0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızım 19 aylık eşim aylardir gece beslenmesi hakkinda yorum yapiyor kizim iştahsiz bir bebek asla birsey yemiyor. Kilo problemi var raporlu mama başlandı.gece bazen sallanmak istiyor mama verdigimde icmedigi icin bende denemiyorum ve eşim sürekli karisiyor cocuga mama vermiyor umrunda degil v.s Diyorum 1 yasindan sonra gece beslenmesine gerek yok cocuk böyle verimli uyku alamaz uzmanlarda önermiyor diyorum aciyorum he bak yine onlari oku senin gibi gerizekalilarda buna inaniyor diyor.Cok hiperaktif yerinde durmuyor hiç bende sürekli onun pesinde kosturamam ya heryeri geziyor kayinvalidemle birlikte yasiyoruz sürekli konusurlarken fisir fisir umrunda degil lafini duyuyorum  14 aya kadar gece hep uyandi salladim hala bazen gece sallanmak ister artik cok yoruldum bu zamana kadar calisiyorum diye hic yardim etmedi.Cocuk aglak bebek bazen sinirleniyor yere uzaniyor ayaklarini yere vuruyor ayaklarini tutacakmisim yere vurmasin diye acirmis artik bunaldim hele cocuk 7 aylikti evde oldugu günlerde cocugu uyandiri beni uyandirirdi cocuk uyanmis karnini doyur diye uyuyan cocugu uyandirirdi.Memlekete gittigimde 1 ay kaldim kizim birsey yemiyordu farkli bir yere gitti diye daha beter oldu smdi annesi bile oradan geldignde yürüyen ceset gibiydi esim de kizimi oraya gturme kendin tek git bn izin alirim bakarim demeler neler neler.Esim erken uyuyor kizimi uyutmak icin odaya gturuyorum salliyorum ayagimda besikte zor uyuyor bu sefer esim uykudan uyanip banada syleniyor bagiriyor dedim napiym baska oda olsa besigi oraya gtrcem orada yaticam oda yok dedm mülteci kampi gibi her yerde biri var dedim kalkti yataktan belime tekme atti bana küfretti hep küfreder sinirlenince bende onun bunun cocugu dedim anama küfrediyor bilmem ne cocugu diye.Kayinvalidem de sürekli bu zamanin karisida ayni erkegide ayni ikiside edepsiz saygisiz kari erkege erkekte kariya laf sayiyor bazen esim onun yaninda bna bagirdigi icin bende gururuma yediremeyip fevri davraniyorum banami laf carpiyor anlamiyorum biz 6 da kalkardik evin her isi 10 da biterdi yok bilmem ne anlatirda durur der de der Ben türküm esim kürt sürekli kürt kizi yok buraya geldikten sonra irkcigini gördüm bende irkciyim artik kizim onada anne der birde cok olaylar yasadik zaten kavgalar v.s kac kere gidip geldim ama artik dayanamiyorum konusmayi unuttum resmen kim ne derse valla aynen evet dogru diyorum cok nadir sinirlenmedikce birsey demiyorum cidden kafayi yedim buraya icimi dökme istedim keske hic gelmeseydim bu dünyaya bu yasima kadar hep aci hep keder cektim.

