+1 oy
569 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Sorum şu 2 ay önce toplu şekilde oğluma yazlık alisveri yaptım neyse havalar ısınmadi ve ben hiç giydirmedim etiketli duruyorlar,siz olsanız  bayramda çocuğa giydirirmisiniz,oğlumun o kadar çok kıyafeti varki ona almaktan benim birşeyim yok :) bu bayram kendime toplu birkaç şey alsam diyorum bu seferde vicdanen rahatsız oluyorum çocuğa bayramlık almayacakmiyim diye siz olsanız özellikle şu aslan kralli salopeti bayramda giydirir kendinize mi alırdınız yoksa kendinizden kısıp biraz daha çocuğunuza mi alirdiniz? kararsız kaldım sizce ne yapayım? Gömlek al derseniz gömlek çok giydirdim oğlum rahat edemiyor gömlek o yüzden düşünmüyorum alırsam yine salopet tarzı birşey alırım büyük ihtimal 

image

image

image

image

image

17 Cevaplar

+19 oy
(703 puan) tarafından
Ne kadar abartıyorsunuz herşeyi yeni duran giyilmemiş birşey varken ne gerek var israfa anlamıyorum bu fedakarlık falan olmuyor israf bunun adı daha once gıydıgı bır takımı kıyafetı de gıydırırım cocuguma ben ne olacak yani ılla o gun alınması gerekmıyor yenıyse temızse bıtmıstır 
(703 puan) tarafından
Tatlım vıcdanen rahatsız olacagın bısı  yok o zaman  onu dıyorum ıste ındırım de almıssın ne guzel ama yaz gelmemıs gıydırmemıssın sımdı gıydır ıste daha sıfır ürün yani.. Benım prensıbımdır dolaplar dan eskı bırsey gıyılmeyen bırsey cıkmadıkca yenısı gırmez eskıyen atılır yada bırıne verılır artık gıyılmıyor sevılmıyorsa elden cıkarılır yerıne yenısını alınır ben her konuda boyleyım minimalist yaşamayı sevıyorum yazlık kıslık baza altı ustu vs durumları bızım evde asla mevcut olamaz hersey yeteri kadardır
tarafından
Doğrudur canım bende hep indirimlerden toplu alırım kendimede öyle yaparım ama iki senedir doğum kilolarımı atacağım diye kendime hiç birşey almadim o yüzden bu bayram kendime alayım diyorum ,bebek kiyafetide elimde önceden hazır olacak birden yaz gelirse evde bulunsun mantığı vardır indirimden alırım  ,yazlıkları daha çıkarmadım illa geçen seneden olanlarda var ama kıyafetler çabuk eskiyor çok yıkanmaktan , biraz solmuşlari evde giyer güzellerini ,iyilerini dışarda birde elimde çok kıyafet bulunması biraz iyi geliyor minimalist yaşamak bende isterim ama bebeğimle munkun değil, çünkü günde 4-5 kere üst değiştirdigim zaman oluyor ya kirletiyor ya terliyor
(703 puan) tarafından
Herkes öyle yapacak dıye bırsey yok canım keske yapabılse ama mumkun degıl sen fıkrımızı sordun bende yorumumu yaptım kesınlıkle vicdan yapacagın bırsey yok yenılerdn gıydır gıtsın işte kendıne al bu bayram madem ıhtıyacın var hiçte düşünme
(703 puan) tarafından
Bu arada o aslan kralı salopetın ıcıne de o dınazorlu degılde zürafalı aslanı olan en son fotodakı thısort daha uyumlu olur gıbı bır dene ıstersen
tarafından
Tamam canım sağol öyle de giyebilir dediğin gibi
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Guzeller giydir, 
(5,406 puan) tarafından
Beni görsen şu an trendyol sepeti doldurdum =)) ama ben yazlık birseyler almadim çocuğa doğum yaptım falan lohusayim, bakalım güzel gelirler inş.  Geçen bayram tulum almıştım o da var, biz gurbetteyiz zaten tanıdık kimse yok. Kendime de almayacam kilom var daha.
tarafından
Aynen canım kilomu bir türlü atamadim oğlum 22 aylık ona aliyorum neyse o yüzden iki yıldır sanırım doğru düzgün birşey kendime almadım kendimi begenmedigim için ama bu bayram biraz kendime geleyim artık diyorum kendime şöyle iyi birşeyler alayım diyorum baktım kiloyu atamıyorum bununla yaşamayı öğreneyim bari
(5,406 puan) tarafından
Ayy yok ben daha 18 gün oldu doğum yapalim, ben hiç dayanamam kiloya o yuzden çabuk veririm
tarafından
Bende öyle diyordum canım evlendigim de 42 kiloydum kaldım böyle doğum zamanı hiç kilo almadım ben zaten , emzirme dönemi beni mafetti ya uykusuzluk kolik bir bebekti bebeğim tek başıma baktığım için   bebeğe zor yetiştim o dönem , hep hazır disardan yeşim falan filan daha yeni toparladım kendimi yeni yeni diyet yapabiliyorum
(5,406 puan) tarafından
Kiz benden iyi kim bilir, 2 çocuğa 15 günlük sezaryen liyim kimse yok kendim bakıyorum. İlk doğum kilolarını verdim ayni kiloya indim sonra hamile kaldım. Bu kez kilo almamaya dikkat ettim 15 kilo almıştım zaten 6 kilo gitmiş. Ben de çok yiyorum Süt için 6 aylik olsun ek gıdaya başlasın sonra spor diyet vs yaparım.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Niye giydirmeye sin ki benim oğlumun da bir sürü şortlu takımı var bende almicam bu sene hala giyemedi yavrum 
tarafından
düzenlendi
Bende iki ay önce aldım yaz gelirse giysin diye aldım  gelmedi öyle duruyor canım kendi birşeyim kalmamış kendime alayım dedim de vicdan yapıyorum bak bak kendim giyinecegim gibisinden azıcık
(7,121 puan) tarafından
Olur mu sonuçta giyilmemiş ki hiç inan bana yazdan alanlar oldu o zman bebekti ama yepyeni yani nolacak
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Aynen salopet guzlmis güle güle giysin 
tarafından
Sagol canım o zaman vicdan yapmayayım kendime alayım
0 oy
(993 puan) tarafından
Hepside çok güzel güle güle giysin bebiko sizde kendinize alın fazlasına gerek yok 
tarafından
Sağol canım kendime alayım o zaman , teşekkürler yorumun icin
(993 puan) tarafından
Ne demek canım güzel günlerde kullanin
0 oy
(455 puan) tarafından
Çocuğun yediği helal giydiği haramdır diye laf vardır.  Eğer giyecek kıyafeti varsa ne gerek var yenisini almaya çocuk bu zaten hızlı büyüyor. O kıyafetlerin hepside giyilir. Ben kızımın kıyafetlerine baktım hepside güzel lekesiz yenisini almicam olan yeter çünkü.
tarafından
Canım öyle haklısın
0 oy
(1,715 puan) tarafından
Bence gereksiz masraf canım zaten hepsi yeni ben olsam o salopeti giydirir kendime alırdım ❤️ zaten çocuklar çok çabuk büyüyor o kadar kıyafet alma bence  elindekileri değerlendir ☺️
tarafından
Teşekkürler yorumun için canım ❤️ annelik içgüdüsü insan vicdan yapıyor ama bu sefer kendime alacağım doğumdan sonra çok kilo aldım vereceğim diye bir türlü kıyafet almadım kendime 22 ay geçmiş doğumun üzerinden baktım veremiyorum bari kendime çeki düzen vereyim bu bayram dedim :)
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Giydirin ben almadım almicam bir suru kıyafeti var etiketli duruyor onlardan secicem  olmasa neyse al derim ama varmış yani 
tarafından
Bende genelde indirimlerden alıyorum canım bayrami düşünerek almamıştım dışarı çıkarken giyer diye de kendi ihtiyacim daha fazla annelik içgüdüsü insan vicdan yapıyor biraz bak bak çocuğa birşey alma kendine alıyorsun gibisinden , teşekkürler yorumun için :)
0 oy
(10,931 puan) tarafından
Kız mis gibi hele slopet giydir gitsin ne var .
tarafından
Tamam canım o zaman vicdan yapmayayım kendime alışveriş yapayım bu bayram :) teşekkürler yorumun için
(10,931 puan) tarafından
Yok kuzum vicdan yapacak birşey bir tane çorabı olmayan bebekler var
0 oy
(6,245 puan) tarafından
Bende almicam yazlık aldım daha giydiremed onları giydiririm sirayla
tarafından
Bende öyle yapacağım bu bayram ilk defa canım kendime alacağım artık
(6,245 puan) tarafından
Bende bu bayram canım kendime alırım artık sjsj
0 oy
tarafından
Allah aşkına bayramlık ne demek ya. Zaten almışsın giydirmemişsin giydir gitsin. İlla bayram arefesi kıyafet almak zorunlu değil. Ben normalde ne giyiyorsa onu giydiriyorum. Özel olarak birşey almıyorum. Yeter ki temiz olsun. Bir geçen bayramda kayınvalidem elbise aldı onu da giydiremedim normal ne giyiyorsa onu giyiyor ve bu hepte böyle olucak. 
tarafından
Ne bileyim benim küçüklüğümde hep bayramlık alınırdı çocukların sevinmesi için yapılan birşey aslında canım bende çok mutlu olurdum bayramlarda yeni kiyafetlerimizi erkenden kalkar giyer el öperdik  tabi herkes farklı düşünebilir yani bayramlik olmasada birşey eksilmez çocuktan haklisin
tarafından
Benim küçüklüğümde öyle geçti o zamanlar internetten alışverişte yoktu belki vardı da biz kullanmıyorduk. Babam yurt dışında çalışıyordu anneme para gönderirdi alışverişe çıkardık bir de arefe günü çıkardık her yer kalabalık aşırı bunalıyordum. En son ne zaman bayramlık aldık onu tam hatırlamıyorum ama her seferinde ben gelmeyim bayramlık istemiyorum diye ağlıyordum. Şimdi herşey elinin Altında ama sonuçta elde olanı kullanmak daha iyi. Ki sende yeni almışsın etiketleri duruyor diyorsun. Bayrama yakın yeniden almak israfa girer. Tabi senin tercihin parayı verecek olan sensin. Ben sadece ben böyle yapardım ya da yapıyorum diyebilirim. Ama çocuk aldığını hatırlamıcak bile. Yada bu bayram neden bayramlık almadın demicek ya da hayır bunları geçen ay aldın ben bayrama yakın yenilerini istiyorum demicek.
tarafından
Öyle haklısın canım, bunları giydirecegim artık büyük olsa belki bilirdide küçük yani o yüzden
0 oy
(13,014 puan) tarafından

Görsel ile foto arasında nasıl fark var tulumun :)

tarafından
Canım iyi çekemedim gibi geldi o yüzden net sekilde onu da koydum
0 oy
(1,922 puan) tarafından
Çocuğun yediği helal, giydiği haram derler. Herkesin kendi tercihi ama ben israf olarak görüyorum. Durumum çok iyi olsa da almıyorum almam. Onun icin yatırımına bir fazla eklerim. 
tarafından
Doğrudur canım bende bu bayram kendime alacağım galiba çocuğa almayacağım bunları giysin
0 oy
(151 puan) tarafından
Nolacak yeni şey yani ben geçen bayram giydirdimi giydirmeyi düşünüyorum 
tarafından
Sağol canim bende salopeti giydirecegim karar verdim kendime alayım
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Çok güzeller giydir bunları canim
tarafından
Sağol canım öyle yapacağım artık
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Vala kuzum benim gündelik kıyafet giydirmeye yok coxuguma belki inanmayan olurda yani kaldiki etiketli kıyafeti varken tekrar almaya vala 11aylik çocuğum varhic almadım doğdu doğalı iki yedek kiyefeti var onu giydiyorum hep büyüklere alındı buda büyüklerin kucuklerini giyir buda benim çok zoruma gidiyor buna bişey alamadım bı turlu bı dogdugunda hasta çıkışı bitane oda 5li olan ve küçük oglumun hiç yok giyecegi kaynanam aldı bitane digeride büyük aoglumun bitane var oda benyesi ayrı picamasi ayrı giyryorum ek işini gördüm bı arkadaş paylaşmış ona balsmayi düşünüyorum inşallah ustesinden çıkarsam en küçük oğluma Alaçam vala hiç elbisesi olmayan zibinlarida kız kardesim gönderdi öyle goyodurim abilerinki bazı var onda boğuluyor içinde mincak kalıyor yani düşün büyüklere alındı ama buna bı turlu kismet olmadı ama tisartleri var ne yalan soylim geçen bayram tisart aldım yazık havalar isiadigindan giymedi ama alacak küçük paşama eşime ne zaman desem gecirtirdi 
tarafından
Anladım canım inşallah eşin bu sefer gecistirmez haklısın yani
(2,725 puan) tarafından
Aynen öyle canim ben kendim Alaçam ya bebeğime
0 oy
(1,789 puan) tarafından
Ben Ramazan Bayramı nda aldıklarımı giydircem zaten 2 kere anca giydiler.. kıyafete el değilmiyor bide 3 tane benimkiler .. 
tarafından
Bende bunları giydircem artık canım karar verdim yani para sıkıntımız yok aslında ama hep çocuğa çocuğa derken kendimi unuttum kilo aldım diyede almadım biraz bu bayram kendime harcicam artık

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 303 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 330 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Asabii (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 439 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 860 göst.