+1 oy
439 göst.
Diğer kategorisinde (655 puan) tarafından
Dün ehliyete yazıldım ağıstos sonunda direksiyon yazılım var 

Araba süremeyi pek bilmiyorum kaldırırken filan biraz sorun yaşıyorum ama arabayı kaldırdıktan sonra kolaylıkla sürüyorum geriye dönderemiyorum park sorunum var ama gene de fiyatlat yükselmeden yazılmak istedim 

Yazılı sonavı geçerm büyük ihtimalle inşallah ama direksiyon sımavında geçebilir miyim pek emin değilim 

15 gün filan ders gösteriyorlarmış böyle araba sürmeyi bilmeyip 15 gün öğrenmede direksiyon yazılısını geçebilen var mı acaba 

5500 e yazıldıö bu arada 

Deneme verdiler o denemeden birşnden 70 birinden de 74 aldım geçerim yazılıyı ama tek sorun direksiyon

22 Cevaplar

+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Aboo ne uçmuş fiyatlar.! Te şimdi sırtım sucuk gibi oldu enerjim çekildi resmen eşim bu ara bana verdi arabayı bir kerede geçmek istiyorum diye kasıyorum öğrenip de gireyim sınava diye. Ama bu akşam çok hata yaptım sanki. 
(119,071 puan) tarafından
cok basit hic bisi olmaz
(13,202 puan) tarafından
İnşallah kuzum bir öğrensem gerisi bisiklet gibi de
-Reklam-
0 oy
tarafından
En önemlisi direksiyon. İyi pratik yapmazsan sınavda heyecanlanip yanlis yapar bu durumda da kalabilirsin.
(655 puan) tarafından
İşte biraz da olsa sürebiliyorum vites atabiliyorum da direksiyon önemli işte
tarafından
Park çok onemli. Bi hata da birakirlar. Tanidik birileri varsa sana yardım edebilecek oyle daha faydali olur senin icin. Kurslarda ek ders ucreti yuksek oluyor.
(655 puan) tarafından
Var kuzum tanıdığımız orada hoca inşallah yardımcı olur
0 oy
tarafından
5.500 uuu ucmus fıyatlar ya
(655 puan) tarafından
1 ay önce 4 milyardı kuzum
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Bende bugün ilk derse gideceğim. Benimde direksiyon sıfır ama 16 saat direksiyon dersi veriyoruz dedi hiç bilmeyenler kolaylıkla geçiyor dedi kursta biraz ders aldıktan sonra eşimde destekleyip akşamları pratik yapicaz biraz. Ben 4600 e yazıldım ama +300 daha isteyecekler sanırım mazot a gelen zamdan dolayı
(8,971 puan) tarafından
Böyle çok daha çabuk öğrenirsin ara vermeden gidince nerede yaşıyorsun bu aradA baya bir fiyat farkı var
(655 puan) tarafından
Osmaniye merkez kuzum 4 milyar kurs 1.500 milyar da devlete ödenen vergi ehliyet için
(1,964 puan) tarafından
Kardeşim yazıldı benimde 2900 yazıldı dersleri başlamadı henüz 5 Haziran'da zam gelicek demiş sahibi 4200 yapicaz diyince oda 4 Haziran'da gidip yazılmıştı.
(8,971 puan) tarafından
2.900 kurs ücreti bizim İstanbul Arnavutköy de
(8,971 puan) tarafından
Bende Eylül de bebeğim ek gıdaya geçince yazilacaktim ama hesaplandığı mız gibi olmayacağı için erkene aldık temmuzun 5inde sınav var yazılı ona gireceğim
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Hayatımda 1 kez bile araba koltuğuna oturmadan hiç nasıl sürülür bilmeden 18 yaşımda kursa yazıldım.Sağolsun hocalar gösterdi ilk seferde ehliyetimi aldım. Telaş yapma kendine güven emin ol onların gösterdiği daha iyi oluyor sınav yeri zaten belirli olduğu için orada çalıştırıyorlar park hepsini kuraliyla öğretiyorlar.
(655 puan) tarafından
İşte park sıkıntı kuzum inşallah yapabilirim
(1,964 puan) tarafından
Yaparsın hocalar püf noktasini öğretiyor şurada duracaksın şöyle dondurceksin falan diye. Sınav da aynı yerde olunca aynı hareketleri yapıp ehliyeti alıyorsun. Önemli olan kendine güven
(655 puan) tarafından
İnşallah kuzum
0 oy
(8,251 puan) tarafından
Bakınız ben arabadan hıc anlamazdım 15 gunde ögretti hocam ilk girişte de aldım ehlıyetı aktif sürücüyüm 
(655 puan) tarafından
Ya ne güzel inşallah bemde sürerim
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Valla ben hic bilmiyordum 15 günde çok güzel öğrendim 1. De kaldım ama benim hatam değildi beni müfettiş ler yanıltti 2. De kimseyi dinlemedim kendi öğrendiğimi yaptım geçtim 
(655 puan) tarafından
İnşallah bemde geçerim kuzum
0 oy
(158 puan) tarafından
Bende alicam ehliyet yazılayım ddim eşime maddi sıkıntı var borç var ddi ama 20 hazirandan sonra 6 bin olacakmış Eylül ekim gibi diyor hayırlısıyla hamileliğin son 3 ayında eşim kullandırmadi çocuk 4 aylık oldu geçen deneyim ddim unutmuşum kaldıramadım arabayı debriyaja basıp vites atıyorum geçmiyor sinirlendim hele sonra uğraşak ddim ya 

Bende aynı direksiyondan geçemem diye korkuyorum,
(655 puan) tarafından
İnşallah geçeriz kuzum
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Off çok  pahalanmış bnde  yazılmak  istiyorum ama  eşim pek  oralı  olmuyor 
(655 puan) tarafından
Pahalı kuzum inşallah eşini ikna edersin çünkü baya pahalanmaya başlamış fiyatlat
0 oy
(157 puan) tarafından
Canım hocalar zaten güzelce gösteriyor sonrasında da çalışabileceğin bir araç ve yardımcı olabilecek birisi varsa emin ol hakimiyet tamamen zamanla kazanılıyor üzerine düştükçe çok kolay gelmeye başlıyor her şey yaparsın yani ama kararlı ol :)
(655 puan) tarafından
İnşallah kuzum aracımız var eşim sürdürüyor da
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hangi ildesin

Şu anda deneme yapabileceğin bir Araban var mı sürebileceğin varsa dene yoksa trafik işi zor iş can taşıyacaksn
(655 puan) tarafından
Osmaniye
Var kuzum eşim sürdürüyor çok şükür
0 oy
(13,791 puan) tarafından
Bende kursa yazildim. Üstelik hamileyim. Yazili sinavdan bile korkuyorum. Inşallah başarabilirim. Direksiyon derslerimde başlayacak. Korkuyorum valla. 
(655 puan) tarafından
Bana yazılı sonav için site verdiler orada 30 adet deneme sınavı var ona başlafım hergün çözüyorum 70 dem aşşağı sonuç almadım sende öyle deneme çöz kuzu
(13,791 puan) tarafından
Bende ehliyetsinavihazirlik.com diye bir siteden geçmiş sinav sorularini çözüyorum. En azindan nasil hazirlanmam gerektiğini anladim. Inşallah faydasi olur.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kız ben kursa gittiğimde 0 bilgim vardı direksiyon başına bile oturmamıştım yapabilirsin kendine güven ben 9 yıl önce aldım 1500-2000 falandı sanırım
(7,768 puan) tarafından
Her iki sınavıda ilkte geçtim canım yapabilirsin sımavda sinyali emniyet kemerini aynaları düzeltmeyi koltuk ayarını unutma <3
(655 puan) tarafından
İnşallah yaparım kuzum ya hep özeniyorum bayanların araba süremesine
(7,768 puan) tarafından
Kendine güven yapabilirsin
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Abuuu fiyata bak laaa canm bak bizim arabamiz yoktu hala yok ben hiç araba sürmedim sadece hocanın ogrettigiyle tek seferde geçtim tabi burda komisyon çok önemli vicdanlı birisi olursa hatani görmez diğer türlü zor bide yazildigin kurşun hocası en eski kimse onu işte oda bir avantaj çünkü çoğu komisyon üyelerini tanıyor ve samimi oluyorlar onun hatrina geçiriyor 