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yanliz degilsin tabiki Allah var gam yok ama kocana bi dayak atasimgeldi 
(4 puan) tarafından
Cok iyi olurdu birlikte dövseydik hatta
-Reklam-
0 oy
(852 puan) tarafından
Gidip gidip.niye geri geliyosun ki git ve geri gelme ..ailen arkandaysa beline tekme atan ser....szle aynı yatakta yatacauna git ananın dizine yat ..eğer ki kacmadiysan ailen arkanda durur diye düşünüyorum 
(4 puan) tarafından
Salagm ben doymuyorum salakligima.kacarak evlendim inandim geldim cahillik herkese inanirsan sonun byle olur.Ailem arkamda onlarda diyor gitme kal burada ben yine geliyorum orayada sigamiyorum cocugumdan ayri kalmaktanda korkuyorum ne orada ne burada yapamiyorum artik insanlardan herkesten uzaklasmak istiyorum hic birsey duymak istemiyorum
(852 puan) tarafından
Ailen arkandaysa git canm çocuğun kac aylikn7nyasina kadar anede kalabiliyor diye biliyorum. Mahkeme sana verir cocugu bn senin yerinde olsam giderim heleki ciddi ailem arkamdaysa
(4 puan) tarafından
Onlarda 5 yasina kadar diolar ve kaynanm sürekli kiz cocugunu babaya veriolar diyip duruyor birsey bildikleri yok sürekli kiz cocugunu babaya verirler bilmem ne. 7 yasindan sonra almak icin herseyi yapar ki belki o zamanada beklemez kacirir babasi yapar o potansiyel var simdi birsey olsun kizimi birak nereye gidersen git evlenirsin bir daha cocuk yaparsin der tartistigimizda
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Ah ahh gitmeyen evliliklerde tek çözüm belli ama bilemiyorum yol yakınken bir tek çocuğun varken belki senin için hersey daha kolay olur ama esin çok zor biri anladığım kadarıyla 
(4 puan) tarafından
Evet zor biri ve ona ragmen ben konsuyormusum sesimi kesicekmisim birsey dediginde susacakmisim anneside sürekli ima ediyor bunu.Hep sabrettim ama artik kimim ben onu bile unuttum
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Çok biliyor bu erkekler anasının uşağı ne olcak anası kılıklı belli. Bi çocuğa en iyi anası bakar babası bile anlamaz aslaaa en doğrusunu da anası bilir... Boş yapmasın. Benim de oğlum 19 aylık şuan aşırı hiperaktif yapacak hiç bir şeyim yok herşeye mi ağlar Bi çocuk yemin ederim süpürge aşığı çeker götürür her yere bazen takılır halıya gelmez saatlerce o gelmedi diye kendini yerlere atar susturamayız. O daha bebek laf anlatamazsın. Uyuyan çocuğu yedir diye kaldırmak nedir ya töbe estafurullah. Manyadı mı çok biliodu kendi doğurup baksın. Kardeşim takılma sen duyma çok şükür tek fark benim oğlum aşırı aşırı iştahlı her akşam pirinç maması yaparım biberon maması içine de pekmez koyarım çok şükür Bi açıldı iştahı artık yemek yemezse de krize giriyor sürekli ağzı dolu olcak her akşam yatmadan ben yediriyorum saat 10 gibi yoksa gece uyanıyor asla susmuyor yerse sabah 8 9 a kadar uyanmaz 
(4 puan) tarafından
