+1 oy
1,299 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar  bekar kaynım var. 30 yaşında. Evde tek kalıyor. Bir gün bana birgun diğer eltimle yemeğe geliyo. Neyse 1bucuk yaşında kızım var 21 aylık yani.

Kaynimin sigarası bitmişti. Gidim evden alayım geleyim dedi. Kizimida almış, izin almış eşimden götürüp getircem diye. Ve götürmüş.evde kimse yok tek o yaşıyor. 

Bende eşime kızdım neden gönderiyorsun diye. Gitsin alsın gelsin. Oda kızdı nolmus saçma sapan düşünme Felan filan dedi.

Ya dedim ben böyle şeyleri tasvik etmiyorum sevmiyorum böyle şeyleri yapma dedim.biraz sert tepkiler verdim. Senin kardeşin alsa götürse napcan dedi. Dedim izin vermem. Vermem kızımı.

Ben Boyle Bi dönemde nekadar guvensemde, böyle şeyleri tasvik etmiyorum. Yanlismiyim ben. 

43 Cevaplar

+5 oy
(868 puan) tarafından
Zaten haram olduğu için kayınlarımla görüşmüyorum. Ama eşim gönderse asla kabul etmem zaten o da benimle aynı düşünce de
tarafından
Allah ın ayetini peygamberin hadisi ni inkar edecek kadar şuursuz değilim ben arkadasi çözdüm dedim yanlış yere çekmeyin lütfen
(26 puan) tarafından
Dinimizde haram olan herhangi birşeye haram değil  demek ve tek birtane ayetini bile kabul etmemek yalanlamak bence banagöre gibi kelimelerle kendince yorum yapmak fetva vermek insanı dinden çıkartıyor öncelikle bunu herkes bilerek yorumlarını yazsın ve lütfen kendi düşüncelerinize göre konuşmadan araştırarak veya bilen birisine sorarak öğrenme yoluna gidin bu herkes için en doğrusu olur
Haram konusuna gelirsek kaynı kadına tabikide haramdır aksini inkar etmek dinden çıkarır yanlış yorumlarda gördüğüm kadarıyla yanlış anlaşılmalar olmuş konuşmak haram gibi bir algı oluşmuş buda yanlıştır kadın veya erkek kaynı veya baldızıyla üslubunu seviyesini koruyarak konuşabilir bunda mahsur yoktur fakat aynı ortamda yalnız başbaşa bulunmaları sakıncalıdır çünkü birbirlerine haramdırlar peygamber efendimiz (sav) buyuruyor bir kadın ve bir erkek başbaşa olduklarında üçüncüsü şeytandır.
tarafından
Kübra ne gözüne çarptı merak ettim
tarafından
Katılıyorum Gülşen
(3,551 puan) tarafından
Boşver bacım. Herkes burda kendince haklı ama inan devir öyle bir devir ki kayın köşede kalsın insan babasına abisine bile güvenemiyor... En iyisi bu konuyu sonlandırmak. Vede kız olsun erkek olsun evlatlarımızı kimse ile bir yere göndermeyeliö yalnız bırakmayalım
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Tasvik değil o kız tasvip ☺️
tarafından
Jfjfjfjfjfj sen ben misin be
tarafından
Olabilir ☺️☺️☺️☺️
+1 oy
(1,313 puan) tarafından
Kıyameti koparıim yine vermem n4 oluyorsa akrabadan oluyor
+1 oy
(7,693 puan) tarafından
Ahh erkekler bu konuda biz kadınlar gibi düşünmüyor  bazen eşime bu tür konulardan konuştuğumda bana diyor senin için pislik dolu o yüzden böyle diyorsun bilmiyor ki dünyada ne kadar iğrenç insanlar var
0 oy
tarafından
Benim kendi fikrim sonuna kadar katılıyorum
tarafından
Hiç sevmediğim hareketler ya bunlar
0 oy
tarafından
Çok haklısınız yani neler neler duyuyoruz RABBİM korusun dikkat edin bir daha göndermeyin 
tarafından
Ya kötü niyetli biri değil biliyorum ama şeytan var  insan bilemezz
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Bende olsam vermem. Ne diye çocuğu götürüyor ki akşam akşam 
tarafından
Ayar oldum getirdi çok durmadan ama ben böyle şeyleri sevmiyorum aklım kalıyor
(3,141 puan) tarafından
Benimde olsa benimde aklim kalır
0 oy
(272 puan) tarafından
Her nekadar amcasi olsada artik bu dönemde babama bile güvenmem oyüzden hak veriyorum size
tarafından
Dimi sert tepkiler verdim, güveniyorum ama insan bu şeytan var vesvese var
(272 puan) tarafından
Neler neler duyuyoruz valla artik seytanin vesvesesine bile gerek kalmiyo. 2 kiz annesiyim ücüncü kizim yolda. Dogumum yaza denk geliyo büyük kizimi yaz tatilinde köye yollamak istiyodu esim müsade etmedim evde kaynanamla kayinbabam yanliz oldugu halde aslaaa aklim onda kalacak.
tarafından
Kız benim kaynanam kayınbabamda diyo. 2yasina gelsin yazlığa götürcem diyo. Yan evlerinde yabancılar var. Neymiş diğer eltim vermiş kızını 2 ay kalmış yanlarında. Dedim ben kızım olmadan yapamam. Veremem dedim
0 oy
(917 puan) tarafından
Çok haklısın bidaha izin verme heleki böyle bir devir
(917 puan) tarafından
Bidaha sakın dikkat et
tarafından
İnsan neler neler duyuyo. Devir çok kötü. İyi niyetli Bi çocuk ama bilemem insan Bi anlık neler yapiyo
(917 puan) tarafından
Canım öyle ama insan öz babasına guvenemiyor kaldiki kayni çok acı ama napcan neler duyuyoruz
tarafından
Oyle canım. Rabbım çocuklarimizi kötü insanlardan korusun
(917 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Çok haklısın kimseye güven kalmadı artık 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Haklısın canim kendi kardesimyde olsa ha evde annem vardır götüreyim hem o sevsin der amenna yine anlasilir da kimse yok evde neden yani?
tarafından
Değilmi insanin aklına neler gelir, güveniyorum ama şeytan var vesvese var
(7,791 puan) tarafından
Bu devirde kimseye guven olmaz bir anlik gaflete bakar. Malesef acı gerçek
(548 puan) tarafından
Devir çok kotu
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Önceden abartma ya derdik ama hayat o kadar tuhaflastiki neler gordum duyduk o yuzden kadında olsa guvenmiyom ya kimseye cok haklisin 
tarafından
Değil mi, ne zamanlara geldik böyle
(3,551 puan) tarafından
Pedofili olayların yüzde doksanı hep akraba amca dayı kuzen baba dede.. Güveniyorum öyle şeyler düşünmez gibi kelimeler asla kullanmamalıuız. Asla asla asla.. Gözünüzün önünden ayırmayın.
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Sana katılıyorum ben bi markete gonderdim arkasından gelene kadar baktım yakındı tabi eşimde seninki gibi aynı nolmuş bilmem ne ki ben kendi abimlede yollamam 
tarafından
İyi insanlar olabilirler ama insan bilmiyor ki ya, aklım kalıyor okadar şey duyuyoruz ki bu hayatta
0 oy
(119,224 puan) tarafından
bende gondermem haklisin
tarafından
Bian benimmi içim kötü dedim ya eşim öyle Bi sert çıktı ki, valla bende bağırdım çağırdım benden habersiz biryer gonderemezsin diye
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Çok doğrusun bacım dünyanın suyu çıktı 
tarafından
Valla öyle canım ya
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Tasvik ne gıı
(1,448 puan) tarafından
Tasvip demiş ajajaj
0 oy
tarafından
Yooo çok haklısın bende olsam göndermem 
0 oy
tarafından
Valla bende katılıyorum sana kendi kardeşimle bile göndermem
tarafından
Değilmi bende öyle dedim
tarafından
Güvenmekle olmuyor canım şeytan insanın aklını öyle bir karıştırır ki ne zaman ne olucak belli değil
0 oy
tarafından
Ayyynen katılıyorum sana canım. Çocuğumu kimmmmseee ile yalnız bırakmam. 
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Valla evdede kimse yokmus haklisin babana bile guvenme.demisler
tarafından
Devir değişmiş artık

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 79 göst.
0 oy
2 cevap 167 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Busra63 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy