0 oy
848 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (222 puan) tarafından
Otizmli çocuğu olanlar yazabilir mi süreçle ilgili sorularım var

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kaç yaşında?
(163 puan) tarafından
Canım kulaklarını kapatıyor derken durup dururken mi kapatıyor sesten korktuğu için mi kapatıyor
(222 puan) tarafından
Elektrik süpürgesi sesinden ve ağlamadan önce kendi sesinden rahatsiz oldugu için kapatıyor
(163 puan) tarafından
Korktuğu için kapatıyor yani dönen şeylere ilgisi var mı benim oğlumun çok ilgisi var arabayı sürünce tekerleklerini izler yolda yürürken durup geçen arabaları izler
(222 puan) tarafından
Bisikletlere ilgimiz var bizimde parktayız mesela hemen bisikletin arkasından koşar
(163 puan) tarafından
Canım ya ne gibi belirtileri var ayrıntılı yazabilir misin sana zahmet bende oğlumdan şüphe duyuyorum da :/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim şifa versin inşallah cnm ❤️ Allah yardımcın olsun
(222 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(378 puan) tarafından
Cok erken teshis etmissiniz canim ozel ilgi ve egitim destegi ile ekrani da tamamen kesersen insallah o da epey duzelir allahin izniyle
(222 puan) tarafından
Inşallah canım
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bunun için hangi doktora gotrdunz 
(222 puan) tarafından
Çocuk psikiyatri
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Bilgim yok süreçten ama okuduklarımdan bildiğim tv den uzak tut canım hic acmam telefondan uzak tut  rabbim sifasini verir düzelir inşallah
(222 puan) tarafından
Zaten hepsini kaldirdik
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Otizmli çocuğum yok ama 2 tane otizmli çocuğa hareket eğitimi dersi verdim. Bildiğim bişeyse cevaplarım tabiki
(222 puan) tarafından
Gelişimleri nasıldı ve kaç yaşında fark etmisler canım
(1,097 puan) tarafından
Birisi 4 yaşındayken beraber çalıştık. Babaya kabullendirmek zor olmuş eğitim vs almamışlar o yüzden 4 yaşında başlamışlardı. Bana geldiğinde 1-2 kelime dışında kelimesi yoktu. Derslere ve ortama ayak uydurmakta çok zorlanıyodu. Kendisine zarar veren bir çocuktu ve ders yaptığımız salona girmemekte ısrarcıydı. 1 dönem sonunda kelimede aldık, derslere de katıldı. Parmak ucunda yürüyen bi çocuktu. Aşil tendonu kısalmıştı bunuda düzelttik. Temasla ilgili bi sıkıntısı yoktu zaten ama bizi öpmeye başlamıştı. Annesi şok olmuştu.
Diğeri 3 yaşındaydı. Tv tetiklemiş. Aile tanı konmasını istemiyordu. Ama gereken ne varsa yapım diyordu kreşteydim o zaman. Ona ayrı program çıkarmıştık. Konuşan bi çocuk değildi kendisine zarar vermezdi ama çok ağlardı başlarda. Sıra bekleyemiyordu yavaş yavaş sıra beklemeye bi kaç kelime söylemeye başlamıştı yine 1 dönemde sadece. Fiziksel etkinliklerde de çok güzel bi ilerleme kaydetti. Farkettiğiniz yaş erken ve bu çok iyi. Anlattığınız belirtiler çok ağır belirtiler de değil. Bence çok güzel yol katedersiniz. 2 çocuk içinde üzüldüğüm nokta ailelerin bilinçsiz olmasıydı. İlkinde babaya kabullendirmek için beklemişler ve biraz geç kalmışlardı buna rağmen sadece 1 dönemde gözle görülür bir gelişim kaydedilmişti. 2. Çocuktada aile tanıyı kabul etmiyordu ama kreş müdürüne diğer çocuklarla çok ayırmadan ona özel program yapmamıza  ve gölge öğretmen olayına evet demişlerdi. Bu sebeple doktorunuzu hep dinleyin öğretmenlerini hep dinleyin inanın çok güzel yol katedersiniz. Öpüyorum minik kalbinden oğlunuzun
(222 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Zaten pazartesi özel eğitime başlayacak kurum kararlaştırdık hayırlısı inşallah en kısa sürede atlatırız
(1,097 puan) tarafından
Çok özel ve çok güzel çocuklar. Aile biraz yıpranıyo ama bilinçli olmanız çok güzel. Hem erken farketmeniz hemde hemen özel eğitime yollamanız çok fark edicek emin olun :) Rabbim yardımcınız olsun :)
0 oy
(812 puan) tarafından
Rabb'im şifalar versin tüm hastalara sizede canım AMİNN ❤️
(222 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(25 puan) tarafından
Evet benim oğlum da otizim tanısı aldi 2 yaşına yeni girdi rabbim yardımcın olsun üzülme sakın güçlü olman lazım.. çocuklarımız için güçlü ve mutlu olmamiz lazim
(4,983 puan) tarafından
Belirtileri neydi bende merak ettim canm
(25 puan) tarafından
15 aya kadar normal di ondan sorna ismine çağırınca bakmazdi bir kac kelimesi vardi onu unuttu göz teması yoktu nadir vardi.. tek takılmayı sever çocukları sevmezdi
(222 puan) tarafından
Eğitime başladınız mi canım
(25 puan) tarafından
Evet yeni başladık
(222 puan) tarafından
Hakkımızda hayırlısı olsun canım umarım en kısa sürede atlatırız
0 oy
tarafından
Allah sifa versin
(222 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Rabbim acil şifalar versin 
(222 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(316 puan) tarafından
Ne kadar çok karşılaşmaya başladık boyle. Bende şunu eklemek isterim arkadaşımın oğlu vardı Dr direk git rapor çıkart demiş kız ağladı çıktı bırakmadi özel bir dra götürdü hayır otizm değil yalnız aşırı ilgisiz kalmış dedi gerileme olmuş hemen kreşe yazdırdı çocuk şuanda çok normal. Benim oğlumda parmak ucunda arada yürüyor sağlıklı olmasina rağmen çok korkuyorum hatta pskiyatruye bile göturmustum. Dr kaygılanma kaygilanirsan bebeğin bunalıma girer dedi bıraktım kendi haline. Çok şükür gelişimi geriden takip ediyor sadece
(222 puan) tarafından
Bizde fazlaca belirti var ve tanıyı koyan prof

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 272 göst.
26 Ocak 2021 Aile kategorisinde nrdn91 (1,847 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 603 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,680 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,538 puan) tarafından soruldu