+1 oy
421 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (44 puan) tarafından
Kizlar bebeğinize sizin aileniz ya da eşinizin ailesi ne aldı veya ne almalı diye düşünüyorsunuz benim ailem pek bişey almayacak gibi duruyor eşimin ailesi elinden geldiğince aliyor alacaklarını da söylüyor kendi ailemden ötürü mahcup oluyorum 

34 Cevaplar

+3 oy
(7,202 puan) tarafından
Kimsenin bir şey almasına gerek yok canım çocuk sizin çocuğunuz ne diye kendini kasiyorsun durumu olan alır olmayan almaz hiç kimse mecbur değil 
(44 puan) tarafından
Bende zaten öyle düşünüyorum asla da kimseye bunu al şunu al diyemem öyle bı insan da değilim ama eşimin ailesi biseyler yapipta kendi ailem yapmayinca üzülüyorum sadece belkide hamile olduğum için böyle kafaya çok taktim bilemiyorum
-Reklam-
+1 oy
(2,769 puan) tarafından
Babası varken kimseye birşey düşmez. Çeyrek taktı iki tarafta kıyafetler almışlardı ama zorunlu değildiler 
+1 oy
tarafından
Eşimin ailesi gramese taktılar annemler bana çeyrek bebeğe çeyrek beşik kıyafet falan aldılar ama emin ol ki verdikleri huzur başkaydı şuanda eşimin ailesiyle görüşmüyorum 
+1 oy
(1,995 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
ne almalı diye bişey yok çocuk sizin onların değil sonuçta
0 oy
tarafından
bi onemi yok bunlarin imkani olan gönlünden gecen yapar biseyler 
0 oy
(913 puan) tarafından
Babamlar 200dolar verdi. Teyzemler filan hepsi para verdi 500tl filan. Kaynanam gotumcek çeyrek taktı. Benim ailem yurtdışında olduğu için para verirler. Dayıoğlu teyzem filan onların verdiyi paraları toplayıp çeyrek almıştım ben de. Babamın verdiyi 200 dolarla bebek arabası anne kucağı ust bas almstm
0 oy
tarafından
Babam çeyrek taktı annem battaniyelerinden tut elbise çorap bornoz kundak bezi 5 takım yelek patik yorganına yastıgına kadar  herseyini aldı Allah razı halada yapıyorlar babam mamasını falan hep alır kaynanam 1 tane yelek 1 tanede tulum almıştı kayınpeder birşey takmadı Allahın cimrileri anca bizim para onlara gider onlardan birşey görmedik yani 
0 oy
(119,392 puan) tarafından
kimseden bisi beklemedik o yuzden mahcuoda olmakdik sende mahcup olma sag saglim dogur gerisi bos
0 oy
(873 puan) tarafından
Aileler ortak para yolladı önce oma beşik bebek arabası fln 5li takım vardı ondan aldık.

