0 oy
86 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Tecrübeli anneler lütfen bana akıl verin ne yapayım. Kızım  2.800 gram doğdu. 10gun sonra 3aylik olacak şuan kilosu 4.500 hemşire hiç kilo almamış dedi ben arada günde 60ml mamada veriyorum ama hemşireye mama verdiğimi söyledim hemşire 15gun sonra tekrar gel 250gr almışsa sorun olmaz dedi ama almazsa mamaya başlayalım dedi ben mama verdigim halde hiç kilo almamış çok canım sıkıldı sizce ne yapmalıyım? Devam sütünü vermeli miyim yoksa 15gün beklemeli miyim? Ama akşamları çok ağlıyor doymadıği için başladım zaten mamaya

4 Cevaplar

0 oy
(2,362 puan) tarafından
Benim kız da 4 aylık kontrolde almamış kilo hiç sadece emziriyorum bu şekilde 10 gün devam et yine almazsa ona göre bı yol izleriz dedi bakalım. Ben de sordum bazen olabiliyormuş bu gibi durumlar bakalım sağlıklı olsunlar da inşallah 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet kilo alımı az sutunuz yeterli gelmiyor olabilir mi ? 

Çis sayısı nasıl gün içinde bezi dolu oluyor mu 

Mama takviyesine devam edin sanırım ebeye soylememissiniz mama verdiğini 
tarafından
Aslında çişli bezi sayısı iyi yani 3 4 o kadar dolu dolu değil ama bezi şişiyordu. Evet mama takviyesi yaptığımı söylemedim daha doğrusu ebe hiç kilo almamış deyince çok canım sıkıldı bana ilaç verdi kan ilacı felan süt artırıcı çay da verdi ama faydası olur mu bilmiyorum
(2,719 puan) tarafından
Hanife ben de 5-6 çişli bez alırdım ama benimki de kilo almamıştı.
Doktor tavsiyesiyle mamaya başlamıştık. Kızanası Bence sen de bir doktora danış canım.
tarafından
Yaa demek çiş sayısı fazla olunca doyuyor biliyoruz ya demek genellememek lazim oluyormuş öyle.
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Benim kızım da 2810 doğdu 3 aylıkken ki kilosunu söyleyip canınızı sıkmayayım. Siz de farkındasınız zaten az kilo aldığının. Ne kadar sıklıkla emzirdin? Normalde ben ilk ay hep yarım saatte ya da bir saatte bir emzirdim. Geceleri alarm kurup doyurdum. Talep etmese de verdim. Çabuk toparladı ondan. İnşallah senin de öyle olur. 
(1,170 puan) tarafından
Ben bebeğimi 6 buçuk aylıkken tattırdım 7.500 kg idi. Doğum kiloları aynı olunca yazma gereği duydum.  Ben hiç sağmadım musaittim hep normal emzirdim. Ne kadar sık emzirirsen o kadar çok süt oluyor. Sütünü artırmak için hoşaf, tahin, helva, rezene gibi şeyler denedin mi? Kimyon da çok işe yarıyor gaz sıkıntısını da önlüyor hemde süt artıyor.
(1,170 puan) tarafından
Canım yanından suyu hiç eksik etme bol bol iç sütünü çoğaltır. Süt kalitesi artması bakımından da yemene dikkat et. Kimyon çayı yapabilirsin. Kemik suyu, yayla çorbası bunlar sütü coşturuyor
tarafından
Hemşire çay ve kan ilacı verdi onları aldım hemen başladım.
(1,170 puan) tarafından
İnşallah artar. Çoğalacağına inan. Rabbim rızkını attırsın meleğinin
tarafından
Amin inşallah çok çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Başka tavsiyeniz nedir kızlar?

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,897 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 412 göst.
0 oy
3 cevap 114 göst.
20 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selcan123 (274 puan) tarafından soruldu

381,689 soru

11,426,335 cevap

34,985 kullanıcı

...