He aynen bacim anasi kilikli anasi ne derse o.Ama sözde benim anam beni dolduruyormus bide bunu söyler.Evet bizimkide kucakda durmaz 1 saniye yerinde durmaz herseye aglar zararli seyler almak ister ona aglar buzdolabini kapatirim kapagini aglar ilaclari almak ister catal ister bardak ister alinca elinden kiyamet kopar disari ciksak eve girince aglar evde olsa disari cikmak icin aglar neler cekiyorum hic bilmiyor kolay saniyor.Canim benim biberonla pirinc unu denedim hic icmedi cici bebe pirinc unu pekmez muhallebi gibi yaptim telefondan bsyler actim yesin diye 1 kasik aldi kalkti oturdugu yerden verdim kafa salliyor zorlayinca agliyor asla mümkün degil yedirmek hep cöpe döktüm belki bugün yer yarin der diye diye olan cöpe gitti artik bende yapmiyorum cok zorlama yaptik mamada icmezdi agzina sikardik mamayi belkide o yüzden oldu bende bilmiyorum keske yese de kilo alsa bende kurtulsam benimki gece 1 de uyur sabah 10.30 11.30 bu saatlerde uyanir
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Ben de türküm eşim kurt zaten ayrımcılığı biz değil onlar bizi ayırarak yapıyorlar hem tavırlarıyla hemde davranışlarıyla benim de kızım 19 aylık canım ev ev üstüne olmuyor benimde evim birdi ayırdım benim kızım 9 aydan beri gece kalkmaz bide hiperaktiftir dışı çıkıyorsa yeniyi olabilir bizim dişler geliyor yeme kesildi 
(7,376 puan) tarafından
Evet başka şehirde yım canım bu yüzden
(4 puan) tarafından
Yani onlardan uzaksin öylemi canim en gûzeliii valla mûdahale oldukca huzurda kalmiyor
(7,376 puan) tarafından
Evet canım uzağım başka şehirde yım evim var  ama kiradayim
(4 puan) tarafından
Olsun canim benim dedigim gibi huzurun olsun yeterki yoksa herseye karisiyorlar sürekli bi tartisma cikiyor
(7,376 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(2,180 puan) tarafından
Ailenle paylaşıyorsundur gel demiyorlar mı? Iyiki gelmişsin dünyaya. Hayat tek renk degilki canim. Bazen griler bazen maviler herkes her rengi görüyor yaşamında. Belki şuan çok doldugun için bu kadar karamsarsin. Elbet senide hayata bağlayan sebepler vardir. Unutma hayatta ölümden başka herseyin bir çözümü var yeterki aramaya çaban ve cesaretin olsun. Bol bol dua edicem inşallah sana. Yanliz degilsin ve çaresiz degilsin bunu unutma
(4 puan) tarafından
Diyorlar canim gidiyorum geri geliyorum yok cocugu senden alicam 5 yasina geldigi zaman sonra ailemlede anlasamiyorum zaten evlenemdeki tek sebeb buydu ama sagolsnlar onlar destekcim yinede benim.Bosan kurtul diyorlar cnkü cok olaylar oldu kayinvalidem uyuduguma kadar anama 7/24 uyuyor bile neler neler daha.Haklisin belki ama ben hic cözüm bulamadim hic bir zaman yasadiklarima her yol bir öncekinden daha kötü dûzelen hic bir sey olmadi.Allah senden bin kere razi olsun öpüyorum o güzen yûreginden.
0 oy
(13,081 puan) tarafından

Lak lak yapacağına çocuğuna ilgj göstersin oyun oynatarak yemek yedirmeye çalışsın 

İştah için keçiboynuzu özü bize iyi gelmişti deneyebilirsin 
Kızım da bazen geceleri acıkıyor az da olsa bir şey veriyorum yesin diye.
Ayaklarını yer buruk ağladığında kucağına al sarıl sakinlesmesini sağlıyor 
(4 puan) tarafından
Yok zerre göstermiyor yine getirdin banami kitleyeceksin diyor aylarca kucagimda tasidim kolikti 5 dk alip al bu durmuyor diye elime verirdi.Tatilde de sabahtan aksama oyun oynar 1 saat ilgilensen bende biraz kafa dinlesem diyorum yikiyor ortaligi.keci boynuzu denemedim hic agzini acmiyor asla kafasini salliyor telefonla bsyler acip yediriyorduk artik telefonda fayda etmiyor cünkü cok zorlama yaptik kücükken mama icmezdi agzina sıkardim sırıngayla mamayi eline birsey veriyorum yesin diye parcalayip yerlere atiyor asla yemiyor tadina bile bakmiyor.Her seye ama her seye agliyor aliyorum kucagima susmuyor inatci evde birsey görse onu istiyor mesela catal almak istiyor birsey olur diye aliyorum elinden dakikalarca agliyor
