldı gece gündüz uğraştılarda öyle bitti
(65 puan) tarafından
Eyvah eyvah :( yarın eşimde soracak apartmana  bizden baska yerde var mı bakalım.
(158 puan) tarafından
Annem toki de oturuyo 60 küsür daire var birinde suriyeliler varmış onlar taşındıktan sonra görevliler evi temizlemek için kapıyı açtıklarında bütün binaya dağılmışlar görevliler hemen ilaçlamışlar ama olan olmuş tabi çok çektiler binanın altından gider borularını bile değiştirmişlerdi yinede çare olmamıştı çoğalmadan iyi bir ilaç alın sakın ezerek öldürmeyin ilaç aldıkları adam öldürmeyin daha ölmeden yumurta bırakır demiş
(65 puan) tarafından
Bnde öyle bılıyorum ezılmemesı gerek diye. Ama bn zaten ezemem. Kavanoz koyayım dedım ondada kaçtı diğer odama. Tüm ıvır zıvır kolılerımın oldugu yere :( ne illet birşeyler yaa vallahi.
(158 puan) tarafından
Yuvasını bulamazsın canım genelde karanlıkta çıkıyolar
(65 puan) tarafından
Evet çünkü su zamana kadar hiç gormedım evde. Neyse sagol canım tesekkür ederim.
0 oy
(119,526 puan) tarafından
ilaclama lazim aayyy 
(65 puan) tarafından
Evet ilaçlanacak heryer mecburen :(
0 oy
(7,838 puan) tarafından
Tezgah dolap alti falan olabilir yuvasi 
(65 puan) tarafından
Yarın eşim bakıcak dip köşe temizleme yapıcaz :(
0 oy
tarafından
Baci bir ilaç var super annemin evinde de cıktı bunu aldı ay ölüsü bile görünemedi ortada burada kac kişiye daha önerdim atayım resmini istersen 

Süper bişey valla 
(65 puan) tarafından
Valla at isterım canım her turlu öneriye açığım.
tarafından
Hemen atıyorum bekle canım
(65 puan) tarafından
Tmm canım
tarafından
Aşağı bak attim
0 oy
tarafından

image

bak baci bu annemin üst komşusu hali sirkeldedi balkondan içeri girdi 2 tane onlar çoğalttı ayy baş edemedik kulağımıza gircek korkusu vardı küçükken pamuk tıkardık kulağımıza bunu aldılar ayy bacı ölüsü bile içerde yoktu öldürmedi kaçırdı acayip iyiydi
(65 puan) tarafından
Sagol canım aldım fotosunu. Küçük bebeğim var o yuzden korkuyorum bu ilaçlardan ama bulup denıycem.
tarafından
Kız yok bebeğe zararı yok bunun dolap altı damla damla damltacan ezcanede sana der ordan bulamassan ziraattan al online alışveriş yapıyosan Trendyol hepsi burada da var
(65 puan) tarafından
Bulurum canım hallederim onu ben o kolay. Çok tesekkur ettm Allah razı olsun
tarafından
Sendende bacım bak al emin ol pişman olmasıin
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Bizim binayı sarmış durumda giderlerden her yerden çıkıyorlar eşim ziraat diye bı yerden alıyo ilaç suya karıştırıp fıs fıs yapıyo her köşeye 3 ay boyunca gelmiyorlar daha bugün ilacladik bide doğuma gitmeye yakın ilacliycaz ev ilaclandiktan sonra 1-2 gün evde olmayın etki etmesi lazım sonra yerleri silersin bebek dokunmasın 
(65 puan) tarafından
Bizim o kadar uzun süre evde olmama gibi bir durumumuz yok aıleler baska memlekette biz tekiz burda. bnm endıselendıgım o zaten ilaçlama yaptıktan sonrası. Çocuk var ben gebeyim. En buyuk sıkıntım bu.
0 oy
(602 puan) tarafından
Canım karbonat ve pudra şekerini karıştırıp dolaplara ıvır zıvır olduğu odanın köşelerine yani girebilecegi her yere koy ve 3 günde bir yenile hem maliyeti düşük hem etkili denemediğim ilaç kalmamıştı inan haftada 100 TL den fazla böcek ilacına giderdi ama azalma bile olmadı takı o karışımı kullanana kadar 2 haftada tümden bitti
(65 puan) tarafından
İkiside evde var canım dolap içlerine bunu yapıp koyarım olmazsa. Sagolasın fikir için
0 oy
(5,367 puan) tarafından
Tüylerim diken diken :(
(65 puan) tarafından
Sorma inan ki gözüm kapı eşiğinde içeri giren çıkan olur mu diye :(
0 oy
tarafından
Biz ilk evlendigimiz de evde çok vardı giderden geliyor genel de bizim ki çamaşır makinesinin oradan geliyodu çok etkili bı ilav var evin her yerine sık geberip gidiyolar bide nerde oturuyorsun bilmiyorum belediyeyi ara giderler den hamam böceği geldiğini söyle ilaçlama yapıyorlar ne zaman fortlasa ben hemen ararim fıs fısla ilaç sıkıyorum daha da gelmiyorlar dedigim ilaç pazarda satılıyor bire bir hemen kesiyor
(65 puan) tarafından
Bn de çamaşır makinesi giderinden ve balkon giderinden şüpheleniyorum. Sagol canım bilgi için.
0 oy
(3 puan) tarafından
Acaba hamam böceği olduğundan eminmisin genelde gece Kalorifer böceği de çıkıyor herkez uyuyunca çıkarlar uçanı da var böcek sonuçta zararı olur bence 
(65 puan) tarafından
Evet emınım buraya foto da attım hatta ama tiksinç olunca kaldırdım. Malesef hamam böceği
(3 puan) tarafından
Anladım böcek yemleri ise yarayabilir birde evi ilaçlatin benim ewde kalorifer böceği vardı ilaclattiktan sonra gecti
(65 puan) tarafından
Apartmanca ilaçlama yapılacak canım sagolasın
(3 puan) tarafından
Tm canim
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Mutfakta balkon gideri gbi gider varmı varsa oraya bir bezle bass kapat 
(65 puan) tarafından
Balkon kapım hep acık ordan da süpheleniyoruz bizde. Hep ilaçlanacak.
(2,769 puan) tarafından
Orayı kapat deligide bi bak bakım çıkıcak mi yine
(65 puan) tarafından
Tamam canım sagol
0 oy
(485 puan) tarafından
Bitane benfe gördüm camm eşim ezdi sonra defne yaprağı koydum, dahada yok genellde mutfak gideri den geliyormuş cnm ben çok araştırmıştım canm zararı yokmuş isirmıyolar yani ,onlardan bizden tiksiniyormus biri ona dokunduğunda saatlerce kendini temzilermis Raif markaninjel ilacını al eczaneden canım. Balkon giderine mutfak giderine sık oralara daha gelmez 6ay ömrü var galiba onlarin
(65 puan) tarafından
Ikı taneydi benımkıler de :( bugun ilaçlıycaz inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 158 göst.
23 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Manas (911 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 544 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,416 puan) tarafından soruldu