0 oy
884 göst.
Diğer kategorisinde (6,681 puan) tarafından

Hic birikim yapamiyorum..ne gorsem aliyorum gerekli gereksiz ne beyensem aliyorum sora pisman oluyorum..kendimi durduramiyorum..kayinvalidem verin ben biriktireyim diyo ama vermek istemiyorum :( ama boylede olmuyo

33 Cevaplar

+2 oy
(250 puan) tarafından
Evin eksiği cocugun ihtiyacı derken bişey kalmıyor ki birikmeye
(6,681 puan) tarafından
Çocukla cok zor ama ben biriktire bilirim ama beceremiyorum
(250 puan) tarafından
Kilitli kumbara al olani oraya at kilitli olunca kirincaya kadar cikaramayacagina göre birikir o zaman kiz :-)
(6,681 puan) tarafından
Oyle bi balonum var ama sadece bozuk para atiyorum
(250 puan) tarafından
Kagitta at canim ancak öyle toplarsın
-Reklam-
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kayinvaliden ne kadar ince düşünceliymis haha☺
(6,681 puan) tarafından
Ya cok dusuncelidir :D
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Valla imkanim olsa biriktirirdim mutlaka ceyrek gram ne alabilirsem alir koyardim malesef asgari ucretle gecinmek zorundayiz 
(6,681 puan) tarafından
Altin zarar yapmiyomu satinca?
(4,237 puan) tarafından
Valla altin suan dusuk uzun vadede hicbirzaman zarari olmaz altinin yaza yukselecek diyorlar
(48,668 puan) tarafından
altin zarar yapmaz kucuk gram altin aliyoruz bizde para artınca ilk isi bıraktığımda 832 lira issizlik maasi aliyodum o zaman ustune 100 lira civarı ekleyip cumhuriyet aliyoduk simdi cumhuriyet ne kadar oldu sen hesap et hos araba aldik o parayla ☺️
(6,681 puan) tarafından
Canim bizde Azerbaycanda oyle ceyrek altin falan satan cok az belkede yoktur taki set falan alip tekrar satanda fiyati basa dusuyo
0 oy
(924 puan) tarafından
Biz esimle gün sonu cüzdanda kalan bozulari biriktiriyoruz sonra gidip gram alıyoruz o parayla 
(6,681 puan) tarafından
Ben azeriyim bizde qram falan yok ki ?taki alincada paha aliyorsun satinca yarisini bile vermiyorlar
0 oy
(2,722 puan) tarafından
İhtiyacimi alirim sagdece ama mtfak masrafi cok oluyo borc oduyorz birikim yok canm 
(6,681 puan) tarafından
Bende en cok mutfak masrafina bide kiyafete  para harciyorum..ama gercekden gereksiz oldugunu aldiktan sora anliyorum
0 oy
(119,289 puan) tarafından
Biriktirmiyozki bizde
(6,681 puan) tarafından
Yoksa sizde bizdenmisiniz?))
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Ayni ben de öyleyim geçen hafta bin liraya beğenip mont aldim begenmedim sonra başka aldim bebeğe zaten ne görsem alıyorum birikimin bsini bile yapamam ben:(

(6,681 puan) tarafından
Aynen ya ne gorsem aliyorum simdide internetden alis verisi alisdim surekli bir seyler aliyorum..esimdr benden beter her kes bana cok masraf yapiyorsun diyo
(1,572 puan) tarafından
Sen ben olabilir misin acaba ya:D online alışveriş kalp ben çünkü
(6,681 puan) tarafından
Aynen  ya ola bilirim )guzel bir sey goreyim kendimi durduramiyorum :))
0 oy
(14,030 puan) tarafından
Elime geçen en ufak parayi bile kenara atarım büyük paralar biriktirdgiimi biliyorum böyle çok bir şey almam ama almam gerektiği zaman 2 3 kez düşünürüm gerçekten buna ihtiyacım var mı diye 
(6,681 puan) tarafından
Ben ama dusunmuyorum mesela markete gidiyorum goturduyum paranin hepsini harcamadan gelemiyorum kurusuna kadar harciyorum
(14,030 puan) tarafından
Evde liste yapıyorum ve onun dışına pek çıkmıyorum canım sende dene bunu
(6,681 puan) tarafından
Bende liste yapiyorum ama yine listeden disari cikarim
0 oy
(4,974 puan) tarafından