(13,081 puan) tarafından
Daha başka cpzumler bulup yedirmeyi dene evcilik oynayarak
Ben kızıma surup diye veriyordum

Çatalı aldığında direk alma elinden tutsun elin de oynasin vermedikçe daha da hirslanir
(4 puan) tarafından
Sanmiyorum cözûm bulamiyorum birseyler izlerken daliyor agzina götûrüyorum kafa salliyor bende yiyorum cok gzel mmm diyorum al sende ye yine yok surup taktigi falan ise yaramaz hic biberona corba koydum öyle icsin diye onuda icmedi benim kiz baya zorlu canim önûme koyuyorum yesin kendi diye her yerine sürûyor atiyor tek tek

canim benim bana kalsa almiyacagim kayinpeder kaynana sonra umrunda degil kim verdi bu catali al elinden bir yerine batacak gözüne batar herkes birsey diyor herkes karisiyor o yzden bu hale geldi aglasin en ufak birseye kosup geliyorlardi niye agliyor diye diye en sonunda aglak bir kiza dönûstü benmi annesiyim onlarmi bilmiyorum
0 oy
tarafından
Ay çok uzun okumadım başını okudum benim kocada çocuğa habire yemek veriyon diye bana kızıyor . Benimki de kilo almıyor 
(4 puan) tarafından
Aynen benimkide öyle yiyordu telden aciyordum yatirip agzina veriyordum simdi onu da kabul etmiyor 1 kasik alip kalkiyor bazen yani saatlerce ac dursa razi resmen bir mama iciyor onuda en fazla 100 icer ne yemek ne corba ne yogurt bende sastim artik amcasida yemezmis birsey genetikmi anlamiyorum bi cocuk bu kadar olamaz yoksa hic mi sevdigi birsey olmaz yahu
tarafından
Mama sandalyesi ile de mi oturup yemiyor ? O kadar ise bence bı doktora götürün değerleriyle alakalı olabilir iştah açıcı verir bize doktor vermişti öyle biraz yemeye başladı
(4 puan) tarafından
Mama sandalyesi almadim cnkü kolikti hep kucakta gezerdi ve hiperaktif asla bi yerde sabit kalmaz saniyede 10 yere gider eli ayagi hic durmaz mama sandelyesinde oturmazdi sadece bu sandalyeye baglanan kumastan olan.ondan aldim durmadi icinde cikmak istiyor hemen.Degerleri gayet normal kan degerleri vitaminleri falan sorun yok verdi cinko adli ama asla degisme olmadi istahinda.Doktor cok zorlama yaptiginiz icin yemiyor olabilir dedi. Mama icmediginde agzina siringayla zorla sıkardim agzina zorla teper emzik koyardik ondanmi byle.oldu acaba artik bende anlayamiyorum bulamiyorum bir sebeb
tarafından
Zinco bı ise yarama di benim kızımda farklı bi doktor iki tane şurup vermişti o ise yaramisti ama hatirlamiyorum adini . Allah yardımcın olsun
(4 puan) tarafından
Evet zinkoydu hic istahinda artma olmadi ayni devam etti.Neydi acaba biz sadece zinko kullandik hic degisim olmadi e nabizda yaziyor verilen ilaclar ama cok merak ettim belki benim kizdada ise yarardi.Amin cümlemizin canim benim
0 oy
(554 puan) tarafından
Sorunlara çok üzüldüm Allah sabır versin. Ama iştahsız bebek raporlu mama daha cok dikkatimi çekti. Kızımda 19 aylık zayıf iştahsız ama raporlu mamaya gerek yok diyor doktor kızın kaç kilo bir de hiç mi bir şey yemiyor kan değerleri nasil
(4 puan) tarafından
Kizim 9 kilo benim boyuda 80 cm 100 kisinin icinden 10. Siraya yûkseldi mama sayesinde 3 teydi.Herseyi normal vitaminleri kan degerleri.Doktora dedim yemiyor hic birsey cok zorlamadan olabilir diyor.Biraz ilerleme var mama iceli diyor -2 sd -1.45 ilerlemis dedi.
