0 oy
1,034 göst.
Aile kategorisinde (241 puan) tarafından

Kızlar çok seviyorum doğum hikayelerini dinlemeyi iyi yada kötü kötüde olsa tabiki etkilenmiyorumm :) sizin nasıldı doğumunuz 

77 Cevaplar

+1 oy
(4,152 puan) tarafından
of 3 dogum var hepside  macerali adam gibi doguma gidemedim hic :-))
(241 puan) tarafından
Ayyy hangisi daha heycanlıydı :)
(4,152 puan) tarafından
2. numaraa. ayy aklimaa geldi bakkk. ben bi dusa girip gelim anlatim :-))
(241 puan) tarafından
Olsuunn anlatt
-Reklam-
+1 oy
(1,733 puan) tarafından
Ölüyordum paçayı zor kurtardım 
(241 puan) tarafından
Kızz çektiklerin kolay değill olsun yine bunada şükür Allah kurtarmış
(1,403 puan) tarafından
Bu nasıl bir doğum hikayesi Allahım bide ben ne yaşadım diyordum şuan benimki ballı kaymakmis senin doğumunun yanında.
(1,733 puan) tarafından
Hepinize toplu yazayım kızlar serefsız doktorum çatı muayenesini yapmadı yapması gerekırdı . Sezeryan için geç kalındı çünkü bebeğin kafası bakına girişindeydı Allah düşmanıma yaşatmasın gecen benım yaşadığımın aynısını başka bı uzaktan akraba yaşamış kadını kurtaramamışlar nurlar içinde yatsın eşim doğumda aktıf olarak yanımdaydı o da çok yardım ettı bunları kaynanama anlattı doğum böyle gectı dıye kadının verdıgı cevap şu karın başaramamış demek ki dedı
(44 puan) tarafından
Karın başaramamış mi ve bunu söyleyen bi anne... söyleyecek bi söz bulamıyorum. Kendi kızının başına gelseydi böyle cevap verir miydi acaba
(1,733 puan) tarafından
Eşimde hala diyor ki yok annem kötü niyetli söylemiyor falan ;))))
+1 oy
(3,832 puan) tarafından
Ameliyat masasından sedyeye alırken düşürdüler dikişler patladı sedyede topladılar içimi dışımı 5 gece hastanede yattım iyimi
tarafından
Aaaaaaaa  niye sikayet etmediniz ya birde yalan soyluyorlar yuhhhhhhhh
(3,832 puan) tarafından
Çıkış yapıldıktan sonra şikayet etmenin anlamı yokmuş evde eşi dövmüştür diyip aklanabiliyorlarmış
tarafından
Oha artik ya ;(((((
(241 puan) tarafından
Ayy ben iyileşince onu bir güzel kuytu yerde iş çıkışında bir döverdim Allah sana güç küvvet vermiş vallahi helal olsun maşallah
(3,832 puan) tarafından
Yapacak bişey yok Rabbime havale ettim ben adaleti hiç şaşmaz
+1 oy
(17,763 puan) tarafından
İlk doğumum kolaydı gece 3 te sancım tuttu hafif hafif sonra dalmışım uykuya bi hemşire gördüm rüyamda kucağında bebek bana veriyodu sarsıldım hemen tuvalete gttm suyum geldi korktum anamı aradım ben annem eşim gttk açılmam olmuş sancımı bekledk suni verdiler yarım saat içinde doğurdm

İkinci doğumum çok zordu korka korka gttm çünkü artık biliyodum doğumun nasıl bişey oldunu ıkınamadm zaten doktor ve ebede kötü insanlardı birisi bana bağırdı ıkııın artııık diye bağırma lan bana ben burda canımla uğraşıyom insan gbi söyle dedm sonra özür diledi ama mahvettiler beni yırtılmam çok oldu diktiler geri şikayet edecektm eşim Allaha havale et dedi uğraşmadım

