0 oy
1,141 göst.
Diğer kategorisinde (1,048 puan) tarafından
Kardeşim en kucuklerimiz 6 kız kardesiz 18 yaşında sözlenmek istiyo istediği çocukla daha once 10 kere ayrılmışlardır ve o arada hayatına ikiside başka birini aldı tabikide yine olur diyorum bilmiyorum abla diyo oda aile sıcaklığı istiyo diye düşünüyorum annem yok babam ve bi bekar ablamla yasiuolar istediği herseyi aliyo giyiyo istediği Heryere gidiyo evliliği oyuncak sanıyo bana bi gün verseler evli iken evlenmezdim bende 19 yasimda evlendim daha geç evlenirdim ve diğer anlamlarda 18 19 yaşında evlendi nasil akıl verebilirim bu geve burda kalıcak birazdan gelicek konusucam

35 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Aç buradaki evlilikleri okusun millet neler çekiyor görsün 
(1,048 puan) tarafından
Valla inanmaz ki en rahat evlilik benim sanıyolar kardeslerim arasında evliler hepsi calisiyo ben evdeyim ama ev işi kaynana suratı i kadar zor ki çalışsam bin kat iyi
tarafından
Sen söyle girsin okusun aklı başına gelir canım 18 yaşında hayatının baharında hiç bulaşmasın okuyorsa okuluna baksın gezsin tozsun acele etmesin evlilik için
(1,048 puan) tarafından
Izinli gününde gelicek konuşcam bakalim
tarafından
Güzelce konuşun canım üstüne çok gitmeyin
-Reklam-
+1 oy
(73 puan) tarafından
Onun yanındakilerin neler yaptığını üniversite siralrinda olması gerektiğini bu pahalilikta fatura kira düşünmek.yerine arkadaşlarıyla birlikte eğlenceleri hobileriniz yapmasını daha önünde uzun bir zamanın olduğunu kendisi daha çocuk sayılırken bir çocuğun sorumluluğunu almasının çok zor olduğunu vs
(1,048 puan) tarafından
Zaten boşansa babamın yanına gidemez kabuk etmez heralde bilmiyorum başımıza gelmedi gelmez de insallah annemde kendi hayatında kabuk eder ama çok zor bi durum olur onun için
(1,048 puan) tarafından
Çok sağolun cok guzel yazdınız dicem bunuda valla ben yaşayamadım babam pantolon giymeye izin vermezdi verdi simdi sigaraya izin vermezdi simdi iciyo istediği yere tek gidiyo eskiden gidemzi
(73 puan) tarafından
Ya gerçekten özgürlüğü çok yanlış tanıttılar bize haliyle çevre den etkileniyor özeniyor şimdiki gençler bizde daha akıllı ilim le bilimle daha kolay ugrasabilecekelri bir zaman kendilerini gekistirecekleri bir zmandayken hep bu fenomenlere sağa sola özenti duyuyorlar işleri güçleri moda vs evet bunalra da önem versinler ama hayatlarının en temel noktasına koymuşlar maelsef bu duruma gekiyor sonra 18 yaisnda ki gençler
(1,048 puan) tarafından
Sigara giyim herşey istediği gibi oluyo ben masaimin kuruşa kafar veridim hic para vermezdi babam ama simdi bin iki bin kendine harçlık yapiyo evlenince bunu yapamaz ki
(73 puan) tarafından
Ben kendimden örnek vereyim aylardır kendime üstüme bir şey alamadım yeterki bebeği mizin maması bezi olsun evin kirası ödensin e birsey de yicez oda varya böyle en temel şeyler ne doğru düzgün  bir kahvaltılık nede akşama çok ahım şahım bir yemek idare etmeye çalışıyoruz yani bizi bu duruma düşürenler utansın simdi bu durumda böyle alışmış olan bir kız depresyona girer
+1 oy
tarafından
Bende kardeşimi vazgecirmistim ... Normalde yapma deme asla inada bindiriyorlar .. ben şöyle konusmustum ... Evlenince ne olacağını sanıyorsun çevrendeki evlilikler nasıl olursa seninkide öyle olacak yemek temizlik hizmet herşey eski haline dönecek gezip tozma yapamatacaksin evlenme demiyorum ama zamanı var üni bitir onlarda beklesin yine evlenin hayallerini gerceklestir .. dedim ve o konuşmada diğer tarafı arayıp sakın gelmetin istiyorsanız üni beklersiniz okuduktan sonra söz takılır dedim veeeee kardeşim 2 ay sonra oğlanın ne mal olduğunu gördü ayrıldı ve dün mezuniyetine gittim kep attı 
tarafından
Sadece biraz aklını başına getir kardeşinin huyunu en iyi sen bilirsin ben benim kardeşime hayallerini anlattim bunlardan vazmi geçtim dedim onun istediklerinin eksisini köy ona mesala alışveriş yapıyorsun bak evlenince öyle olmuyor idare et diyorlar de
tarafından
Vayy beee askooo ne guzell konusmuşsun öyleeeee yeniden sana hayrann kaldimm:))
tarafından
Yaaa balsin bende sana hayranım kiz  bazen sarsmak gerek küçükleri keşke biri de bizi sarssaydi nanajnananana
tarafından
Keskeee keskeeee yoksa suan bu halde olmazdim sjsjjsjssj
tarafından
Bende jajajjaja
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Annem yok derken babamla bosnma aşamasında ayrılar yani 
(1,048 puan) tarafından
Evet oyle ayrı yasiyolar
0 oy
(682 puan) tarafından
Yaşadığın zorluklardan örnek verebilirsin sevebilir ama evlendikten sonra çok şey değişiyor ne yazık ki
(1,048 puan) tarafından
Denicem bakalim inşallah dinler
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Sen ne dersen de inan kendi yaşamadan fikirleri değişmeyecek sen ne kadar olmaz etmez dersen o çocuk kardeşine daha da tatlı gelecek
(1,048 puan) tarafından
Pişman olsun istemiyorum annem bizi bırakıp gidince hepimiz cok zorlandık o yüzden psikolojisi iyi degil gibi geliyo
0 oy
tarafından
Ah ah bu ergenler hakkında hayırlısı olsun inşallah laf dinlemezler ınsalah doğru yolu bulur 
(1,048 puan) tarafından
Inşallah denicem bakalim kendi yaşadığım zorluklardan
0 oy
tarafından
Kafasına evlenmeyi koyduysa ne desen boş canım. Ama evlenirse gerçekten hayatının hatasını yapar. Ki daha da yaşı küçük şimdiki nesil eski nesil gibi değil sıkıya pek gelemiyorlar. Oturup evliliğin sorumluluğundan bahset. Yemek ev işi o bu bütün herşeyi anlat. 
tarafından
Canım evlilik sadece yemek, temizlik mi? Bunun akrabaları var, tartışmaları var, yeri gelir iyi yeri gelir gergin ortamı olur. Tek başına kimseye hesap vermeden takılmak var. Özgürlüğün kısıtlanıcak sorumluluğun şöyle böyle olucak diyip abart abartabildiğin kadar canım. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın. Allah her zaman doğru yolu göstersin kardeşine zor canım.
(1,048 puan) tarafından
Haklisin valla konuşcam ne gerekiyosa geçim derdi ne varsa anlat cam valla elimizde 200 tl var o gluma mama alicaz ayin 15 ine kadar kalan parayi yetirmeye çalışıcaz cok zor gerçekten
tarafından
Dışarıdan bakınca hoş geliyor sevdiğinle sürekli birliktesin kimse karışmıyor etmiyor filan diye düşünüyorlar ama hiçte öyle değil gerçekten. İnşallah vazgeçer kardeşin canım.
(1,048 puan) tarafından
Inşallah ya vaz geçtim dese de inanmam ikna etmek için demis olabilir diye düşüncem ve hep aricam artik
tarafından
Aynen sen peşini bırakma
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Bence bir işe girsin calissin 
(1,048 puan) tarafından
Suan  Calisiyo zaten
(812 puan) tarafından
Ne iş yapıyor canım
(1,048 puan) tarafından
Okumadı liseyi falan ama fırında kasiyerlik yapiyi
(812 puan) tarafından
Okusun gitsin işini gücünü bulsun bak ben tekrar sınavlara hazırlık yapıyım daha Bir de çocukla ev eş iş çocuk  kayınvalide kayınbaba sorumlulukları ile ah şimdiki aklım olsa babamın inadına okurdum evlenmenin zamanı var şimdi çok erken ve kuzum 18 yaş çocuk daha dahabide kendi çocuğu olursa keşke herşeyi öğrenip öyle evlenseydim diyorum birçok şeyi bilmeme rağmen daha fazla ogrenseydim diyorum

