0 oy
323 göst.
Diğer kategorisinde (866 puan) tarafından
Kızlar kayın pederim 6 oldu fevat etti kaynım ve eşi kaynanmla kalıylardı bu arada (eltim kaynanam İn yeğeni bacısınn kızı) Bn yabancıyım aileden değilm, neysse evlerimiz yarı onlarında bizimde kaynm annesini yalnız bırakmadı kışı beraber geçirdiler şmdi onlarda evlerine geçmişler eşim de annem bizle kalsn gibisinden bir laf etti bnde istemediğimi söyledim alalh belanızı versin dedi eşim sizde yaşayacaksınız dedi, çünkü anne öyle geçinecek bir insan  değil Bi misafiri yada yeğinn yanda bnle nasıl konuşacağını bilmiyor evmz ayrıydı ona rağmen sürekli dip dibeydik arda saygıya dayalı bişi kalmadı Bn cidden sevmiyorum hatta nefret ediyorum çünkü çok şey yaptı bana  bnm evm sobalı ev bir odada yanıyor soba haliyle orda yatıyorz kış boyu kaynanmı koynumda mı yatıracam bunu anlamak istemiyor eşim aranızda ki sorn bni ilgilendirmiyor Bn işime bakarım deid ee bnde evimn içi bni ilgilendirir dedim bana ne dıaşrdan Bn 4 sene çektim anasından yeğenine gıram bişi diyemedi kız 3 ay zor durdu ne bir kıyafetini bir yemeğini ne bir bulaştığını yıkamado ama beddua alan ben oldm, valla isterse yırtınsın yaşamam ben o kadınla bna ettiklerini unutmadım unutmayacam eli ayağı tutuyor kaynanamın kocasndna kalan maaşı ve evide var ben niye kahır çekeyim psikolojik olarak bile rahat bırakmıyolar çok uzun oldu kusura bakmayın 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Eşinizle aranızdaki diyalog hiç sağlıklı değil. 

Yok banane ben işime bakarım. Yok kaynana koynunda mi yatacağım. 

Allah belanıı versinler falan. 

Öyle yanlış yerlerde dolaşımışsınız ki konunun aslı kaçmış.

(866 puan) tarafından
Adam bela okuyor 4 sene evim ayrı olmasına rağmen dip dibeydik artık sabrım taştı olmadık şeyler oldu uzun uzun anlatacak değilm özet geçtim,
-Reklam-
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Burada bir çok faktör önemli kaynanan kaç yaşında kendi işini yapabiliyor mu? Anladığım kadarıyla kendi evi var. Aynı evde olmasa bile evleriniz yakın ise gidip yardımcı olabilirsiniz. Elden ayaktan düşmediği sürece bende aynı evde yaşamak istemezdim hani yatalak olur birşey olur o zaman mecburen evine getirir bakarsın ama diğer türlü evinde durmasında bir sakınca yok çocukları da ihtiyacı olduğunda yardımcı olmak zorunda sizlerde yapamadığı noktalarda yardımcı olursunuz.
(866 puan) tarafından
Eli ayağı tutuyor kendi işini yapabiliyor istediği yere gidip gelenşypr tek başına
(1,964 puan) tarafından
Bence o zaman gerek yok canim ararsınız sorarsınız gider görürsünüz yeterli ama bunu eşinle kavga etmeden konuş ve anlat yoksa inadına yapar
(866 puan) tarafından
İnan ki onlarla uzak durmak için bir ton kavga ettik şmdi yeni huzurum oturmuş Ken bu çıktı, kavga etmedik sadece sakince olmaz dedim oda Allah belanızı versin dedi ben el kzıym hadi de yeğenine de bela okudu bakaydı teyzesine el kzınmı yapacak herşeyi inan görmüypalr bile
(1,964 puan) tarafından
Sırf teyzesi diye tüm sorumluluğu ona da yukleyemezsin tüm çocuklarının ortak sorumluluğudur herkesin bir hayatı nir düzeni var eminim çok zor anlıyorumda ama elden birşey gelmiyor.  Yinede konuş eşinle eve getirmeyeoim ama ugrariz gider geliriz de
0 oy
tarafından
Ev üstüne ev olmaz ama eşinin de annesi hayır diyemiyordur belki ama sen haklısın herkes kendi düzeni olsun kafası rahat olsun ister 
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Kaynanana bakmak zorunda değilsin sadece vicdanına kalmış  
(866 puan) tarafından
Okadar şey yaptı ki bana inan vicdanım bile hayır diyor kabul edersem elimdeki gram huzurum da kalmayacak
(2,831 puan) tarafından
O zaman  yeğeni baksın  seniniyi anlıyorum cnm kim çekmedi ki şu Kaynanalar dan
(866 puan) tarafından
Gram yapamadı bana yaptığını yeğenine inanki çok zoruma gidiyor bazı şeyle r
0 oy
(119,156 puan) tarafından
saglik problemj varmi kendi basina kalsa kendine bakabilirmj maasi falan varmj
(866 puan) tarafından
Var cnam, kendi ihtiyacını görebilir kimseye muhtaç değil ama iş eşlerin yanına gelince hemn oğlunun yanda hastaym bilmem ne olayına giriyor etkiliyor onları
(119,156 puan) tarafından
hee isine geldi gibi davraniyo kizi falan yokmu sen mecbur degilsjn
(866 puan) tarafından
2 oğlu var sadece
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Hasta veya yaşlı değilse kendi yaşayabilir siz arada uğrar yapamadığı işine gücüne yardım edersiniz bunalırsa arada gelir 1 2 gün kalır torunlarıyla tabi haklısın ama iletişiminiz çok kötü eşinle kaynanandan nefret edebilirsin ama onun annesi olduğunu unutma et tırnaktan ayrılmaz daha yumuşak konuşman lazım annene bakmam demek çok kötü bi cümle eşim bu cümleyi bana söylese bende kıyamet koparırdım anne bu sonuçta ne olursa olsun isterse taştan olsun.
(866 puan) tarafından
O taş ta bir yere kadar sabır veriyor ondna sonrası kopuyor şmdi tamam desem hayatm cehennem olur neler yaşadığımı bilsen inan böyle demsizn
(5,813 puan) tarafından
Hayır bak haklısın haksızsın demiyorum sadece konuşurken eşinde sende çok üstten konuşup kırmışsınız birbirinizi
(866 puan) tarafından
Ya cidden anlamıyor konuşuyorum güzellikle hep annem yapmaz etmez sen yanlış anlıyorsun diyor o yüzen ister istems yükseliyor insan sürekli de herşeyi yanlış anlayamam ya kendince arayı bulmaya çalılıyor
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun esin ısrar ediyor mu peki belkide birileri eşine demiştir sizle kalsın diye
(866 puan) tarafından
Isar etmiyor ama burnumdan getiriyor imalarıyla
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Kalabiliyorsa tek kalsın en iyisi 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Çok zor bı durum. Allah bnm kayınvalideme sağlık versin. Tek başına ** sağlıklı azıcık hastalandı eşim hemen eve getirir. Sonra çek cekebilirsen. Herhalde cinnnet filan geçiririm 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eli ayağı tutuyor sağlıklıysa kendisi kalabilir
0 oy
(421 puan) tarafından
Ya ev üstüne ev olmaz tamam sağlığı birşey olsa bak ama aynı evde dediğine göre bir odada yatiyormussunuz ve anlaşması zor biriymiş kaynanan dan elden ayaktan düşmüş biri değil maaşını da alıyormuş kocasının evi dr varmış gidip gelin ama aynı evde yaşanırsa bu defa sizin evliliğimiz bozulur 
(866 puan) tarafından
Zaten yakamı zor kurtardım şmdi yalnız kaldı diye kendimi tekrar ateşe atamam eşimde annesi yanlz diye bana sardı yine anlatamıyorum anlamıyor
0 oy
tarafından
Ne kadar kötü de olsa kocanın anası işte adam anasını atamaz herkes kendi evinde kalsın haftada 1 2 gün gideriz yanına kalırız işini falan yaparım Allah rızası için de öyle ikna et 
(866 puan) tarafından
Canm memnunuz bir kadın takdir etmeyi övmeyi bilmiyor misal Bi misafiri gelir Bi kahve yaaprm bu nasıl kahve neye benzyor diye yanlarında rencide eder nasıl öyle birinin işini yapar aynı evde kalmaya tahammül edersin ki
tarafından
Öyleyse haklısın ama eşin de anasını atamaz sürekli beraber yaşamak yerine eşinle konuş herkes evinde kalsın haftada 1 gün git yanına beraber yaşamaktan iyidir
(866 puan) tarafından
Evlermz yan yana zaten ya okadr nefret ettirdi ki kendinden gidip napıyo sn demek bile gelmiyor içimden eşim desen o sürekli babası varkende biz hep 2. 3. Plandaydık onn için
0 oy
tarafından
Bakmak zorunda değilsin 
0 oy
(286 puan) tarafından
Canim benim benden sana tavsiye esine bn senin annenle ayni ewde kalmam kalmak istemem dersen tepkisini cekersin. Herseyin bi soyleme yontemei var tatli dille soyle hem ben kahrini neden cekeyim gibi soylemde yanlis sonucta o onun annesi yalniz birakmak istemez sayet bende birakmazdim. 
(866 puan) tarafından
Valla iyilikten anlamayan insanlara sırf onun annesi diye benden bişi beklemesin napim yalan mı söylim sıralıyorm sebebleri tınlamıyor en son istemediğimi açıkça söyledim istemiyorum napimn zorla mı 4 sene çektiğimi bir Bn bilirim içimden gelmiyor
(286 puan) tarafından
Sen bilirsin canim benim baziinsanlara goz onundeki seyi bile anlatmak cok cok zor
(866 puan) tarafından
İşte açıkça söyledim istemiyorum aynı evde yaşamayı, sürekli konu dönüp bana geliyor cidden sinir oluyorum bir oğlu daha var üstelik kaynanamın yeğeni o baksın çok istiyorsa şmdi kıskançlık diyşceksinz ama inna ki öyle değil ase
(286 puan) tarafından
Ne yasadigini sen bilirsin biz sadece senin  anlattigin kadariyla biliriz canim

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 777 göst.
20 Haziran 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 140 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 484 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu