0 oy
1,472 göst.
Diğer kategorisinde (1,849 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Diyelim ki evde misafir var diye yemek yapamadınız geç hazırladınız ütüsünü yapmadınız diye dayak yediniz mi hiç? Ya da yeseniz ne olurdu 

79 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yok daha neler. Evimin hizmetçisi değilim.. Allah a şükür kocam asla öyle bir şey yapmadı. Misafir varsa yemek yapmamazlik etmem. Ama velevki yapamadim ya misafir den yardım isterim yada yemeği dışardan söylerim. Ütü de kocayı ilgilendirmez.

Dayak nedir ya. 
-Reklam-
0 oy
(4,936 puan) tarafından
Kızım huysuzlansa yemek yapmiyorum ütü zaten yapmıyorum eşim ne münasebet dayak ne. Büyük konuşmak istemiyorum ama öle bişey hiç olmadı olduğu an bn değil o kapıda olur bizim ne ailede ne çevremizde şiddet yoo herkes çok karşı 

Hatta eşimi ararım disardan yemek getir derik
(4,936 puan) tarafından
Hoş esikde çok anlayışlı hiç hani yemek demez utusunu o yapar temekbolmasa dışardan alir
0 oy
tarafından
Böyle saçma bir nedenden dolayı şiddet görürsem yapacağım tek şey ayrılmak olur 

Ama eşim asla bişey demez 
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Yemedim Allah a şükr dha el ble kaldırmış değil çnkü huyumu ve inadım bilr ben canımı sokakta bulmadım ve öyle bişy yaparsa asla ona geri dönmicemide blr ailem her zamn arkamda durduğu içn oda ayağını her zamn denk alır
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Genelde hafta sonları evde oluyor bazen yemek olmuyo yumurta kırar yer 
0 oy
(619 puan) tarafından
Çoğu kez yapmadım bir kere niye kahvaltılık yiyoruz diye isyan etmedi o gomelk ütüsüzse başka gömlek giyer sorun etmez 
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Rabbim öyle birşeyi kimseye yaşatmasın içindedir bana ve aileme ne annem ne ben öyle bişe gördük zaten eşim. Öyle bişe yapsa biliyor babamlara gideceğimi smdi kız kardeşim nişanlı ne ona yaşatsın bu durumu ne de ilerde kızıma Rabbim göstermesin ütü yapmasam lazım olanı kendi ütüler yemekde olmasa sorun yok der kahvaltı yaparız  bu durumlarda sıkıntı yapmiyo
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Çok şükür böyle bisey olmaz. Ama oldu diyelim o an ses etmem sonraki gün çeker giderim haberi olmadan.
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ev de yemek olmasa kırar 2 yumurta kendisi yer hiç sorun etmez. Ütü olayı da eşime ait zaten. Ben hiç ütü yapmam, sevmediğimi bildiği için kendisi ben yaparım ütüleri dedi. O gün bugündür eşim de ütü işi. Ama severek yapıyor kendisi. Böyle seyler için de şiddet uygulayan erkek hayvandır. Gerçi hayvanlara hakaret etmiş oldum ama neyse.
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Misafir varı bırak çocuk doğduktan sonra 6 ay çok zor geçti ve yemeği hep eşim geldiğinde yaptım ütüsünü de o çocuğa baktığı fırsatta yaptım yeri geldi çocuk onda durmadığında işten geldi yemeği o yaptı yedik temizliği hep eşim yaptı ya da çocuk uyuduğunda beraber yaptık ama hiçbir zaman hayır demedi yapmam demedi çünkü çocuk ortak kararımızdı ve ikimizde zor olabileceğini düşünerek karar verdik bizim çocuğumuz biraz daha fazla sorun çıkardı bize kolikti hiç uykusu yoktu vs ama eğer ki eşim bunlardan birini yapmadım diye bana dayak atacak kadar karaktersizse bende bana dayak atacak adamla evli kalmam çünkü bu çok hassas bir nokta çocuğumun dayak olan bir evde büyümesindense ayrı ebeveynle büyümesi akıl sağlığı açısından daha iyi
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Öyle saçmalık mı olur ya.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ne dayagı bacım kocam çok şükür o kadar şerfsiz ahlaksız değil yemek yoksa tost yapar yeriz cabım o gün yemek yapmak istememişse boşver yapma gel annemde yiyelim der kayınvaldeme gideriz yeriz allah ne verdiyse. Ütü desen 8 senelik evliyim elime bile sürmedim, eşim tekstilci son ütücü her ütüyü kendisi yapar evde ütücü varken sana ütümü yaptırcam der benim kafa rahat şükür
0 oy
tarafından
Eşim ütü sevmez kaldı ki yapmadım diyelim lafını yapmaz nerde ki vursun . Çok şükür o yapıda bitti değil öyle olsaydı hayatım çok zor olurdu belki ama ayrilirdim.
0 oy
tarafından
Elleri kırılsın eğer vurduysa böyle bir soru sorduğuna göre şiddet uygulamış sana herhalde 

Hayır eşim asla sorun etmez 

Vurursa da karşılık veririm lafımla gömerim onu 
0 oy
tarafından
Sırf öyle diye eşine şiddet uygulayan surat asan kötü söz söyleyen insanlara Allah bildiği gibi yapsın 
0 oy
(770 puan) tarafından
Az yesinde o zaman bi hizmetci tutsun artik ben yokum hayatinda der cikarim baksin basinin caresine oylesi piskopatla evli kalinmaz bence
0 oy
tarafından
düzenlendi
Yok yemedim. Eşim lafını bile yapmaz. Zaten bazen yemek yetişmiyor dolaptan çıkardığım erimiyor filan makarna yapalım o yeter der ki ben onun hizmetçisi değilim karısıyım. Evde herşeyi ortaklaşa yaparız. 
0 oy
tarafından
Yapmak zorunda değilim , bana vuramaz adamın alnını karışlarım 
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Giymek istediği kıyafet ütülü olmaz bazen fırsatım olmamstr ütü yapmaya baska giy derim giyer yemek konusunda da kendi der her zaman yemek yapmak zorunda degilsin diye dışarıdan da söyleyelim arada ben pek istemem çok nadir öarşıya giderim alışverişe giderim yapamam dışarıdan isterim bi döner olmus 30 lira yazık o paraya çocuklarla birlikte 3 tanr istesem 90 lira yapıyo birde kardesm var 120 değmez :D

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 128 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 263 göst.
27 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
78 cevap 771 göst.
29 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
11 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu

379,009 soru

11,344,907 cevap

34,808 kullanıcı

...