0 oy
779 göst.
Aile kategorisinde (485 puan) tarafından
Arkadaşlar selam. Eslerinizle hangi konularda sohbet edersiniz, merak ediyorum. Çünkü ben hiçbir şey bulamıyorum konuşacak. :) 9 yıllık evliyiz. Pek dedikodu sevmeyiz ikimiz de. Günlük iş güç çocuk vs dışında konuşacak pek bir şeyimiz olmuyor çünkü açıkçası konu bulamıyorum. Dolayısıyla sohbetimiz pek yok. Yan yana otururken bile telefonlarla ilgileniriz genellikle, konuşacak pek bir şeyimiz olmaz. Her gün her gün ne konuşulur ki? Fikir verin bakalım. :) 

34 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sadece kavga etmek için sohbet ederiz sonra kavga eder küseriz sonra barışır tekrar kavga etmek için sohbet eder 1 ay küseriz ve barışırız senede 1 kez bunu yaparız 
-Reklam-
+2 oy
(307 puan) tarafından

K. Kartı borçlarını konuşrz.. Doğal Gaz faturası ne kadar gelmiş elektrik ne kader su ne kadar bunları konuşrz bez fıyatlarına zam gelmşmi ona bakar konuşrz vb. :)

(485 puan) tarafından
İşte onlar günlük muhabbet oluyor. Ben dolu dolu sohbeti kastederek sordum. Kahve içerken ne konuşulur mesela?
(311 puan) tarafından
Ahahah bu ben :D
+1 oy
(17,796 puan) tarafından
Biz dedikodu severiz çok yaparız gece uyku tutmaz bazen bi açılır ordan burdan herkesi yerer uyuruz sjsjsjsj çocuklarla ilgili konuşuruz fal atarız faladdine ev alıcaz inşallah onunla ilgili babası hasta ona üzülüyo teselli öyle yani
+1 oy
(485 puan) tarafından
Kimse eşiyle sohbet edemiyor gördüğüm kadarıyla. :)) 
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Gelecek planlaması film siyaset her şey konuşuluyor 
(485 puan) tarafından
Gelecek planlaması bence günlük muhabbetlerden biri... Onun dışındaki şeyleri kastediyorum. Sürekli planlama yapar durumdayız zaten, sıktı artık.
(1,837 puan) tarafından
Her gün gelecek planlaması konuşuyoruz çünkü ülkede her gün hayat şartları daha da kötü oluyor
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Hersey çocuğu kuzenleri geleceği geçmişi:))
0 oy
tarafından
Bir çok konuda konuşabiliriz canım. Bazen futbol muhabbeti, bazen arabalar hakkında muhabbet, bazen yarışmalar hakkında, tarih konuşuyoruz arada, gündemden bahsediyoruz, yemek muhabbeti oluyor falan aklına gelebilicek her konuda bilgi paylaşımı olarak muhabbet ediyoruz öyle. İşten geldiğinde gün içinde neler yaptığımızı falan filan öncelik gün içinde yaptıklarımız 
(485 puan) tarafından
Futbol sevmiyoruz, tv seyretmiyoruz. Tarih siyaset edebiyat vs ben bilir ve severim, o ilgilenmez. Gündem yorucu der, bahsettirmez. Eş dost muhabbeti yapsan asla istemez. Sonra da sen konuşmuyorsun, senin sohbetin yok der. :))
tarafından
Zor gerçekten :) :) sevdiği illa ki bir konu vardır. Bazen oyunlar hakkında sohbet ederiz ikimizde aynı oyunu indirip skor yarıştırırız, PlayStation oynarız ya da telefonda ki online oyunları birlikte oynarız. Maksat birlikte birşey yapmak olsun .
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Bizde konusmuyoz pek ne söylesem bilemedim:d
0 oy
tarafından
Bu ara bebis le ilgili konusuyoruz alinin okuluyla ilgili baya kafa yoruyoruz falan 
0 oy
(311 puan) tarafından
Okumaya geldim :D
0 oy
tarafından
Eskiden aile es dost siyaset konuşurduk simdi nasıl yapsak nerden kıssak çocuklarımıza bir gelecek kursak diye sohbet ediyoruz 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Günlük gecım sıkıntısı harıcınde soruyorsan ofrood
0 oy
(119,338 puan) tarafından
aklima geken her konuda
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Biz dini konular üzerine konuşuruz eşim çok bilgilidir o konularda hikayeler anlatır dini olaylar anlatılır, işten konusuruz, piyasadan konusuruz:D 
tarafından
Gülo de bana nicki var sizinle alakası var mı ya kaçtır sorcam
(25,224 puan) tarafından
Evet başımın belası olur kendisi :D
tarafından
Ahhaa kardeş mısınız yoksa
(25,224 puan) tarafından
Yok kız değiliz:D
0 oy
(913 puan) tarafından
Valla bizimde dedikodu yapacak bi malzememiz yok ama ordan burdan beraber film izleriz ona yorum yaparız geçmiş anilarimiz hakkinda çocukluktaki komik şeylerden ne bilim akışa göre konuşuruz daha çocuk yok ama üç yıldır hep konuşuruz :D geleceğe dair planlar şimdi hamileyim konumuz daha çok o valla bide eşin de konuskan biri değilse zor benim eşim de konuskan bende severim sohbet muhabbeti
(485 puan) tarafından
Ben sohbet sevmem. O da çok konuşkan değildir.
0 oy
tarafından
Anılarımızı konuşuruz işte eskiden başımıza gelenler güzel şeyler herşey konuşuruz dini sohbetimizde saatler sürer
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Telefon elimize almadan gündüz neler yaptık o işte neler yaşadı ben evde kızla neler yaptım kız bugün neler öğrendi . İşte ona ne alicaz oyuncak mesela özellikleri ne gibi konisuruz kahvemizi içerken 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Birlikte  tefsir ve hadis sohbeti dinleriz öğle arası ve akşam, ordan konuşacak çok şey çıkıyor. Kültür sanat politika eğitim tarım piyasa analizi yerel siyaset vs her konuda muhabbetimiz olur, yatmadan önce mutlaka kızımı konuşuruz,küçük terminatörümüz, yiriz onu:) 
0 oy
(4,174 puan) tarafından

