0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İkizlerim var 2 yaşında çok hareketli ve sendroma girmiş bebeler bilirsiniz zor geçiyor günümüz

Bayramda aile ziyaretine gitmeyi düşünüyorduk benim ailem 10 saatlik mesafede eşimin ailesi 3 saatlik mesafede baya yol var yani eşimin izni 1 hafta 3 gün annemde 3 gün kayınvalidemde kalıcak şekilde gidicektik ama ben istemiyorum çocuklar zaten huysuz gündüz asla yola cikamam çocukların midesi bulanıyor gidene kadar kusuyorlar gunusten rahatsız oluyorlar gece yolculuğunda gözüm kesmiyor eşim 10 saat boyunca araba kullanacak Allah korusun 2 çocuğumuz var yolda birşey olur falan korkuyorum gitsek çocuklar huysuz zaten durmiycaklar etrafa saldırıcaklar ben kendi evimi onlara göre ayarladım zarar vericek eşyalari prizleri camlara kilit takılma vs hepsini yaptım ama annelerimizin evi öyle değil tabi korkuyorum bir şey olur diye gittiğimize o yolu çektiğimize değmeyecek geliş gidiş 20 saatten fazla yol  3 gün orda 3 gün burda 2 çocukta var ben gitmek istemiyorum eşim gidelim ayıp olur diyor siz olsanız ne yapardınız

14 Cevaplar

0 oy
(564 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bende olsam gitmezdim bebim oğlumda arabada durmuyor sevmiyor henüz 13 aylık. 2 çocukla daha zor olur diye düşünüyorum birde masrafı çok o yüzden çocuklar büyüyene kadar bir yere gitmeyi düşünmüyorum. Zaten gittiğim evlerde oğlum yapma oğlum elleme dur demekten zehir oluyor hiçbirşry anlamıyorum gitmesem daha iyi diye düşünüyorum
tarafından
Aynen valla bende öyle düşünüyorum ve gitmek istemiyorum helak oluyoruz çocuklar biz 3 gün için değmiyor bir kere 1 2 hafta olsa giderdim ama bu şekilde canım istemiyor aala
(564 puan) tarafından
Yani annenlerle görüşüp durumu anlatabilirsin. Kayınvalide olsa eşin zorlar derdim de anne senin annen. Ben baştan derdim anneme anne gözüm yemiyor diye anlayışla karşılayacağından eminim. Bende yakında uçakla yanlarına gidicem hepi topu uçak 1.5 saat sürecek nasıl olacak kara kara düşünüyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Valla ben de gitmeye uğraşamam o kadar yol
tarafından
Aynen yolu geçtim 8 9 bin TL masraf edicez :)
tarafından
Ay yok yok boşver . Ordan oraya mahf olursunuz
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben giderdim ya bayram sonuçta canim
tarafından
3 gün değmiyor canım ya fazla da kalamayiz yoksa giderim bende
0 oy
tarafından
Bı bir bayram bir aileye diğer bayram öbür aileye gidiyoruz sorun olmuyor. Yani yol uzun iki tarafa da gitmek zor ve yorucu olur. Ben birine giderdim. Yol tutmasın diye de göbeğe çapraz şekilde bant yapıştırıyorlarmis herkes faydası var diyor bir bak istersen . 
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Ay keske kendi aracimiz olsa hemen simdi giderdim. Oglum arabada uyur hemen veya muzik acar oynar sever yani diger bebis te yeni dogmus olucak o zamana rahat olurdu ama sen bebeklerim sicagi sevmiyo huysuzlar diyosan bilemedim
tarafından
Kız sahil 5 dk mesafede arabyla gidene kadar agliyor hem kusuyor gündüz mümkün değil anca gece gidicez onlar uyuyucak oda zor oluyor valal
0 oy
(314 puan) tarafından
3 gün için 10 saatlik yol çekilmez. Yol da zor oluyor gittiğiniz yer de. Bir bayram bir tarafa bir bayram diğer tarafa gidebilirsiniz. Biz gittik ramazan bayramında. Annem yine çağırıyor hamileyim sürekli kızımın peşindeyim zor yani.
tarafından
Kayınvalideme gitmek hiç sıkıntı değil annemlere giderken ordan geçiyoruz zaten sıkıntı annemlere gitmek 10 saatlik yol cocuklae durmuyor 7 8 bin TL psra harciycaz mazot parası vs 3 gün için değmez diyorum bende eşime hem çocuklara yazık hem o kadae masraf yapmamız 1 2 hafta kalsak amenna
(314 puan) tarafından
Haklısınız. Annenize durumunuzu izah edeceksiniz o zaman.
(3,086 puan) tarafından
Aynen birde çocuğu birak 8.000tl çok fazla ben olsaydım gitmezdim
tarafından
Bende gitmiycem kuzum ya 3 gün için o kadar para harcamaya çile çekmeye değmiyor fazla kalabilsek koşa koşa giderim
(314 puan) tarafından
Bir daha ki sene ya siz çocuklarla uçakla gidersiniz yâda eşinizin izni olursa bir haftalığına gidebilirsiniz uzak olunca böyle oluyor. Sağlık olsun da gerisine canınızı sıkmayın.
0 oy
(3,086 puan) tarafından
Bu durumda bende gitmedim kızım disarda 10 saat durur ama arabada 10 dk durmaz o yüzden gitmezdim durumu anlatin anlayişli olurlar  
tarafından
Aynen canım benim oglanlarda öyle valla kusuyorlar güneşten rahatsız oluyorlar 20 saatlik yol git gel birde 3 gün için 8 9 bin TL para gidicek fazla kalsak giderim ama 3 gün değmiyor
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Bende olsam giderdim. Ama büyük konuşmak ta istemiyorum. Gitmesen bu defa ailen gil diyecekler ki biz mi sana dedik bu kadar mesafede otur diye yakın otursaydın bize
tarafından
Napiyim kız kocamın işi burda kocam nereye ben oraya :) git gel 20 saatlik yol 8 bin TL masraf 3 gün için değmiyor hani 1 2 hafta kalsak giderim ama kalamayiz izni yok eşimin malesef
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Cocuklar da oyle oyle gorecekler buyuyecekler canım aileleriniz sonucta kırılacakta dokulecekte ama cocuklara zarar gelmesın bızde bu bayram gidersek öyle olacak eşimin ailesi erzurumda bız konyada benim ailem 3 4 saatlık yoldalar Erzuruma gidip dönüşte aılemın yanında kalalım dedik ama benı de yol parası dusunduruyor arabayla gidicez en az 3 bın lıra yola gidecek yeme içme vs derken baya masraf olacak ama eşim ısrarcı anam babam yaslandı daha kac kez gidebılıcem Allah bılır dıyor benım kızımda cok hareketlı bende diken üstündeyim ama öyle öyle büyüyecekler 
tarafından
Aynen canım ama benim sıkıntım da 10 saatlik yol git gel 20 saati geçiyor ve 3 gün için o kadar yol 8 bin TL masraf çocuklar durmaz vs değmez diye gitmek istemiyorum açıkçası gitmiycemde  1 2 hafta kalsam giderim ama 3 gün için değmiyor maalesef
(8,328 puan) tarafından
Eşin gitse sadece dicem ama ıkı bebeyle bas etmesı de güç Allah kolaylık versin canım
0 oy
(119,345 puan) tarafından
bayrama var daha
0 oy
tarafından
10 saat çok uzun. Ben Bursa'ya gittim. Yolda harap oldumm. Asla tavsiye etmem. 
tarafından
Aynen bende gitmiycem zaten hele 3 gün için değmiyor kuzum çok zor valla biliyorum gittik daha önce rezil olduk yollarda
0 oy
(16,009 puan) tarafından
Valla isterse 20 saat sürsün ben gidecem InseAllah..benimkiler ikiz değil ama ikiz gibiler biri 3 buçuk biri 2 buçuk yaşında..inşallah bayram icin ailemin yanına gidecem hem de tek başıma 8 saatlik yol. Bakalım nasıl olacak yolculuk 
tarafından
3 gün içinde cekermiydin peki o yolu benin sıkıntım 3 gün kalicaz değmez diye düşünüyorum
(16,009 puan) tarafından
Yıldan yıla 1 kere gördüğüm için çekerdim 3 gün bile olsa. Ama seni bilemicem. Eğer uzun süre olmadı ise gorusmeyeli gitmezdim.
0 oy
(13,036 puan) tarafından
15 gün felan olsa neyse ama 1 hafta için değmez 2 çocuğum var göze alamıyorum aynı yaşıt ikizler olunca dağa zor olur evde keyfini çıkarın bece orada gezin 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bi ikiz annesi olarak. Ben olsam gitmezdim değmez o kadar saat yolculuğa. 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 181 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Zehra.. (1,786 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 570 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 176 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde esratrn (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.