(554 puan) tarafından
Benim kızım da 9.50 kilo 79 cm canım ama bir sorun yok dedi İzmit'te götürmedigim doktor kalmadı 17 ayda mamayı bıraktım ben raporlu mama da gerek yok dedi ama benim kızım yumurta çorba falan yiyor yine
(4 puan) tarafından
Canim niye gerek duymadi acaba onu bilemiyorum. Benimki yemiyor o raporlu mama olmasa hep ac yumurtayi rafadan yapip icine peynir tereyagi ekmek koyuyorum üzerinede biraz sekerli cay döküp kristiriyorum yemiyor sabah direttim 1 kasik aldi döktüm yumurtayi düz veriorm önüne koyuyorum 2 tane yiyor atiyor sonra ne corba ne birsey yemiyor asla bu kasik mamalari vardi onu yerdi onuda yememeye basladi yaptm döktm hep almiom artik bende
(554 puan) tarafından
Boy kilo baş cevresi aynı oranda ilerliyor diye canım ama iki ay kullandım raporlu mama sonra bıraktık normal mamayla devam ettik. 17. Ayda da komple mamayı biraktirdi doktor yemek yemesi lazım diye. Çorba içiyor kızım muz yer meyve yer yumurta yer çok az ekmek yer çok az. Kuru üzüm yer bazen bir kasik makarna yer. Bir de balık sever ama istavrit yaptım diyelim iki tane yer. Bir de bizim kan değerlerimiz çok düşük çıktı iştahsızlıgi ondan olabilir dedi doktor ilaç kullanıyorum tekrar kan sayımı yapilacak
(4 puan) tarafından
Biz 9 ayda basladik mamaya sonra 3 ay kullandik dzeldi doktor biraktirdi simdi yine subatta 6 aylik mama baslatti bizim kizin kan degerleri vitaminleri alerji degerleride normal doktor bir sebeb bulamiyor istahsizlik icin.Bizimki meyve falan yemez asla cok nadir bazen eline verdigimiz seyden minicik isirir bûyûk olursa agzindan geri cikarip atar bazen etrafa atar oyun oynar raporlu mama olmasa hic birsey yememis olacak yedirmenin imkani yok bende şaşirdim artik napacagimi denemedigim yol kalmadi
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bence kesinlikle farklı ırklar evlenmemeli. Asla ırkçılık değil ama doğunun bazı Bazı bölgelerini ancak kendi yetiştirdiği kızlar çeker.. Çünkü törelerini adetlerini kendileri bilirler. Sana dayak atan bir adamı ailesine wzdiren bir adamı çekme.. Bak şahsım adına konuşuyorum. Ben biri için ailemi karşıma alacagım bütün hayallerimden vazgeçip ona kaç acagım oda bana vuracak bana hakaret edecek annesine ezdirecek.. Dünyasını dar ederim ona... Bir tane bebeğin varken bak yoluna.. Bazı bölgedeki kürtler çok çocuk ister. 
(4 puan) tarafından
Kesinle katiliyorum düsünen varsa sakin evlenmesin.Herseyi elestiriyorlar.Bilmiyordum ki bunu ve kadina deger vermiyorlar kadini ana babaya hizmet ettirmek 7/24 is yaptirmak istiyorlar o zaman senden iyisi yok birde karsilarinda tek kelime edemezsin saygisiz edepsiz terbiyesiz derler zaten onlari sadece kendi bölgelerindeki kizlar ceker eş degil resmen kölelik.Kandim buna inandim hayal denizinde yüzüyorum resmen eger insan olsa bana bunlari yapmaz zaten.Biliyorum sükür ki cok cocuk istemiyorlar .Birde sürekli anam.dolduruyor beni kendi anasi melek melek
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Herkesin çok bunaldigi bir dönem vardır. Tevekkül edip Allah'a yönelmek sana iyi gelecektir. Geri geleceksen bırakıp gitmenin bir anlamı maalesef olmuyor. En kısa zamanda Rabbim sana bir kapı açsın inşallah 
(4 puan) tarafından
Ben bir cıkmaza düstüm sürekli savasiyorum herseyle mücadele ediyorum cok yoruldum.Hic bir sey yapmadan gelen gzelliklere mucizelere ihtiyacm var.Hep Allaha dua ediyorm elimden gelen tek sey bu zaten.Evet bir kerede koparacaksin ardina bakmadan tek kalemde sileceksin yoksa daha cok tepene cikiyorlar.Amin ins buna cok ihtiyacm var
0 oy
(2,744 puan) tarafından
