0 oy
426 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
kizlar merhaba

benim bir konu da desteginize ihtiyacim var. 

tüm hafta zaten sabahin erken saati kalkip bebisimle ilgileniyorum  sonra ev isleri yemek bulasik derken zaten gun bitiyor. hafta sonu da yine erkenden kalkip rutin ayni. detayli temizlik yaptim bugun ve 5 dk bile dinlenemeden iftar hazirligi sonrasi klasik bulasik cay demleme bebisi uyutma camasir katlama falan derken bittim tukendim. biraz gerildim söylendim esime. o da bugun ben temizlik yaparken bebisle ilgilendi ama iddaya gore benden daha fazla yorulmus onca isi yapmisim heryerim agriyor bir de ustune ben suclu oldum. yani neden bu sekilde yaranilmiyor anlamiyorum. inanin ne bir sosyal hayatim var ne gezmem ne tozmam. butun gun evdeyim bebekle. zaten psikoljik olarak zor donemdeyim bir de ustune boyle oluyor. gercekten bir benmiyim boyle seyleri yasayan var mi benim gibi olan. 

14 Cevaplar

0 oy
(1,837 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Çocuğa bak iş yapicam derim. Çocuğa bakarsa yaparım bakmazsa sıçtı.ğım b.okun üstünde otururum yine iş yapmam. Önünde kölesi yok. Bu çocuğu babamın evinden de getirmedim. Ben bakiyorsam o da bakacak seve seve bakmiyorsa s.ke s.ke bakacak. Sende ezdirme kendini yapma dursun işler bak gör o zaman anlar halini kıymetini
(506 puan) tarafından
canim valla supersin bayildim cevabina :))
(1,837 puan) tarafından
Bunlar böyle kadınlar istiyor da biz insafliyiz orası ayrı bacım ne yapalım herkese hak ettiği gibi davranmak gerek
-Reklam-
+1 oy
(2,448 puan) tarafından
Emin ol bir çok kadın senle aynı sorunu yaşıyor maalesef..

Öküzler işte ne beklicen
(506 puan) tarafından
iki kafami dagitayim dedim sessiz odaya gectim geldi gene sinirimi bozdu gitti odadan. yani bazen gercekten cekilmez oluyor
(8,553 puan) tarafından
+++++×
+1 oy
(581 puan) tarafından
Bende varımmm
(506 puan) tarafından
ahh ahh ..
(581 puan) tarafından
Canım onlara göre bu bizim görevimiz. Yerine getirmek zorundayız. Tamam benim evim cocuklarim tabiki seve seve bakarım yaparım ama bunun karşılığında hiçbir değer görmemek, yaptıklarımızın önemsenmemesi ve küçük görülmesi çok kırıcı
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Hayır birebir aynısını yaşıyorum. Bütün gün bebekle mafoluyorum. Akşam eşim geliyor biraz ilgilen diyorum yoruldum işte diyor. Sonuç sofra hszirlarken bile bebeğim yanımda oluyor mutfakta. Bir bakayım demiyo
(506 puan) tarafından
Ben elin isinde tüm gün calisiyorum evdemiyim senin gibi diyor. ben sanki evde yan gelip yatiyormusum gibi. biz esas mesai parasi alsak simdiye milyarderdik. sabah 6 gece 12. o da en azi daha da gece emzirme falan derken artiyor süre. valla ben de ayni durumdayim canim bazen gercekten cildiryorum simdi de ben söylendim onca lafi diye ben suclu oldum. kendi bana tavir yapiyor. yapmasaydin soyleneceksen diyor. valla pes.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
bakin cocuk bakmak basli basina ekstra yorucu bsy hade rutin islerinizi yaparsnz ymk yapmak yatak toplamak bulasik makinaya atip cikarmk dielim. ama neden hergun hergun evde maasli calisan gibi temizlikle paralarsnz kndinizi anlamiorum. ona verecgniz zmni dinlenmenize verin cicugunuza verin. sonrada illa esimiz gorsun takdr ettsin yok yordldun deyip ah vah etsin. gormez iste erkk kadin gibi dgl evi bokta goturse bal dok yalada olsa gormz umrundada olmaz
(506 puan) tarafından
canim inan hergun yapmiyorun ben de ayni gorusteyim zaten hergun oyle temizlik yapsam heralde bayilir giderim. ama inan yetismiyor bebisle zaman gecirdigim icin 1 saatte yapilacak is zaten 3 saatte yapiliyor. hafta sonu yaptim malum yasam alani temiz olsun diye ama iste yapmasaydin diyor simdide. ben ona yaranmak icin degil bebisim tertemiz yasasin diye yaptim bugun soylenmemin sebebi de herseye yetisemiyorum cofuga 1 saat baksa benden fazla bakmis yorulmus oluyor ben de itiraz edince kavga cikiyor
(11,217 puan) tarafından
esim cocuk bakmaktan zerre anlamaz ama bndende ne is bkler ne ymk bazen oluo ki haftalarca ymk yapmiom. yada bakio kiyafeti bitmis kalkip atio makinaya. ben temzlikle sunla bunla zmn harcamim diede hayatimi kolaylastrck ne varsa alir eder benim elimden bunlar gelio gerisini bkleme yapamam bilmiom der ki cocuk aglasa kucaginda delirio bsy oldu kosss dio o derece anlmz yani bnde bklemm : D
(506 puan) tarafından
haftalarca yemek yapmiyor musun canim hazir mi yiyorsunuz esin mi pisiriyor. ben 1 gün bile yapmadigimi bilmem bazen esimin cani kiymali pode falan cekerse o zaman söyler veya ben biraz israrci olursam. valla canim tek bebek bakimi olsa hersey bende.
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Yani ev işleri yorucu ama elalelim yanında çalışmak daha beter emin ol sistemli ve düzenli iş yapsan bu kadar yorulmazsin iş biriktirme ben de eskiden senin gibiydim şimdi düzenli yapıyorum ev hep temiz kalıyor üç dört saat de gezmeye dışarıya cikiyorum
(506 puan) tarafından
valla canim sistemli de yapsam bebek durmuyor bir agliyor 1 saatte yapilacak is 3 saatte yapiliyor. yemege basliyorum ornegin sogan dogruyorum daha kavuramadan agliyor gidip gonlunu yapmaya 1 saat geciyor derken derken zaman oyle geciyor. herseye tek basina yetisebilmem oyle zor ki. evet yerine gore bakiyor babasi ama iddasina gore benden daha fazla yoruldugu. ben dogdugu gunden beri birkez olsun gece uyandirmadim ki ise gidiyor diye hep kendim uykusuz kala kala yaptim. is yerinde masa basinda calisiyor evet beyin yorgunlugu var ama benim hem beden hem beyin yorgunlugumu napacagiz inan psikolojik olarak cok zor
0 oy
(795 puan) tarafından
Valla bende senin gibiyim 9.ayındayım doğum ha yaptım ha yapacam bugün bahar temizliği yaptım yeni oturdum diyebilirim eşim de gelmiş bana sitem yapiyo aksama kadar oturuyosun diye 
(506 puan) tarafından
valla ben hamileyken ayni senin gibiydim canim. bir de ben hamileligimin son 2 haftasi esim korona oldu ona surekli yemek tasidim kapisina biraktim suyuna kadar koydum ama yine bana da bulasti oksurmekten kemiklerim agriyordu yalvariyordum allaha bebegime birsey olmasin diye. neler cektim ailem hamilesin gel bizde kal dedigi halde esimi o halde birakmadim ben boyle vicdanli dusunurken kendisi 2 cift kelimeyi cok goruyor. karicim yoruldun sen de hadi otur dinlen demek yerine laf edeceksen yapmasaydin ben senden daha cok yoruldum diyor. saat 12ye kadar uyumus birisi sabahin korunde kalkan bana bunu diyor. 1 saat bebisi disari cikardi sabahtan beri o ilgilenmis !! delircem gercekten
0 oy
tarafından
Canım bebekle ilgilenmek gerçekten yorucu olduğu için erkekler hemen yoruluyor halbuki anneler günün her dakikası uğraşıyor bunu hesap edemiyorlar iste. O yüzden bence Rabbim erkeklere değilde kadınlara bu olanağı vermiş biz erkeklerden fiziksel olarak da zihinsel olarak da kesinlikle daha güçlüyüz :)
tarafından
Zaten bu kaynanalari ben hiç anlamıyorum bende de aynı dert var. Hamileyim zaten iş yaparken zorlanıyorum, Ramazan dolayisiyla hatim etmeye çalışıyorum sabah 6 gibi uyuyorum sabah 10-11de kalkıyorum evimin işini görüyorum ama beni kim sorsa yatıyor diyorlar hey Allahim ya
(506 puan) tarafından
bir de şu var.senin yatman niye insanlara dert olmus anlamiyorum. yatsan yatiyor derler kalkip rolassan geziyor derler ne yapacak bu insanlar.
tarafından
Bir yere çıktığım da yok yani amaan işte laf olsun torba dsun  ne olacak boş muhabbete bayiliyolar
(506 puan) tarafından
aynen oyle canim. oyle seyleri masallah pek bi becerirler. cok iyi bilirim kendimden
tarafından
Ne olacak ki kendi kaybediyor benim gibi bir insanı kaybetmekle , hiic umursamıyorum artık ruh sağlığımdan önemli değil kimse
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşin yeterince destek olmuyorsa bu kadar tükenmen çok normal. Bebeğin küçük mü büyüdükçe daha rahat ediyosun ya 
(506 puan) tarafından
destek oldugunda asiri yoruldugunu soyler  toplasan 2 saat hadi abartayim 3 saat bakmis olsun toplamda o da onda bile bittim tukendim diyor ben napayim peki diyorum benim yorgunlugumla kendisininkini bir tutuyor ona sinirleniyorum. bebegim 6 aylik ama durmuyor maaleaef hic
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Olduğu kadar yap canım kendini zorlama aman boş ver
(506 puan) tarafından
valla bundan sonra oyle yapacagim canim
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Erkek milleti öküzdür odundur canım anlamaz bizdede durum aynı şallarımı filan düzenledim yikayacaklarimi ayirdim ev isi filan kaldi yikayamadim aksam iftardan sonra banyoya gittim sallarida görünce girmisken oblarida yıkadim gelmis kapiya vuruyo napiyon yarim saat diye gerisini sen düşün işte haşatımız çıkıyor aksama kadar ama napıyosunuz ki diyip çıkıyolar ya bogazlayasım geliyo adami
(506 puan) tarafından
valla evi b... goturenler daha degerli canim. ben boyle temiz titiz oldugim halde kaynanam gider evi pasaklilari ornek gosterir bana. gercekten sinir oluyorum ya bu insanlara... nankorluk senin esinin yaptigi da eline saglik diyecegine sanki sen banyoda oturacak halin yokya illaki is yapiyorsundur
(7,230 puan) tarafından
Aynen öyle canım illa bi açık bulacaklar ya aksam goruntulu konusuyolar esimle kayinvalidemler kızım coraplarini çikarmisti hemen ordan üşürmü yerler soguk diyo nerden ne bulsalar
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Çok haklısın  fakat kendine zaman ayır an lazım mesala bebeğin uyurken uyu dinlen iş o kadar önemli değil tabi ki temiz olmamız lazım hayat müşterek herşeyi sen yapamazsın yardım etsin mesala ben evi süpürdüğüm yerleri arkadan hemen siler çabuk işimiz biter işleri biriktirmem anlayış çok önemli Allah'a emanet olun 
(506 puan) tarafından
bebegimin uykusu oyle hafifki canim gunduz maksimum yarim saat uyur uyanir boluk boluk uykular yani. bazen bana da yardim eder esim bu sekilde ama bazi zamanlarda benim yoruldugumu hic empati yapamaz. sagol canim sen de Allah a emanet..
0 oy
tarafından
Çık arada disari temiz alanlara git temiz hava iyi gelecek biraz kendine zaman ayir
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Canım zaten evin işi bitmeyen bişey bizdede aynı durumlar var eşim zaten evde hiç dikkatli değildir esnaf kendisi dükkanı var diyorum dikkat et pis bırakma sağı solu ben zaten dükkanda yapiyorum evde de yapcaksam yandık o senin görevin dio gelde delirme 
(506 puan) tarafından
cok haklisin canim. yani hayat bazi insanlara müsterek maalesef.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 258 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 363 göst.
1 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde S.m.h (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 321 göst.