20sine varmadan çocuğu olur sonra korunamazlarsa birdaha hamile olur sinra birdaha derken 18 yaşında çocuk olmaya başlarsa sonraki yıllar kendine vakit ayırabilecek mii eşi şimdi herşeye izin veririm der çok duydum evlendikten sonra istediğini yap deyip kapıdan çıkarmadan eve kadınları hapseden erkekleri aç kardeşinin gözünü canım Rabb'im hakkınızda hayırlısını nasip etsin Aminn ❤️
(1,048 puan) tarafından
Amin inşallah gelsinde hafta ici izninde oule konuscam
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Nasibinde bu yaşta evlenmek varsa önüne geçemezsin. Dua edebilirsin hayırlısıyla olsun hayirsizsa olmasın diye kaderi değiştiremeyiz 
(1,048 puan) tarafından
Oyle de ama iki secenek sunulsa hangisi diye tercih bizim değiştirebiliriz aslında ben böyle düşünüyorum gelsinde konuşcam insallah vaz gecer
(1,371 puan) tarafından
Çok ısrar etme derim çok seviyorsa sana kararabilir
(1,048 puan) tarafından
Öyle mi dersiniz normal şekilde konusim o zmn
(1,371 puan) tarafından
Evet alltan alltan mesajlar verin gerisini Allah'a bırakın
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Ne yaparsan yapp Kendinin vazgeçmesi lazım 18 yaşındaymış 

Evliliğin iyi yanını mutlu olmayı falan bilen kötüsünü de ayırt edebilir Gözü açılmış evliliğe umarım mutlu olur keşke sizi dinlese
(1,048 puan) tarafından
Keşke dinler insallah bi küsüp bi barışiyolar aile sıcaklığı istiyo diye düşünüyorum
0 oy
(603 puan) tarafından
Ah ahh şimdi on kere ayrılıp barıştılarsq evlendikten daha daha kötü olur şimdi ağlar sızlar geçer 1 çocukla kaçtığı baba evine dönmesi çok ağır gelir daha kaynana görümce derdi tasası...  en eğlenmesi gereken yaşta gezsin dolaşsın yaşasın hayatını
(1,048 puan) tarafından
Keşke bende geç evlenseydim diyorum ben evlendim kardeslerim hayatını yaşadı babam pantolon giymeye izin vermezdi verdi simdi ben evlenince gerçi evlenmesemde giymezdim ama en basiti bu ayri oturursa evini idare edebilir yemek temizlik herseyi biliyo çocukta bakmisligi var yani güvenin tam o konuda ama anlaşabilir mi
0 oy
tarafından
Benim deli kardeşimde öyle 17 yaşında ne kadar yok dediysem kendi hayatımdan bahsetiysem olmadı kendi istediğini yaptı ve sözlendi

