0 oy
732 göst.
Diğer kategorisinde (3,017 puan) tarafından
Buna dikkat ediyorsunuzdur umuyorum ki  çünkü çok önemli bisey olduğunu anladım ay dur sen erkeksin iş yapma kız kardeşin yapar tabağını bırak ablan toplar bu şekilde lütfen yapmayın bu bilinç artık bitsin aman sen erkeksin bırak biz yaparız kafasi bitsin 

Ben kaynanamla yaşıyorum kayın peder yemek yiyor mesela tabağını asla kaldırmıyor ben de kaldirmiyorum artık bıktım çünkü kaynanam da laf etti tabağı kaldirmamissin diye Allah Allah ne zamandan tabak kaldırmaya başladık diyor nasil sinir oldum gorumcem de aynısı yemek yer tabagi lavaboya bırakır oysa ki lavabonun yanında bulaşık makinasi var bi koy oraya elin kırılmaz yahu  ha benim Allah'a şükür bir kız evladım var ama asla bu şekilde yetiştirmeyi düşünmüyorum erkek evladım da olsa aynı şey geçerli eli ayağı tuttuğu sürece kendi işlerini görmeliler bence 

47 Cevaplar

+1 oy
(1,947 puan) tarafından
Kaynanam esime hiçbir şey yaptırmaz tabak kaldırmaz hep ayağına getirir ben çocuğum için ilk önce Allaha hayırlı bir kul bizede hayırlı bir evlat olsun isterim. Oğlumla birlikte temizlikte yapıyorum bulaşıkları yerlestiriyorum çünkü bunun kadın erkek ayrımı yok.insansan yapicaksin bunları kimse kimsenin kölesi değil herkesin Eki ayağı var.Oglum duvar silerken gördü beni mesela alır bezi süngeri duvarı siler durup dururken ve bu benim çok hoşuma gidiyor.Suan bize vuruyor şiddet uyguluyor ama bu dönemde gecicek daha küçük.kimswye şiddet uygulamayan merhametli şefkatli namuslu olur inşallah 
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bu zihniyette büyümedim böyle de yetiştirmem.

0 oy
tarafından
Sizin anlattığınız gbi ne ben nede eşim yetişmedik , cinsiyet ayrımı yada iş ayrımı yapmayız . 16 aylık kızım var nasl yetiştiysek öyle yetiştiriyorz 
tarafından
Mucuk mucuk
tarafından
Kankama katiliyorum
tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(520 puan) tarafından
Katiliyoreee 

