0 oy
805 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (155 puan) tarafından
Kızım 8 aylik gelişmiyor yani kilo almıyor 2400 doğdu 36 haftalık sarılık falan geçirdi neyse toparlandı 1 aylliken 3.5 kiloydu hatta sonradan kilo verdi almadı 5aya kadr emzirebildim şuan mama kullanıyorum ek gıda veriyorum ama kilo almıyor çocuk doktoruna götürüyorum doğru düzgün bakmıyor kan tahlilinyapar birşey yok der sağlık ocağına götürdüm geçen ay 6.700 kiloydu şuan 5.450 olmuş  cidden milletin bebeğin zayıf demesinden psikolojim bozuldu eşimin bir çocuğa bakıyorsun demesinden kaynanamın komşusunun gelini doğum yapmış bebek 3.500 kilo diğeri yine 3 kilo doğmuş onlarda mama vermesine rağmen kilolu sen bakamiyorsun diyorlar 

Sabah kahvaltı veririm öğle çorba 

Akşam meyve 

Saat 8 gibi muhallebi  veririm arada yine birşeyler veririm ama kilo almıyor veriyor tam tersi kızım gözümün önünde resmen eriyor bari biriniz şöyle yap desin taktiği uygulim lütfen çarem sizsiniz 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Çok hareketli mi ? Belki ondan kilo veriyordur canım lütfen üzülme benimde kızım çok zayıftı. Görenler mama ver dedi yinede vermedim emziriyorum diye. Sonradan yerinde durmuyordu emeklemeye çalışıyordu. Yattığı yerden bile eli kolu durmazdi. Yemek yiyipte zayıflaması bence bu şekilde olabilir. Sağlıklı olsun da kilosu önemli değil. Kan alıp degerleri normal demislerse bir sıkıntı yoktur. Allah korusun ters bir şeyler olsaydi illaki doktor bunu sana söylerdi. Moralini bozma lütfen. Zamanla düzene giriyor. Yaşadığım için böyle konuşuyorum canım <3

