0 oy
733 göst.
Diğer kategorisinde (3,017 puan) tarafından
Buna dikkat ediyorsunuzdur umuyorum ki  çünkü çok önemli bisey olduğunu anladım ay dur sen erkeksin iş yapma kız kardeşin yapar tabağını bırak ablan toplar bu şekilde lütfen yapmayın bu bilinç artık bitsin aman sen erkeksin bırak biz yaparız kafasi bitsin 

Ben kaynanamla yaşıyorum kayın peder yemek yiyor mesela tabağını asla kaldırmıyor ben de kaldirmiyorum artık bıktım çünkü kaynanam da laf etti tabağı kaldirmamissin diye Allah Allah ne zamandan tabak kaldırmaya başladık diyor nasil sinir oldum gorumcem de aynısı yemek yer tabagi lavaboya bırakır oysa ki lavabonun yanında bulaşık makinasi var bi koy oraya elin kırılmaz yahu  ha benim Allah'a şükür bir kız evladım var ama asla bu şekilde yetiştirmeyi düşünmüyorum erkek evladım da olsa aynı şey geçerli eli ayağı tuttuğu sürece kendi işlerini görmeliler bence 

47 Cevaplar

0 oy
(36 puan) tarafından
Benim gibi düşünen birilerini gördüğüme sevindim. Doğum yaptım geldim eve babannesi bı yandan kalk evlerimi supuruver yatıp durma diye seviyor ananesi bı yandan. Ya dedim sizin evlerinizi supursun diye mi doğurdum ben kızımı kendi işiniz kendiniz yapın şöyle şeyler söyleyip durmayın diye kızdım biraz. Daha doğar doğmaz başlıyor bu ayrım. Hatta kendimde asla demedim büyüsün benim kızım evimi temizlesin yemek yapsın diye çok sinir oluyorum bu zihniyete. İleride oğlum olursa da asla ayrım yapmam biri neyse diğeri de aynıdır benim için kendi ayakları üstünde durup kendilerine yetebilmeyi ogreticem insAllah 
-Reklam-
0 oy
(891 puan) tarafından
Bnm kayinpeder kaynanada aynı tabağını asla kaldırmaz yemeğini biz veririz kalkipta kendi başına şu istemez bizden ister biz veririz 
0 oy
tarafından
Erkek diye iş yapamaz anlamına gelmiyor oğlum 4 yaşında bulaşık makinesi boşaltır kıyafetlerini çıkarıp kirli sepetine atar yatağını toplar elinden geldiğince yemek yer tabağını bardağını mutfağa götürür her zaman ben yanında olmayabilirim veya evlenip karısı olmayabilir yada karısı çalışan birisi olabilir erkekde kızda üzerine düşeni yapmalı 
0 oy
(695 puan) tarafından
Post sahibi keşke herkes yada her anne baba senin gibi düşünse bende senin gibi düşünüyorum oğlum var Rabbimden hayırlısıyla elimden geldiğince sen erkeksin yapma oğlum otur ben yaparım denemeye calisacam her işini kendi yapmayı bilsin öğrensin hatta yarın ewlendigin de eşine de yardımcı olsun bu beni gururlandirir 
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Benim Bi kızım var iki buçuk yaşında ama şimdiden aşılıyorum sen kimseye hizmet için gelmedin dünyaya sen kendini düşün önce sen mutlu ol . Kimse sana zorla bişey yaptıramaz sen çok degerlisin kimse için üzülme falan filan neler konuşuyorum Bi bilsen:) 
0 oy
(972 puan) tarafından
Bizde erkek düşkünü Bi memlekette yaşıyoruz ama babam sağolsun. Ben tek kızım hiç bir zaman şu kız işi  şu erkek işi diye ayırmadı. Her seferinde seni diğer kardeşlerinden Bi tık daha fazla seviyorum dedi. Bende iki oğlum var asla kız işi erkek işi diye ayırmayacağım herkes kendi işini yapabilmeli.. 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Babam yemek yapar evi siler süpürür bulaşık yıkar kardeşlerim öyle gördüğü için onlarda aynısını yapar çünkü evlat ebeveyni taklit eder annem çalışır babam emekli her konuda yardımcı olur anneme

Gel gelelim kayinbabam bir bardak su alıp içmez kaynanam akşama kadar evde olmasın mutfağa adım atmaz cokmu acıktı dışarıdan söyler yer pisligide salonun ortasında laps diye durur farka bak işte

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 270 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Greyy (931 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 399 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (928 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 613 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Pppppp (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.