0 oy
1,580 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından

Merhaba annisler benim hamileligim de dogumum da cok sıkıntılı geçti hamilelikte ayaga kalkmam yasakti yaklasik 7 ay yattim dogumdan sonra da 2 gun yogun bakim 20 gun hastanede yattim annem ve kayinvalidem yaklasik 8 aydir Bendeler evim onlara uzak simdi bebegin 40 i cikinca gidecekler artik arada geliriz diyorlar. 

Oturdugum yerde de kimsem yok yardim edecek bebegim üzerine kolik bir bebek evde bütün gun ikimiz olacagiz. 
Herkes ya annesine ya kaynanasina yakin ya da yardim eden birileri var. Ben napıcagimi bilmiyorum. 
Süreç cok mu yıpratıcı gecer ya da onerileriniz neler? 

149 Cevaplar

0 oy
(147 puan) tarafından

En İyi Cevap
Cevapları icin herkese cok teşekkür ederim. 
-Reklam-
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Ablam 2 bebeğine de tek başına baktı 
(147 puan) tarafından
Insallah bende bakabilirim
(2,610 puan) tarafından
Bakarsın korkma
0 oy
(4,089 puan) tarafından
2 hafta annem kaldı sonra tek başıma baktım bence çoğu kişi tek başına bakıyor ilk zamanlar zor oluyor ama alışıyorsun benim kızımda öyleydi pratik şeyler yapıp hızlıca yiyordum toplu temizlik yapmıyordum neresi gözüme kirli görünürse orayı hemen toplayıp siliyordum az yemek yakmadım ama bi şekilde geçti 
(147 puan) tarafından
Ben yemegi temizligi gectim bebek kolik cok zor gecemiz gündüzümuz yok cok sıkıntı
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Canim ikiniz için en iyisi hiç korkutma kendini bırak ev işi kalsın yemek yapma benim annem 5 gün kalabildi yanımda iki taraf da ayni şehirde ama ben kendim bakıyorum başından beli bebeğime ilk bebeğim benim de yapabilirsin kendine güven sadece bebeginle ilgilen
(147 puan) tarafından
Benim iki tarafta uzak kendimi çok yalnız hissediyorum düşündükçe ayni sehir de olsak belki bir teselli olurdu
(11,084 puan) tarafından
Yok be canım hiç düşünmedim yani yardıma gelirler diye sen de stres etme kendine
0 oy
tarafından
Ben canm , doğum yaptığım gğnden beri ben bakıyorm
(147 puan) tarafından
Zor değilmi
tarafından
Değil canm 17 aylık olduk bile . Bide benm kızım 3 çocuğa bedel
0 oy
(13,761 puan) tarafından
Ben doğumdan itibaren kimseden destek almadim. Inanki 1 saat bile birine emanet etmedim. Şimdi 3 yaşinda. Bu zamana kadar hep tek baktim. Zor değil bence. 
(147 puan) tarafından
Benimki kolik belki bana ondan zor geliyordur
tarafından
Herkezn kolik canım 2_3 ay herkz çekti
0 oy
tarafından
Oooo 40 gün vallah helal olsun 3 gün eltim yemek yaptı sonra hep ben baktım yavrularıma vallah gidilecek yere de ikisiyle gittim gidilmeyecek yerede sürüne sürüne pis oldu temiz oldu gene ben ve eşim yaptık kimseye eyvallahim yok çok şükür şimdi on tane çocuk kalsa başıma tek başıma bakarım ... Benim ablam aradı  4 günlük çocuğu nasıl yikayacaksin dedi ben asla tek yapmadım dedi oturdum ağladım napalim ki öyle de böylede baktım çocuklarıma ne bir yardimci ne anne kaldı ne kaynana aman 
(147 puan) tarafından
Banyo ben hala hic yaptirmadim ağlıyor diye giderlerse nasil yaptircam bilmiyorum
tarafından
Önce yavaş yavaş üzerine dokersin  sonra çevirip sırtına dokersin bir elinle bbebegi tutarsın diğer elinle su dokersin başını da birkez sampuan zaten yaz  günlük yapsada  3 dakika surer hemen
0 oy
(5,244 puan) tarafından
Ben baktım zor ama alışıyorsun eşin destek olur inşallah arada bi hava alsan o bile rahatlatır seni. Evi temizliği çok takma ben çocuğum uyuduğunda uyuyordum . Yüzeysel temizliyodum anca öle yapabiliyodum
(147 puan) tarafından
Temizliği takmıyorum yemekte yemeksepeti filan oyle cozerim beni korkutan bebegin aglamasi
0 oy
tarafından
İkizlere tek başıma baktım canım tek çocuğa rahatlıkla bakarsın sadece kendine güven sen onun annesisin tabikide arada zorlanicaksin bunalicaksin ama yapicak bir şey yok sonuçta çocuk yaparken kimseye güvenmiyoruz değil mi o sorumluluğu alıyoruz ki yapıyoruz çocuğu
(147 puan) tarafından
Ben 31 yasina kadar yapmadim sorumlulugu büyük diye simdi nekadar doğry düşünmüşum anlıyorum
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla oğlumda 2 yaşına yeni girmişti kızım da 25 günlüktü evime geçtim gayet güzelde ikisine de baktım iki haftada bir anneme gidiyodum öyle bakılır tabi 
(147 puan) tarafından
Benim annem buyukadada oturuyor aslinda gitsem hem biraz ona birakip denize girip yürüyüs yaparim ama zaten onunla kaynanama cok alismis bende agliyor yine gitsem anneme yine evime geldigimde durmayacak benimle
0 oy
(2,803 puan) tarafından
2 cocugum var 1 4 biri 10 aylık kendim bakıyorum dogdundan beri tek basima yikadim cok sukur bugune sen guclu bir annesin elbet zorlanicaksin ama unutma gun gectikce buyucek :) ( kendimi avutma şeklim :D)
(147 puan) tarafından
Bende ağlayınca ben onun annesiyim ben sustururum diyorum ama bir kez susturamadim
(14,816 puan) tarafından
Sen onun annesisisn ama susturmak senin elinde olan bişey degil. O bebek sıkıntı yaşıyor bağırsakları zorlanıyor. O yüzden çok ağlıyor. Ama aglamasi da kötü bişey degil. Ciğerleri gelişiyor ağlayarak. Boşuna kendini üzüyorsun. hepsi geçiyor. Şimdi böyle hissetmen de lohusalıktan dolayı. Biraz insanı depresif ve pişman hissettiriyor lohusalık bence. Bende öyle olmuştu yani. Sonra geciyor
0 oy
tarafından
Dogum yaptigim andan itibaren tek baktim 40imda yalnizdim
0 oy
(403 puan) tarafından
 Ben ikizlerime hep tek baktım şuan 9 aylıklar
(147 puan) tarafından
Ben tek birtane ile bunalima girdim iki tane olsa bilmiyorum napardim
(403 puan) tarafından
Allah sabrını veriyor bende bunalimdayim zaten çok zor yalnizlik
0 oy
(2,502 puan) tarafından
Ben 2 çocuğa da tek baktım gurbetteyoz kimse yok 
0 oy
tarafından
Bende iki kızıma tek basıma baktım kimse elini sürmedi Allah yardım ediyo
(147 puan) tarafından
Insallah allah yardımcım olsun
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Ben doğuma tek başıma girdim sadace eşim oldu. Evdede çocuğuma hep tek baktım. Gurbette olduğumuz için daha annennesi babannesi çocuğumu hiö görmedi bile.
(147 puan) tarafından
Cok zormus
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Kuzucum inan bana benim kayınvalidem yanıbaşımda ve sorsan oğlum için ölüp bitiyo inan ev temizlicem diye utana sıkıla anne bebeği getireyimmi sana azıcık ev temizleyem desem yemin ediyorum un uzun üç saat bakmış zırt pırt ariyo nerde kaldın hadisene benimde işim var yaani kimseden bişey bekleme ben doğum yaptıktan sonra annem 10 gün kaldı yanımda sözde o bana yardim edecekti ama bir bahaneyle kavga çıkarıp küstü ve beni yalnız bıraktı akşam sabah gelir bebeği sever giderdi ama ben çok fazla bocaladim ne yapacağımı bilmiyordum oğlumu emzirmeyi bile yapamadim tek başıma sana sadece tavsiyem kendini şuna odakla kim yanjnda ne kadar kalırsa kalsın hepsi bir gün evine gidecek en azından erken gitsinler de sende alış düzenine tavsiyem boş anın olur olmaz yemeğini hallet gerisi kolay Allah'ın izniyle bebeğin kolikliği için de havalar sıcak yaz falan deme bence ayaklarını belini başını sıcak tut eğer terlemiyosa başına şapka bile hep dursun yani inan bana soğuk alır üşürse sana zulüm emzirdigin için seninde çok dikkat etmen gerekiyor ve son olarak bebeklerin nasıl hangi ara soğuk alıp hasta olduğunu anlamıyorsun bile lütfen dikkat et ayağı ve beli sıcak olsun hep 
(147 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim tavsiyelerin icin insallah bebegim ağlamayı biraz azaltirda ikimizde birbirimize alisiriz
(1,500 puan) tarafından
İlk zamanlar bocalamam çok normal yavaş yavaş öğreneceksiniz siz de bebeğinizle beraber büyüyeceksiniz annelik yolunda hani benim 10 tane çocuğum yok tecrübeli değilim ama oğlum bana 5 ayda öğretti
0 oy
tarafından
Canım aşırı kolik sürekli kusan ağlayan inleyen bebekliği berbat geçen bi oglum var ben tek baktım ilk 1 hafta yanimdalardi sabahlara kadar salladığımi tek lokma yemediğimi bilirim ama geçti bittik çok şükür şimdi 3.5 yaşında kendine güven yaparsın şimdi 22 günlük bebeğim var ikisine birden bakıyorum 
(147 puan) tarafından
Kolikligi kac aya kadar sürdü
tarafından
6 ayy
(147 puan) tarafından
6 mi 5 ay aglayacak mi böyle yandim ben
tarafından
Bizimki öyleydi senin nasıl olur bilmiyorum canım umarım cabuk geçer
0 oy
(566 puan) tarafından
Ben daha yeni 22 yasina girdim hamileliğimden dogumuma dogumumdan 1 yaşına kadar kimse bi damla su vermedi herseyi tek basıma eşimle yaptım 11 aylik olcak Allaha sükür hic korkma Rabbim yardım ediyo (zorluğuda yok cunki onlar bizden bi parca :) )
(147 puan) tarafından
Ben 31 yasindayim cok zormus diyorum 22 yasinda tek bakmak super birsey
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Hayır herkese yardım eden birileri yok maalesef..ilk aylar biraz yorucu oluyor ama sonra herşey oturuyor ben tek başıma baktım şimdi ikinciye hamileyim onada tek başıma bakcam 
(147 puan) tarafından
Etrafimda gördügum cogu kisinin ya kaynanasi ya annesi bakiyor kendimi cok yalniz hissettim

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 962 göst.
16 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Ftm1234 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 158 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde balporsugumom (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 831 göst.