0 oy
132 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Oğlum 2 yasinda pek konusamiyor

Herkes derdine duştu niye konuşmuyo vs vs diye cok skldim bu laflardan

Özel egitimde bi arkadasi varmis gorumcemin oraya gotur deyip durdu tmm dedim goturcem

Ama dua edin bi tanı falan koymasinlar ogluma insallah her cocuk konusur bi an once

7 Cevaplar

0 oy
(15,304 puan) tarafından
İnşallah olumlu sonuç alırsınız.
tarafından
Insallah kuzum
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
2 yaşındaki çocuktan nasıl bir performans bekliyorlar acaba.

Anne baba dede mama diyorsa tmmdr yani .illa şakır şakır konuşacak değil.
tarafından
Diyor onlari ama dillerinden kurtulamiyorum
(4,875 puan) tarafından
Eee konuşamayan çocuk bunları da diyemez.
Senin yerinde olsam götürmem her çocuğun gelişimi ayrı. Kimisi erken kimisi geç konuşur bu birde genetiktir yani.

Ben anlıyorum çocuğumu deyip geç.
(75 puan) tarafından
Benim oğlumda anne baba dede mama diyor sadece
Onlar kafayı takacak bişey arıyorlar kendilerine
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Parkta her gördüğüme soruyorum kızjmla yaşıt olanlara.kizm 21 aylik.her gördüğümde sadece anne baba mama dede gbi şeyler söylüyorlar diyorlar. Bazılarıda çok abartıyor  yok bilmem kaç tane kelime söylüyor İngilizce sayıyor yok bilmem ne.vlla bnm kiz isterse diyor belki sizin oğlunuz da öyledir.
tarafından
Evet bende sormuştum kadin diyo benm cocugum benle sohbet ediyor diyodu
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Keşke ağzı olan herkes konuşmasa yada düğmeleri olsa kapatsak da bu anneleri gereksiz yere evham yaptırıp üzmeseler
tarafından
Cok uzuluyorum
(1,849 puan) tarafından
Üzülme canım inşallah uyaran eksikliği falandır onu da tv ve benzeri herşeyden uzak tut sürekli konuş bir kelimeyi bir kaç gün n çalış ama ona da kelimeyi söylesikten sonra 20 saniye fırsat ver dinle zamanla açılacaktır inşallah
0 oy
(362 puan) tarafından
Ay su herşeyi bilirim insanları deli ediyor beni 3yasinda konuşmayan arkadaşımın çocuğu birden pat diye konuşmaya başladı nefes alsa otizm derler bu devirde ilgi vs derler ilginin isini görmeyen ben 9aylik herşeyi konuşuyormuşum her bebek farklıdır ayak ucuyla yürüyen yegenim mühendislik okuyor ellerini çarpan yeğenim üstün zekalı çıktı böyle şeylerden etkilendi arkadaşım profa gitti bekleyin izleyin konuşmamak önemli değil eskiden çocuklar mahalle aralarında idi analar salar takip etmezdi etkileşim sosyallesme otizm vs yoktu bu yüzden şimdi yalnızlık TV vs etkiliyor bazı insanları ama okadar saçma nedenden otzm çıkıyorki o zaman bende otizimim diyorum bu çocuklara yapılan eziyet karşılaştırma suay şunu yaomali yok İngilizce kelime saymali vs iokulda göreceği şeyleri 4sene öncesinden istiyor bazı anneler 
tarafından
Evet eskiden bide kaynanayla yaşama cok varmis
0 oy
(917 puan) tarafından
Daha çok küçük hemde erkek çocuklar geç konuşuyor benim oğlum 3 yaşında konuşmaya başladı şimdi 3.5 yasinda
tarafından
Insallah dediginiz gibidir
0 oy
tarafından

canım inşallah çabucak konuşur. Bende 2yaşımdan sonra konuşmuşum. Annemde hep korkuyormuş. Şimdi bakalım sustura biliyorlarmı:D

tarafından
Masallah darisi benim ogluma

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 444 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 574 göst.
13 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.
0 oy