+2 oy
1,224 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yeni evliyim eşim bekarken bir sürü şey söyledi ve sözler verdi bunlardan biri benim görevim sebebiyle farklı şehirde yaşadığım için yanıma tayin istemekti ve bu benim için çok önemliydi annesine çok düşkün eşim benim görev sürem dolunca yani üç yıl sonra da birlikte annesinin yaşadığı şehre tayin isteyecektik ve altlı üstlü oturacaktık. Annesi çok zor izin verdi izin vermisken de hemen evlenmek istedim hiçbirsey istemeden aceleyle evlendim. Eşim evlendikten on gün sonra senin görev süren iki yıl yanlış hesaplanmış ben düşündüm tayin istemeyecegim dedi. Tabi annesi nişan günü nikah günü felan hep tek kaldığını huzur evine gideceğini akrabaların laf ettiğini anlatmış. Eşim annesinden üzüntüyle ayrıldı. Eşim tek çocuk değil diğer çocuğu da o binada oturuyor. Sonrasında eşya almayacağını bekarlık eşyalarının yeterli olacağını annesinin oraya gidince ihtiyaç olursa eşya alınacağını söyledi. Halbuki bekarken bunlar için sözler verip parası olduğunu söylemişti sanırım annesi biz evlenince o parayla arsa aldı üstüne ama bana söyleyemedi.Cunku annesinde birikiyor maaşı. Sürekli ben öyle demedim o sözleri vermedim diye üste çıkmaya çalıştı.Annesinin yanında yaşamın çok güzel olduğunu denemeden tayin diye kavga etmemem gerektiğini söyledi ama annesi ile hayat çekilmez şekilde yemeden içmeden gezmeden giymeden sürekli annesi ya ayak işi veriyor ya da annesinin dibinde oturuyoruz kendi aileme dahi gidemiyorum ve eşimi de götüremiyorum. Kendi evimizde oturamiyoruz yatmadan yatmaya gecebiliyoruz.Kayinvalidemin yanında ise eşim benimle aynı kanepeye dahi oturamaz. Kavga ettik ve kayınvalidem işleri daha da bozdu ve ben evi terk ettim.Esim beni geri getirdi aileme ve bana seninle ilgilenecem böyle olmayacak bir daha diyerek  birlikte benim evime gittik eşim tayin istemeden gel git yaparak haftada üç gün gelerek devam etti. Ama o kavgadan sonra eşim eskisinden daha kötü oldu .Ben hamile olduğumu öğrendim. Eşim geldiği günlerde benimle sürekli kavga etmeye başladı sürekli uyuyordu annesinin yanındayken beni arayıp sormuyordu belki tayin isterse düzelir umuduyl tayin konusunda ısrar ettim ve  bana vurdu basit bir şeydi ama yine de kolay affedemedim sonrasında aileme saldırmaya kalkmış onlar konuşmak isteyince bunlara rağmen ailem tayin iste gel karının basinda dur hamile yalnız kalmasın dediler aylarca ayrı kaldık sonunda eşim tayin isteme kararı aldı ve annesi eğer tayin istersen sizin daireyi kiraya veririm deyince eşim tekrar vazgeçti. Bu süreçte bir araya gelmeye çalışsak da eşim tayin istemeyince aynı şeyler oldu en son çocuk doğunca vazgeçip tekrar döndüm eşim izne ayrılıp bulunduğum şehre gelip  çocuğa bakması şartıyla birleştik ama eşim gelince tekrar kavgalar başladı yine sürekli uyumalar ben hem çalışıp hem çocuğa bakıyorum yerinden bile kalkmiyordu bu arada eşim aşırı cimri bu nedenle hiçbirsey e para veremiyor hatta benden de maaşımi istediği için tartıştık kaç kez ayrıyken birlikte tuttuğumuz evin kirasını hep ben verdim bebeğim için tüm masrafları ben yaptım .Sonrasında eşime ya bana yardım et ya da sen git bakıcı gelsin dedim. Eşim de hemen atladı bakıcı gelsin diye ve tekrar annesinin yanına gitmek istedi gel git yapacakmış.Bana sormadan annesini getirdi çocuğa baksın diye ve bir aylığına ben sonra izne ayrılacam tekrar söz dedi ama onu da tutmadı kendisi düşünmüş öyle karar almış annesi de hep kalacakmış. Evin içinde eşim iki eşi varmış gibi oldu. Ben yemek yapıyordum annesi kalkıp ayrı yemek yapıyordu.Esim evde ikilik çıkarıyorum diye benimle kavga ediyordu.Annesi sıkılıyor diye geldiğinde ikisi gezmelere gidiyorlardi. Bana sormadan eve misafir çağırıyordu annesi.ben ise durumu eşim annesine geç gelecekler hadi sofraya oturalım anne dediğinde ogreniyordum .En son bu iş yürümeyecek diye boşanma kararı aldık ama eşim şimdi yine yeniden deneyelim diyor ama hiçbir sözünü tutamiyor ve sürekli yalan söylüyor. Ayrıca hep annesiyle oturmak istiyor.Ailem eşimin adını almak istemiyor. Herkes bu iş düzelmez diyor en doğru kararı vermek istiyorum.Cok uzun oldu kusura bakmayın 

