+2 oy
425 göst.
Aile kategorisinde (1,156 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 9 aylık. kaynanam tok olduğu halde bebeğime zorla yine yemek yedirmiş. Ben yanında değildim evi temizliyordum eşim parka götürdü çocuğu o sıra oda gelmiş ve vermiş biseyler. bebeğimin kilosu iyi ama sürekli zayıf diyor. artık çok bunaldım bebeğim şuan çok hıçkırıyor ve karnı şiş bişey olurmu lütfen bişey diyin.

14 Cevaplar

+1 oy
(866 puan) tarafından
Çocuk rahatsız olur huzursuz olur ya karnı ağrır, uyarmanlazm eşini ben yemek yedirdim bişi vermeyin diye, valla eşim kaynanam  korkar benden o konuda bikere verdim ağızlarının ppaynı bana sormadan su bile vermezler 
(1,156 puan) tarafından
Canım aç olsa istediğini versin ama tok oldugu halde verince karnı çok şişti o yüzden korktum ve çok hıçkırıyor bir saattir. En iyisini yapiyorsun
(866 puan) tarafından
Azıcık su ver canm, yedirşnce uyar ki yapmasınlar Bi daha
(1,156 puan) tarafından
Yanlarında olsam zaten uyarirdim canım. Park evimin önünde orda yedirmis. Sağol cevabın için bu arada:)
(866 puan) tarafından
Rica ederm
-Reklam-
+1 oy
(633 puan) tarafından
Ya canım birşey olmaz korkma :) en fazla fazlasını kusar o kadar:) 

Benim de annem sap olsun çocuk çatlayana kadar yedirmek için uğraşıyor :) çok kızıyorum ama laf dinlemiyor 
(1,156 puan) tarafından
Cevabın için teşekkür ederim kuzum bazı insanlar dalga geçer gibi yazmış ilk anneliğim tecrübesizim. Karnı şiş olunca ve çok hıçkırınca korktum
(633 puan) tarafından
Korkma eğer birlik yaşıyorsan yemek yeme zamanı yiyeceği kadar tabağa koy kaynanana ver anne bunu yedir de. Hem o mutlu olup istediğini yapmış olsun hemde sen rahatlamış olursun
(1,156 puan) tarafından
Birlik oturmuyoruz canım. Ama oraya gittiğimiz zaman mutlaka kaynanama veririm ona yedirim . bebeği çünkü gerçekten çok seviyorlar aç olsa istediğini verebilir ama tokken karnı sisince korktum bı an.
(633 puan) tarafından
Korkma canım:)
0 oy
tarafından

Midesi genişler ve fazlasını kusar aynısı benim başımda da var kaynana değil annem babam teyzesi dayısı bı dk ağzı boş kalmıyor ama 1 yaşına girmek üzere çok zayıf :'(

(1,156 puan) tarafından
İyi kuzum bari bişey olmasında. Kilosu çokta önemli değil ben takmıyorum. Ama kaynanama göre çok zayıf çünkü onun çocukları çok kiloluymus bizimki ona zayıf geliyor
tarafından
Kuzum boşver saglikliysa benim kızım 7 950 kilo bin şükür hiç sıkıntı yok kaynanaya gelince sevmese yapmaz güzel bir dille uyar bence
tarafından
Ay kiz ne guzel iste seviyolar hepsi herseyi yesin istiyor :D
0 oy
tarafından
Yok canım bişey olmaz ne olacak 
(1,156 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Midesi rahatsız olursa fazlayı çıkarır muhtemelen. Onun dışında sağlıksız birşey vermediyse sıkıntı olacağını sanmam.
(1,156 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ne olabilirki ?
(1,156 puan) tarafından
Korktum çocuk çok huzursuz hıçkırıyor karnı şiş tuvaletide yapamıyor sordum
(22,070 puan) tarafından
Bisi olmazz
(1,156 puan) tarafından
Bişey olmazsa eğer bişey olmaz yazın. dalga geçer gibi ilk yazdığınız. Bebek bu kendini ifade edebilen bı çocuk olsa istediğini versin çocuk karnı şiş huzursuz.
(22,070 puan) tarafından
herseyi ters tepmeye hazirsiniz
0 oy
tarafından
Ne gibi bir sıkıntı olabilir mesela
(1,156 puan) tarafından
Fikriniz yoksa yazmayın hanımefendi dalga geçer gibi. ilk anneliğim tecrübesizim.çocuğun anlam veremedim bir şekilde karnı şiş ve çok hıçkırıyor bir saattir korkup sormam çok normal değil mi bebek sonuçta.
tarafından
Hyr adi kaynana diye her  yaptığını  sorgulamayın
(1,156 puan) tarafından
kaynanamla olduğu için bu olay,mecbur anlattım. annemde olabilirdi onu da yazardım. Bebek bu 9 aylık açken zaten isteğini versin kimse bişey demiyor. torununu bı kere bile esirgemedim ondan çünkü torunu en az benim kadar sever görür eder hergun bizim evde ona tek kelime etmedim. Sadece çocuğun karnı şiş olunca merak edip sordum hepsi bu.
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Keşke benim çocuğum yese ve verseler tıka basa . Ne olacak biraz huzursuz olur sadece 
(1,156 puan) tarafından
Canım zaten bebek yesin sıkıntı yok sadece oğlum küçük ve karnı şiş olunca korktum bu kadar. Zayıf diye tok olan bebeğe sürekli biseyler vermek çok mu normal. Tabi kaynanamın gözünde zayıf normalde bebeğimin kilosu iyi çok şükür .
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Belki saçma gelcek ama oğlum genelde cok gülünce ve kusası gelip kursamayınca hickirik tutuyo 2 dk mama iciriuorim yada emzirmiyorum hemen geciyo simdi sizin bebiş yemekten olmuş o yuzden hic bilmiyorum valla simdj nasil hala devam ediyo mu
(1,156 puan) tarafından
Canım karnı çok şiş. hıçkırık bence çok yediği için diye düşündüm. çünkü yemeği yeni yemişti ve baya yemişti. Ardından kaynanam verince böyle oldu
(1,048 puan) tarafından
Çok gecmis olsun hıçkırığı hala devam ediyo mu
(1,048 puan) tarafından
Bide oğlum yine hıçkırık tutmuştu eltim su verdi hemen geçti belki susamıştır az bisey verin isterseniz
(1,156 puan) tarafından
Tamam canım yazdığın gibi verdim inşallah geçer
(1,048 puan) tarafından
Nasıl oldu simdi daha iyidir inşallah
0 oy
tarafından
Yiyecek ne verdi acaba 
(1,156 puan) tarafından
Çorba içine ekmek yoğurt falan karıştırıp vermiş
0 oy
(912 puan) tarafından
Korkmani anlıyorm ama çok abartıyorsunuz bazen bisey olmaz korkma 
(912 puan) tarafından
Amin amin çok sağol alalh razı olsun hadi bb tövbee tövbe cattik gece gece
(633 puan) tarafından
Çiğdeeem  geldddiiimmm hsbdhdhhd :) kız sen hamile misin? :)
(912 puan) tarafından
Gözüm yollardaydii mirket annecim evet 9 aylık :)))
(633 puan) tarafından
Hahaha yetiştim merak etme :) sağlıkla ve hayırla gelsin bebeğin inşallah :)
(912 puan) tarafından
Amin. Çok sağol söylemiyorum normalde salağınnn biri beddua etmişti kafirin çocuğu kafir olur falan demişti:))))
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Keşke biri benim bebeğime de verse o şey.tan kaynanam asla bebeğime bir şey vermez,ben verince de surat yapar bir tek eşimin yanında çocuğu sevmiş numarası yapar 
(1,156 puan) tarafından
Kaynanam istediğini verebilir de tok olan bebeği zorlamanın anlamı yok. Senin kaynananda vermiyorsa bişey canım sende bebeğinle kendin ilgilen kuzum bosver.
(1,703 puan) tarafından
Öyle yapıyorum zaten canım ama insan ister istemez alınıyor , görümcemin çocuğu için canını veriyor benimki sanki el çocuğu,
0 oy
(119,340 puan) tarafından
kusar karni agrirsa aglar
0 oy
tarafından
Hıçkırığı geçmesiyle 1 çay kaşığı limon suyunu ver cnm bide rahatsız olurs azatem o kusar 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 178 göst.
23 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 266 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 487 göst.
25 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 358 göst.

380,059 soru

11,377,311 cevap

34,864 kullanıcı

...