0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
Kızlar evlendiğimizden beri korunmuyoruz 8 ay falan oldu ama eşim haftanın 3-4 günü yurtdışına çıktığı için, haftanın geri kalan günleri oluyor ilişki, neyse eşimin ailesinde 2 halasının oğulları da bizden 1-2 ay önce evlendiler gelinlerden biri 6 aylık hamile, diğeri de doğum yapacak bu hafta, bana da soruyorlar eşimin ailesindeki kadınlar, siz ne zaman çocuk düşünüyorsunuz falan diye bende şuan düşünmüyoruz diyorum ama kayınvalidemle görümcem lafa atlayıp daha erken diyorlar benim adıma, hemen daha erken demeye başlıyorlar, o kadar sinirlerim bozuluyor ki. Ama kayınvalidem ve görümcem benim yanımda diğer hamile kalanlara sürekli hamilelik konusu açıp çok sevindik hamile kalmanıza falan diyorlar ama sürekli, hatta kayınvalidem anlatılmaz yaşanır, yaşayaman bilemez bu duyguyu gibilerinden konuşuyor(tabii ki güzel bişey bende onların adına çok sevindim ama beni de düşünmeleri lazım çocuğu olmayan ve çocuk hasreti çekenler olabiliyor  bana erken diyip sürekli başkalarının hamileliğini konuşmalarına çok kırılıyorum) ve istemli yaptıklarını düşünüyorum, beni kıskandırmak istiyorlar gibi geliyor ister istemez, çevremde bir hamile olunca ve sürekli o konu konuşulunca hem onun adına çok seviniyorum,  imreniyorum ama biraz yüreğim de burkuluyor bizim olmadığı için. Haksız mıyım sizce? 

10 Cevaplar

+2 oy
tarafından
düzenlendi
Haksizsin bence. Gına geldi jajjaajajs
-Reklam-
+1 oy
(1,368 puan) tarafından
8 ay olduysa bence kirilacak bisey yok. Biraz eşini tanımaya çalış güzel rahat vakit geçirin. Ben ard niyet görmedim. Bana çocuk yap dediler hep sonra olmaz filan dediler. Ben bi süre eşimle rahat vakit geçirip birbirimizi iyice tanımak istiyorum dedim 3 sene çocuk yapmadım. Obur türlü hop çocuğum olsun deseydim ve eşim bi süre sonra değişseydi olan çocuklara olacaktı. Bence beklemelisin sen de
(301 puan) tarafından
Eşimle 3 sene sevgililik dönemi+1 buçuk sene nişanlılık dönemi geçirdik yani artık yeterince tanıyorum eşimi, emin olamasam zaten bende istemezdim, çocuk konusunda daha erken demeleri çok büyük bir ayıp onlara fikirlerini soran yok ki, onların verdiği tarihe göre de yapacak değiliz, bana erken deyip sürekli yanımda konusunu açmaları hoş değil bence, kötü niyet
(301 puan) tarafından
Ayrıca istersen 10 senelik evli ol, yine de eşini tanımayabilirsin sonradan değişebilir.
0 oy
(7,734 puan) tarafından
Acaba onlaradami blöften diolar
0 oy
(3,022 puan) tarafından
Neyine kırılıyon ki canım çocuğu isteyecek senle eşin çocuğu doğuracak bakacak kişi de sensin onlar elli de dese takma boşver rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin de bişey derseler oğlunuza sorun de 
0 oy
tarafından
Bence bir de farklı pencereden bak olaya niyetlerini bilemem tanımıyorum ama insanların yanında 8 aydır yok olmuyor bilmem ne diyip seni daha çok kırmaya da çalışabilirde sanki seni biraz korumaya almışlar daha erken diyip birilerinin cenesi kapatmış lar aslında iyi yapmışlar en azından sen başkalarının yanında neden olmuyor diye üzülmek durumunda kalmamissn belki onlarda istediğinin ama olmadığının farkında sen üzülme diye böyle seni korumuslardir
(301 puan) tarafından
Canım hadi çocuk falan yapın demelerini de istemem zaten de zaten onlara bu konu hakkında fikirlerini sormadı kimse, bu konuda ne benim aileme ne de onun ailesine laf düşmez, kimsenin yorum yapmaması gerekir erken yada geç diye, çünkü bu konu sadece beni ve eşimi ilgilendiriyor sadece, milletin ağzını ben kapatıyorum zaten şuan düşünmüyoruz deyip, onların öyle demesi çok büyük bir saygısızlık, sadece milletin yanında değil başbaşa otururken de söylüyorlar hep daha erken diye bunu neden yapıyorlar o zaman?
0 oy
(25,224 puan) tarafından
8 ay bence de aşırı erken çocuk için evet daha çok erken düşünmüyoruz hayatımızı yaşıcaz biraz gezip tozucaz diyip onları da ben bu şekil sinir ederdim
(301 puan) tarafından
Canım bana kalırsa bende bu yaz geçsin en azından diyorum başbaşa vakit geçirelim biraz daha diyorum zaten bazen, ama arada da olmuyor diye üzülmüyor değilim, arkadaşım, konu komşum, benim akrabalarım bana erken diyebilirler ama kayınvalidemin ve görümcemin demesi hoş değil. Yada benim kardeşimle annem nasıl eşime suratlarını asıp daha erken çocuk için demiyorlarsa onlar da diyemez.
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Benim kaynana da tam tersi üst üste çocuk yapana laf söyler bizden her sene bekliyor 
0 oy
tarafından
Bunda ne var canım gelinimizin de bir sene olmadı herkes usteledi gelinimiz düşünmüyoruz diyordu yine söylüyorlar farklı şeyler diyorlardı annemle bende kimseye fırsat vermemek için daha erken diyorduk ve gelinimiz bunu çok normal karşılıyordu bence yanlış düşünüyorsun 
(301 puan) tarafından
Bence siz yanlış yapıyorsunuz canım gelininiz kendini savunabilir milletin ağzı torba değil sizin yaptığınız da doğru değil bir görümce ve kayınvalideden en son duyulmak istenen şeydir çocuk için erken denmesi emin ol
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bana kayınvaliden veya görümcen kötü birşey yapmamış gibi geldi. Belkide sizin çocuk istediğinizi biliyor ama şuan olmadığı için üzülmemen için milleti susturmak için daha erken olur ilerde diyordur. Başkasının hamileliğine de sevinebilir elbette onları da yıllardır tanıyorlar görümcenin kuzenlerinin eşleri sonuçta. Biri hamileydim diyince soğuk davranacak halleri yok.Mecbur konuşurlar ortak bir konu bulmuşlar senin üzüleceğini neden düşünsünsünler sen herkese düşünmüyoruz şuan diyorsun zaten. Arkadaş grubumuz var bizlerde hamileliğimizi bebeğimizi konuşuruz evli olanlar biz düşünmüyoruz diyor istemiyor aman şuan olmasin diyor. Belki olmadığını bilsek bizde muhabbetini yapmayız ama o istemiyorum dediği için rahat davranıyoruz 
(301 puan) tarafından
Valla canım polyannacılık oynamaya gerek yok ben zaten milleti daha düşünmüyoruz deyip susturuyorum, başkasının hamileliğine tabii ki sevinir bende çok sevindim zaten en ama sürekli yanımda 7/24 bu konuyu açarlarsa art niyet ararım çocuk hakkında erken denmesi görümce ve kayınvalideye düşmez yorum yapmaları çok ayıp bu konuda, bazen eşler öyle soranlara düşünmüyoruz daha diyelim diye karar verip öyle söyleyebiliyor evli olup çocuğu olmayan kişilerin yanında 7/24 hamilelik konusu açmaya gerek yok, düşünmek lazım. Kayınvalidemler 7/24 açıyorlardı çocuk konusunu işte başka laf etmezlerdi.
0 oy
(485 puan) tarafından
Kız sana çocuk soranlara:) kocayı gördüğüm mü var çocuk yapicam bakalım  elbet zamani gelince olur de şakaya vur stres yapma canım:))

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 665 göst.
0 oy
7 cevap 228 göst.
15 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde M.D (1,586 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,243 göst.
0 oy
7 cevap 170 göst.

380,299 soru

11,386,523 cevap