0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Selam kızlar kızım 20 aylık çok güzel konuşuyor çok akıllı herşeyi patır patır söylüyor bezini kirlettiği zaman altını gösterip anne kaka yaptım diyordu bende bir cesaret eğitim vermeye karar verdim. Bugün 3. Gün ama benim hiç umudum yokkk dün kakası gelince tuvalette yapti 3 defa ama bugün altına yaptı  ayrıca hiç cisim var demiyor b3n onu göturmezsem altına yapıyor sürekli sorunca gelmiyor gelmiyor diyor sonra yine altına kaçırıyor bu kız beni delirtti sizce tuvalet için erken mi ?? Kaynanam ve görümcem.beni çok soğuttu daha çok küçük diyip duruyorlar.. psikolojik olarak bitisteyim emeklerim boşuna gitmiş gibi hissediyorum ..

10 Cevaplar

0 oy
(119,342 puan) tarafından
demekki hazir degil daha
-Reklam-
0 oy
(485 puan) tarafından
Erken başlamanın muhtemel sonuçlarından biri daha... 2.5 yaşını bekleyin. Pedagoglar bunu öneriyor. 
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Bende 3 yaşında başladım geç kalmıştım aslında memlekete gittim baktım çocuğumdan küçükler hep bezden açılmış eve geldim başladım orucluklu birde tam 1 ay falan uğraştım öğretmek için günde kaç kez kakali iç çamaşırı yıkadım tabi çok zordu ama öğrendi işte sende pes etme  
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Korkutma bence demek ki hazır değil daha
0 oy
(173 puan) tarafından
Millet 3.aydan itibaren tuvalet eğitimi veriyor :) ben görünce şok olmuştum sabah lavaboya götürüp bebeği bekliyor sabah ki çişini oraya yapsın diye :) her bebeğin hazırbulunuşluğu farklı. Benim kuzenim çocuğu 5 yaşında hala bezli. Benim bebeğim 6 aylık sıcak hava etkisiyle gündüzleri altına alez seriyorum halıya bezsiz sadece külot ile koyuyorum. Bez bırakmak için değil de sıcak hava rahat edemiyor hem de cildi hava alsın diye 
(1 puan) tarafından
Bende zaten bu yüzden biraz cesaretlendim aslında hava çok sıcak sürekli değiştirmeme rağmen pişik oluyordu şimdi öyle bi sorunu yok mesela gece de altını ıslatmadı pes etmemeliyim dimi
(173 puan) tarafından
Bence etmemelisin. Zor bir dönem çok haklısın ama bu dönemi de zaferle atlatacaksın. Kendin diyorsun bebeğin kendini ifade ediyor o da bu duruma alışacak bezsiz daha rahat olduğunun farkına varacak
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Canım ben 16 gün denedim olmayınca olmuyor canları sağolsun napalim 
(1 puan) tarafından
Beze tekrar mi başladınız
(14,032 puan) tarafından
Malesef
0 oy
(916 puan) tarafından
Canım daha yolun çok başındasın zaten bence pes etme devam et öyle böyle öğrenecek artık sen göstermediğin zaman bir de artık kendisi gidecek çünkü artık alışma sürecinde
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Herşeyi konuşması tuvalet eğitimi için hazır olduğu anlamına gelmiyor, bence 2buçuk yaşında tekrar denersin
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi için 20 ay çok çok çok erken ben büyük kızımı 30 aylıkken başladım çok rahat alıştı küçük kızımı da tam 25 aylıkken başlamıştım keşke diyorum 5 6 ay daha bekleseydim de kolay alışsaydı şuan 4 yaşına girecek hala bile zorla tuvalete götürüyorum oğlum 30 aylık olsun sonra başlıyacam
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Bence bir süre ara ver. Konuşması her şeyi anlatması değil mesele malesef belki o hazır değil belki kasları daha hazır değil. 2 buçuk yaşındayken bıraktırdım oğluma bezi kayınvalidem ve görümcemin gazı ile ve sadece 2 gün sürdü kaçırması 2 gün sonra alıştı. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 124 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Nuremir (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 265 göst.
1 Haziran 2021 Aile kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 163 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,741 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 219 göst.