Esım sureklı evde dır haftasonları dahil her dk konusuruz ev bakıyoruz piyasa ile ilgili, okul, cocuklar, gundemde ne varsa planlama yaparız, yapmamız gerekenleri konusuruz ordan burdan akrablardan:) esım hıc susmaz daha olmadı sesli kitap okur birbirimizi dinler yorumlarz.ayy bız cok konusuyorz:D

0 oy
(1,461 puan) tarafından
Herşeyi konuşuruz. Önce geldiğimizde o bana naptın okulda diye sorar. Bn söylerim su şu diye. Sonra bn ona sorarım anlatır. Ama ikimizde birisi için önemli değişik bişey olmuşsa ilk onu konuşuruz. Valla dedikodu yaparız ama iftira asla olmaz. Olanı söyleriz yorum yaparız ve biter. İkimizin arasından çıkmaz. Kizimizla ilgili oglnla ilgili konusuruz. Bak napıyor filan gibi. Borç varsa nasıl ödeyeceğinizi planlarız. Telefonda beraber oyun oynarız çocukları uyutunca. Ortak oynadığımız oyunlar var bnm telde yüklü. O yüklemez sırf beraber oynayalım diye. Sonra ailesinden ya da bnmmkilerden birini arar hoparlörle konuşuruz . Yani bzie konu bol. Çok konuşuruz hiç susmayiz

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 279 göst.
0 oy
9 cevap 256 göst.
2 Ocak 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 263 göst.
12 Haziran 2023 Aile kategorisinde Dilan55 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
9 Haziran 2023 Aile kategorisinde Esmagil (37 puan) tarafından soruldu