Doğunca da benm ailem isimli bileklik yazdırmış, kayınpeder ata lirası taktı. Amcası da 1 gr aştın taktı. Her iki tarafta kıyafet fln da aldılar
0 oy
tarafından
Bu çocukları kendimiz isteyip dünyaya getiriyorsak anne baba hariç kimsenin bir şey alma zorunluluğu yok diye düşünüyorum. Beşik puset bebek arabası örümceği mama sandalyesi gibi büyük eşyalar hariç yatak yorgan küvetinden bornoz takımına iki yaşına kadar giyeceği bütün ayakkabılara kıyafetine kadar her şeyi benim babam ile annem aldı. Kayın validem de iki takım aldı sadece ama kimse bu yüzden mahcup olmadı durumlar ortada biz de böyle şeyleri takıp önemsemeyiz
0 oy
tarafından
Yarın 30. Haftamız kayinpederim bir çift çorap almış, annemler daha bir şey almadı borçları var. Büyük ihtimal doğumda ailem altın takar. Açıkçası kimseden bir beklentim yok, onlara güvenip yapmadım sonuçta ama insanız bekliyoruz tabi gelse fena olmaz :))
0 oy
tarafından
Annem babam tam altın taktı  , abim künye,  teyzelerim gram altın,  aneannem çeyrek altın, daha da gelecekler de var .  Eşimin ailesinden kocaman bir 0 hiçbirşey yapmadılar.  Birde ilk torun olmasına rağmen bir çeyrek bile takmadı kaynanamgil. Teyzesini amcalarını tanımam bile çok yabaniler
0 oy
(425 puan) tarafından
Annem bebek arabası kıyafetler  tırnak makası dan tut beşiğine taragına kadar herşeyin aldı banada yüzük aldı kızıma küpe aldı eşime bile kıyafet almıştı karşı  taraf hiç bişey almadı bir iğne bile almadılar 
0 oy
(11,337 puan) tarafından
Annem bütün ihtiyaçlarını aldı biz besjk ve araba almıştık almasak onları da alacaklardı bileklik yapacak sanirim bide 40 ımızın çıkmasını bekliyor benim beğendiğimi alacaklar anneannem de küpe al beğendiğin diyor ama kaynanamgil küpe almışlar vs. Herkes bisi yaptılar yani  sagolsunlar 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Annem künye aldı dedem küpe aldı annem dedemlerle yaşıyor kayinbabam çeyrek taktı kaynanam bı iki parça birşey aldı görümcem çeyrek taktı canım 
(1,506 puan) tarafından
Annem ilk torun diye ayrıca bebek arabasını pusetoni beşiğini aldı kıyafet çok aldı onu saymıyorum ama ben hem tek çocuğum hemde ilk torun
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Cocugu anan baban evınden getirmedin canım sonucta alsınlar.nıye mahcup olacan 
0 oy
tarafından
Yani yorumlara şaşırdım. Kız zaten benim ailemde yapsın illa herkes yapmak zorunda dememiş. Ama bir taraf yaparken diğer tarafın düşünmemesi (eğer maddi sıkıntı yoksa) kızı mahçup etmiş. Bunda da anormal birşey yok. Kimseden birşey istemedik herşeyini kendimiz aldık ama kavga gürültüyle benim ailem oda takımının ücretini, eşimin ailesi de anne yanı beşiğin ücretini eve bırakıp gittiler doğumdan önce. Doğum hediyesi her iki ailenin de ayrıca oldu. Bunlar da normal şeyler. 
(44 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun için ben kimseden zaten bişey istemem eşimde istemez ama işte insan düşünüyor kafasinda biseyler benim ailemde alsa iyi olur diye
tarafından
E yani kim olsa ister kendi ailesi de hevesli olsun 1 zıbın bile olsa düşünüp alsın, karşı taraf yaparken kendi kızlarını da yalnız bırakmasın. Ben bunda anormal hiçbirşey görmüyorum. Kimseden birşey bekleme diyenlerin çoğu ailelerinden bir sürü şey beklemiştir ve hatta bazıları biliyorum ki eşinin ailesinin maddi imkanlarını kullanıyor bile. Boşver yani burada herkes ahkam kesmeyi sever. Sen neden almıyorlar, almak zorundalar deseydin ben de sana kızardım ama bu durumda hak veriyorum.
(44 puan) tarafından
Çok sağol :)
0 oy
(90 puan) tarafından
Bizde de tam tersi eşimin taraf üç aylık oldu bebeğim ne görmeye geldiler ne de bir çöp aldılar. 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Eşimin ailesi 150 liraya 2 takım aldı annemle babam doğum hediyesi kızıma 3 bin lira bitane altın küpe 1000 liraya kıyafet beşik 4 tane yastık bitane yorgan bitane battaniye banada bitane elbise aldılar 
0 oy
(13,200 puan) tarafından
Maliyeti bir şey alan olmadı ne bizim taraftan ne de diğer taraftan kimse de almak zorunda değil bence eşimin ailesinden de beklemedim açıkçası her şeyini de kendim aldım bu biraz maddi durum ile alakalı 

İlgili sorular

+3 oy
27 cevap 524 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,181 göst.
0 oy
26 cevap 447 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Frover (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 1,339 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Ecrin in annesi ❤️♥️ (947 puan) tarafından soruldu

380,564 soru

11,394,427 cevap

34,909 kullanıcı

...