83 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Valla üşenmedim.okudum arkana bakmadan kaç valla bu ne annesinin sözünden çıkamayan sünepenim teki. Onu koluma koca diye takmam bile. 
tarafından
Parmaklarına sağlık kiz
(10,411 puan) tarafından
Özet geç biz yarısına kadar okuyanlara haha
tarafından
Çok haklısın
tarafından
Teşekkürler kızlar :))
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Okudukça fenalık geldi bu adama bu kadar süre katlanman bile mucize

Neyi deneyecekmis hersey ortada
+1 oy
(33 puan) tarafından

Ay çok uzun ya okuyamadım :Dama bir derdin var belliki Rabbim gönlündekini nasip etsin <3

tarafından
Çok sağol canım artık nereye soracağım bilemedim psikoloğa gittim o da çözüm bulamadı
(566 puan) tarafından
Asla ama asla o adam olmaz kesinlikle arkana bakmadan kaç o adamdan
+1 oy
(4,061 puan) tarafından
Bu iş düzelmez o adamdan adam olmaz şimdi bisi derdim buraya tam uyuyor ama olmaz koyver gitsin canım sakin barışma aynı *** olur annesinden ayrılmayan adamdan adam olmaz. Ana kuzusu o boşver başına iş alma bida 
0 oy
tarafından