Ben ilk yazıldığımda başka hoca vermişler ben ikinci günü eski hoca istedim gerçekten de tanımış baya sohbet ediyorlardı arabada 
(655 puan) tarafından
Benim hocam da oranın eski çalışanı olacak kuzum eşimin arkadaşı inşallah yardımı olur
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Allahım fiyata bak ne olmuş ya. Kuzu inşallah geçersin kendii arabanız varsa pratik, yap pratik yapmadsn gelişmiyo direksiyon sana tavsiyem araba kullanırken özellikle ilk zamanlarda kalım tabanlı ayakkabı giyme. Ki depriyaj ve gaz özellşkle ayağının altında iyi hissetmen lazım acemiliği arttıktan sonra zaten gerisi geliyo
(655 puan) tarafından
Arabamız var eşim sürdürüyor hergün inşallah gelişir
0 oy
(1,092 puan) tarafından
En zoru zaten kaldırmakla park etmek kuzum onlara daha fazla çalışmalısın. Onların verdiği dersle olmaz. 
(655 puan) tarafından
İnşallah yaparım kuzum ya
0 oy
tarafından
Panik yaparsan süremezsin arabanın debriyaja bas arabanın kontagini çevir el frenini indir vitesi 1 al ayağını debriyajdan kaldırırken gazı okşa. Sadece bu başka bir şey yok bunu başarmak senin elinde gözünde büyütürsen dert olur gözünde küçük görürsen o dert sana vız gelir tırıs gider 
(655 puan) tarafından
İşte ben o okşamayı abanıyorum debriyajı da birden bıtakıuorum
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Geçen Eylül'de yazıldım 1750 Şubat'ta aldım 7 ders ile ilk sınavda geçtim ve pratik hiç yapmadim hiç. Park sinyal vites aynalara bakman bunlar çok önemli 
(655 puan) tarafından
Sinyali unutmam şu anda bile eşim sürdürürken kullanıyprum ama hiç aynalara bakmıyorum inşallah unutmam
0 oy
tarafından
Kesinlikle o 16 saat yetmiyor pratik yapabilme şansın varsa bol bol araba sür bilen biriyle..Geriye gitme ve park sorunu ilerde ehliyeti aldıktan sonra arabayı süre süre düzeliyor zamanla daha kolay park edip geri donebiliyorsun korkmadan.  ben ehliyeti Alalı 5 sene oldu 1800 civarındaydı o zaman çok pahalanmis 
(655 puan) tarafından
Eşim sürdürüyor kuzum zaten kayıt yaparken hocalr da dedi direksiyon dersine kadar sen sürdür ondam sonra biz öğreticez herşeyi diye
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Hiç bilmeden ilk seferde aldım ehliyeti. Park sıkıntı demişsin de hangimiz doğru dürüst şuan park yapabiliyoruz ki ama ehliyetimiz var. onu sıkıntı etme çünkü hoca sana diyor ki şuraya geldiğinde direksiyonu 2 sefer tam tur sağa çevir. Şu ağacın yanında dur falan filan kopya ile yapıyorsun yani canım korkma.
(655 puan) tarafından
Ya çok rahatladım inşallah geçerim kuzum ya
(2,355 puan) tarafından
İnşallah canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 338 göst.
11 Mart 2023 Aile kategorisinde 341166 (248 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,021 göst.
20 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy