0 oy
541 göst.
Aile kategorisinde (619 puan) tarafından
Şimdi kızlar benmn hamileliğimin 3 ayından beri safra taşım var aşırı mide bulantısı kabız ve gaz oluyordum. Üstüne gastrist oldum. Gastroenteroloji uzamni drsafra kesen gerginlesmis dedi anti olabilir doğumdan sonra kesn ameliyat dedi o derece . Neyse herşey normaldi takii bugüne kadar. Bugün gittim sezeryan dedi bir anda sol oldum geçen hafta normaldi nasl hugyn sezeryan diyebilir dedim 39+2 bir hafta önden gidiyor dedim bide sanirm karbonhidrat çok almışım ama tek karpuz meyve işte onlar yapıyormuş zaten ama 61 ile hamile kaldm 67 kiloyum. herneyse bebek başı bir tık önde göbeği iki tık önde 39+2  3800 kilosuda var sen sezeryanliksin dedi ben suni veremem bu bebeğe ne tık var ne gelen ne giden ne sancı dedi. Korktum ilk gebelgim. Çevremde saolsn orası özel bilerj yapıyor para almak ic vvs vs ben 4 kilo dogurdum vs kendimi kötü hissettim. :( Dr da omuzu çıkabilir zarar görebilir karbonhidrat alımı çok olmuş dedi ben risk alamam normal yaptırıp kızlar akıl verin bende safra yaşında da gerginlik varmış oda yapıyor dedim etrafına bugün Dr öyle demiş gibi normalde önceden demstim ama sanki bir daha demiş gibi dedim bktm çünkü aile gruba yazdm  herkes numara devlete git vs vs dedi uzuldm ozeldemi Dr da bilir sonuçta korkyrm sezeryandan bide çok sonrasında aci cekyrsnz ne olur dürüstçe korkar diye saklamaym birşeyi dürüstçe neyse diyin korkmyrm artk bunaldm.

19 Cevaplar

+1 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim de aynı şekilde sezeryan oldum bebeğin işte kafası çıkmaz vakumla çekmek zorunda kalırız vesaire falan dediler ben sezeryan oldum evet bu bir riskte o riski almak istemedim Allah korusun bebeğime bir şey olsa omuzu takılsa kafası çıkması oksijensiz kalsa hiç kimse yanımda olmayacak bebeğime bir engeli olsa o sırada hiç kimse seninle birlikte olmayacak Ömür boyu sen bebeğinde baş başa kalacaksın o yüzden herkesin lafına kulağını tıka doktorun ne diyorsa onu yap
(2,223 puan) tarafından
Ağrı sızı açısından da evet biraz ağrılı oluyor ama bu arının çabuk geçmesini istiyorsan uyuşukluğun geçtikten sonra ilk işin ayağa kalkıp yürümek olsun yürürken evet çok insan canı yanıyor ama yürüdükçe yürüdükçe açılıyorsun hele bir de gaz çıkarttıktan sonra hiçbir şeyin kalmıyor sakın korkma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Korkacak bişey yok canım herpimizin başından geçti sezeryan oldum bende . Normal doğumnda sezeryaninda kendine göre zorluğu var doktor seseryan diyosa hiç kendini ve bebeğini riske atma seseryan ol milletin ne dediğine bakma. Önemli olan sizsiniz
0 oy
(1,757 puan) tarafından
Canım sakin ol çevreyi dinleme benide öyle korkuttular sezeryan olursan agrı çekersin 15 gün yatarsın ama ben 2. Gün ayaktaydım 4600 dediler bebegime 3840 dogdu korkma milleti dinleme benim yengeme de öyle dedi normal normal 40. Haftada suni verdi yengem dayanamam dedi sezeryan oldu doktorun senin için ne iyiyse onu der
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sezeryandan korkma ama emin olmak için bir devletten fikir al
0 oy
(970 puan) tarafından
Bi tane devlet hastanesine de görün bak oradaki doktor ne diyecek
0 oy
tarafından
Nasıl doğum yapacağına da aile grubu karar vermesin ya her seyinizi bu kadar açmayın doktor ne dediyse doğrudur şu özel devlet ayrımını bir geçin bir sürü sebep var şu an sezaryen olman için bir an önce ol rahatla günün de gelmiş bebeğin sikintiya girmeden kurtul sonrasında cekecegin acı illa olacak ama katlanilmayacak bı aci yok emin ol
0 oy
