0 oy
1,059 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
İsim konusunda eşinizle yeterince tartışmış sınızdr

Üstüne lohusayken eski sevgilisiyle meğer yüzük takmışlar onu duyuyorsunuz naprsiniz

Tm geçmişi bizi ilgilendirmez ama bozuldum baya 

Onun hakkında hic konuşmazdı iyi yada kötü sadece arkadaşları hatta pek çok çevresinden duyduğum iyiki o kizdan kurtuldu 

Ama ben her söylediğine yalan mi diye bakar oldum

29 Cevaplar

+1 oy
(1,020 puan) tarafından
Nasıl naparım eski defterleri niye açıyorsun nişan dediğin nedir yaa olabilir 
(1,777 puan) tarafından
Benimkide nişanlandığını evlendikten sonra öğrenmiştim :D oda Allah kızı birgün cenazede gördüm sordum bu kız kim diye ilk defa görmüştüm onlarda baya bozulmuştu eşimin görümcelerimin yüzü kızardı sonra anlattı ama söylemediği için kızdım sadece yoksa olabilir böyle şeyler
-Reklam-
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ben bana her detayını anlatmasını isterdim. Bi tek o değil nişan yapıp söz takıp yada sevgili olup ayrılan ama ilk başta daha iş ciddiye binmeden bile anlatmak lazım karşılıklı. 
(261 puan) tarafından
Eski hayatına girenleri hep söylemişti aslında bu detayı niye vermedi kendimi niyeyse enayi gibi hissediyorum karşıma alıp soramıyorum da
(3,551 puan) tarafından
Tanıdığım biri de kendisi kürt kadının kocasının eskiden nişan attığını duymuştu.. Ama nasıl öyle yas etmişti. Bana söyleseydi evlenmezdim falan diye. Bazı yerlerde nişan atmak bile boşanmış gibi gözüyle bakılıyor. Ama haklısın bence bu konuda bir süre tavrını koru.
tarafından
Bizdede nisan atmaya boşanma gibi bakıyorlar ama benim için düşünce saçma
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Sana söylese çok sorun edeceğini düşünmüştür ama haklısın bu güven problemine neden olur. Bence söyle bir kere konuş ama konuyu açıp açıp durma. Sadece güvensizliğini belli et
0 oy
tarafından
Benimde eşim eskiden nişanlanmiş bikere biz goruci usulu evlendik istemeye geldigi gun konustuk anlatti bna daha once bi nisanlilik gecirdim anlasamadik filan bende ustunde durmadim zaten gecmisi beni ilgilendirmez seni de ilgilendirmez ama yinede anlatmasi gerekirdi kucik bisi dil sonucta
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Neden söylemedin derdim canın sıkılmasın derdi buyuk ihtimal  bu arada ben 3 nişan attım ve eşimin adı da onlardan biri
0 oy
(282 puan) tarafından
Benim eşim de evliymis :(
(873 puan) tarafından
Mutluysanız kıymetini biliyorsa sorun yok canım olan olmuş napcan
(282 puan) tarafından
Öyle başta sıkıntıliydi zor bir durum ama artık konuyu açmamaya çalışıyorum insanin çok zoruna gidiyor
tarafından
Nasıl onla boşanıp senle mi evlendi yoksa evlenip ayrılmış midi
(282 puan) tarafından
Evlenip boşanmıştı canm benle de iki yıl sonra tanıştı eşimin yaşı benden büyük biraz ailesi istemiş diye evlenmiş işte sevmiyormus sürekli tartışıyorlarmis
tarafından
Hea anladım canım olabilir böyle şeyler ama saklaması hoş değil tabi
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Nasıl yani bildiğin yüzükmü takılmış,atılmış 

Söylemesi gerekirdi
0 oy
tarafından
Senin ki duymussun kız be benm duyduğum  yaşadığım daha kötü sevgilisine alınıp Nisan yapilacak huuzuk Nisan olmayinca benm parmagima taktılar ve ben bunu yollar sonra duydum yüzüğü asla takmadım 
0 oy
tarafından
Ben de eşim den detaylı anlatması ı istedim....

Çünkü.  Eşimin aile si tsrafınd akraba evlilikleri ve sevgililik vs vs. Çok var..... Bana yüzeysel bi tane konuştuğum vsrdı askerlikten önceydi demiş ti... Babamlar a bile  tanıştırdığım demişti...  Askerdeyken bunu. Terk etmiş. Şerrefsiz. İyi ki de terk etmiş.....   ....  Neyse biz bayram ziyaretlerine filan gidiyoeuz orda  herkes e. Şüpheli bakacağoma. O mubu mu. O neden öyle yaptı diye. Sen dedim bana. Detsylıca anlat. Dedim hamile idim kızım olacağını. Öğrendiğim dönem de  idi....