Sera saat 23-53 ve 53 dakika önce hesabı açıp 

53 dakikada bu yazıyı yazdin ama üşendim bacım kısa gecseydin keşke :D

tarafından
Özetle eşim yalan söyleyip sözünde duramıyor annesi nefes aldırmıyor ve eşim ve ailesi aşırı cimri çocuğum var farklı şehirlerde yaşıyorum eşimle ne yapayım
0 oy
(222 puan) tarafından
Aboo iyi dayanmışsın gene bacım 
0 oy
(897 puan) tarafından
O değilde bunu yazman kaç dkk sürdü
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Sen otel misin git gel yapıyor çocuğunuz var ve evlisiniz ayrı gayrı olur mu imkanınız vsrken ayrı durmak çok saçma 
tarafından
Herkes aynısını söyledi ihtiyaç giderip yola çıkıyor eşin diye. Annesi istenmediğini düşünürmüş bu nedenle yanıma gelemezmis
(3,669 puan) tarafından
Böylesi sana eziyet cnm konisup halledin olmazsa anasinida alsın gelsin ama bu şekil çok zor olur sana ne diyim Allah yardımcın olsun
tarafından
Anasını da aldı geldi o zaman daha da kötü oldu ikisini de gönderdim bu sondu zaten
0 oy
(3,376 puan) tarafından
Sonuna kadar okudum belliki barışacaksın ama yine aynı şeyleri yaşayacaksın değiştiğinimi düşünüosun ya anlamyrm maaşın var ayaklarının üzerinde duruosun nie çekiosun ki yani neden? 
(3,376 puan) tarafından
O zaman şartlarını söyle  pişman olduysa dediklerini yaparsa dikkat et kandırmasın seni daha çok yıpranırsn paranı istersede verme kıyıda köşe paran olsun
tarafından
Zaten evlendigimden beri sürekli güvenimi boşa çıkardı bu nedenle sürekli para tutuyorum çocuğum için onları hazirdan yiyerek idare ediyorum. Şart sunamiyorum zaten söz verse bile aynı eve girince yapmıyor.
tarafından
Eşim ısrarla bunlar basit meseleler çözülmeyecek şeyler değil bunlar için mi bebeğini babasız büyüteceksin diyor ama çözülmüyor
(3,024 puan) tarafından
Bence evliyken de bebeğinin bir babası olmamış ki. Bebeğini bu kadar düşünseydi zaten anasını bırakıp çocuğunun karısının yanına gelirdi canim. Bebeğin üzerinden sana vicdan yaptırmasına izin verme bence. Bak benim eşimde bir sürü söz verip tutmaz. Ama her zaman aramızda ne olursa olsun çok iyi bir babadır. Beni ve oğlumu her zaman ön planda tutar. Bende bi şekilde küsüp küsüp barışıyorum. Bence asıl sorun eşinin siz yokmuşsunuz gibi davranması.
tarafından
Ben de aynısını söylüyorum ama sen bana saygı duymuyorsun sürekli evi terk ediyorsun diyor. Ben bizim rahatimiz için uğraşıyorum bak senin için gel git yapıyorum sırf kira vermeyelim evimize dönelim diye diyor.Dedim ben seni yanımda istiyorum annenin yanını değil dedim ama olmuyor.
0 oy
tarafından
Valla hepsini okudum okudukça ateş bastı beni çok bile sabretmissin canım Rabbim hakkında hayırlısı neyse onu versin inşallah 
0 oy
(375 puan) tarafından
Sonuna kadar okudum.valla  bi insan 7sinde neyse 70 indede odur Değişmez esin bence bu kadar annesine düşkünse bırak onla yaşasın boşver kendi hayatına bak derim 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bu da soru mu boşa gitsin ana kuzusunu anasının başına kalsında aklı başına gelsin.
tarafından
Sordum anneme verdim istediğim zaman geri alırım dedi ayrıyken aldığı maaşları adagim vardı kaç tane onları ödedim dedi sonrasında bize geldiklerinde sordum onu da inkar ettiler kim söyledi bilmem ama annemiz paramızı almaz dedi abisi ama başka bir yengesi de benim esiminki de onda eşimin adına birikir diyor annesi de bende demedi sonra biz barışınca da biz maddi sıkıntı yaşıyoruz ben işe geri dönecem dedi .
(657 puan) tarafından
Çok tutarsız görünüyor. Birileri yalan söylüyor ama kim?... Siz hiç evlilik hayatı yaşamamışsınız ki. Maalesef böyle evlilik olmaz. Hele başka şehirde bebeğinizle birlikteyken sizin de maaşınızı istemesi çok çirkin. Daha uygun kiraya çıkamaz misiniz? Oradan arta kalan paraya da ekleyip bir kreşe bakım evine verseniz bebeği. Veya bir yakınınız gelse kalsa. Güvenecek biri olsa ev arkadaşlığı bile yapılabilir kirayı bölüşmek için. Bilmiyorum bir çıkış yolu lazım size...
tarafından
Ben de düşündüm artık acaba ben kafamda mi kuruyorum herşeye bir kılıf buluyor psikoga gittim anlattım siz çok mu safsiniz nasıl inanırsınız dedi ailem diyor bizim yanımızda da aynısını dedi ama eşim ailen yanlış anlıyor sen kafanda kuruyorsun aileni de dolduruyordu. Guya maaşımi verecekmisim kendisi de verecekmiş evin içinde duracakmis başta benim yanımda duruyordu pandemi felan derken. Benim borcum felan vardı kalan parayı getirdim verdim maaşımi kendisi çekecekmiş kartımı istedi vermedim zaten sonra baya ayrı durduk maaş felan bende kaldı onun maaşı kendisinde nikahta annesinin taktiği bilezikleri de şimdilik anneme verelim kasa alınca alırız diyerek aldı yalan söyledi sonra kaldı ben de güvenip de maaş kartı vermedim. Bulunduğum çevrede kiralar çok pahalı. Taşınma ücreti bebekle felan zorluk ayriyeten çalışıyorum izin zor olacak ev sahibine durumumu anlattım yapacağı zammı bile ertelemedi . Ama sürekli kendimden şüphe eder hale geldim
(657 puan) tarafından
Eşiniz narsist birine benziyor. Ne yaparsanız yapın olmaz. Maalesef kişilik bozuklukları tedavi edilemiyor. Sizi gerçekten dışarı atmış hem tayin aldirmayarak hem annesi ile ilgili konularda tamamen annesine odaklanarak. Annesini yanınıza getirirken bile emrivaki yapmış. Akıl sagliginiz için bu evliliği bitirmeniz en doğrusu. Lakin nafaka vs gibi konularda bilgi almak için bir avukat ile görüşmenizi öneririm
tarafından
Bende narsist olduğundan şüphe ettim .
0 oy
(852 puan) tarafından
Ohoo bosver gitsin yaaa gitsin anasıyla evlensin .yol yakın dön derim ailen vs arkandaysa bunla yapamazsın diyim sana 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Son sansin ya annen ya ben kararini ver de. 

