0 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde (7,972 puan) tarafından
Bi film izledim sorayayi taşlamak diye çok etkilendim bi kaç videoda izledim buna dair taşlanarak öldurülmek çok vahşice geliyo bana sebebi her ne olursa olsun dinimizde varmi yokmu çözemedim çogu şeriat olan ülkelerde yasanan bi durum çok üzücü

21 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bildiğim tek taşlama şeytan taşlama hemşo :) 
(7,972 puan) tarafından
Hemşo çok korkunç la
-Reklam-
+1 oy
(970 puan) tarafından
Evli olanlardan zina yapan ve bu olaya şahit olanlar varsa yani zinayı açık yapanlar recm edilir yani taşlanır. Ama bu şeriatın uygulandığı bir sistemde yapılır. Evli olupta açıktan zina edenler recm edilsin zaten  yoksa bizim üstümüze taş yağacak.ama biz şeriatle yönetilmiyoruz
(622 puan) tarafından
Nisa /16. Ayet

"İçinizden iki erkek fuhuş yaparsa onları cezalandırın. Eğer tevbe eder, hallerini düzeltirlerse artık onlara ceza vermekten vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri çokça kabul eden, çok çok merhamet edendir."
(622 puan) tarafından
Mâide / 33. Ayet

"Allah ve Rasûlü’ne karşı savaş açanların ve silahlı eylemlerle yeryüzünde fitne fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ya öldürülmek veya asılmak yahut el ve ayaklarının çapraz kesilmesi ya da bulundukları yerden sürgün edilmektir. Dünyada onların cezası böyle bir rezilliktir; âhirette de onlar için pek büyük bir azap vardır."
(622 puan) tarafından
Mâide / 38. Ayet

"Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına bir karşılık ve Allah tarafından caydırıcı bir ceza olmak üzere sağ ellerini bilekten kesin. Allah kudreti dâimâ üstün gelen, her işi ve hükmü, hikmetli ve sağlam olandır."
(622 puan) tarafından
Ben bunları buldum demekki şeriattaki şeyler gerçek Kur'an bunları söylüyor
(912 puan) tarafından
Tamam
0 oy
(571 puan) tarafından
Bildigim jadariyla şeytan taşlanir
(7,972 puan) tarafından
Maalesef buda var
(3,491 puan) tarafından
Maalesef deme lütfen. Allah ın emri.
(7,972 puan) tarafından
Recm olayina dedim kiz çok korkunç geldi bana halen filmin etkisindryim
0 oy
(6,256 puan) tarafından
İranda var şeriat üstelik film gerçek yaşanmış bi olayı anlatiyo 
(7,972 puan) tarafından
Evet cok uzucu
0 oy
(282 puan) tarafından
Bazı şeriatlara göre var hem taşlamak, hemde çok daha kötüsü bu film de gerçek bir yaşantı zaten bende çok etkilenmiştim...
(10,411 puan) tarafından
Film bu boşver zaten her yerden İslami kötü gösterme çabası var ve bizlerde bilinçli Müslüman mümin olmazsak bu filmlere inanırız
Insanlarimiz saçma kitaplar okuyacağına dini kitaplar okusalardi böyle olmazdık şeriat varsa dünyada bir cennet olurdu
tarafından
Bu gerçek ama filme uyarlanmis. Keşke sadce film olsaydi. Evet İslamiyeti kötü göstermek isteyenler var ama kötü yaşayanlarda var. Din diyanet deyip çıkar için kullananlarda var.
(10,411 puan) tarafından
Maalesef ki var
(10,411 puan) tarafından
Suda Bi gerçek eğer gerçek Bi hayatı abartmadan suslemeden film yapmazlar dimi
tarafından
Bilemicem orasıni ama ortada sucsuz günahsız bir kadının hayatı söz konusu. Allah hepimizi hayırlı iyi insanlarla karşılaştırsın devir çok kötü. İnsanlar çok kötü.
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Off aşırı hüzünlü bı film. Çok ağlamıştım bn onda. Kitabı da var. Yani dinimizde var mı bilmiyorum ama orda yapılan dine aykırı. Yalancı sahitlerle anlamadan dinlemeden taşlandı kadın. Bunun hiç bir dinde yeri yok
(7,972 puan) tarafından
Ve boyle binlerce kadin katledilmis
0 oy
tarafından
Yıllar önce izlemiştim bende etkilenmiştim maalesef recm etmek var halen var mı bilmiyorum ama olan bişey 
(7,972 puan) tarafından
Halen varmiş arastirdim
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Evet kuzum iranda şeriat olduğunu.gosteren bi film üstelik gerçekte yaşanmış bi olay bir kaç defa izledim onu
(7,972 puan) tarafından
Çok uzucu bi olay suzsuz yere katledildi
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benim düşüncem hiç bir İslam ülkesi adı altında yönetim şeklinin şeriat olduğu ülkelerde tam anlamıyla şeriatı yaşamıyorlar. Taşlama diye bisey olduğunu da bilmiyorum sanmıyorum. Öyle bir ayet yada hadis var mı bilmiyorum bilen biri açıklarsa sevinirim
(7,268 puan) tarafından
Ayet bilmiyorum ama hadisler var. Dunya uzerinde Allahin kuranı yani şeriatla yonetilen bir ulke yok bu konuda katiliyorum
0 oy
(7,268 puan) tarafından
Recm vardir dinde. Ayet varmi emin degilim ama hadislerde geciyor. 
(7,972 puan) tarafından
Çok vahşice bisey
(7,268 puan) tarafından
Valla daha vahsi oldurme sekilleride var haberlerde
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Zina yapan kişiye yapiliyor diye biliyorum ama net olarak emin de degilim
(7,972 puan) tarafından
Evet oyleymiş
0 oy
(15,747 puan) tarafından
Benim bildiğim dinimizde şeytan taşlanır sadece 
(7,972 puan) tarafından
Keske tek seytan olsaydi..
0 oy
(19 puan) tarafından
Bizim dinimizde hic bir seriatinde  taşlama diye bisey yok o farklı din inançlarında var taşlayarak öldürmek 
(7,972 puan) tarafından
Kimisi var diyo ama
(1,937 puan) tarafından
Canım taşlama da var şeriatle yönetilen bir devlette var eğer bir kadın ya da erkek evli ise ve açıktan zina etmiş ise bunu da 4 kişi şahit olmuşsa taşlanarak ölüm cezası var hatta hırsızlığın bir adam şahitler de olduğu bir yerde hırsızlık yaparsa ve kanıtlanırsa şahitliği bir şekilde o adam hırsızlık ettiği kolu kesilir bu tür cezalar şeriatta yani dinimizde verilmesinin sebebi caydırıcı olması ölüm korkusu ya da kolunun kesilme korkusu ile yapılmaması için var hatta bekar kadın ve erkek de yaparsa yine şahit olursa 4 kişi 100 sopa cezası ve bulundukları yerden kovulma cezası vardır
(912 puan) tarafından
Bu gerckmi yani dinin emri gereği mi yapılıyor bunalr
(1,937 puan) tarafından
Caydırmak amaçlı var netten bakıp araştırabilirsin. Ceza ne kadar kötü olursa yapan o kadar az oluyor.
0 oy
(4,390 puan) tarafından
simdiki zamanda mi bilmiyorum ama eskiden vardı galiba
0 oy
tarafından
Allah belasını versin onun kocasının mahvetti kadının hayatını sonra da iftitmra atıp öldürttü. Gerçek hayattan uyarlanmış maalesef doğru böyle şeyler var. Araplari işte bu yüzden sevmiyorum . Kim ne derse desin kadının adı yok. Peygamber efendimiz gibi değil hiçbiri , onun dediklerine uyan yapan çok az. kadına saygı,hürmet yok. Adam istediğini yapıyor kadın hep 2.planda. 
(7,268 puan) tarafından
Oralardaki seriat zaten peygamberin uyguladigi seriat degilki
tarafından
Evet ama bunu gel de anlat. Din adı altında istediklerini yapan gruplar var. Mesela isid tüm dünyada İslamiyetten soğutuyor insanları. Ya da Müslüman bazı toplumlar dinle hiç ilgisi olmayan şeyler yapıyor Afgan ,Pakistanlılar gibi. Gerçek İslamiyet bu değil ama insanı korkutuyor ,sogutuyorlar cidden . Geçende bir video izledim Afganistan'di sanırım toplu tecavüz ediliyor bir kadına :( yalnız dışarı çıkaran sadce saçları açık iki kadını gorunmeyen bir yere itiyorlar zorla ve tüm bunlar birkaç dk içinde oluyor. Allah korusun çok igrencler gerçekten. Bastırılmış toplumlarda çok görülüyor bu tarz şeyler. Arabistan'da da kadın kaçırma çok mesela. O yüzden yaninda erkek olmadan gidilmiyormus . Çok acı :(
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım vahşice dediğin şey şeriat ülkesinde olması gereken bir şey ve bu cezaların olması sebebi caydırıcı olması için ölüm korkusu ile yapmamaları için şu anda günümüzde de uygulansa belki aldatılmalar bu kadar fazla olmazdı kadında erkek de uygulanan bir sistem evliler için taşlanarak ölüm bekarlar için 100 sopa ve bulundukları yerden kovulma mesela bir şey daha var hırsızlık yapan da şahit olursa hırsızlık yaptığı kolu kesilir
0 oy
tarafından
Şeytan taslamayi tek biliyorum 
0 oy
(165 puan) tarafından
Bem izleyince hamileydim çok ağlamiďtim hele soryanin oğlunu zorluyordular sırf annesine taş atsın die ben fazla dayanamayıp kapatim  
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Recm zina suçunda yapılıyor şeriatte. Açık açık zina işleyip bundan pişman olmayıp zinayı alışkanlık haline getirip sürekli yapanlara verilen bir ceza diye hatırlıyorum bu filmi izleyipte şeriat ve kuralları hakkında araştırma yapmıştım günlerce tabi çocuksuz günlerdi vaktim boldu :D
0 oy
(1,778 puan) tarafından
Canım özelden mesaj atmışsın cevap veremedim özelin kapalı ❤️☺️

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 704 göst.
0 oy
3 cevap 247 göst.
7 Şubat 2023 Aile kategorisinde sweetlady (629 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu