0 oy
84 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızım 1 yaşında dün akşam ateslendi. Şurup verdim duş aldırdım geçmedi. Gece 3 te acile gittik onlarda şurup verdi. Sulu pamuk koyduk 2 saate saldilar.

5 gibi eve geldik. Kızım uyudu sabah 9 da uyandi kahvaltı yaptırmak istedim bişi yemedi mama içti sadece .  ateşi biraz düşmüştü. 11e doğru yeniden ateşlendi. Uyudu saaat 3te ben uyandirdim artık. Gece uyumaz diye. Sonra yemek yedirdim yemedi yine. Mama istedi icti kustu midesi almadi. Duş aldırdım hemen . Calpol verdim düşmedi ateşi. Acile tekrar akşam 8 gibi gittik. Yine şurup verdiler koltuklarına pamuk koyun dediler. Saat 10 oldu. Kiziminda iyice uykusu gelmisti. Bizi bekletip duruyolar. Bişi yaptıklarıda yok. Ben zaten evde şurup veriyirum bez koyuyorum. Gidelim mi dedim doktora oda antibiyotik yazdı ateşi biraz dusmus gidebilirsiniz dedi. Eve geldik uyudu hemen . Ama çok halsiz. Neyden böyle oldu anlamadim.. 

Nasıl çabucak dusurebilirim atesini

5 Cevaplar

0 oy
(307 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Doktor neye göre antibiyotik verdi??? Tahlil yaptı mı? Kafasına göre antibiyotik yazamaz. Neden olduğu hakkında bir şey demedi mi? İshali var mı bir de? 
tarafından
Ateşi düştü öğleden sonra çocuk doktoruna gittik. Acilde serum baglatti. Akşam yine ateşi çıkarsa birşey yetmezse yatış yapalım dedi. Antibiyotiği kullanma dedi.
Ama şimdide ishal başladı galiba rotavirus
(307 puan) tarafından
Anladım canım geçmiş olsun. Bağırsak enfeksiyonu da olabilir. Gaita tahlili verin çıkar rota mı enfeksiyon mu başka bir şey mi.
tarafından
Tahlil istedi ama şu gibi kakası alınmıyor bez hepsini cekiyor
(307 puan) tarafından
Yaa o kadar sıvı yani. Bezin üstüne poşet gibi bi şey koysanız popoyu yakar mı acaba poşet diye düşündüm.
tarafından
Evet çok sıvı . Sarı su gibi. Evet az önce bir arkadas öyle soyledi poşet koyup deniycem
-Reklam-
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Niye ateşi çıkıyormuş doktor ne diyor
tarafından
Enfeksiyon varsa çıkabilir dedi. Ama varmı yokmu diye kandan bakmadı. Yinede antibiyotik verdi
0 oy
(492 puan) tarafından
Benim bebeğim 8 aylık geçen ay böyle oldu düşürtmedim ateşi ateş düşürücü verdiğim halde 38.5 di acile gidiyordum hergün başka bir hastahaneye gittim kan aldılar kanda enfeksiyon çıktı müşade altına aldılar havalen geçirdi sabaha doğru yatırdılar çok şükür enfeksiyon düştü de bebeğim kendine geldi İnşallah birşey yoktur ama istersen bir idrar ve kan tahlili yaptır ateş çok önemli birşey ve çok zor çocuklar perişan oluyor 
tarafından
Valla kan almadılar. Kendim istedim kan alın enfeksiyon olabilir diye. Ben öyle deyince enfeksiyon olabilir diye antibiyotik verdi. Hala ayaktayız bu saat oldu. Sizdede arada kusma varmiydi
(492 puan) tarafından
Kusma yoktu ama bulantı vardı bide o ne saçmalık kendi kafalarına göre antibiyotik veriyorlar
tarafından
Evet bizdede kusma çok yok. Birkaç kez kustu ama çok değil. Daha çok bulanıyor. Valla bende bilmiyorum verdi antibiyotiği ama burdan biri kan aldimida antibiyotik verdi deyince benim kafa dank etti vermedim antibiyotiği. Bugün öğlen çocuk doktoruna götürdük. Oda vermeyin antibiyotiği dedi. Serum taktırin acilde dedi. Kan aldılar. Sonucu temiz çıktı. Akşam ateslenirse geri getirin dediler
(492 puan) tarafından
Ay çok şükür miniğim ha büyükler derdini anlatıyor ama kuzucuklar anlatamıyor kıyamam çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur
0 oy
(361 puan) tarafından
Su ile oynat uyanikken serinlesin bi de tahlil ver bence kan da idrarda en ufak bisey olsa ne yapsan düşüremezsin ateşi 
tarafından
Valla tahlil alın dedim ama almadi
0 oy
(872 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Biz de yaklaşık 2 hafta önce hastalandık Calpol hiç etki etmedi ateşi düşmedi. Şehir  dışındaydık, ateşi 36 saat düşmeyince iyice eşimle kavga edip acile gittik onlar da bi sürüp verdiler. Ama onların şurubu güzelmiş 20 dakikada düşürdü ateşini. Biraz enfeksiyon var boğazında dedi antibyotik yazdı. Sonra ateşi arada yükseldi ve düştü. Toplam 3 gün ateş oldu kızım. Tekrardan geçmiş olsun. 
tarafından
Büyük ihtimal dolvendir. İlacı içmek istemiyor. Şurubu sürekli çıkarıyor. Veremiyorim. Verebildigim kadar vermeye çalışıyorum. Boğazına dünde bugünde baktılar bişi yok dediler
(872 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Umarım şimdi iyidir. Ben bi post açmıştım şurubun ismini sormuştum. Almak istiyorum onu çok güzelmiş ha. Sen o dolven şurubun tadını biliyormusun? Acil de verilen sürüp şeftali kokuluydu. Hemşireye sormuştum ama yazamadığım için unuttum.
tarafından
Dolven portakallı canım. O degildir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 58 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 523 göst.
0 oy
1 cevap 79 göst.
0 oy
3 cevap 107 göst.
26 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Feride98 (54 puan) tarafından soruldu

380,275 soru

11,385,718 cevap

34,885 kullanıcı

...