0 oy
84 göst.
Diğer kategorisinde (7,768 puan) tarafından
Kızlar oğlum tam 3 yaşında ama wcye götüremiyorum istemiyor hep ağlıyor baskıda hiç yapmadım çişe gidelim annecim diyorum hayır diye bağıeıyo bi ara gittik beraber bezini açtım ağlamaya başladı napıcam ben

4 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından

En İyi Cevap

Kızlar acaba kayınvalidem yüzünden mi ki diyorum çocuk büyütmekle ilgili bilgisi sıfır eşimle görümcem karanbole büyümüş Bi ara oğlumu zorla  wc ye götürdü hemde misafirlikte hava atcak yaa götürme dedim götürdü snra bağrış çağrış koptu baktım çocuk ağlıyo bas bas bağırıyo  kaka yapmış çocuk bezinde kaka vr diye bağırıyo o güne kdr hiç karşılık vermemiştim bnde kaynanama bağırdm napıyosn sn ne bağırıyosn dedim bezin kenardn bakılmadan ayakta ztn bez mi açılır kakaysa kaka temizlerim ben nolcakmş dedm etrafa sürülürmüşmüş getirmeseydin sna getirme dedm ben dedm acaba onu hatırlıyo olabilir mi 28 aylıktı o zaman

-Reklam-
+1 oy
(3,859 puan) tarafından
Benim kızım da 29 aylık aynı şekilde ağlıyor gitmek istemiyor ne yapcam bende bilmiyorum
(3,859 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ikinci doğmadan alıştırmam lazım ama istemiyor
(146 puan) tarafından
Hiç üstüne düşmeyin üstüne düştükçe yapmıyorlar üstüne düşmeyin ben büyük oğlumda yaptım o kadar pişmanım ki 4 yaşına geliodi tammamen bezi biraktigind a 2 yaşında baslamistim Ağlardı yaptırmaya çalışırdım küçük oglumda hiç demedim bile anlattım sadece sonra bı baktim kendi çiş demeye başladı ekimde 3 yaş olavak bence hiç çiş konusunu kafanıza takmayın
(7,768 puan) tarafından
Ayy içimi ferahlattın Allah razı olsun
(146 puan) tarafından
Sen sürekli konuş anlat kendi çiş dedi ya benim ki sonra kabız oldu tekrar cisi bırakır gibi oldu yapmiycam dedi dedim bez takayim hayır dedi kakasını altına yapmaya başladı bez takmadım o ara yaptı ama rahatsız da oldu biraz olduğu yerde beklettim napcaz şimdi biz dedim iğrenç oldu dedim bı kaç kez böyle yaptı ben değiştirmek için bekledim rahatsız oldu anlattım popomyz acidigindada tuvalete kakamizi yaparız korkma güvendesin dedim sürekli bu sabah baktım kendi kendine lazimliga yapmış o yüzden kendinide strese sokma
(7,768 puan) tarafından
Bizimkiside Bezdende rahatsız oluyor çekiştiriyo ama umudumda kalmamıştı umıt verdin umarım bizde başarırız çok teşekkür ederim
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Aynıyız canım 3 yaş zor bir yaş geç kaldık galiba 3 yaş ergenligine girdiler hiçbir şey yapmak istemiyorlar :D
(7,768 puan) tarafından
Hep denedim sordum hiç istemedi bikaç doktorda üatüne gitme dedi
(1,371 puan) tarafından
Birak biraz daha beklesin ben öyle yapıyorum zorlamayla olmuyo
(7,768 puan) tarafından
Ya biraz kayınvalidem yüzünden mi ki diyorum çocuk büyütmekle ilgili bilgisi sıfır eşimle görümcem karanbole büyümüş
Bi ara oğlumu zorla  wc ye götürdü hemde misafirlikte hava atcak yaa götürme dedim götürdü snra bağrış çağrış koptu baktım çocuk ağlıyo bas bas bağırıyo  kaka yapmış çocuk bezinde kaka vr diye bağırıyo o güne kdr hiç karşılık vermemiştim bnde kaynanama bağırdm napıyosn sn ne bağırıyosn dedim bezin kenardn bakılmadan ayakta ztn bez mi açılır kakaysa kaka temizlerim ben nolcakmş dedm etrafa sürülürmüşmüş getirmeseydin sna getirme dedm ben dedm acaba onu hatırlıyo olabilir mi 28 aylıktı o zaman
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Biz başlayalı 5 gün oldu kızım 28 aylık çok inatçı ve duygusal bi yapısı var ilk 3 gün aşırı zorlandık ikimizde o da tuvalete oturmak istemiyor ağlıyordu bağıra bağıra gece uykusuna gündüz uykusuna yansıdı stres ve sinirden ikimizde ağladık resmen dün ve bugün hamdolsun maşallah barakallah çok çok iyi. Arada söylüyor ama ben takip ediyorum çiş ve kaka zamanlarını biliyorum. Önemli olan annenin huzurlu olması bu çocuğa da yansıyor. Tuvalete oturduğunda onun dikkatini çekebilecek sohbetler ve oyuncaklarla eğitim vermelisin. Benm kızımdaki inadı kırdıysam her çocuk yapar diyorum ben çünkü. 1 haftanı 10 gününü ona ayır evi temizleme gerekirse takip et ama sürekli çiş var mı diye sorma saatlerini sen bilirsin o saatlerde teklif et ilk günler söylemesini bekleme. Sonradan alışcak sonrasında bile kaçırabilir kızma yeterki
(7,768 puan) tarafından
Ahh keşke olaa wc gidelim diyorum ağlamaya başlıyo çiş vr mı diyorum bağırıyo yukarı sabitleme yaptım bakar mısn sebep o olabilir mi
(1,169 puan) tarafından
Baktım canım ama bende bu süreçte çok ağlama krizleri ve zorlamalar yaşadım etkisi olacağını zannetmiyorum o yaşadığıyla zorla oturttum ağladı ama konuştum çizgi film açtım sevdiği nesneleri konuşturdum illa ki bir yolu var diyorum ya kızımdaki inat kimsede yok yani
(7,768 puan) tarafından
Valla inanılmaz korkuyorum ama tekrar denicem canım çok sağol
(1,169 puan) tarafından
Dene inşallah allah yardımcımız olsun
(7,768 puan) tarafından
Ayy amin canım maşallah snnde kızına azimle devam eder inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 91 göst.
24 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.