+2 oy
1,293 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yeni evliyim eşim bekarken bir sürü şey söyledi ve sözler verdi bunlardan biri benim görevim sebebiyle farklı şehirde yaşadığım için yanıma tayin istemekti ve bu benim için çok önemliydi annesine çok düşkün eşim benim görev sürem dolunca yani üç yıl sonra da birlikte annesinin yaşadığı şehre tayin isteyecektik ve altlı üstlü oturacaktık. Annesi çok zor izin verdi izin vermisken de hemen evlenmek istedim hiçbirsey istemeden aceleyle evlendim. Eşim evlendikten on gün sonra senin görev süren iki yıl yanlış hesaplanmış ben düşündüm tayin istemeyecegim dedi. Tabi annesi nişan günü nikah günü felan hep tek kaldığını huzur evine gideceğini akrabaların laf ettiğini anlatmış. Eşim annesinden üzüntüyle ayrıldı. Eşim tek çocuk değil diğer çocuğu da o binada oturuyor. Sonrasında eşya almayacağını bekarlık eşyalarının yeterli olacağını annesinin oraya gidince ihtiyaç olursa eşya alınacağını söyledi. Halbuki bekarken bunlar için sözler verip parası olduğunu söylemişti sanırım annesi biz evlenince o parayla arsa aldı üstüne ama bana söyleyemedi.Cunku annesinde birikiyor maaşı. Sürekli ben öyle demedim o sözleri vermedim diye üste çıkmaya çalıştı.Annesinin yanında yaşamın çok güzel olduğunu denemeden tayin diye kavga etmemem gerektiğini söyledi ama annesi ile hayat çekilmez şekilde yemeden içmeden gezmeden giymeden sürekli annesi ya ayak işi veriyor ya da annesinin dibinde oturuyoruz kendi aileme dahi gidemiyorum ve eşimi de götüremiyorum. Kendi evimizde oturamiyoruz yatmadan yatmaya gecebiliyoruz.Kayinvalidemin yanında ise eşim benimle aynı kanepeye dahi oturamaz. Kavga ettik ve kayınvalidem işleri daha da bozdu ve ben evi terk ettim.Esim beni geri getirdi aileme ve bana seninle ilgilenecem böyle olmayacak bir daha diyerek  birlikte benim evime gittik eşim tayin istemeden gel git yaparak haftada üç gün gelerek devam etti. Ama o kavgadan sonra eşim eskisinden daha kötü oldu .Ben hamile olduğumu öğrendim. Eşim geldiği günlerde benimle sürekli kavga etmeye başladı sürekli uyuyordu annesinin yanındayken beni arayıp sormuyordu belki tayin isterse düzelir umuduyl tayin konusunda ısrar ettim ve  bana vurdu basit bir şeydi ama yine de kolay affedemedim sonrasında aileme saldırmaya kalkmış onlar konuşmak isteyince bunlara rağmen ailem tayin iste gel karının basinda dur hamile yalnız kalmasın dediler aylarca ayrı kaldık sonunda eşim tayin isteme kararı aldı ve annesi eğer tayin istersen sizin daireyi kiraya veririm deyince eşim tekrar vazgeçti. Bu süreçte bir araya gelmeye çalışsak da eşim tayin istemeyince aynı şeyler oldu en son çocuk doğunca vazgeçip tekrar döndüm eşim izne ayrılıp bulunduğum şehre gelip  çocuğa bakması şartıyla birleştik ama eşim gelince tekrar kavgalar başladı yine sürekli uyumalar ben hem çalışıp hem çocuğa bakıyorum yerinden bile kalkmiyordu bu arada eşim aşırı cimri bu nedenle hiçbirsey e para veremiyor hatta benden de maaşımi istediği için tartıştık kaç kez ayrıyken birlikte tuttuğumuz evin kirasını hep ben verdim bebeğim için tüm masrafları ben yaptım .Sonrasında eşime ya bana yardım et ya da sen git bakıcı gelsin dedim. Eşim de hemen atladı bakıcı gelsin diye ve tekrar annesinin yanına gitmek istedi gel git yapacakmış.Bana sormadan annesini getirdi çocuğa baksın diye ve bir aylığına ben sonra izne ayrılacam tekrar söz dedi ama onu da tutmadı kendisi düşünmüş öyle karar almış annesi de hep kalacakmış. Evin içinde eşim iki eşi varmış gibi oldu. Ben yemek yapıyordum annesi kalkıp ayrı yemek yapıyordu.Esim evde ikilik çıkarıyorum diye benimle kavga ediyordu.Annesi sıkılıyor diye geldiğinde ikisi gezmelere gidiyorlardi. Bana sormadan eve misafir çağırıyordu annesi.ben ise durumu eşim annesine geç gelecekler hadi sofraya oturalım anne dediğinde ogreniyordum .En son bu iş yürümeyecek diye boşanma kararı aldık ama eşim şimdi yine yeniden deneyelim diyor ama hiçbir sözünü tutamiyor ve sürekli yalan söylüyor. Ayrıca hep annesiyle oturmak istiyor.Ailem eşimin adını almak istemiyor. Herkes bu iş düzelmez diyor en doğru kararı vermek istiyorum.Cok uzun oldu kusura bakmayın 

83 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence boşanmak en doğrusu
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 697 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 159 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde YaseminAltintas3 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 54 göst.
0 oy
1 cevap 134 göst.

397,104 soru

11,877,164 cevap

35,992 kullanıcı