Eşimin erkek yeğeni var 4 yasinda araba oyuncaklarina doymuş artık meraktan ütü masasıyla vileda seti istiyor babaannesi bi kızdı sn erkeksin napcaksin kızlar oynar onunla o işleri kızlar yapar diyor 
0 oy
(408 puan) tarafından
Abilerim camda siler bulaşıkta yıkar, biz öyle büyümedik bende erkek işi sayılan şeyleri abimlerden öğrendim. Yeğenlerim de bizim gibi büyüyorlar erkek yeğenlerim ev süpür sofraya yardım eder, eşimin ailesi öyle değil o yüzden çok sinir bozucu geliyor bana. 
0 oy
(2,985 puan) tarafından
Cinsiyetçi ayrimlardan uzak olmak lazim. Oglum 2 yaşında 1 bucuk yasindan beri bulasik makinasini boşaltırken yanimda olur. O verir ben yerlestiririm yerlerine. Evi supururken ona da bez veririm kendi çapında silmeye çalışır. Yikanabilir halilarim var onlari yere gelişi güzel atarim. Bakarim hemen bozuk bi yeri varsa düzeltir. Çoraplarını cekmeceye koyar. Disardan gelince ayakkabisini alir yerine koyar.Mutfakta bir cekmece onundur. Istedigi veya ortada gördüğü herseyi oraya koyar. Oyuncak cubuk kraker farketmez herseyi koyar. Ordanda alir. Ufak tefek seyler ama kendi duzenini boyle boyle kuruyor. 
0 oy
tarafından
O zihniyette çocuk büyütürsen elin kızınında hakkına girersin ben öyle düşünüyorum. Kimse köle olmak içşn evlenmiyor herkes istiyo eşi bi şekilde yardım etsin elinden tutsun. Aman erkek diye diye ne tabak kaldırır ne üstünden çıkardıgını kenara koyar kirli sepetine atar girdiği wc ye su dökmeden çıkar onu bunu beğenmez laf eder oldu canım hhııııhı elin kızı da bunu çeksin sende oğlum mutlu olsun gelin köle olsun diye geline çektir ağırlık koymak için... nefret ediyorum ha böylelerden
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Kocam her işi ve yemegi bilir evlenirken kahve yapmayı bilmiyordum bir çok yemeği bilmiyordum bana ogretirdi bende yemek tariflerine baka baka yaptım şuan oğlumda 5 yaşında olacak ortalığı toplatiyirum ona çıkardigi kıyafetlerini katlıyor ben çamaşır serince yardım eder serer toplaynca toplar pasta yapmayı çok sever yaptığım yemeklerin tariflerini sorar içinde ne var ne yaptın diye buyunce senin gibi yemek yapacam der teşvik ederim bende buyunce kimsye muhtac olmasın tek başına haletsin 
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Benim eşimi annesi öyle yetiştirmemis şükür tek olsakta birileri olsada benden çok iş yapar o sebeple oğlumda babasını örnek alacak mutluyum :)
0 oy
tarafından
Maalesef benim kaynanam da öyle yetiştirmiş evlatlarını ama ben tabi karşı çıkıyorum.ilk zamanlarda eşime bardağını tabağını bırakma bi yerlere diyordum trip atıyordu ama alıştı simdi kendi alir 
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim oğlum 2 yaşında yapabileceği herseyi yaptırıyorum evet ona kıyamıyorum ama ben her zaman yanında olamayabilirim elinden hersey gelmeli. Tabak taşıyorsam masaya orada plastik tabağı veriyorum bazen yer sofrası istiyor çekmeceden sofra bezini alır mısın diyorum, basık makinesinden bardak uzatıyor ben diziyorum çok teşekkür ederim yardımın için diyorum. Bunun erkeği kızı yokki temel şeyleri yapmayı öğrenmeli.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benim zihniyetimce kimsenin kimseye ihtiyacı olmayacak kadar yaşam becerisi olmalı. Buna göre yetiştireceğim şimdi çok küçükler 
0 oy
(10,414 puan) tarafından
Sizin ilk paragrafında çok saçma öyle Bi zihniyetin olduğunu hiç sanmıyorum 
0 oy
tarafından
Evet bizim burda da bu düşünceler var erkek iş yapmaz ama Allah'tan eşim her işime yardım eder gerektiği zaman kızımın altını da değiştirdi çocukları mi da o şekilde yetiştirmeyi düşünüyorum
0 oy
(120,144 puan) tarafından
biz oyle yetismedik oylede buyutmeyzi
0 oy
(8,126 puan) tarafından
Malesefki esim oyle yedigini ictigini asla kaldirmaz cunku anneleri herseye yetismis hicbirsekilde cocuklarina is yaptirmamis 4 donmus kocasina 4 tane erkek evladina hicbiriside yapmiyor bsy ben dedigim zamanda ben calisiyorum yoruluyorum dior mesela oysaki bende sabahtan aksama kadar yoruluyorum bilmiyor yardim etme konusu sifir kisacasi nasil yetistirirsen oyle ilerler benim oglumda 2 bucuk yasinda suan yemek yendigi zaman kendi isdegiyle yardim eder getirir koyar cok isdekli insallqh benim oglum oyle olmayacak
0 oy
(6,717 puan) tarafından
İlk evlendigimde kaynanam şey demişti. Çayına bile şekerini ben atarim oğlumun... Ben de hadi ya neyse ki artık bir bebek değil ve eli ayağı sağlam görünüyor demiştim. Zaten eşim bilinçli annesinin abarttiginin farkında benden iş beklemez. Çocuklarımı kesinlikle sen kızsın sen erkeksin diye yetiştirmem. Ben insanım sen de insansın kimse kimseden üstün değil diye yetistirirm
0 oy
tarafından
Eşimin yengesinin üç oğlu var biri 20 birisi 18 diğeri 12 yaşında koca koca çocuklar evi çöplüğe çeviriyor yengemde söyleniyor habire küçükken erkek bunu yapmaz şunu yapmaz diye diye bu hâle geldik çok pişmanım boş tabağı bile mutfağa koymuyor bunlar diye söylenir hep, benim iki minik kızım var biri iki buçuk yaşında diğeri 11 aylık oyuncaklar dagilinca, küçük kızıma diyorum toplayalım diye iş öğretiyorum sorumluluk aldiriyorum oğlum olsaydida aynısı olacaktı, bende aynı düşüncedeyim seninle. Kayınvalidemin oğlu var 9 yaşında o da diğerleri gibi annesi koysun diye bekliyor herşeyi ama biz köye gidince yada onlar buraya gelince kek pasta yaparken onu çağırıyorum yanıma birşeyler diyip yaptırıyorum eşyalarını toplattiriyorum. Bu şekilde erkekler için bile daha iyi, yengem demiştim ya onun annesi yatalak hastanelere gidiyor kadın bir hafta gelemiyor o üç oğlan birde babaları bir haftada evi savaş alanına çeviriyor bide yemek bilmezler hayatta habire dışardan söylüyorlar falan hiç beğenmiyorum huylarını.
0 oy
(27,696 puan) tarafından

Yetiştirildiğim gibi yetiştiririm .

Ama biraz daha farklı ve özgür düşünce ile yetiştiririm. 

Kendine öz güveni olacak şekilde pasif olmayacak şekilde kendi ve çevresinin sorumluluğunu bilecek şekilde.

Anlattığımız gibi kimseye yük olmayacak kendi işini kendi halledebilecek şekilde.

0 oy
(4,480 puan) tarafından
Valla iki kızım var benim ama oğlum da olsaydı yaptırdım biz rahat edemedik gelin bari etsin diye benim.binkomsum vardı küçük oğlunu bı alıştırmis zamanında dip köşe temizlik yapıyordu çocuk mis gibi:)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 270 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Greyy (931 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 399 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (928 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 613 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Pppppp (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.