0 oy
181 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Ben 2 yaştan fazla emzirmek istiyorum kızımı ama caiz değil en son 2 dediler. Bilgisi olan anneler

4 Cevaplar

0 oy
(9,936 puan) tarafından
Sadece merak :)) neden daha fazla emzirmek istiyorsun
(1,298 puan) tarafından
Kızımın vitaminleri düşük yemek çok fazla yemiyor. Beslenmede sıkıntı olduğu için.belki ilerledikçe yaşı düzelir . Ben inek sütü vermeyide hiç düşünmüyorum bubyzuden birazdaha anne sütü alsın istiyorum
(2,746 puan) tarafından
Sen daha fazla emzirince daha iyi olacağını sanıyorsan sana diyetisyenimden öğrendiğim bilgiyle cevap vereyim. Ki kendisi çocuk diyeti konusundada uzman. 1 yaştan itibaren. 2 yaşından sonra verilen anne sütü bebeğin kemiklerine zararlymış. Hiçbir faydası yokmuş:))))
(1,298 puan) tarafından
Yaaa bende benden vitamin alır diyordum hastalanirsa falan benden geçer diyordum. İyiki yazmışım buraya o zmm teşekkür ederim. Nettende baktım tabi ama orası çok karışık kimi caiz demiş kimi caiz degil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet canım doğru. Ayette 2 yaşına kadar emzirin buyuruyor Yüce Rabbimiz. 
0 oy
(2,369 puan) tarafından

Anne sütünü fazla alınca beslenecegini düşünüyorsan düşünme canım çünkü iki yaştan sonrası pek yaramıyor artık gıda yemesi gerekiyor kes yaşını doldurunca onad ayazik sanada çünkü bir müddet sonrası nda senin birkatirman onunda bırakması zorlaşacak .

Ha birde geceleri emdiği için dış çürüğüne sebeb oluyor oğlumun çürüdü malesef 
(1,160 puan) tarafından
Kırılan dökülen dişler nasıl düzeliyor ki
(2,369 puan) tarafından
Canım onlar duzlemedi duruyor malesef kaldı ama sararanlar falan düzeldi biraz yani
Doktora bı sorduğumda doktor yeni dişleri gelene kadar idare edin annesi demişti
(1,160 puan) tarafından
Ama yeni disler gelene kadar sürekli apse yapacak haberin olsun. Bizde yaşadık. Maalesef işlem yaptılar. Ön dişler 7-8 yaşında anca geliyor. Arka dişler 12-13 dikkat et arkaya sıçramasın
(2,369 puan) tarafından
Bacım kırılan dişler varya tüm kırılarak bitmiş on dişi Yok şuan ama diğerlerinde çürük yok kız korkuyorum aha benimde dişim ağrıyor
(1,160 puan) tarafından
Anlıyorum canım sadece bilgi için söyledim. Bende çektim kızımdan biliyorum.. İnsan dayanamıyor. Ama florurlu macun kullan diğerlerine sıçramasın. Yoksa daha fena oluyor
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla zaten 2 yaş sonrası çocuğa yaramıyor. Yani beslensin diyorsan eğer pek faydası yok. En iyisi gıda alması et sebze balık tavuk süt ve süt ürünleri tuketirse çok daha fazla faydası olacaktır. Eve tilk 6 ay şart sonrasında 1 1.5 yıl yeterli bence. Çocuğa gıda alımı kendi yemeğini kendi yemesi çok faydalı oluyor baya yarıyor.
(1,298 puan) tarafından
Eline veriyorum veya önüne koyuyorum hem kendime hem ona hem döküp oyun oynamaya çalışıyor bu konuyu nasıl çözmeliyim.
(1,752 puan) tarafından
Benim ki daha doğmadı tecrübeli değilim :) ama bildiğimi de yazmak istedim. O yeme konusu için de BLW bebeklerini araştır o konuda çok faydası olacaktır. Burdan da çok sevdiğim bir arkadaşım var bebeğine öyle yapıyor ne yemek yaparsa önüne koyuyor yesin diye.  Bence mantıklı.
Bana göre yesin diye TV tablet izletmemek zorla yiyeceksin dememek ve kendin sürekli vermemek. Bunlar yanlış gerisi hal olur. Mesela bir başka arkadaşım çocuğu 7 yaşında hala kendi veriyir neden diyorum. Ee çok oyalaniyor oynuyor yemiyor diyor halbuki alışmış çocuk 3 yaşında olana da aynı şekilde yapıyor.  Annemin atma dökme diyebilirsin ama çok net kurallı şekilde de değil tabi bırak keşfedip kendi öğrensin yeter ki isteyerek yesin o zaman bunun faydasını görür.
(1,298 puan) tarafından
Sınırlı anne değilim. Bu konuda bana çok kızan var. Ben serbest bırakırım o konularda. Eline blw de veiririm ama ya çekmecede ya koltuklarin altında bulurum. Döker saacr temizlerim onu aldırmıyorum ama işte yemeyincede canım sikilmiuor değil. Hayırlısıyla kucağına al ins bebeğini . Teşekkür ederim yorum için
(1,752 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsun sıkma sen illa yiyecektir. Ve tabi ki çok haklısın yemediği zaman ister istemez takar insan. Farklı tarifler yapabilirsin şekiller sevdiği şekilde vs. Çok teşekkür ederim inşallah.

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 694 göst.
25 Mart 2023 Aile kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 117 göst.
0 oy
1 cevap 38 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bebek vargungmail (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.

377,887 soru

11,310,595 cevap

34,743 kullanıcı

...