+2 oy
304 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından

Kaç keredir böyle postlar görüyorum  bakın arkadaşlar ben 10 senedir ebe hemsireyim.Yaptiranin pişman olduğunu görmedim.Yaptirmayanin pişmanlıktan kendini yiyen bitirenine çok denk geldim  Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda gebelikte yapılan şeker yükleme testinin anne veya bebeğe zarar verdiğine dair herhangi bir bulgu yok !!! Dolayısıyla Gebelikte şeker yükleme testinin zararlı olduğunu bilimsel olarak iddia etmek mümkün değil. Bunun aksini söyleyecek herkezle de sonuna kadar tartisiirm. Bebeğinizin ölü doğmasına doğduktan sonra aniden ölmesine obezite kalp rahatsızlığı ve böbrek rahatsızlığiyla dünyaya gelmesine sebep olabilirsiniz. Şeker yuklemesini yaptırın !!! Doktorunuzu dinleyin ve yaptırın .. Gebelik diyabeti bbklerin anne karnında veya doğum sonrası ani ölümüne suyun fazla olmasına doğum sonrası solunum sıkıntısına sarılığa kandaki alyuvar sayısının artmasına kandaki kalsiyum değerinin düşüklüğüne neden olabilir. Çok ciddi bir konu !!!

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben yaptırdım çok şükür bir sorun çıkmadı 
-Reklam-
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Şeker yuklemesi otizm yapıyor die duydum ilk kızımda yaptırdım ikincide yaptırmadım yaptırmadım halde bı sknti çıkmadı 
(64 puan) tarafından
Şeker yuklemesini otizim yaotini da ilk kez duydum bunca senedir kadın doğum doktorlarıyla çalışıyorum . Böyle bişey mümkün değil hanımefendi asla mumkunati yok . İkincisinde şans eseri sorun çıkmamış ya olsaydı peki ?? Vicdanen rahat olurmuydunuz ? Normalde yediğiniz çikolata tatlı şeyler içtiğiniz kola daha tehlikeli daha ne kadar abartılacak acaba merakla izliyorum .
(182 puan) tarafından
Duyduğunuz kişiler doktorunuzdan daha mı bilgiliydi? Neden sözünü dinlemediğiniz güvenmediğiniz doktorunuza devam ettiniz?
(64 puan) tarafından
Başları agrisa doktora giderler hayatı önem taşıyan şeyde onu bunu dinlerler . Bizim insanımız böyle
(182 puan) tarafından
Aynen öyle. Onu bunu dinleyeceksen ne diye doktora gidersin ki Hiç gitme daha iyi.
0 oy
(597 puan) tarafından
Okumadan profösör olanlar gerek görmüyorlardır
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Bende yaptırmadım üstelik doktorum gerekli görmedi gerek görseydide ben yaptırır mıydım bilmiyorum çünkü çok dikkatliydim şekerli ve hamur işi yememe konusunda 9 ayda toplam 2 bardak asitli içecek içmişimdir oda yarım çay bardağı şeklinde nefsim körelsin diye. Ailemde diyabet geçmişide yok ama gariptirki ablamın normal giden hamileliği şeker yüklemesinden sonra allak bullak olmuştu. Sonra diğer çocuklarında asla yaptırmadı açlık tokluk kan şekerine baktı sadece. Annemde hemşire :) 
(7,193 puan) tarafından
Piskopos anlamazlar canım ne olursa olsun başka sebeptendir verilen zehirden değil :)
(64 puan) tarafından
Zehir veriyorlar çünkü şeker yüklemesi adı altında. Evet o doktorların bize düşman olmasından kaynaklı bişey çocuklar ölsün diye yapılan bir işlem
(182 puan) tarafından
Şaka gibisiniz yemin ederim ya. Cahilliğin en güzel yanı cesaretli olmaları ve bildiğini sandıkları şeyleri sonuna kadar gözü kapalı savunmaları
(5,844 puan) tarafından
Arkadaşım annem hemşire dolayısıyla gebeliğim boyunca ve şuan emziriyorum bu süre boyuncada hep yediğime içtiğime dikkat ettim sana gazlı içeceği bile 9 ayda toplasan 2 bardak kadar içmişimdir diyorum neyin cahilliğinden bahsediyorsun ben kendimi bildikten sonra yediğim içtiğimi aldığım kiloyu vs hep dikkatle davrandıktan sonra niye olsun gebelik şekeri 2 gün arayla aç karınla 2 şer tane baklava yedirdiler ablama senin hesap tabiki çıkacaktı şeker 2 günde atılır mı 75mg şeker vücuttanda 2 gün sonra testi tekrar ettiler arkadaşıma ertesi günü tekrar ettirdiler 150 mg şekeri vücuduna 2 günde yükleyip kıza şekerin var dendi o güne kadar gram ödemi olmayan kızın vücudu şişmeye başladı. Mantıksız aç karınla şeker içmek mideye zararlı bebeğe zararlı.