Veeeeeee son doğumum Allahım o bir mucize aşkkkkkk bebekimsiiii çok aşığım ona evde çektim sancımı tam 8 9 cm açılmam olmuş hastaneye gttiğimde 10 cm oldu hemen aldılar hemen ıkındım 10 max 15 dk sürdü anammmmm bi doğdu Alparslanım adına kurban olsun annesi en kolay doğumum en akıllı bebişim maşallah ❤️❤️❤️
(17,763 puan) tarafından
:D mihri nerde kalkmadımı daha uykucu
(119,326 puan) tarafından
sjsjsjs kesin uyuyodur dogursunda gorsun uyumayi
(17,763 puan) tarafından
:D hahahaa ya kızlar bu bebe uyumuyo der
(119,326 puan) tarafından
uyumiycak zaten karı en az 13 sennedir rahatmis laa sjsjsj az ceksin
(17,763 puan) tarafından
:D yaaaa bakalım napcak 13 senenin sonunda la
+1 oy
(941 puan) tarafından
Suni aldım cnm 41 haftalıktı saat oglen 12 girdim aksam 10 30 cıktım  bagirdımda hep baba diyordum:) 
(241 puan) tarafından
Yaaa kıyamamm :) Allah bağışlasınn
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Sezaryen oldum 39+6 da 

Perşembe doğum yaptım cuma doktorum çıkabilirsin dedi 

Bende  beni neden gönderiyosunuz evde serum yok ki demiştim ağrı acı beni çok zorlamıştı 

1 buuck ay oldu 
(241 puan) tarafından
Oyy sezeryan bazı kadınları çok zorluyormuşş geçmiş olsuun canım
0 oy
tarafından
Kuzu gbı kendı ayaklarmla tığış tıpış gittim suni sancıyla 3 bucuk saatte dogurdum ☺☺
(241 puan) tarafından
Ohh maşallahh inşallah bende öyle doğururum şıp diye :)
tarafından
İnsallah canm rabbım bı seste kurtarsın ☺
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hiç açılma olmadı oğluşum çıkmaya çalışırken yorulmuş riske girdi acil, sezaryene aldılar. 5 gün falan sarılıktan yoğun bakımda yattı. Ama çıktığımızda ikimiz de iyiydik çok şükür 
(241 puan) tarafından
Oyy kıyamamm Allah bağışlasın
0 oy
tarafından
Dogumumu hatirlamak dahi istemiyorummm son dakkasinda kavga edecektim
(241 puan) tarafından
Hastane ve doktor çok önemli dimi :(
tarafından
Doktor hastane  pamuk gibiydi ama yanimdaki hastanin refakatcisi beni cileden cikardi
0 oy
tarafından

Sezeryan oldum hıc agrı sızı hatırlamıyorum mis gibiydi ertesı gun merdıven ınıp cıktım bıkere agrım var benım dıyıp uzanmadım :) dogumdan sonra cocuk kolıktı o kısmı kabus benım 

(241 puan) tarafından
Oh maşallahh canım sezeeyan olursamm bende sen gibi olurum inşallah :D
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Ben bebeğimi normal istiyordum bir ebe ile bile anlasmistim evde yapacaktım doğumu mu ,bebegim ters ti dönmedi ve suyumda azalınca normal kontrole gitmiştim doktor suyun azalmış gel acil sezeryanla alalım bebegi dedi ,annemler de oara aradılar ne dedi doktor diye, hemen doğuma alacaklar dedim inanmadılar bana şaka yapma filan dediler eni sonu yegenim benle gelmisti o soyleyince inandilar ben doğuma girerken de eşim gidip esyalarimi ve annengil almaya gitmişti, ben doğum yaptum elhamdulillah bebeğin sesini duymadim meğer alip diğer odaya götürmüşler beze sarmaya dedim bebegim neden ağlamıyor sesi gelmiyor ,doktor dedi agliyor da sen duymuyorsun sonra getirdiler öptüm filan onu önden yukarı çıkardılar, bende kapali olduğum için yukarıya çıkarken yüzümü Saçımı filan kapattim sözde, ölülerin üzerini kapatırlar ya öyle,sonra yukarı odama çıkınca ablam beni saçımdan tanıdı yüzümü açtı onları görünce bir ağlama tuttu beni onlarda beni görünce ağlamaya başladılar eşimde arkadan koşarak geldi noluyor noluyor niye agliyorsunuz diye bana birsey filan oldu zannetti bana soruyor niye agliyorsunuz naptilar sana diye hahaha öyle böyle geçti elhamdulillah 10 aylık oldu bile
(2,052 puan) tarafından
Aynen canm yinede elhamdulillah saglikla kucagimiza aldik ya
(3,243 puan) tarafından
Merakımdan soruyorum ülkemizde hem özel heö devlet hastanesi varken neden evde doğum yapmak istediniz. Evde size veya bebeğe bişey olsa nasıl müdahale edecek ebe tek başına hiçbir alet edavat yokken
(2,052 puan) tarafından
Öncelik le rabbime tevvekkul ederek dua ederek evde yapacaktım ölürsem birsey olursa hastanede de olur kimse  önünü tutamaz di zaten veBen deneyimli bir ebeyle Anlaşmıştık,
(733 puan) tarafından
Evde doğum yapan o kadar insan var ki ünlüler vs doula ebe eşliğinde. Yabancı ülkelerde özellikle doğum da hamilelik de çok normal bişey hastaymış gibi bi algı yaratıyorlar doktorlar doğum zamanı gelince kendi oluyo zaten müdahaleye gerek kalmadan rabbim öyle kusursuz yaratmış ki
(2,052 puan) tarafından
Evet elhamdulillah
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Vajinismus olduğum için normal doğum yapamadım kendi isteğimle sezeryan oldum doğum bitene kadar bir erkek doktorla el ele tutuştuk o kadar iyi bir doktordu ki çok anlayışlıydı
(241 puan) tarafından
Evett doktor çok önemlii :(
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Ağzım burnumda 3,6 haftalık felanim. Eşim köye gitti babasını getirmeye. Aradı ablası kardeşi ve yeğeni de gelecekmiş haber verdi. Bende laf söz etmesinler diye kalktım dip köşe temizlik yaptım. Cam pencere mutfak dolabı duvarlar komple giriştim. Sonra geldiler bir hafta kaldı gittiler. Haliyle ev yine kirlendi. Bı tür daha aynı işi gordum duşa girdim çıktım bir saat sonra lavaboda taharetlendim kalkarken pıt etti. Suyum geldi gittim hastaneye 24 saat suni verdiler. Sonrasında doğurdum :D
(241 puan) tarafından
Ayy çok almışsın kızz sankii
0 oy
tarafından
Suyum geldi hastaneye gittik 6 dakika da aldılar korkudan ateşim çıktı korona pik yaptığı zamandi sonra bebeğin kalp atislari 290 oldu ilaç yapıldı aninda 100e düştü acil sezeryan denildi ayağa kalkmamla kustum kanamam oldu parça düştü sonraki süreç daha da boktan. Şuanda 19 aylık 10 aylıkken dikislerim patladi
tarafından
Aminnn cumlemzinkini kuzum
(2,726 puan) tarafından
Bebeğin kalp atışları hızlanınca ilaçla düşürebiliyorlar mı
(985 puan) tarafından
10 aylıkken nasıl dikisin patladı.  Benimde sezeryan yerim çok ağrıyor korkuyorum.  Sen nasıl bir ağrı hissettin ?
tarafından
Banyoda düştüm o gün karnım ağrıdı ertesi günde çok kustm
(985 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbım birdaha yaşatmasın inşallah
0 oy
(315 puan) tarafından

Benim bebeğimin kafa ölçüsü ultrasyonda hep ilerde çıktı 38.haftaya geldiğimde ise 10cmi geçmişti hem gelmeye niyeti yoktu hemde doğumda bir sıkıntı olur kafası sıkışır diye korktum 3 doktora gittim sezeryan tavsiye ettiler en son bebeğim sağlıklı olsun diyip sezeryan günü almaya gittim 2gün sonrasına o gün çok araba sürdüm neyse gece hafif hafif ağrım oluyor ama bana hep söylenilen doğum sancısı adet sancisinin bin katı diye neyse sabaha biraz daha şiddetlendi ama gene de adet sancılarım ile aynı hatta daha azdı ama gebe riske atmak istemedim doktora gideyim belki acil sezeryana alır dedim o kadar sezeryana odaklandik artik neyse eşim işte ona tedbir amaçli bi gideyim dedim çok panik çünkü ne olur ne olmaz diye o ağrı ile evimi topladım hastahane çantama son eklenecekleri koydum aşağıya arabaya taşıdım arabayı kendim sürerek hastahaneye gittim doktor bi bakalım dedim hiç çatı muayenesi olmamıştım muayene yaptı 4cm açılma var dedi pek doktor bey ameliyata mi dedim yok açılmaz çok güzel çatın da iyi normal deneyelim dedi epidural istedim bi yandan da bebeğe birşey olmaz dimi diyip duruyorum oğluma birşey olur korkusu ile var gücümle tam zamanında ıkinıyordum o kadar kaptırmışım ki çocuk doğdu bana dur diyorlar duymuyorum :) 6saat sonra normal doğumla oğluma kavuştum ve doktor bile dedi kafası normal hep ultrasyon yanılması bana göre çok aşırı zor bir doğum olmadı epiduralli muhteşem birşey

Buraya kadar okuyan olduysa teşekkür ederim:)  

(241 puan) tarafından
Maşallahh kızzz doğum sancısı olduğunu bilseydin belkide öyle rahat açılmazdı bilmeden sancı çekenlerin açılması hızlınıluyor yaa genelde :) beklenmedik birşey bambaşka bir histir :)
(315 puan) tarafından
Aslında biliyordum ama emin olamadım bide sezeryan denilmeswydi evde sıcak suya girer biraz daha evde çekerdim belki ama normal doğum olursa bebeğe birşey olur korkusu ile gittim ama açilmam tam tutarında olduğu için epidural hemen taktılar suyumu patlayınca dayanılmaz sancılar başladı ama bana göre oda normal sonuçta doğum kolay olamaz zaten
(241 puan) tarafından
Tabikiiii öyle maşallahh Allah kurtarmışş darısı bana :D
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Ablam ile aramda 1 ay vardı hamileliğimin ablamın doğumuna gidip sancı odasında yanında oldum o çektiği çileği görünce ertesi gün ben sabah doğuma gittim :Doglum ile yeğenimin arasında saatler var ahahahahahaha

(3,681 puan) tarafından
Kız orda herkes bana diyor niye sen geldin bak üzülüyorsun dogurursun burda dedi gerçekten öyle oldu ama güzel birşey :)
(241 puan) tarafından
Evet oda giderken bana haber vermeyecekmiş etkilenirim diye :D ama ben öyle etkilenmem yaa herhalde
(3,681 puan) tarafından
Kız bende etkilenmem diyordum da olmuyor acı çektikleri için üzülüyor insan ister istemez korkma felan olmadı :)
(241 puan) tarafından
doğum haftaları yakınlaşınca birdaha düşünücem gidip gitmemeyi  :D
(3,681 puan) tarafından
Bencede :)
0 oy
(44 puan) tarafından

Ilk kızımı doğururken baktım ndaki çığlık ariyo çarşafı yırtıyor doğurmicam istemiyorum kalsın orda diye bağırıp duruyo. Ya Rabbim ben ne zaman böyle bağiricam diye beklerken doğurdum :D  doktor diyo ağrı var mi ben de âdet ağrısı gibi diyince doktor dedi ki kızım sen nasıl âdet görüyordun :P

(241 puan) tarafından
Ahhh ahhh bende çok şiddetli ağrılar çekiyorsum hele kist sancısı çektim 4 5 ay 45 dk nefesim kesilene kadar bir doktor bana bu çektiğin kist ağrısı doğum sancısından daha kötü demişti o yüzden bende oek korkmuyorum sancıdan :D
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Sezeryana gidiyoruz sabah uyandık herkes kahvaltı etti tabi ben aç kalcam diye uzanıyorum kocam herşeyi arabaya indirmiş annemleride bindirmiş gidicek ki bakmış bi eksik var hahshshsj :D neyse sonra çıktı yukarı ben ağır top ayakkabı giymeye çalışıyorum neyse geldi giydirdide gittik ajshsj birde bende taşikardi vardı kalp atışlarım hızlanınca doktor sakinleştirici verdi sanırım o verdiği şey neyse ben sezeryan sonrası çok saçmalamışım :) oğlumun küveze alınmasıyla güzel günümüz bian ağlama krizine dönüştü tabi 4 gün sonra kavuştum yavruma şimdi 5 aylık oldu uyuyo bende onu izliyorum :) 
(241 puan) tarafından
Ohh maşallahh Allah bağışlasın canım :)
0 oy
tarafından
İlkinde 41+4 le suni sanci ve vakumla doğurdum ama doğumda kalbim durdu ikimiz de ölecektik.  Çok uzun süre suni vermişler şükür sağ salim çıktık. 

13 ay sonra 2. Doğumda 39+1 de savcıyla gittim nst de çıkmadı gaz dediler. Sabaha kadar 2 kez hastaneye gittim birde kizdilar sen doğum sancısını bilmiyorsun diye sabah özele gittim tam acilmayla hemen doğurdum neredeyse eve doguracaktim:))
(241 puan) tarafından
Ayyy bende öyle doğurmak istiyorum :) farkında olmadan açılsınnn hastaneye gideyim 10 dk da doğurayım istiyorum :D
tarafından
İnşallah öyle olur :))
0 oy
(588 puan) tarafından
Benim tek kızım var şimdilik bir kez doğum yaptım yani 39+6 da kontrolüm vardı doktor nst ye gönderdi sancı falan çıkmadı benim de yoktu zaten istersen yarın suni sancı verebiliriz tam 40 oluyosun dedi bende yok hocam aman dedim kaç bakalım nereye kadar kaçacaksn dedi iki güne bir kontrole gelmelisin o zaman dedi eşim askerdi doğum iznine gelecekti hatta kızdı bana niye kabul etmedin ben eve gelicektimya falan diye beklemenin bir işe yaradığını görüp 40+1 de kontrole giderken çantamı falan alıp gittim doktor bugün de derse suni verelim diye kabul ederim demezse de ben isterim diye doktorum da dedi zaten neyse 2 cm açıklık varmış ilk çatı muayenesi o zamn oldum acile gönderdi yatışını yaptır diye nöbetçi doktoru arayalım yatırın derse alıcaz sancı falan yok niye gönderdi falan dedi beni de iş ciddiye binince korku ba dua ediyorum inşallah eve gönderir diye hemşire bir çıktı ben eve gitmeyi beklerken damar yolunu açıp doğum katına gönderdiler açıklığa bakarken kendini sıkma kolay oluyo dört beş saat suni verildi en sonunda ben yok ya çıkmıyor kesin sezeryan olucam falan diyorum artık öyle susadım ki hemen su içmek istiyorum çünkü ebe de ne diyosun sen çok iyi gidiyosun ben saçını görüyorum hadi dayan dedi bana bir sevinç kuvvet heyecan hepsi geldi valla aslında doğum daha erken olurmuş ama bizim prenses yere bakacağına göğe bakarak geldi o yüzden zorlanmışım ilk gebeliğin çok zor öldür suni şöyle zor diyenlere inanma beni çok korkuttular ama hiç de öyle değilmiş yine suni deseler yine kabul ederdim valla bu arada kucağıma alınca ağladığım kadar doğum sürecinde ağlamadım çok güzel bir duygu o yüzden normal doğum öneriyorum bir sıkıntı olmadığını sürece her anı yaşayıp dünyaya geldiğinde ki o karnının birden boşalması bir rahatlama gelmesi hepsi yaşanmalı uyuyup uyanıp kucağa almakla çok farklı bence tabi ikisi de Allah'ın takdiri uzun oldu kusura bakma canım ama yaşadığım bütün duyguyu anlatmak istedim sağlıkla kucağına al inşallah
(241 puan) tarafından
Ay canım çok güzel anlatmışsın bende acıda olsa tatlıda olsa bu anıı yaşamak istiyorum çok istiyorum normal doğum inşallah normal olur
(588 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin kuzum inşallah normal olur sende yaşarsın hepsini
(241 puan) tarafından
Hayırlısıyla bakalımm :)
(374 puan) tarafından
Ters miydi sonradan mi dondu yani
(588 puan) tarafından
Yok canım doğum pozisyonu baş gelişti ama yüzü yere bakarak gelirmiş bizimki yukarı bakarak geldi orda bi terslik vardı:)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 138 göst.
+1 oy
12 cevap 215 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 376 göst.
27 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Nurnisamm (881 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 483 göst.
11 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu