0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından

kizlar merhaba,

bir konuda fikirlerinize ihtiyacim var.

8 aylik bebegim var sabah 6 da uyanir ben kalkar esime kahvalti hazirlarim o esnada esim hazirlanirken ben bir yandan bebegim aglar onun gonlunu yaparim neyse butun gunumuz kucakta geciyor. 2 kere uyutuyorum bir ogleden once ve sonra diye.ama uykusu cok az yani 1 saat uyur her uyutmada.ben de uyur uyumaz kahvaltimi yapmaya calisirim bulasigini toplamadan uyanir oglen uyudugunda da aksam yemegi yetisirse kostur kostur yaparim.

uyandiginda rutin alt degistirme emzirme derken gecer zaman biraz durursa bulasik evi supurme derken zaten aksam olur. yani daha aralarda unuttugum isler de var.neyse aksam yemek fasli bulasigi derken saat 8 olur. 8den sonrada bebegimi uyutma telasi 1 saatte zor daliyor uykuya. bu esnada esim sadece yemek hazirlarken bakiyor o da oyun halisina koyar kendi uzanir orda bebek aglar yine ben giderim.sabahin 6sindan aksamin 9una kadar isle geciyor. bu esnada kpss ve dgs ye girecegim 9dan 1 e ladar da ders calismaya calisiyorum.sonra gidip bebisi emziriyorum derken uyumam 2yi buluyor. 6da yeniden uyanmaca.

biraz uzun oldu ama özetlersem ben bazen gercekten yipraniyorum ve sitem ediyorum esime cok yoruldum diye hemen ben de yoruldum diyor.yapmasaydin diyor. kendini benimle kiyasliyor olmasina sinirleniyorum. ben hergun bu moddayim bu insanogluna gercekten yaranilmiyor  hicbirseyini eksik etmem fedakarlik yaparim yine de gun sonu yapmasaydin olur. kendimi asiri yasli hissediyorum bitkin hicbir sosyalligi olmayan... benim gibi olan hanimlar nasil basa cikiyorsunuz bu durumla nolur yardim edin cok bunaldim cook.. :(((

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

Evimde mutluyum evimde temizlik yapmak bana iyi geliyor 

Eşimden bir parça evladima bakmak dahada iyi geliyor <3

-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebeğine salıncak al canım rahatlarsın ben ona koyuyorum kucağına al çok alışmasın
0 oy
tarafından
Yapmasaydin dediği konu cocuksa ayip.etmis .... Ama iş için yemek için diyorsa yapma bakalım ne diyecek hahaha ..... Benim istemeden 2 . Çocuğum oldu tam da  açıktan okula yazıldım hayat planı yapmıştım hayallerimi yapmak için sıraladım Rabbim den geldi yavrum elbet vardır bir mucizesi diyorum ve bugünlerin geçeceğini biliyorum 
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Senı çok ıyı anlıyorum canım bırak herseyı yapma bakalım eşin az anladın senı az nazlan bakalım 
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Benim eşim de e herkes senin gibi tek sen değilsin diyor. Bi de hem calısıp ev evinin işini yapanlar var diyor :)) 
0 oy
(985 puan) tarafından
21 yaşındayım 9 aylık oğlum var aynı şeyleri yaşıyoruz.  Üzgünüm zamanla düzenimizin oturmasını bekleyeceğiz herhalde 
0 oy
(2,799 puan) tarafından
2 çocuğum var üniversite öğrencisiyim aynı zamanda memurum çalışıyorum ben hiç demeyim istersen günlük rutinimi haline şükret otur :D
0 oy
(506 puan) tarafından
Bende öyleyim 2 aylık kızım kolik kucak bağımlısı ve memede uyuyor bütün gün hiç yatmaz memede uyur yerine koyduğum an başlar ağlamaya sabah kalk emzir altını aç memede uyur yerine koyarım odadan çıkarken ağlar alırım kucağımda tek elle kahvaltı hazırlarim o memede ben kahvaltı yapıyorum pusete koyuyorum bulasiksri çamaşırları halletmeye çalışıyorum tabi hep ağlıyor çünkü gündüz uykusu hiç yok memede kalırsa 2-3 saat uyur ama memeyi ağzından çektiğim an kalkıyor emzik emmiyor bu arada yine pusette yemek yapıyorum sürekli ağlıyor elimi yıkıyorum kucağıma alıyorum susturuyorum memede yine aynı. Bütün gün böyle ne işe elimi atsam kucağımda memede kızım ayakta sallıyorum yatmıyor beşiğinde yatmıyor çamaşır sererim balkonda yanımda tuvalete girerim klozette kucağımda kızım. Akşam olur eşime veririm zar zor bakıyor 3 gündür banyo yapmak istiyorum düşün yapamıyorum işlerim hep yarım kalıyor kendimle ilgilenemiyorum saçımı bile tariyamiyorim bebeğim uyuduğu an uyuyorum uykusu çok hafif destekcim yok eşim napiyon ki bütün gün evdesin diyor kaynanam oğlumla ilgilen diyor görümcem eş önemli çocuk yarın bi gün bakmasaydin der diyor kendini çok salmissin diyor inan 2 aylık bebeğim 2 aydır kuaföre gitmiyorum kaşım biyigim çıkmış aşağıda kaynanam oturuyor ona bile inemiyorum sürekli kucak istiyor orda alıyorum kızıyor kaynanam alistirdin alistirdin diyor yani durmuyor bunalmış durumdayım yorulmuş durumdayım her gün aynı evimi temizliğimi yemeğimi yapamıyorum çoğu gece memede o ben kucagimdayken uyumuş durumdayım yaşim 23 ama kendimi 2 ayda 20 yıl yaşlanmış hissediyorum şimdi banyo yapacam bebeğim memede tişörtümü tutmuş bırakmıyor beni
(506 puan) tarafından
Yemek temizlik yapma diyor eşim aksak geliyor ne var yemekte diye ilk sorusu çamaşır yıkama diyor  sabah nerde benim pantolonum diyor böylede bı celiski...
(845 puan) tarafından
Kaynanan altında madem ver ona bebeği baksın sen işlerini gör dinlen duşunu al uyu boş bis konuşmasın ordan öyle.
Valla bende ilk bir ay çok zorlandım Allah'tan yakınımda teyzem oturuyor iki günde onu cagirdim o çocukla ilgilendi ben duş aldım yemek yaptım uyudum şimdi üç aylık oldu artık kendim yapıyorum. Eşimden göremiyorum o yardımı ama illa birinin bakması lazım yani yoksa çok yıpranıyor insan
(506 puan) tarafından
Kaynanam kızının cocuklarina bakıyor 3 tane onlar her gün ordalar  ama anlamıyor sanırım bakmayı çünkü kızım uyku için ağlıyor uykusu var diye 2 aylık bebek uykusu varsa uyusun o zaman diyor ee senin çaba göstermen gerek diyorim uykusu olan ağlamaz uyur diyor
(845 puan) tarafından
Ay o nerenin cahili öyle büyük insan mi bu uykusu gelince gözünü kapatıp uyuyacak tabiki biri uyutcak Allah'ım yarabbi ya. E güzelim çok zor senin işin nasıl olacak böyle kendi annen kardeşin falan yokmu illa birisi vardır valla çok üzüldüm senin için ben kolay değil o günler yani yaşayan biliyor
(506 puan) tarafından
Annem çalışıyor kardeşim üniversite okuyor arada temizlik için geliyorlar sağolsun çok zorlanıyorum bana kızıyor benim oğlum kendi kendine yatardı diyor
0 oy
(4,428 puan) tarafından
Senin gene 9 paydos bacım bnm gece birlere kadar sürdüğü oluyor iki çocuk biri 6 aylık biri 4 yaşında aha eş kaza uyudular ayak bileklerim sızlıyor oturduğum yerde 
0 oy
(2,761 puan) tarafından
İşte yorulup eve gelip yorulan beeen

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 426 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (737 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 256 göst.