(64 puan) tarafından
Evet profesör kardeşim doktorlardan iyi bildiğin için haklısın
0 oy
tarafından
Benım doktorum sende ve aılende seker hastalıgı yoksa yaptırma dedı gıttım ebemıze soyledım o da yapmamı ıstemedı o yuzden yaptırmadık
(64 puan) tarafından
Doktor uygun gormediyse vardır bı bildiği mutlaka.. ama gerek görüpte yaptırmayanlar varya ben çıldırıyorum .
tarafından
Yok o konuda bende cok katıyımdır her aşıyı yaptırdım mesela devletınde ozelınde olan, her kontrolune muhakkak gıderım tetanoz aşıma kadar da oldum, doktor ne dedıyse bırebır uyguluyorum
(64 puan) tarafından
Bebeğine rutin aşılarını vurdurmayan var çok bilmiş profesörler . Ya bizim insanımızın ruhunda var profluk. Zarar verirmis asi . Nasıl bir kafa yapısı ben anlamıyorum. Kinamiorum demek istiyorum da vallaha da billahada böyle insanları kınıyorum
tarafından
Ne yazık kı bende anlamıyorum aşı karsıtlıgını, bu sayede bırcok hastalık tekrar gunyuzune cıkıyor hatta mutasyona ugruyor yenı hastakıklar türüyor ama ası karsıtı bır ınsanla munakaşaya gıremezsın ınan bambaska pencerelerden bakıyoruz ve asla anlasamıyoruz
(64 puan) tarafından
Rabbim akıl versin ne diyelim
0 oy
(169 puan) tarafından
Amaaan biz mi kurtarıcaz bu dünyayı arkadaşım, millet napıyosa yapsın bi de onlar için dertlenemiycem artık. Baksana hala savunan bir sürü insan var dert etmeye değmez herkes yaşayıp görür. Bazılarının doğal seçilime ugraması gerek dünyanın düzeni böyle 
(64 puan) tarafından
Siz belki şahit olmadınız ama ben ağlayan çok anne gördum elime doğan çok ölü bebek gördüm. Suyu diyabetten fazlalasip erken doğum yapanlar ohooo daha bir sürü .. benim psikolojim artık kaldırmıyor senelerdir birazda olsa bilinçlensin istiorum insanimiz .
0 oy
(182 puan) tarafından
Ayyy bende kadın doğum sekreterliği yaparken dr hanım şeker yüklemesi yapacağız dediğinde hastalar yok Canan Karatay yaptırmayın diyor yok bilmem neyin dıdısının dıdısının dıdısı yaptırma sakın demiş o yüzden yaptırmayacağım diyorlardı. Bizim devrimiz bilim devri, internet devri. Her annenin elinde var telefon araştırma yapmak yerine ***** ***** kulaktan duymalara inanıyorlar. İnanılmaz sinir oluyorum bilinçsiz insanlara
(64 puan) tarafından
Aaaa bizde bu gruptayiz kiiiiz biz değil.meslekten bile uzaklastidilar bu kadını . Anaaaa bizmi verdik ozaman o cezayı da :D hahahahshshshs :)))  kendi coplugunuzde otun mu iiyy tamam sokak ağzı hiç sevmem azcik nezaket yahu
(182 puan) tarafından
O kadının da mahalle kadınlarından eksik bir yanı yok çünkü o da kendi alanında olmayan birşey için yorum yapıyor bu da şu demek oluyor: üroloji doktorunun kadın doğum doktorunun işine karışması gibi birşey. Yanlış yönlendirme oluyor
(64 puan) tarafından
Bu yüzden zaten ceza aldı ya her şeye maydonuz
(64 puan) tarafından
Ay bende maydanoz yazcama ne yazmışım Allah'ım cahillikten ölüyoruz bugün :D
(182 puan) tarafından
Aa sana hemen bir sözlük almak lazım ve imla kurallaı kitabı. Hiç yakıştıramadım sana bu cahilliği lütfen :D
0 oy
(2,701 puan) tarafından

İlkinde yaptım çok kilo aldım 2.de yapmadım hiçbirşey herşey çok nolmaldi bazıları sebebinin o olduğunu söylüyor nekdar doğru bilmiyorum.

Hem doktorlar bunun için zorlamıyor istersen yap diyolar 
(64 puan) tarafından
Hayatım ne alakası var kiloyla hamileyken yiyoruz yiyoruz sisiyiruz şeker yuklemeisnden kaç kilo alabilirsin ki ufak bir şişe gazoz gibi bir sıvı . Hayret ya :D
(2,701 puan) tarafından
Bünyem çok aşiri bozuldu aşiri yemedim 30 kilo aldın 2.de sadece 9 kilo patlicaktım valla
(64 puan) tarafından
Tamam da bu denk gelmeyle alakalı benim gorumcemde ilk hamileliginde 30 kilo aldı bunda sadece 7 kilo aldı doğum yaptı . Alakası yok yani ishal olsak sonucunu şeker yuklemesine baglicaz o derece millet karşı bu şeker yuklemesine :)
(2,701 puan) tarafından
Ola bilir ya istemiyorlar herkes aynı düşüncede degil geçenlerde mesela baş savcının eşi bilmem ne okumuş etmiş o hiçbir çocuğuna aşı vurdurtmamiş cahillik okumak yada bişeyler bilmekten geçmiyor işte herkes farkli düşüne biliyor
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Canan Karatay asla tavsiye etmiyor üstelik yorumlarda onlarca kadın yaptırdım çok pişmanım başıma bu geldi diye  bir  bir yazmış ... 
tarafından
Aynen canm+
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Doktorum şeker yüklemesi yapmicam ddi o yüzden yaptırmadik
0 oy
tarafından
Valla doktor isteğe göre dediği için gerek duymamıştım hiç bişey de olmadı . Annem kardeşime yapmıştı çok kötü olmuştu . O yüzden yapmadım pişman da değilim 
(64 puan) tarafından
Ya olsaydı . Ya bebeğinize size bişey olsaydı ? Nasıl bunu savunabilirsinz ya çok ilginç gerçekten bilime nasil bu kadar karşı çıkabilirsiniz ??
tarafından
Eğer gerçekten o kadar önemli bir sorun yaratsaydi doktorum özellikle yapmamı isterdi zaten . Doktor bile o kadar umusamazken . .....
(64 puan) tarafından
Yapılan kontroller sonucu gerek gorulmemisse o ayrı . Burda yaptırin dedikleri halde yaptırmayan bir kesim var ona ithafen konuşuyoruz . Çok ciddi hayatı bir konu çünkü
0 oy
(272 puan) tarafından
2 kizimda yaptirdim ailemde ozaman kimsede seker yoktu. Ikinci kizim 2 yasindayken annemde gizli seker cikti. Hic bizaman ailemde yok diye yaptirmama geregi duymadim cünkü gebelikteki seker tamamen hormonlarla alakali oldugunu söylemisti doktorum. Suanki hamileligimde malesef gebelik sekerim var. 34+1 deyim. Sürekli kontrol altindayim günlük 6kez ölcüm yapiyodum artik 4e düsürdü doktorum. Diyetle besleniyorum. Evet ben tatli seker tüketmeyen biriydim. Kilolu biriside degilim 46 kilo ile hamile kaldim kilo cok aldimmi hayir suan 56yim. Diger ikisinde cikmadi bundada cikmaz diye ilerlemis olsaydim belkide bebegimi kendimi riske atmis olacaktim. 2 haftaya 1 diyabet uzmanina ve ultrasona giriyorum her gitmemde bi kirku endise suyu iyimi kalp atisi normalmi kilosu haftasiyla uyumlumu diye düsünmekten kendimi yipratiyorum. Rabbim herkesi saglikla kavustursun INSALLAH...
(64 puan) tarafından
Bu duyarindan ötürü ben şahsen bu annemizi kutluyirum :)) sağ salim kavusursunuz bebeğinize insallaaaah
(272 puan) tarafından
Amin insallah tek temennim bu. Dogumdan 12 hafta sonra tekrar yükleme yapilacak gebelik sekerimin gecip gecmedigine bakicaklar. Degerlerim aslinda güzel cok nadir 3-4 güne 1 yüksek ciktigi oluyo. Yaptirmayip sonradan suyu fazla olanini cok okudum ilac veya insüline maruz kalmakmi daha iyi yoksa diyetle dengeyi saglamakmi diye sorarsak tabiki erken teshis zamaninda biseyler yapilmasi tataftariyim buna gec kalip 30bilmem kacinci haftada pisman olanlarida okudum. Yeri geldi insanlara bilgi vermeye calistikca beslenme düzenide dahil hep terslendim. Oyüzden yoruldum biseyler anlatmaktan. Cünkü saglik gecmisimizi doktorumuzdan iyi kimse bilemez tavsiye edip etmemek doktorumuza kalmis tecrübesi dahi olmayan herhangi birine degil
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Ben kilolu bir bebek dünyaya getirdim, her gittiğim de gebelik şekeri var mıydı dendi ? Ben şeker testini yaptırdım ve çıkmadı. Hiç bir sorun da oluşmadı. Ailemde annem ve babam diyabet hastası o yüzden yaptırmıştım zaten. İçim rahat oldu en azından, varsada önlem almak için. 
(64 puan) tarafından
Sağlıkla büyütün inşallah :)
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Şeker yüklemesi yerine açlık ve tokluk şekerine baktırılabiliyor. İlk geveliğimde şeker yüklemesi yaptırdım ve beni gerçekten çok sarmıştı. Diğer gebeliklerimde açlık ve tokluk şekerim bakıldı çok daha mantıklı
0 oy
(510 puan) tarafından
Gebelik şekerim vardı.  Çok araştırdım bebekte  ani ölüm doğumdan sonra şeker düşmesi kilolu brbek vs vs sizin dediğiniz herşeyi okudum araştırdım ve gebelik şekeri nedeni ile 38+5 de doğuma aldılar beni propess li doğum yaptım. Önemli nişey olmasa doktorlar neden erken alsınlar doğuma.  Ki hamileyken anneler tatlı aşeriyor ve 2 baklavadan fazla tatlı yiyorlar bunun hiçbir sakıncası yok olamaz size katılıyorum kesinlikle yapılmalı 
(64 puan) tarafından
Ama bunu bu insanlara anlaatazsin güzel kardeşim anlamıyorlar
(510 puan) tarafından
Canan Karatay diyorlar da canan şekere komple karşı ozman hiç şeker tüketmesinler makarna dahi yemesinler ne diyeyim
0 oy
(119,331 puan) tarafından
bana yapildi malesef
tarafından
Niye maalesef dedin ki canım
(119,331 puan) tarafından
tadi berbatti yaa aklima geldide ondan
tarafından
Anladım canım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 95 göst.