0 oy
161 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,769 puan) tarafından

Kızlar eşim kırikkalde bir kova mayalanmis yoğurt aldı. 4 Gün yedik ama yoğurt baya ekşi. Cacık, ayran felan yaptım bugünde yoğurtlu sarımsak makarna yapicam ama yoğurt çok ekşi nasıl degerlendirebilirim aklıma içine toz şeker koymak geldi :) çünkü yoğurt çok var bir türlü bitmiyor ziyan olmasın ne yapsam tadı değişir 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kanlica 'da pudra sekerli ve ballı yoğurt yemiştim. Süperdi. Deneyebilirsin. 
(2,769 puan) tarafından
Bal var az birşey deneyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım şeker koyarsan çok sulanır az az yap ayran falan yap komşularına falan ikram et gelirlerse bol bol hemen biter kullandığın yemeklere de az koy zaten ekşi olduğu için yoğurt tadı gelir. Mantı yap kayseri yağlanması tapiskender yapbiranönce bitsin bari:)
(2,769 puan) tarafından
Dedigin gbi bari millete vereyim de kurtulayım:)
0 oy
(571 puan) tarafından
Bogca yap cnm yada çorek filan yap degerlendor
(2,769 puan) tarafından
Aaa evet çok sagol unumda fazla zaten teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Yoğurt çorbası yap canım arpa şehriye ile çok güzel ilur bebişin falan varsa içer hem
(2,769 puan) tarafından
Bebiş 4 aylık. Bir kez yaptım yoğurt çorbası oda güzel olmadı diye cesaret edemedim
0 oy
(11,257 puan) tarafından
Tencere yoğurduysa suyunu sözdür canım sarımsak ve nane bastırır anca tadını bizim buralarda tuzlayıp karanfilleyip bi tulbentte bekletirler sonra peynir olarak tuketirler
(2,769 puan) tarafından
Bilmiyorumki normal kovada getirdi
tarafından
Altta arkadaş tarif etmiş o şekilde süzme de yapabilirsin içine de az tuz at kahvaltı da da yenir öyle suyunu cektirince lor peynirine benzer bı tadı oluyor
(11,257 puan) tarafından
Aynen bi tulbentte suzdur suyunu öyle kullan
(2,769 puan) tarafından
Tamam kızlar teşekkür ederim
0 oy
tarafından

Süzme yoğurt yapın bir kumaş süzgeç dikin tülbentle sonra ona dökün suyu çıkacaktır temiz bir yere koyup üstüne ağır bişey bırakın birkaç gün bekletin süzülür sonra o yoğurdu yoğurt çorbası dan tutun herşeye kullanabilirsiniz afiyet olsun ekşiliğide kalmaz :)

(2,769 puan) tarafından
Tamam canm çok tesekkür ederim bilginiz için
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Süzme yoğurt yapıp kahvaltıda yiyebilirsin bide bardaklık yapıp dondurucuya at sonradan çıkarıp kek ve börek yapabilirsin benimde bi kere olmuştu 4 bardaklık yapıp dondurucuya atmıştım sonradan çıkarıp kek yaptım tadında hiç bir değişiklik olmadi
(2,769 puan) tarafından
Nasıl dondurucuya koydunuz
(1,272 puan) tarafından
Birer bardak yapıp buzdolabı poşetine döktüm agzini bağlayıp dolaba arttim kek yaptığım zaman 2 3 saat öncesinden çıkarıyordum eriyince keke katıyordum kekin tadında en ufak bi değişiklik olmuyordu
(2,769 puan) tarafından
Ya bende karton bardak var o şekilde koysam olurmu
(1,272 puan) tarafından
Tabi olur canım
0 oy
(507 puan) tarafından
Süzme yoğurt yap canım 
(2,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Ayran yap üstünede su doldur sonra üzerine gelen o sarı suyu dök  biraz tatlı olur ayran
(2,769 puan) tarafından
Öyle mi oluyor
(1,118 puan) tarafından
Evet canım annemler öyle yapıyorlar
(2,769 puan) tarafından
Tamam canm teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 89 göst.
23 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
9 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 104 göst.
28 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Beyza34 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 177 göst.
16 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubra_87 (443 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,360,134 cevap

34,838 kullanıcı

...