Artik kendini ezdirme bence bu duruma  dur de kimse senin cocuguna anneligine laf edemez benden iyi kimse bakamaz diyip cekil kenara  kilo nedirki gezmekten zaten bisey yedikleri  yok benim kaynanamda tam tersine zorlama bosver kilolu olsa nolurki filan der hepsi abartmis kaynananda sizin kavgalara karismasin siddetti zaten hic söylemiyorum  kurtulma şansın  yokmu be canim
(4 puan) tarafından
Ahh öyle bir ediyorlarki valla agzim acip bakiyorum  esimden tut babasina kadar anasina kadar hepsi karisiyor abiside arada yorum yapar hep kendimi yetersiz hissettim anneligi yasayamadim inanin bazen annemiyim degilmiyim sorguluyorum.Hep geziyor 1 saniye oturmaz yerinde koltuklara yataklara cikmaya basladi simdide her yerde gezer dogdugundan beri istahsizdi mamada icmezdi hic zaten.Benimki de bu 9 kilo 9 aylik bebek kilosu yine zayifladi degilmi yanaklari kcüldü ne gzel kilo almisti hele daha 6 aylikti zayifladi bu diyordu Sanki tartiydi  bakarak anliyordu.Karismadigi zaman yokki sûrekli birde ne de biliomusun ben byle degildim aliskin degilim tartismalara kavga etmeye ben bu hale geldim aklim gitti der güya bana laf sokar ari gibi ayni.Var canim var sadece kizimi almalarindan korkuyorum bu sefer kizimida doldururlar bana karsi bunlar
(2,744 puan) tarafından
Benim kaynanamda ayniydi bana  anneligimi yasatmadi bana  koy minderde yatsın  derdi bi bakardim kendi eline almis kucaginda uyutmak isterdi ben baktim ekarte  ediliyorum surekli söyledim  ver emzircem koy yerine bana alismiyosa senin kucagina neden alisdin diye biz altli ustluyuz hergun mecburi gel aşa  derlerdi giderdim isim var gidiyorum dedigimde bebek kalsin  diyolardi sonra inmedim canim  ne zaman isterse o zaman indim esime söylemişler  artik gelmiyo diye oda bana sebebini sordu ama eşim  cok iyidir asla beni ezdirmez bende anlattım  dedim boyle boyle inme dedi ve onunda destegiyle ben koptum kizim suan 22 aylik kaynanami hic sevmez evine asla sokamiyoruz sadece disari gezmeye götürürse  babanne  appa diyo oda biraz sokakta gezdirir  hemen geri verir asla  benden ayiramaz cok istedi sen yeni bebek yap bunu bana ver filan diyede git kendin dogur dedim senle filan yatamaz  haddini bil dedim
(4 puan) tarafından
Benimkide ayni herseye karisti karismadigi sey yoktu bu cocugun burasi niye byle surasi niye byle sürekli bi hastalik aradi kendisi hep dede baba demeyi ögretiyordu anne yok ha diyincede onuda kendi ögretsin simdi ögrettim kizim anne anne diye bagirinca efendim annem diye diye kendine de anne dedirtmeye basladi birde zevk duyuyor kizim onun kucagina giderdi neler neler daha.He kocam 2 li oynar ki ben haklida olsam anasini hakli cikartir ben hic bir zamab hakli olmadm hep onlar hakliydi.Kaynanaminda 3 oglu var hic kizi yok ilk baslarda oda diyordu bende veremem dedim zaten herkesin cocugu kendine ben napacam dedi.Degisikler cidden anlam veremiyorum artik.
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Böyle hayat mi olur anlayissiz koca her yere yetişen kaynana hicte çekemem madem ailen arkanda kac kurtar kendini en basitinden araya şiddet girdimi ne sevgi kalır ne saygı arkadaşım bir hata yapıp kaçmışsın zararın neresinden dönülse kâr dir senin bu yaşadığına hayat denmez 
(4 puan) tarafından
Hic anlayisli olmadiki ne yardimci oldu ne birsey cocuguna yaptigi babaligi bile sen bana yine cocugumu kitlemeye calisiyorsun diyen bir eş  sanki tek bnm cocugum.Cekilmiyor zaten yüzünü bile görmek istemiyorum gram sevgi yok ona dair icimde sadece nefret ve kin var byle ömûr boyu grmesem yüzünü nasil mutlu olurum nasil.Zaten saygisi olan biri anaya küfür etmez birde .... cocugu demez geriye ne kaldi.Şmdi de kizim icin korkuyorum kizimdan ayri kalmaktan elimden alirlar diye deli cnkü napacagi hic belli olmaz.Benim yasadigima hayat degil zulüm denir zaten.
0 oy
(119,442 puan) tarafından
allah yardimcin olsun
(4 puan) tarafından
Amin ins cümlemizin
0 oy
(31 puan) tarafından
Canım aynen bende senin yaşadıklarının bir benzerini yaşadım eşim doğulu ben batılı bakış acılarımız  çok çok farklı 5 yıldır evliyim ilk iki yıl çok zorlandım kültürlerine vs alışmakta çok güçlük çektim ilk kızım olduğunda 2 aylıktı kızım ve ben istemsiz bir şekilde hamile kaldım ilk kızım da senin bebiş gibi yemezdi içmezdi eşim kayinvalidemler falan hep laf ederlerdi aramızda sadece bir sokak var kayinvalidemlerle  baktım bunlar bana iyi laf söylemeye başladılar her gün sabah kalktım gittim gece evime döndüm buyrun siz bakın dedim rahat bir 6 veya 7 aya yakın bıkmadan hergun cocugumu aldım gittim buyrun siz yedirin icirin siz kosturun bakim olacak mi dedim sonra baktılar ki sorun bende değil çocukta eşimde dahil hepsi bu çocuk yemiyor işte çok hareketli vs demeye başladı sonra sorun kimdeymiş deyip çekildim kenara tabi o 6. 7 ay da geceleri de kocama baktirdim ben bakamıyor musum ya kalk sen bak bakim dedim  nasılmış sonradan akılları başlarına geldi şimdi 3 cocugum var maşallah sağlıkları iyi olduktan sonra zayıf olmaları önemli değil benim için sağlıklı olsunlar yeterli kimisi de yapı gereği zayıf oluyor ben mesala 52 kg kızlarım da bana çekmiş ne yapalım zayıflar diye çocuğa zorla mi tepelim olur mu öyle şey sen de üstüne düşeni yap baktin olmuyor sal üstlerine bakalım kilo aldirabilcekler mi takma boş insanları :-/
(4 puan) tarafından
Ben hala alisamasim herseyleriyle farklilar hic bir sekilde saygida kusur etmeyeceksin en ufak birseyde saygisiz oluyorsun kocana birsey de direk suratina bakiyorlar bön bön.Esim diyor kiz birsey yedimi yok diyorum yemiyor yedirsene diyorum malzeme ortada yedirebiliyorsan sen yedir bakalim yiyecekmi diye onada yok.Ben yapmisim gibi davraniyorlar cocuga mama vermemisim sürekli istahi kapanmis midesi büyümemiste bilmemne.Canim benim onu diyebilirmiyim hic esime 2 dk biraksam yanina banami kitleyeceksin öncekiler 10 cocuk büyütms simdikiler 1 tane doguruyor onada bakamiyorlar ölüyorlar diyor.1 sene ayri odada kaldi ise gidiyorum cocugun sesinden uyuyamiyorum diye bir gûn olsun ne bakti ne etti gece hic yardimci olmadiki simdi gece alsin baksin mümkün degil sen cocuga bakmiosin hic dedigmdede herkese sylemis sonra hem hamal gibi calisiyormus birde gelip cocukmu bakacakmis o dedigin mümkün degil yani öyle zaten tutturmuslar birde uzun boylu olsun ben kisa boyluym ya selvi boylu olsun boyu kisa ins uzun boylu olur sanki uzun boylu olunca türbe yapacak baslarina herseye bir kulp buluyorlar bunaldim artik bu evde.Bakmalari icinde evin tüm yükünü ben ûstlenecem.belki o zaman bakar degisik ve gereksiz insanlar gercek tamda böyleler.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 270 göst.
8 Mart 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Beratcinar (2,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 806 göst.
0 oy
4 cevap 413 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 156 göst.
29 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu

380,752 soru

11,399,774 cevap

34,929 kullanıcı

...