0 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde (1,156 puan) tarafından
Kızlar çok para harcıyorum gereksiz bir şekilde hemde. kendimi tutamıyorum. elim çok açık biridir insanlarlada yerim. ama artık paramı biriktirmek istiyorum mal sahibi olmak istiyorum arabam var sadece evim olsun istiyorum bu huyumdan nasıl vazgeçerim. kendinizde uyguladığınız bi yöntem varmı?

30 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Para toplamaya kalmıyor kendimize bişey aldığimizdan değil bir 2+1 evin kirasi olmuş 3.500 TL 
(1,156 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Esim her ay maasta hesabıma atar yarısını diğer hesaba aktarıp yokmuş gibi davranıyorum orda birikiyor 
(1,156 puan) tarafından
Aaa çok mantıklı sağol canım
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Ayni beni anlatmişsin :D 7yillik evliyim hala biriktiremiyorum beğeyndiyimi aliyorum hic kendimi durduramiyorum

(1,156 puan) tarafından
Aynı ben birde ben yemeği çok severim boğaza verdiğim paraya hayatta acımam ama çok kötü bişey evladim var sonuçta onuda düşünmem gerek ilerde pişman olmak istemiyorum
(6,681 puan) tarafından
Bende takı ve kiyafete çok para harciyorum..sorada pişman oluyorum :(( bi kac aydir altin aliyorum
Bizim tanidik kuyumcu var istediyim altini goturuyorum aylik oduyorum parasini
0 oy
(732 puan) tarafından
Para biriktirmek mi şaka gibi günü kurtardığıöa şükrediyorum 
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Borçlardan cebimize para kalmıyo ki harcayalım
0 oy
tarafından
4 çocuğum var keyfi para harcama gibi bi lüksüm yok ha durumum çok mu kötü Rabbime Hamdolsun orta halli ama o çocukların geleceğini düşünmesem ilerde çok mağdur olurlar o yüzden harcamalarımi ona göre yapıyorum 
(1,156 puan) tarafından
Benimde çocuğum var ilerde pişman olcagimdan adım kadar eminim o yüzden bı yol bulmam lazım.
tarafından
İhtiyaç dışında hiç bir şey alma bir süre Kumbara al içine at parani
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Eşim ay başında 2500 lira para verdi gittim önce gram altın aldım attım bi kenara o yokmuş gibi devam ettim
(1,156 puan) tarafından
Canım bende artık öyle yapicam çünkü devir çok zorlaştı ve evladım var onu düşünmek zorundayım ilersi için
(3,832 puan) tarafından
Aynen öyle valla bi kızım var hep onun için yapıyorum kenarda köşede bulunsun yarın ne duruma düşeceğiz belli değil
0 oy
tarafından
600 TL biriktirdim dün gece 100 tlsi benzine gitti geri kalan çar çur olmasın diye ikinci elden koltuk yıkama makinesi alacağım,bozukken hiç gitmiyodu marketten butinlettirdim parayı tek tek gitmeye başladı :( 
(3,832 puan) tarafından
Ben Arçelik aqua aldım canım çok memnunum ikinci el 250 liraya aldım aklında bulunsun
tarafından
Nerden aldın canımya bende letgodan bakıyorum 800den aşağı yok burda yıkama Makinesi.. bugün 100 tl daha gitti :(( daha fazla gitmeden bir an önce almam lazım yoksa pişman olcam sonra. Birtane buldum 800dü adam 600 yaptı, ama uzak bana baya çokta istiyorum görümcemde 200 TL'ye almış geçen sene bu sene ben kullandım çok güzel yaptı valla ama ben bulamıyorum
(3,832 puan) tarafından
Bende geçen sene aldım letgodan almıştım
tarafından
Burda pahalı yaa 800-900 civarında hep, kafaya koydum ama biriktirdiğim paradan 400 kaldı daha fazla gitmeden eşimi sıkıştırmam lazım basının etini yiyim şunun:D
0 oy
tarafından
Evim arabam var çok şükür oyuzden harcarım biriktirmem 
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Biriktiremiyoruz.....
0 oy
tarafından
Biriktiremiyoruz :( .

Çünkü herşey ateş pahası para yetmiyor ki geriye de atalım 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Elime geçen her 200 lirada gidip 0.25 altın alıp kenara koymaya çalışıyorum
(4,101 puan) tarafından
Peki o ne kadar acaba o altin
(14,032 puan) tarafından
200 250 arası. 1 gram kaç paraysa mesela onu 4'e böl çıkan fiyat 0.25 Gr altın fiyatı
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kuzu arkasında rakamlar olan kumbara altım attıgımı arkasında cızıyorum kutucuklar bıtınce 10 bım toplammıs oluyorım
0 oy
tarafından

Ayirldigim paraya kesinlikle dokunmuyorum heleki kendi kazancimsa hiç kıyamıyorum harcamaya :D 

0 oy
(1,559 puan) tarafından
Bu devirde geçinip birde üzerine para biriktiren varsa helal olsun 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Iki çocukla kirada eşim sigara içiyor ayda bin lira sadece sigarasına gidiyor iki buçuk kira iki çocuğun bezi sütü maması hiç biriktiremiyoruz tam tersi yanımda çocuklara gelen kaç tane çeyrek altın grm altın vardı onları bile sattık 8 milyar kredi kartı borcu var geçen babam bi milyar para verdi onunla altın alacaktım o gece benzine zam gelecek diye onuda eşim aldı götürdü benzin aldı 
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Ben de ay sonuna kadar biriktiririm toplu olunca harcayasim gelir direkt harcarım ya ben de biriktiremiyorum
0 oy
(4,231 puan) tarafından
Maasimdan her ay belirli bi miktari birikim hesabima koyarim, cok sıkısmadikca harcamam, kalaniyla idare ederim
0 oy
tarafından
Biriktiremiyorum tutamıyorum kendimi 
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Bende biriktiremiyorum harcıyorum hep. Çok şükür evimiz arabamız var olmayanlara nasip etsin rabbim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 330 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 885 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 962 göst.
1 Ocak 2021 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...