(119,497 puan) tarafından
korkma sakinligini koru sezeryan kotu bisi degil sartlar ne gerektirirse onu olursun
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Sezeryan acısı kişiden kişiye değişir canım mesela ben 20 günde kendime geldim,bazıları 3 günde kendine geliyor korkmana gerek yok Allah yardımcın olsun. sonuçta doğum bu  normalde kolay değil sezeryanda
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Korkucak birşey yok bende normal bekliyordum son saate kadar ama sezaryan oldu yapcak bişi yok ikiside doğum sonuçta yeter ki sende bebekte iyi olun sonuçta bu konuyla alakalı en iyi kararı doktor verir
0 oy
(307 puan) tarafından
Ne alaka ya sezeryan fiyatı ile normal fiyat aynı bnce doktoru dinle nie yalandan öyle desin 
0 oy
tarafından
Peki doktorunda dediği gibi iri bir bebeğin varsa doğumu kolay yapabilecek misin. Alttan yırtılma kesi dikiş kolaymi saniyorsun
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Valla benide korkuttular acık ve net normal doğumdan daha çabuk ayaklandım destek olacak çok kişi vardı ve hwp kendim baktım kızıma belden uyuşturdular gayet mutlu mutlu kızımı gördüm bi ara hafif bulantım oldu sonra geçti sadece ilk kalkarken biraz zorlandım ama sonrası gayet iyiydi çok şükür sağlık daha önemli doktor ne diyorsa bir bildiği vardır bence sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah rabbim 
0 oy
(485 puan) tarafından
Bu kadar korkacak bişey yok yahu. 
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Korkma canım sezeryan kötü bir şey değil bebeğin ve senin için hangisi iyi ona bak sen
0 oy
tarafından
Canim bende özele gittim ve doktorum normal dogum icin beni ikna etmeye calisti hep ama korkuyodum sezeryan oldum spinal okadar guzel gecti ki hem oglumu dogdugu an gordum hemde 3 gunde ayaklandim hic korkma valla ben keyfe sezeryan oldum hicte pişman degilim
(619 puan) tarafından
Epidural mi iyi spnila mi
tarafından
Spinal canim normalde 38nci haftada dogum ollucakti ama covid oldum 41 haftada ameliyat oldum
0 oy
tarafından
Ben 37+6 da doğum yaptım 3700 dü. 39 u görsek 5 i bulurduk heralde 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Bebeğin ters mi ki önce omuzu ciksin kilosu normal sen bunu hayli hayli normal dogurursun amma sonradan pişman olma bana kalırsa Dr un ne diyorsa onu yap sezeryandanda korkma ben 2 normal 1 sezeryan oldum da söylüyorum.
(619 puan) tarafından
Bencede öyle ama analmdm neden öyle dedi.
(10,411 puan) tarafından
Keşke sorsaydın bebek ters mi diye
(619 puan) tarafından
Bebek kafası aşağıda
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Valla canım normal doğumdada acı çekiliyor. sezeryandan niye bu kadar korkuyorsunuz. insanlar çok boş konuşuyor. onların konusmasina maruz kalmışsın belli. ilk gün ayaklandim tabiki acı vardı ama geçiyor 1haftada gözünde bu kadar büyütme.
0 oy
(633 puan) tarafından
Ya canım bende sezaryen oldum ilk bebeğim. İnan ağrım falan olmadı sadece yürümekte zorlandım. Ben zaten biraz Nazlı biriyim 20 günde toparladım kendimi ama karşı komşumda sezeryan oldu 3 güne toparlandı. Korkulacak birşey yok hangisi senin ve bebeğin için iyi ve sağlıklı olacaksa o olsun. Bulunduğun şehirde devlet hastaneleri nasıl bilmiyorum ama özeli tercih et canım. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 358 göst.
10 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 228 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Prenses 67 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 400 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,131 göst.