Ben illa diyom şu isim olsun ... Eşim uok ya o güsel değil diyo du... Bi gün pes etti dedi oisim olmasın onun adıydı  diye...... Çok zorum a gitmiş ti  ...  Fırsat ı bulmuşken. Dedim sen detay a in hele bir. Kimdirmnedir necidir.... Ben herkes e   o mudur ye bakmak istemitoeum dedim.... Anlattı he taömm dedim. Ben de sevgili  diye biliyodum ama nişanlanmış yüzükleriyle asker de foto lar filan cçwkilmiş  bütün askerk fotolarını sildim. Ona attığı  fotolar a. Hiç gerek yok saçma sapan durmasın orda dedim......

Bu arada ertesi gün dü görümcemle   konuştum   ağzından bi kaç tüyo aldım. Doğrusunu söylwdiğin e emin oldum.....

Neden bilmiyom o kız elime geçse heral de yolarım saçlarını hiç cinim   almıyo........ 
(261 puan) tarafından
Iste ne güzel bil ki şüpheli yaklaşma ben daha önce biri daha bana onlar yüzük takmıştı dedi bende yok dedim sevgililermis karnım burnumda münasebetsiz komşu gelip diyo ki eşinin eski nişanlısı o nasıl şok oldum nasıl sinirlendim anlatamam yani yoksa bende diyordum iyiki ayrılmışlar da bana kalmış diye
tarafından
Ayyyy. En çok korktuğum bir yer de karşımıza çıkar sa ben tanımıhom da yüzünü müzünü bilmiyom da  tabiri caiz se ***** yerine klnulmuş gibi olur yaaa   çok ayıp hele o. Eski sevgilisi diye sana  söyleyen densiz.... Yerbiyesiz
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Valla ben hiç bilmem geçmişini oda beni hiç sormadı birlikte iken iyi isek mutlu isek sorun yok bence 
0 oy
(1,437 puan) tarafından

İyi evlenmemiş ne var bunda açıkça sana eski nisanlisinisi anlatsa daha sinir olucaksin emin ol canım :D

(261 puan) tarafından
O ***** kız bana bulaşmıştır bi ara ne biliyim ben böyle bir derdi varmis
0 oy
(242 puan) tarafından
Şöyle söyleyeyim eşime sorsan ben ilk aşkıyım falan diyor 

Ben kaynanamla aynı evde oturuyordum benden gıcık almıştı kaynanam o esnada kaynimgil geldiği zaman 

Alakasız bir şekilde eşimin eskiden bir kız arkadaşının olduğunu sarışın uzun saçlı platform topuklu kısa boylu yok bizim eve geldi yok kaldı gibi şeylerini söyledi 

Yani öğrenmiş oldum kavga ettik ama geçti gitti
0 oy
tarafından
Yani kızardım tabi neden böyle bişi benden sakliyir ki oldu cocugu da çıksın gelsin diyelim geçmiş işte napalim
0 oy
(119,309 puan) tarafından
ben o sevgili  ve yuzuk isini deee lohusaliga gelmeden ogrenirdim hani ben duymasam babam arastirir duyardi devlet sirri degil ya derdi millet
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ben Nisan attım esım biliyordu esımde evlıymıs boşanmiş ama ılk basta durust olduk hep keske anlatsaydı gecmıs ewet ilgilendirmez ama x birinden duymakta insani uzerı 
0 oy
tarafından

Eşimin eski sevgilisi benim eltimin ikizi hangimiz daha zor durumdayız hahahah ben takmıyorum ama çok da tın boşverre :D

0 oy
(3,681 puan) tarafından
Kendi aralarında basit bir yüzük ise eski defterleri kurcalamam ama gidip Nisan söz yaptı ise detaylı bilmek isterim 
0 oy
tarafından
Balım sen şuan doğum yaptığın için ve isim konusuda seni çok etkiledi bak biraz nefes al sakinleş şuan haklısın evet ama önceki düşüncenle şimdiki aynısı olmayabilir biraz bir eve geç toparlan önce bebeğine bir alış 
0 oy
tarafından

Benim eşimde daha önce eski sevgilisiyle sözlenmişti hatta nişan hazırlıkları bile yapıldı ve biz akraba olduğumuz için ben nişanda ne giysem diye düşünüyordum:D

Ama kısmet değilmiş demekki bozuldu 1 yıl sonra biz nişanlandik:D

0 oy
tarafından
Benim eşim de nişanlıydı benden önce :) ayrıca kız kötü falan da değildi. Hala dua eder bahtı güzel olsun diye. Amin inşallah. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Takılmayın bu kadar :)
(261 puan) tarafından
Simdi sordum söz yapmışlar sadece benimleyken de kiz barışmak istiyordu faln takıldığım şey hadsizın biri bn lohusaykn karşıma geçip eski nişanlısı dedi haberin var demi dedi bnde evet demk zorunda kaldım bni bu duruma düşürmesi bilseydim hayir sadece söz yapmışlar derdim

Kaynak: https://annelertoplandik.com/forum/11051450/esiniz-eskiden-nisanliymis?show=11053013#a11053013

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 546 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,335 göst.
0 oy
19 cevap 720 göst.
0 oy
18 cevap 219 göst.

379,745 soru

11,368,074 cevap