-Reklam-
+4 oy
(482 puan) tarafından
Canim seni üzmek istemem ama bana beslenmesi zayıf geldi. Daha çok destekle ek gıdayi. Muhakkak ilik suyu kat yiyeceklere. Günlük yumurta yoğurt asla ihmal etme. Protein bakımından zengin besle gelişimi iyi olsun. Hamur işlerini yedir kilo yapar. Haftada iki üç gün kesin avokado yedir. Muz kesin . Ceviz i ihmal etme .süt e alıştır süt de güzel geliştiriyor.  Ne yedirirsen o kar.  Nutrigene üzüm çekirdeği ekstresi var asagi yukarı fiyati 100 tl bu takviyeyi al içinde çeşitli vitamin minareler var. Hem istah ta aciyor. Demir ilacını bestiron damla ver . Bi de her gün sabah karadut özü ac karna içir.  Ve ne olursa olsun sen kendini sakin tut. Başkalarının çocukları şişko olsun yeter ki senin kuzun sağlıklı olsun. Bkz anneyiz dis çıkarma döneminde biz de strese giriyoruz yemiyor etmiyor diye.  Ama bu dediklerimi yaparsan sıkıntı olmaz 
(2,922 puan) tarafından
Kesinlikle eksik beslenmesi +
0 oy
(119,375 puan) tarafından
dr sagligi hakkinda ne diyo extra baska dr lara goturdunmj
tarafından
Nerelisin
(155 puan) tarafından
Ağrı cnm
tarafından
Bende ığdırdayim
(228 puan) tarafından
Ben Erzurmluyum ama istanbulda yaşıyom(☆^ー^☆)
(1,766 puan) tarafından
Bende erzurumlu'yum İstanbul da yaşıyorum...
0 oy
(895 puan) tarafından
Canim dok goturdun mu.kilo vermesi biseye bagli degilse zayif olmasini takna.millet hep konusur saglikli olsunlar yeter ki
0 oy
(3,282 puan) tarafından
İyi bi doktora götür neden zayıflar ki 
(155 puan) tarafından
Doktor yok işte olduğum ilçede olan foktoralara gittim birşey demiyrolar doğru düzgün bakmıyorlar bile
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Ya ne diyeyim bilemedim neden o kadar zayıf ki sağlık yönünden Dr ne diyor düşük değeri var mı yemesi nasıl iştahlı yiyor ama yediği halde mi kilo veriyor
(155 puan) tarafından
Başta çok iştahlı bebekti şuan hiç yemez mama zor veriyorun günde 100ml belki içer
(6,825 puan) tarafından
Yemezse verir tabi daha çok kucuk minicik sürekli ama sürekli günde öğünleri olması lazm.
Aç kalıyor gibime geldi bnm.
Sabah da çorba içir ama ekmek ile ver ve çorbalarına kemik suyu kat
Muhallebili yaparken içine irmik kat
Yoğurt çorbası yaparken yumurta ile alerjisi yoksa yumurta kat
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kan değerlerine baktırın bi sorun olabilir, yoksa neden kilo versin. 
(155 puan) tarafından
Kan sonuçları hep temiz der yada kan degiri düşük kan ilacını günde iki kez ver der odur
0 oy
(6 puan) tarafından
Aksam neden meyve veriyosunz ki instagramda hastalamayancocuk var onu takip edin ordaki corbalari yapip verin cok faydasini gorursnz birde hafta da  4 5 defa kiyma yedirin mutlaka sebzeli yogurt corbalari verin sabah kahvaltisinda oeynir yumurta ve ve tahin pekmez olsn mutlaka alerjisi yoksa tabi bu sekilde beslenmesine dikkat edersenz eger toparlar insallah 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Çörekotu yağı kullan sabah akşam bir tatlı kaşığından biraz eksik yemekleriyle beraber yada yemeklerden 1 saat sonra ver. Yemekle beraber verirsen yedirdiğin ek gıdaya bi kaşık karıştır yedir
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ayına göre yemesi az geldi bana canım sabah kahvaltı yaptır yumurta peynir zeytin öğlen avokado muz elma irmik karıştır ver akşamüstü çorba içir akşam da yemek yedir uyumadan da mama içiyosa mama içir
0 oy
tarafından
Canım bulunduğun yerde iyi bi doktor yoksa ne yap ne et başka bi yere götür anladığım kadarıyla ailen geri kafalı ama ikna et bi şekilde
0 oy
tarafından
Doğru mu yazdın ya bı ayda bir kilodan fazla mı verdi
0 oy
tarafından
Oğlumla aynı hafta kilosu aynı  doğmuş oğlum 35 haftalık doğdu keçi boynuzu özü pekmezi yedir ac karnına iştahını açıyor biz faydasını çok gördük şuan 3 yasında o farkı çoktan kapattı her gün 1 yumurta yedir mutlaka pirinç unu yap kızla kilo yapar bide gece uyurken uyku esnasında yediriyodum  pirinç ununu o baya toplamıştı oğlumu 
0 oy
(12 puan) tarafından
Bence detaylı bakılması gerekiyor benim oğlumda gelişimi yoktu hiç mama veriyordum ve normal bebeklerden daha çok içiyordu mesela 100ml icecekse 200ml içerdi ama kilo almazdı çok doktor gezdim en sonunda besin alerjisi olduğunu öğrendim özel mamaya geçince çok çabuk toparladı kendini şimdi 3 yaşında alerjimiz devam ediyor ama gelişimi iyi bence bı araştırma Hastanesi'ne götürmelisin 
0 oy
(125 puan) tarafından
Cnm alerjik bebekler kilo vermeye meyilli olur bi arastir derim 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sğlık ocagı doktorundan rica et sipraktin şurup başlayın. Harici olarak aynı zamanda ferro sanol demir şurubu da hem işte açar hem kan değerlerini yükseltir. Sipraktin aynı zamanda uyku problemi agır prablemine de iyi gelir. 
0 oy
tarafından
Dönmesinde hareketinde gelişiminde Bi sıkıntı görüyor musun 
0 oy
(765 puan) tarafından
cnm sabah kahvalti oglen sadece corba aksamda sadece meyvemi veriyosun anlamadim
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Yumurta sarısı sabah kahvaltıda yediriyorum. Bazen istemezse pekmeze banarak veriyorum. Pekmezde iştah açıyor. Sağlıkla alsın yavrucak. Ben kahvaltı sonrası 1 saat sonra devam sütü veriyorum. Uyuyor daha sonra yemek yediriyorum. Kıymalı karnıbar olur brokoli olur sulu köfte olur yanında yoğurtla akşam sütünü içer  dişlerini kaşıması için arada civilden aldığım bisküviler var bir tane veririm. Yedikten sonra armutu ince rendeden geçiriyorum veriyorum. Bir tam armut küçük boy yediriyorum. Bazen portakal yer. Onu da kabuklu şekilde veriyorum. Ortadan ikiye bölüp yanlardan patates şeklinde bebeğim alışık içini yer. Hem dişlerini kaşır. Yatmadan devam sütünü alır. O şekilde canısı. Sadece aabah kahvaltısında iki sarı yumurta değişmez yanında biraz peynir ve pekmez.
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Canım her sabah yumurtasını haşla yedir ara öğünde muz yedirebilirsin bebek bisküvisi yedir ben muzu bebe bisküvisini bide yoğurdu çatalla ezer karştırıp verirdim  oğluma o ayda iken

Mesela pankek yapabilirsin canım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 142 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 844 göst.
6 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 512 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kelebekk1 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 377 göst.
6 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,442 soru

11,390,605 cevap

34,899 kullanıcı

...