0 oy
603 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Özel egitim merkezine gidicez 

25 aylik

Anne baba mama meme deyya bu düt ebe abi aba dede ciş vb. Basit seyleri soyluyor

Ismiyle seslensem.bakiyor

Biz ayni gurbette gibiyiz kimse gelip gtmyo aksama kadar oglumla ben varim

Ama eve biri gelsin asla agzini acmiyor

Ne dersem anliyor yapyor gel derim gelir git derim git derim gider

Şimdi bizi cagrdilar cocuga bakalim diye ama benm oglum ordada susar kalır

Tanı koyarlarmi hemen korkuyorumda 

20 Cevaplar

+1 oy
(3,419 puan) tarafından
Bu çocuk normal senin gorumcen sıkıntılı o gitsin
tarafından
Bize geldi cocuk konusmuyo demis heryerde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kim neden çağırıyor birde buradaki nelerin otizmle derleri ne bir türlü anlamadım çocuk gak dese otizimlimi diye soruyorlar 
tarafından
Yok gorumcem dedi goturun bi doye
(17,874 puan) tarafından
Çok haklısın valla ismine bakıyo senin yanında konuşuyo Allah esirgesin hemen kötüyü çağırıyolar
tarafından
Ayşaaaa napin laaaa
(17,874 puan) tarafından
Elma kemiriyom güloooo sen napan
0 oy
(3,375 puan) tarafından
Bence normal eve başkası gelince çocuğun konuşmaması sonuçta kalabalık ortamda büyümemiş 
tarafından
Anlamiyolar
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Gayet normal her çocuk  şakır şakır konuşacak değil ya daha 2 yaşında bu tür düşünceleri atın aklınızdan içinizden kim çağırdı ki 
tarafından
Gorumvem goturun dedi
(64 puan) tarafından
Görüncenin yada başkalarının yanında konusmuyosa ve gelenler götür diosa yanlizken çocuğunu konuşurken videoya ç ek  gorumcenede gosterki boşuna seni huzursuz etmesin
tarafından
Cektim attim yine inanmiyolar malesef
(2,835 puan) tarafından
Kız niye takıyorsun dengesizi ya  benim kızım biz evde babasıyla yanlizken görsen şen şakrak cilve yapar sevdirir gel gör ki biri evime gelse o çocuk gülmez oynamaz ve 9 aylık
0 oy
tarafından
E herşey normalse götürme aşkım ne bakiyon gorumcene
tarafından
⅚hepsi biyerden yorum yapyo
0 oy
(909 puan) tarafından
2 gün önce arkadaşım gitti. Aynı senin yazdıkların gibi oğlu. 19 aylık. Birde çok hareketli çocuk. Rehabilitasyon merkezi gitti çocuğun hiç birşey yok demiş. Hareketli olduğu için sadece 2 buçuk yaşa kadar takip edicez demiş. 
tarafından
Benimkidemi rehabilitasyon ozel egitim diyolar ama
(909 puan) tarafından
Tamam canım özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi diye geçer.
0 oy
tarafından

Buradan çok etkileniyorsunuz. 

Çocuğum arabanın tekeri ile oynadı otizmli mi ?

Kuş uçtu otizmli mi.. 

Yani biraz kendi haline bırakın çocukları. Elbette ki kontrol ve gözetim olacak ama bu kadar yapmayın her çocuğun gelişimi farklı. 