Onun sözlüsünü tanıyorum allah yolunda düzgün biri ama yinede ben istemiyorum annem babam yok diyor Altan girdi üsten çıktı ikna etti ben hala vaz geçirmek için çabalıyorum ama
(1,048 puan) tarafından
Inşallah dinler beni ve ablamlari annemde konuşsa dinlemez aslinda
0 oy
tarafından
Çok pişman olur sonra. Bence en az 24 yaşını beklemeli evlenmek için. 
(1,048 puan) tarafından
Bende öyle dedim valla bem olsam beklerdim valla ama geçti artik
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Daha çok küçük bu yaşta ne evliliği evlilikte çok farklı bir olay iki taraf için de çok büyük bir sorumluluk ben 30 yaşımda evlendim iyi ki evlenmeden önce hayatımı doyasıya yaşamışım diyorum 
(1,048 puan) tarafından
Şuan o kadar özgür ki heryere gidiyo istediğini giyiyo yiyip iciyo evlenince bunları yapamicak belkide
(12,861 puan) tarafından
Neden bu kadar acele ediyor ki daha karşısına kim bilir kimler çıkıcak ayrıca okumak yerine neden evlenmek istiyor
(1,048 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ben evlenince cok şık görüşmedik gelip gitmediler esimde göndermedi ilk zamanlar ama aile sıcaklığı istiyo diye düşünüyorum annem yok sonuçta gidince herşey o akadar kotu oldu ki bi evde anne olmazsa hicbisey olmuyomuş onu anladim
0 oy
tarafından
universite icin heveslendirebilirsiniz. cevrenizde universitede okuyan biri varsa kampusu gezdirmesini isteyebilirsiniz, hatta bahar senlikleri belki vardir bazi uni lerde o senliklere katilabilir. ekonomik ozgurlukle ilgilli konusabilirsiniz kardesinize. ay ne yapicak 18 inde evliligi. yazik olur. okusun, calissin kendi ayaklari uzerinde dursun 
(1,048 puan) tarafından
Liseyide okumadı ki babam okutmadi hic birimize biz en kucuk o okusun dedik ama babam.okutmadi
0 oy
(683 puan) tarafından
Ahh ne desen boş indiyse gözüne o perde duymaz anlamaz, bize de zamanın da çok diyen oldu ama nasıl bir cahillikse duymuyordum kimseleri 
(1,048 puan) tarafından
Aynen oule valla bende 19 yasimda evlendim ama keşke daha geç evlenseydim diyorum
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Bence hemen evlenme 2 sene birbirinizi tartın eğer 2 sene sonra da hala evlenmek istiyorum ben bu adamdan eminim dersen ben en büyük destekcin olcam de. O zamana kadar köprünün altından ne sular akar. Ayrılıp barisiyorlar demişsin. Yine aynı şeyler olacak. Ve bu sefer evlenme niyetiyle baktığı için herşey gözüne daha farklı gelecek. Bence o zamana kadar durmaya ikna edersen kendiliğinden gorup vazgececektir.
(1,048 puan) tarafından
Aynen böyle diyim o zmn simdi söz yapicam adi koyulsun demişler ama aylardır konuşmayıp bugün konuşmaya başladılar çocuk istersen hemen ailenle tanisim sende benim ailemle tanış demis düşün yani aylardır konusmuyo simdi karar veriyo bence askere gidicek konuş cam kişi ariyo vakit geçirmek ocin bende gitsin gelsin birazda oyle zaman geçsin oyle evlenirsin dedim sürekli küsüp barisamazsiniz sozlenjnce dedim
(15,304 puan) tarafından
Kardeşim ne dedi.
(1,048 puan) tarafından
Bu gece gelmedi geç oldu köpek vardir dedi bende tamam izinli gününde gel dedim hafta ici belli olmuyo kimseye de deme sözlencem diye koydekilere kadar duyulur laf siz çıkar dedim doğru diyosun tamam gelicem konuşcaz dedi
0 oy
tarafından
Kardeşini buraya üye yap da görsün kaynana kayın elti gorumce koca postlarini deil evlenemk ev bile demez
(1,048 puan) tarafından
Uğraşmaz ki okumaz bile ama bu postta yazılanları okutcam tek tek
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ah ulan ahhhh keşke şu aklımla 18 yaşında olabilsem 

Ne dersen de canım yaşamadan anlamicak
(1,048 puan) tarafından
Gelmedi aksam izinli gününde gel dedim gelsinde konuşcam

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 313 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Akifinannesii (1,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 519 göst.
23 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Burdanbiri12 (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.
2 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Syma (659 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
17 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu

381,273 soru

11,413,916 cevap

34,960 kullanıcı