Bende para biriktirmeye bayılırım ihtiyacım olanı alırım gerisine elim gitmez. Geçen eşimin işleri iyiydi 100 200 falan haslık verdi eve bende kenara attım hep bin lira yaptı şimdi altın alcam onunla bazen eşimin parası bitiyor benden istemeye çekiniyor halbuki o hep eve harcar :ermm:

(6,681 puan) tarafından
Ne guzel ya keske bende oyle olsam :(
0 oy
(10,029 puan) tarafından
Guveniyosan ver biriktirsin neden vermiyosun. Ben guzel para biriktiririm. Gereksiz hicbisey qlmam. Hatta eşim hep der bizim karı çok masrafsiz çok tutumlu diye
(6,681 puan) tarafından
Guveniyorum zaten onun benim parama ihtiyaci yoktur..ama ne bileyim ya kendim biriktirmek istiyorum
(10,029 puan) tarafından
Ama işte yapamiyorum diyosun :) ben evlenmeden once 8 sene calistim. Maasimi alinca bu yol param bu yemek param buda ekstra derdim gerisini anneme verirdim sende dursun diye. O paraya gore idare ederdim kalan parayi biriktirmeye kalktinmi öyle para birikmiyor harcaniyor. Öylece evlendigimde 100.000 tl param vardi canim
(6,681 puan) tarafından
Diyorumki gonderdim sora gerek olursa harclik ister gibi istemek istemiyorum
(10,029 puan) tarafından
Işte istemiceksin. Zaten oyle birikir yoksa gonderme bilr :)
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Maaşı alınca birazını kırpar koyarım kenara o yokmuş gibi geçiririz 1 ayı, öyle öyle birikiyor tabi acil ihtiyaçlara oradan kullanıyorum falan sürekli artmıyor ama arttığı gibi altın aldım bu sefer, nakit harcanıyor çünkü:(
(6,681 puan) tarafından
Kenara koyuyorum kenarda param var ama daha fazla koya bilirim ama yapamiyorum gereksiz harcamalar yapiyorum
(1,862 puan) tarafından
İşte onu engellemen lazım, ben tam tersi ihtiyaçlarımızı bile sorgularım gerçekten ihtiyaç mı diye:)
(6,681 puan) tarafından
Bende sorgularim ama aldiktan sora :D
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Paramız kalmadığı için borc kira fatura derken. O yüzden hiç bı şey alamıyorum bozuk paraları kumbaram var oraya atıyorum akmasa da damlıyor işte. Eğer bir şey çok lazımsa alıyorum almasam da olur diyosam almıyorum dikkat ediyorum çünkü yetmez diğer türlü biliyorum böyle düşünüyorum 
(6,681 puan) tarafından
Esimin maasi simdiye bakmis azdi ama yine geciniyordum simdi maasi artdi ama yine sadece geciniyorum para biriktiremiyorum sanki para oldukca harcamak istiyorum
(2,323 puan) tarafından
İnsan ne kadar alırsa o kadar gidiyor kendine hakim olmaya çalış
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Ben bankaya atıyorum her zamn çekemedigim için birikiyor :)) 
(6,681 puan) tarafından
Bank hesabindan hic basim cikmiyo nasil oluyo?
(3,078 puan) tarafından
Kendime hesap açtım canım elime para geçtikçe dışarı çıkıp atıyorum bazen eşim kendi hesabından direk oraya atıyor kızım için birikim oluyor
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Esim asgari ücret aliyor bn öyle her gördüğünü alan biri degilim alsam ohoo ay sonunu getiremeyiz valla hem kumbarada biriktiriyorum hemde ayda gram çeyrek ne alabilirsem alıyorum 
(6,681 puan) tarafından
Yok ay sonunu getiriyorum o kadar deyil ama cok harcama yapiyorum onu durdurmak istiyorum
(2,257 puan) tarafından
Kendine hakim ola o zman canim :)
0 oy
tarafından
Bankaya yatir
(6,681 puan) tarafından
Arkadasda uste yazmis anlamiyorum nasil yatiriyolar?bilgin varsa benide bilgilendirirmisiniz?
tarafından
Bı banka şubesine git ve yatırım yapmak istiyorum de onlar gerekli bilgiyi verir zaten
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Bekarken bende senin gibiydim ama evlendikten hemen sınra çocuk olunca gereksiz alışverişi bıraktım çok çok beğendiğim şeylerde oldu ama ihtiyacım olmadığı için almadım bebeğime de gereksiz kıyafet eşya almadım başkalarının verdigini hor görmedim temiz ve sağlam olanları çocuğuma giydirdim o şekilde birikim yaptım bir buçuk yıldır evliyim bir tane çeyrekli bileklik yaptim 5li ceyrekli olandan 
(6,681 puan) tarafından
Bende en cok cocuklara harcama yapiyorum ya..istiyorum guzel giysinler hic bir seyden eksikler olmasin hic bir seyde gozleri kalmasin..bunada kendimi baya kaptiriyorum ne guzel sey gorsem aliyorum..
0 oy
(790 puan) tarafından
Kendime çorap dâhi almiyorum

Bebegimin kiyafetlerini annem yengem vs verdi kucuklukleri

Fuzuli masraf yapma canim 
(6,681 puan) tarafından
Bende tam aksine her seyi kendim alirim annem falan bisey almak istese izin vermem
(790 puan) tarafından
Eskileri verdiler canim bende vermeyin almayin diyorum ama aliyorlar veriyolar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Böyle işin zor insallah degistirirsin kendini 
(6,681 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Eşimin bilmediği ayrı bir hesabım var maaştan ne artarsa koyuyorum oraya ufak ufak birikiyor 
(6,681 puan) tarafından
Bankaya giderekmi koyuyorsun?
(2,736 puan) tarafından
Yok canım maaşımı alınca birazını eşime veriyorum masraflar için gerisi benim diyorum tamam diyor kendi ya da oğluma ihtiyacım bir şey varsa alıyorum kalanı başka bir hesaba atıyorum EFT yaparak eşim o paranın arttığını bilmiyor her ay uc beş ne artarsa atarım
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Ya para biriktirince birsürü eksik ihtiyaç artiyor zamanında alınca da para biriktiremiyorum. Kumbara yapıyorum ama 3 5 atıyorum elime geçtikçe  kışın başlıyorum mesela yaza kadar yazın 3 günlük tatil param oluyor ondanda olmasa hiç gidemicez  çok bi parada değil ama az az birikince göze gelmiyor
(6,681 puan) tarafından
Bende bir seyler yapmaliyim boyle olmaz ya
(1,755 puan) tarafından
Sende benim gibi cüzdanda olunca harcıyorsan demir kumbaralardan al canim  mesela 3 ay limit yok abur cubur kozmetik gereksiz gelen tüm parayı at ona almicam dolduracam kafasıyla sonra açınca birikmiş parayı at hesabına 2 yıla para miktarı artınca zaten kıyıp harcayamazsın
(6,681 puan) tarafından
Canim benim elime toplu para geliyo mesela bazen esime ayda 2kez maas vuruyolar bazen pandemiden dolayi para yatiriyolar yillik izin parasi falan aliyo onlari biriktirmek istiyorum deyerlendirmek istiyorum kumbaram var bozuk paralari falan atiyorum ama ben buyuk birikim istiyorum mesela araba almak arsa almak bunu yapamiyorum

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 493 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Birprensannesiiii (1,156 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 330 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 962 göst.
1 Ocak 2021 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu

379,686 soru

11,365,843 cevap

34,845 kullanıcı

...