tarafından
Gorumcem demis canm ya benmde aklimda kaldi
0 oy
tarafından
Otizimli olsa dediğini anlamaz komut almaz kimseye kulak aşama benkm kızımda öyle kimseye konuşmaz ama evde konuşur benimle sakın yapma bunu çocuğuna 
tarafından
Nasil yani goturmeyimmi cbm
tarafından
Götürme tabiki gayet normal çocuğun
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Pisskiyatriye götürün azıcık şüpheniz bile varsa içiniz rahat eder gem 
tarafından
Evet bi goturcem
0 oy
(770 puan) tarafından
Videoya cek bunları yaparken koyamazlar o zmn zaten doktorlar şunu yapiuormu bunu yapıyor mu diye soruyorlar utancani anlarlar 
0 oy
tarafından
Cocugu nedrn goturcen ki ben anormal bi durum gormedim eve biri gelince susmasi da cocugun cekingec oldugu gosteryor otizimli bi cocuk cekinme nedir bilmezki baskasinin yaninda da rahat hareket eder 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Hey Allahım ya görümcen önce kendisi gitsin görünsün
tarafından
Kabul edermi etmez
0 oy
(966 puan) tarafından
Bacım ya bol bol konuş.bnm kız da pek konuşmazdı bir haftadır konuşuyorum sürekli günde iki insan görüyor bugün 3 yeni kelime dedi.anne gel anne mama ikili kelimeleri arttı.surekli konuşmak kelime tekrar ettirmek gerekir.takma kafana.seni dinliyor ismine bakıyor.soyledigini yapıyorsa örnek havlu getir dediğinde getiriyorsa sorun yoktur bence.yavrularimiz aynı yaşta bak.yavas yavaş konusacaklar.yabancinin yanında da konuşmaz bnmki bu arada.
tarafından
Konusuyorumda aslinda
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Benim kızım da öyleydi 15 kelimesi vardı cümle yoktu beni anlıyordu ama konuşamıyordu kimseyi görmüyordu o yüzden içine kapanık kimseyle konuşmuyordu kaçıyordu 2bucuk yaşında kardeşi oldu kardeşim hoşgeldin dedi biz şok olduk öyle öyle dili açıldı şükür.. Dr Osman abalı nin dikkat guclendirme setini aldım o da fark etti renkleri sayıları öğrendi kelimesi arttı cümle kurdu .. ben hiç otizm düşünmedim .. bu arada TV izlemez yemek yerken telefon veriyorum ne yazık ki 
tarafından
Masallah yaa
0 oy
(337 puan) tarafından
Komut alıyorsa otizm değil canım otizmli çocuklar komut almaz
tarafından
Aliyo col sikur
0 oy
(2,354 puan) tarafından
28 aylık oğlum aynısı yani her şeyi bilir eder cümle fazla kuramaz kelimelerin çoğunu söyler. Ama biri gelip şunu söyle der ismin ne der ama canı istemzse katiyen ağzını açıp cevap vermez. Belki geç konuşacaklar ya da ortama girmedikleri için böyle bekle biraz canım sen de
tarafından
Bana kalsa beklerimde kaynanam derdine duşmuş gorumcemle
0 oy
tarafından
Bence bişey yok ya . Çocuk hep senle diye o yüzden gelen olunca sessizlesiyor 
tarafından
Bencede cnm
0 oy
(351 puan) tarafından
Bence korkma canım arkadaşımın oğlu tuvalet eğitimi ve konuşması tam dört yaşında düzgün oldu o da çok dert ediyodu kayınvalidesi demiş hiç üzülme benşm çocuklarım hep 5 yaşında konuşup tuvalete gitti hakket en ırsiymiş mesela onlarda çocuk şuan zehir gibi küçük oğlu kızımla aynı onun da şuan konuşması vs geriden geliyo bu defa hiç takmıyorum diyo ama..sende yıpratma kendini saydığın kelimeleri söylemesi çağırınca bakmadı dediğini anlaması vs çok artı şeyler kendini de bebeğini de yıpratma 
tarafından
Cnm bana kalsa goturmem ama cevremdeki herkes nye konusmuyo bu cocuk deyipnduruyolar
0 oy
(854 puan) tarafından
canim daha bir ay once kafadona vuruyo siddete yonelik diye piskiyatira goturdum otizm olabilir dedi seslenince bakmiyodu dedigimi yapmiyodu kimseyle anlasamiyodu otizm dediler rapor cikicakti vaz gectim goturmekten su an bir ay icerisinde hersey konusmaya basladi en aon bu gun aferin demeyi ogrendi hergun yeni bi kelime ogreniyo goz temasi kurmaya basladi ismine baaya basladi benimle konusmaya calisiyo ben ne kadar anlamasamda eliyle birseyler gosterip konusuyo yani hersey otizm demek deil ben raporu cikarmis olsaydim o kadar pisman olucaktim ki su anki durumuna bakarsak hicbirseyi yok sukurler olsun herkesin her dedigini yapma gayet normal cocugunuz 
tarafından
Cnm bebegin yasi kac bende goturucem  suphem var
(854 puan) tarafından
17 aylik su an canim
0 oy
(7,797 puan) tarafından
Canim nie stres yapiyorsuniz goturme ne gerek var
tarafından
Surekli kiyaslama yapyplar canm

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 849 göst.
4 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havvak (222 puan) tarafından soruldu
+2 oy
18 cevap 499 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Oziis (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 88 göst.
0 oy
1 cevap 69 göst.

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı