0 oy
351 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sorum yukarda

22 Cevaplar

0 oy
(603 puan) tarafından
Benimki konuşmuyor ama çok fazla kelimesi var cümle yok kendinide ifade ediyor agiliyarak veya gostererek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendini çok güzel ifade ediyor ama konuşmuyor 
0 oy
tarafından
Benim bununla ilgili postum var bakabilirsin oraya
0 oy
(913 puan) tarafından
Benimki 25 aylık 5-6 kelimesi var. Özel ümit hastanesine götürdüm doktor daha küçük beklemek gerekir dedi. Korona çocuğu olduğu için insan görmedi yavrum
0 oy
(1,455 puan) tarafından
22 aylık 3 tane kelimesi var ama derdini anlatabiliyo doktorda normal biraz daha beklicez dedi. Ama benim hatamda var her anlatmaya çalıştığını anladığım için de konuşmuyo
0 oy
(1,371 puan) tarafından
2 bucuga kadar tek kelime söylemedi tam 2 buçuk yaşında birden şarkılar söylemeye başladı bütün kelimeleri söylüyordu sonra yavaş yavaş cümle kumraya başladı hala tam değil ama konuşuyor çok şükür acele etme bu zamanda çocuklar geç konuşuyor nedense
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benim ki 3 buçuk yaşına kadar konuşmadı sonra açıldı şimdi 4 yasinda cümle kuruyor. :)
tarafından
Kuzum hiç mi yani tek kelimesi bile yokmuydu benim oğlum 23 aylık tek kelime etmiyor çok uğraşıyorum ama yok  herkes geç konuşacak diyor ki inşallah konuşur dört gözle bekliyorum o yüzden sordum kusura bakma
(3,895 puan) tarafından
Benim ki 1 bucuk yaşından sonra her gun anne diyor du 18 aylikti her yerde anneee diye dolaşıyordu birde kız çocuk herkes gec kalmadi mi falan diyordu hatta nispet yapıp bnmki konusuyor diyen oldu.3 bucuk yasina kadar sadece birkac kelime söylüyordu ancak cogunu yarim derdi kedi yerine di ya da bebek yerine bek derdi simdi hepsini düzgün söylüyor Allaha şükür :) bende hiçbir kelimeyi tam soyleyemeyecek diye korkardim 4 yasinda gecen balkona gitti bizim balkonda salincak var üstünü kuş pisletmiş beni cagiriyor 'annee annee' diye dedim 'ne??' diyor ki 'pislik var '
efendim dedim şaşırdım düzgün bir cumle kurdu 2 kere daha dedi bir baktim salincak pislenmiş tamam dedim aferin sana dedim.Bayağı şaşırmıştım yani.
(3,895 puan) tarafından
Baba diyemiyordu abla diyordu baba demeyi yeni ogrendi. :)
tarafından
Oyy maşallah kuzuma inşallah bizimkide konuşur çok emzik kullanıyor ağzından düşürmüyor onun da büyük etkisi var ama emziksiz de durmuyor emziği biraktirayim en iyisi saol canım benim
(3,895 puan) tarafından
Emzik varsa hiç konuşmaz.En iyisi biraktir.İnşallah  seninki de konuşur.
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Benim ki maşallah 1.5 yaşından beri bıdır bıdır her şeyi anlatır. Bebeğine çok konuş canım
(3,419 puan) tarafından
Her bebek farklı oluyor işte bende herşey yapıyorum ama yok konuşmuyor
0 oy
(1,175 puan) tarafından
21 aylık sadece dede diyor
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Çok güzel ifade ediyor kendini ne istediğini anlatabiliyor ama uzun cumeleri yok kelime sayısı çok 2 li cümle kuruyor anne bak, baba gitti ,şeker ver ,

Bunu gibi şeyler 
0 oy
(2,593 puan) tarafından
15nde 2 yaşına girecek kendini çok güzel ifade ediyor ama hani nasıl desem aman aman bir konuşması yok anne gel, baba hadi, anne hayır çekil gibi cümleler kuruyor ama şakır şakır değil tabi ki
0 oy
tarafından
23 aylık yani ikili kelimeleri var anne gel baba gitti abi cici gibi birde herşeyi biliyor renkleri hayvanları penguen zürafaya kadar meyveleri biliyor ama konuşma yok
0 oy
(3,552 puan) tarafından
27 aylik kizim. Çok şükür şu son 2 aydır dili açıldı tamamen. Her şeyi söylüyor konuşup duruyor bende çok kafama takıyordum bi anda açıldı 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Hersey söylüyor ama cümle kuramıyor elimi tutuyor ne istiyorsa oraya götürüyor al ver götür herseyi ögretiyoruz babasıyla şimdilik bu şekilde devam ediyor birde tek cocuk belkide onunda etkisi varmı bilmiyorum kitap okuyor sürekli herseyi tanıyor söylüyor ama cümle kuramıyor 22 aylık kızım şuan 
0 oy
tarafından
Benimki 3 cumlesi var kendini yavas yavas ifade etmeya başlıyor 
0 oy
tarafından
Her dedigini anliyorum konuşmuyo ama gosteryo suya bu diyorr arabasina düt diyor yada parmakla işaret ediyor anlatyo derdini bi sekilde
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Benimkisi üç yaşına girecek çok iyi düzeyde konuşuyor ama 18 aya kadar hiç konuşmadı sonra açıldı birden yani iki yaş çok erken anliyorsa sıkıntı etme 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
29 aylık hiç kelime yok ama kendini anlatıyor. Zorlaninca Annnnne diye bisey çıkıyor.
0 oy
(313 puan) tarafından
Kızım 2.5 yaşında su an çok güzel konuşuyor uzun cümleler ve ler falan lar duygularını çok iyi ifade ediyor 2 yaşındayken de çok iyi konuşuyordu amaaaa evvelini anlatayım asıl bizim küçük Bücür 15 aylık biseyler konuşuyor ama anlaşılmiyordu pedagogdan yardım aldım gördü ve ekrana maruz kalmış dedi ki doğru bakıcısı açıyordu bı hafta açmayın düzelir dedi düzeldi annecim bugün ne yaptın sorusuna akıcı bı şekilde cevap veriyor en ince ayrintisini anlatıyor kreş seçerken çocuklar sinema saati yapıyordu kızımı dahil etmek istedi çocuklar TV izlemez ben oyun oynamak istiyorum dedi sonuç bizi kreşe almadılar seviyesi 5 yaş çıktı ki ilk goturtugumuz de dikkati çok dağınık odaklanamiyor demişti şimdi karma bir okula gidecek 5 yaş ile umudunuzu kaybetmeyin çok kitap okudum ama resimleri anlatarak düz okuyup geçmedim TV telefon kaldırın en fazla bir hafta da düzelir 
0 oy
(2,971 puan) tarafından
Benimki tam 2 yasinda ama konusmuyor. Kelimeleri cok degil ama kendini ifade ediyor. Eliyle gösterir anlatir. Konussa biraz cis egitimi vericem 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 233 göst.
21 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Saadett (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 411 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 218 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 506 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu

380,486 soru

11,392,237 cevap

34,900 kullanıcı

...