Annenle konus ayda bir kere git gorus ama senin yanin bizim yanimiz olacak kabulse bugunden bu olayi coz yoksa ilk hatanda kapinin onunde hulursun kemdini diye acikca uyar.  

Duzelecehine umudun yoksa hic yipratma bile kemdini canim.
(7,791 puan) tarafından
Canim digun videosunu izletirsin bide buyuk bi sey alamdiysaniz kanitlarsin sanirim kadinin beyani esasmis. Ya basa gelmeden bilinmez tabi de ugras bence
tarafından
Kadının beyanı esas dedikleri taciz gibi durumlarda. O da ne kadar tutuyorlar içerde görülüyor.
(7,791 puan) tarafından
Aaa anladim ne biliyim kiz ben her şeyde sandiydim. Sen var ya biraz birijtirmeye bak bı avukata sor bakalım en iyi o bilir aliriz derse de soyke takilarin yada kazandiginizin yaridi senin olsun diye mesela..
tarafından
Bazen avukat alırız diyor ama karşı tarafın savunmasını da duymak lazım borcumuz vardı harcandı diyebilir. Onda diyebilir. Geri verdim diyebilir. Avukatlar peşin çalışıyor genel olarak başta yarısını istiyorlar ücretin.
(7,791 puan) tarafından
Evet canim haklısın tabi onlarda hakli.. iki ucu b*klu değnek.
Rabbim yardimcin olsun ne diyim
0 oy
(7,223 puan) tarafından

Aboooooooo kizzzzz sakin birlesmeeeee onda o ana varken olmazzz gel git ne bu sen deneme tahtasimisin sakin deyim rezil etme kendini sakin bunu sorarken kendine bile mi acimadinn olmaz o adamdan anasi afedersin s ç dese sçar o anneside cok fena sakin ha 1 deil 2 deil 3 deil asla kabul etmee yazik sanada perisan olmussun

0 oy
(1,372 puan) tarafından
Valla o adamdan kurtuldugunda adak kes bence bu kadar anneci bu kadar evlilik mantigini anlamayan bu kadar karisini dusunmeyen bir insan olabilir mi ya umarim senin icin en hayirlisi olur. Kaynanan sana neden boyle davraniyor ilk basta istemedi mi seni yoksa oglunu mu paylasmiyor kaynanan biraz daha yapici olsa belki eşinde düzelir 
tarafından
Eşimin ikinci evliliği ilk evliliginde de annesinin yanında duruyormuş evine gitmezmis onu sevmedim seni sevdim senin yaninda dururum dedi ben de hayatımi yaşamak istiyorum dedi tayin işi bizim için bir nimet dedi. Eşim bekarken gece gündüz benimleydi gündüz dışarda gece telefonda sabahlara kadar konuşurduk. Annesi istemedi bu yüzden istemeye bile zar zor getirdi. Ama tabi eşim inkar ediyor annesi bile yüzüme Allah biliyor seni hiç istemedim dedi
tarafından
İlk karısı doğru yolu bulmuş, sıra sende.
tarafından
Sonra tekrar peşimden kostu ama ben istemedim milletin dolduruşuna geldi dedi annesi bile evlenene kadar oğlum beni aradı döneyim diye ben oğluma söz geciremedim dedi
0 oy
(520 puan) tarafından
Muge anlinin sözü buraya cuk oturur

SAL İPİNİ DEFOLSUN GİTSİN 
0 oy
tarafından
Okurken o kadar bunaldım ki Rabbim sana sabır versin biz ne dersek diyelim karar senin ama ayaklarının üzerinde duruyormussun ailen arkanda ne güzel sahip çıkıyor sana bı insan 7sinde neyse 70indede odur bence ben cekmezdim senin durumunda olsam bı gel bı git çocuğumun pisikolojisini düşünürdüm bu şekilde çocuk hep bı kafa karışıklığı olucak bence bı gel bı git iyi sabretmissin 
tarafından
Zaten dayanıp çocuğum için boşanmak istiyorum ama sürekli psikolojik şiddet uyguluyor çocuğun babasız büyümesinin sorumlusu olduğumu ailemin bizi ayırdığını söylüyor. Ayrıca evlilik adına hiçbirsey yaşamadım gelinliği zor giydim. Duygusal olarak da kendimi çok boşlukta hissediyorum ne ailem yanımda kalmak istiyor ne eşim.
tarafından
Emin ol çocuğun büyüdüğünde herşeyin farkında olur ama şuan sen mutsuzsan çocuğunda mutsuz olucak ona yansicak kendi ayaklarinin üzerinde duruyormussun ne güzel sen kendini evladın için toparla bence her kadın mutlu olmayı hakediyor önce evladını düşün eğer eşinle mutlu olucaksan evladını mutlu bir ailede yetistirebilicekmisin eşinle yada kendi ayaklarınin üstünde durup kendi özgüveni yerinde olan evladı için herşeye göğüs germiş mutlu bı kadın olarak durmak mi istersin biz kadınlar herşeyi başarırız yeterki kendimize guvenelim kendine ister boşan ister boşanma ama her zaman özgüvenli ol çocuğunu düşün bu konuyu da iyice düşün boşanmak evet kolay bişey değil boşan diyemeyiz ama hangi kararı alırsan al kendine güven
tarafından
Evlenirken ailemi dinlemedim ailem bu adamdan olmaz dedi. Evlendiğimden beri sorun yaşıyorum ve çok zoruma gidiyorum . Yaşım var egitimim var ben böyle bir yalana nasıl düştüm diye özgüvenim kırıldı.
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bacım.sonuna kadar okudum sende o kaynana varken o iş düzelmez üzgünüm 
0 oy
(2,898 puan) tarafından
Çocuğunun hatırına seviyorsan esini bir şans ver ama aile danışmanına da gidin çift terapisi alin. Eşinin annesine olan düşkünlüğü hiç normal değil. Zaten bu düşkünlük de değil bağımlılık 
tarafından
İlk ayrıldığımız da tayin istemem ama doktora giderim dedi sonra barışınca vazgeçti ne yaparsan yap doktora gitmem dedi tek başıma iki  psikoloğa gittim ikisi de eşimin anne bağımlısı olduğunu annesinden kendi isteğiyle ayrılmadan bu işin cozulemeyecegini söyledi hatta biri ne yaparsan yap olmaz dedi
(2,898 puan) tarafından
Sorunlu olan kendisi bunu kabul edip çözüm qramadiktqn sonra sen naparsqn yap boşa
(3,552 puan) tarafından
Bence kesinlikle onlar ana oğul ensest ler ve gün yüzüne çıkaramamışlar. Boşuna kendini yıpratma valla kurulu düzenin de var maaşın var. Ver Bi kreşe. Tayinci isen memurun. Kreş hakların var kullan. Bu kadar saf olma.. Sal ipini gitsin. Bişi Dr yapamazlar. Salla geç onu Allah önüne kimleri. Çıkarır sen bile şaşırırsın.. Kendine değer veriyorsan vallahi sal ipini.
tarafından
Zaten kendimi kuma gibi hissediyorum sanki ilk eşinin çocuğu olmuyor diye evlenmiş gibi hissediyorum dedim çok sinirlendi.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 672 göst.
18 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 151 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde YaseminAltintas3 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.
0 oy
1 cevap 122 göst.

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı