0 oy
262 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,595 puan) tarafından
1kizim var Sezeryan doğum geçen eşimle konuştum sezeryanla 3dgum oluyormuş 3. Den snrasi tehlikeli olabilir ama kesimde bilmiyorum kulaktan dolma GB bişe kaç oluyo bebek bakımına baktım şimdi bı kadın 5 sezeryanla doğum yapmis

24 Cevaplar

0 oy
(7,639 puan) tarafından
Herkesin aynı olmaz bazısına kesinlikle yasak diyorlar bazısı 4 te doğuruyor 5 te yani bünyeye de bağlı 
(2,595 puan) tarafından
Anladım canım cok sağol
-Reklam-
0 oy
(7,218 puan) tarafından
Benim doktor 6 doguma kadar olabildigini soyledi 
(2,595 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol ☺️
0 oy
tarafından
Tek çocuk yeter bu zamanda 
(2,595 puan) tarafından
Aynn haklısınız herşey pahalandi. Kacirmislar arttı sapıklar tecavüzler çoğaldı Rabbim sonumuzu hayr etsin inslalah
0 oy
tarafından
Canım olabilirmis ama sayı çoğaldıkça riskler de çoğalırmş doktorum dörtten sonrası sıkıntı ama olmaz mı olur dedi 
(2,595 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Eltim 5 tane yaptj 5 incide ölcekti yaşıyor zor yani
(2,595 puan) tarafından
Anladım canım dünyada riski varmış benim gebeliklerde zor geçiyor 3 gebe kaldım 3unde de kanamam oldu. Çok şükür 3. De önlemini aldım ilaç falan bebeğim 14aylik simdi
(5,240 puan) tarafından
Iyi cnm benim de zor geçiyor valla benimde 2 kizim var yeter Allah isteyene olmayana versin bakacak olanlara versin rabbim bizim cocuklarimizada saglik sıhhat versin inşallah
(2,595 puan) tarafından
Amin canim inşallah☺️❤️
0 oy
(2,194 puan) tarafından
5 diye biliyorum Instagram'da bir kadın var besinciye hamile son gebeliğim diyor ki daha genç baya özden Özdoğan diye biri ordan biliyorum 
(2,194 puan) tarafından
Evet öyle demişti bir storysinde yanlış hatırlamıyorsam sezaryan sonrası dikiş izi kalmasın diye krem tanıtmıştı yada sadece reklamdi ben sezaryan diye düşündüm  son gebelik yazıyor sürekli birde canım
tarafından
Son gebelik diye belkide tuplerini bağlayacak o yüzden öyle yazar
tarafından
O kadının kocası ne iş yapıyor. Sadce bana mı itici geliyor onlar niyeyse sevemedim kesfette görüyorum ama çok yapmacık geliyorlar .
(2,194 puan) tarafından
Bana itici gelmekten ziyade şaşırıyorum  bazı şeyler gercekci gelmiyor 4 çocuk nasıl bakıyor diye sürekli bakımlı makyajlı evi toplu eve yardımcı almıyorum diyor ne temizlige ne bakıcı ve birde 5 doğacak nasıl tek başına bakıyor öyle düzenli ona şaşırıyorum banada bazı şeyler gerçek değil gibi geliyor en azından temizliğe birini çağırıyordur diye düşünüyorum
(2,194 puan) tarafından
Cafeleri varmış e ticaret yapıyorlarmış genelini aslında internetten kazanıyor story atıp reklam alıyor
0 oy
tarafından
Ben ikinci sezeryanda perte çıktım doktor bı daha çocuk düşünme bünyen zayıf rahmin bile alınabilir dedi 

Benden hemen sonra başka bir sezeryan amaliyatinaa girdi doktor kadının 4'üncü sezeryaniydi çok sağlıklı kadının bünyesi dedi yani her bünye farklı canım 
(2,595 puan) tarafından
Anladım demek bunyeden bünyeye fark var
0 oy
(119,001 puan) tarafından
sayida sorun yok artik sezeryandna snr normal dogum bile oluyo
(2,595 puan) tarafından
Evet ama normal doğumdan korkuyorum gerçi smdi tıp gelişti epidural doğumla uyusturuyorlar ama yine de korkuyorum
ben ilk epiduralle dogurdum korkcak bisi yok aksine sezeryan daha korkunc
(2,595 puan) tarafından
Evet doğum yapmadan önce komsumuuzn kızımda normal epidural yapmıştı bana da dedi de nasıl sezaryen laymis
sezeryan dogum videolari izlemistim ben bana korkunc gelmisti
0 oy
tarafından
Bır tandıgım 7. Cocugunu dogurdu ama nasıl dogurdu yanı, doktor demıs karnında yer kalmadı artık sakın yapma gobek delıgı asagı kadar ınmıs gorsen 
(2,595 puan) tarafından
Yaa  insllah korunur daha
0 oy
(72 puan) tarafından
Sezeryan sonrası normal doğum da yapabilirsin ben öyle yaptım. 
(2,595 puan) tarafından
Ne yalan soyliyim canim normal doğumdan korkuyorum
(72 puan) tarafından
Ben de ne yalan söyleyim korktuğun kadar var gerçekten :)) Ama bambaşka birşey ya sezaryenle kıyaslanamaz. Ben çok zorlandım bebeğim de kiloluymuş biraz. Ama birdaha olursa yine normal doğum isterim sanırım :)
(2,595 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️
0 oy
(113 puan) tarafından
Eski dikişlerle 3 doğum yeni yapılan dikişler de 5 sanırım tam emin olmamakla birlikte ama 3 den fazla
(2,595 puan) tarafından
Tmm canim çok sağol
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Canım 4 de zorlayınca Oluyo ama riskli hele beş bakmiyolat bile doktorlar ama arasi fazla olunca normal doğum şansı var artik
(2,595 puan) tarafından
Evet öyle varmış canım çok sağol ☺️
(4,431 puan) tarafından
Sende sağol canım:)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Herkeste tabi farklı olur kimisinin risksiz olmaz ama benim eşimden önce görüştüğüm kişinin ablası 4. Sezeryanini yaptı cocuk aylarca solunum sıkıntısı cekti aglayamiyodu bile bi süre makinelerle hayatta kaldı ama şuan yasiyomu bilmiyorum 
0 oy
(2,499 puan) tarafından
Normalde 3 hak var kulaktan dolma bilgi değil ayrıca 
0 oy
(613 puan) tarafından
Teyzemin 1 ölü olmak üzere 4 sezaryeni var 
0 oy
tarafından
Bünye göre değişir eşimin yengesi 3 tane getirdi artık getiremedi ama başka tanıdık 5 tane getirdi bünye bağlı doktor söylüyor zatn kaç tane getirebilecegini
0 oy
(3,895 puan) tarafından
En fazla 4 diye biliyorum.
0 oy
tarafından
Msl bna yasak seçildi ilk normal ikinci sezeryan olursn dediler 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
CNM doktor karar veriyor 3 den sonra riskli diyorlar 2 komsum var biri 4 sezeryan  diğeri 5 ablam 3 sezeryan var 4 ü de düşünüyor
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Kiz burda 6. Yi bile yaoacak olan gördüm ben tani riskli 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,144 göst.
25 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 117 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 152 göst.