0 oy
1,583 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından

Merhaba annisler benim hamileligim de dogumum da cok sıkıntılı geçti hamilelikte ayaga kalkmam yasakti yaklasik 7 ay yattim dogumdan sonra da 2 gun yogun bakim 20 gun hastanede yattim annem ve kayinvalidem yaklasik 8 aydir Bendeler evim onlara uzak simdi bebegin 40 i cikinca gidecekler artik arada geliriz diyorlar. 

Oturdugum yerde de kimsem yok yardim edecek bebegim üzerine kolik bir bebek evde bütün gun ikimiz olacagiz. 
Herkes ya annesine ya kaynanasina yakin ya da yardim eden birileri var. Ben napıcagimi bilmiyorum. 
Süreç cok mu yıpratıcı gecer ya da onerileriniz neler? 

149 Cevaplar

0 oy
(315 puan) tarafından
Ben yurtdışındayım hamileliğimin çoğu yatarak geçti hastahanede ve evde hep yalnızdım doğumdan sonra da bebeğime tek başıma bakıyorum hiç kimsenin desteği olmadan banyosu da tek yaptırıyorum çoğu zaman

33günluk olduk
(147 puan) tarafından
Benim bebiste 35 gunluk allah bagislasin
(315 puan) tarafından
Amin cümlemizin inş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben tek baktim ve bakiyorum bence  en iyisi tek bakmak 
(147 puan) tarafından
İnşallah bende en iyisi tek bakmak diyebilirim
0 oy
(302 puan) tarafından

Hamileyken de yalnızdım çocuğumuda yalnız büyüttüm yanımda yakınımda kimse yok olanlarda gelmediler kendi ailemde uzakta annemle ablam doğumuma geldi bir ayım dolmadan gittiler bebeğimi ilk ben yıkadım hep ben yıkadım herşeyin hep kendim yaptım sende yapabilirsin canım gözün korkmasın ;) ayrıca eşimde yardımcı olan biri değildir hastanelere bile hep yalnız gittim alışverişimi bile kendim yaptım

(147 puan) tarafından
Bebekle onu da düşünüyorum asiya hastaneye beraber nasil gidicez diye
(302 puan) tarafından
Ana kucağına koyar alır giderdim canım çok zor olurdu her iş bana ama geçti şimdi 21 aylık yine yalnızım ama biraz daha kolaylaştı
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İkisinde de kimse yoktu hala yok dogumlarimda sadece annem 3 4 gün kaldı sonra ben kalsin istemedim tek başıma bakmak istedim cünkü nereye kadar duracaktı,kızım doğunca oglum 15 aylikti eve gelir gelmez ikisine de ben tek baktım sezeryanlıydım
(147 puan) tarafından
Sezeryanli zor olmadı mi dikis acisi filan
(9,626 puan) tarafından
Oglumda dogum sonrası zordu ama kizimda cok şükür rahat atlattım Allah güç kuvvet veriyo bi şekilde,ama inan hiç zorlanmadim o kadar rahat baktım ki sanki hiç dikis yaram yokmuş gibi şuan büyüdüler hala rahat bakıyorum oglum 25 kızım 10 aylik oldu zamanda öyle çabuk geçti ki hiç anlamiyo insan
0 oy
(534 puan) tarafından
Herkesin yardım edeni yok canım oğlum 20 gün yoğun bakımda kaldı kaynanam hiç gelmedi zaten annemde çıktıktan sonra sadece bir hafta yanımda kalabildi dedem hasta diye yaşadığı şehre dönmek zorunda kaldı hep tek başıma baktım çalışmaya başladım evden çalışıyorum hala tek bakıyorum inan o gücü buluyorsun korkma bir süre sonra kendin kimseyi istemiceksin
(147 puan) tarafından
Insalllah o gücü bulurum da istemem annemle kaynanama da üzülüyorum aylardir benimle uğraşıyorlar onlarinda bir hayatlari var birsey istemeye yüzüm kalmadi
(534 puan) tarafından
Benim bebeğim de kolikti iki tane gaz damlası kullanıyorduk ve bizim başka sıkıntılarımiz da vardı bazen zor oluyor ama hepsi gelip geçiyor bir gülmeye baslasin hele hiç bir şey zor gelmeyecek
0 oy
(1,044 puan) tarafından
Sen annesin ve bakarsın benimde bir çok hastahane sürecim oldu bende tek bakıyorum yemeğimi işimi bebeğim uyudukca yapıyorum bazen hiç uyumuyor sadece onunla oynuyorum iş dediğin ne ki en nankör şey.... İllaki zorlanacaksın ama en iyi altından yine sen kalkacaksin
(147 puan) tarafından
Ev isi yemek umrumda degil ev isine kadin alirim yemegi de dışardan soylerim ama bebek bende susmuyor ya hic susmazsa naparim onu düşünüyorum
(1,044 puan) tarafından
Bebeğe şuan birkaç kişi bakıyor herkesin kokusu teninin sıcaklığı ayrı başbaşa kaldığınızda bu kaygıdan uzaklasirsaniz çünkü bebekler annedeki gerginliği hissediyor huzuru o da sizde bulacaktır kolik bebek evet çok zor ama beyaz gürültü vs damlalar inşallah süreciniz kolay geçer
0 oy
(211 puan) tarafından
Allah yardım edıyo cok sıkısınca gelecek birileri var yıne senin ınsallh bakanılrsn. Ben tek baktım kımse yardım etmedi bnmkıde kolıktı sureklı aglıyodu gece gunduz ama gevtı o gunler cok şükür. Allah yardımcın olsun
(147 puan) tarafından
Gelirler cagirsam ama cagirmamam lazim onlara da yazik. Napicam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Kaynanam bir hafta kaldı gitti köyde işleri vardı çünkü annemde gelip gidiyordu arada ama genelde yalnızdım eşim işten gelince yardım ediyordu sadece kızıma bakıyordum ama ev işlerine yardımcı alıyordum 3 aylık olunca çalışmaya başladım bakıcı tuttuk ama olmadı yapamadım işi bıraktım tekrar kendim baktım kızıma ikinci geliyor aynı şekilde ben bakicam
(147 puan) tarafından
Benimde temizliğe kadin geliyor yemek zaten dışardan bir sure soylerim ama bebegin susmamasi cok sıkıntı
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bn cnm benim hiç kimsem yok yakınımda tek başıma bakabiliyorum hemde 2 tane aralarıda 1 buçuk yaş sadece bn hasta oldugum zaman zorlanıyorum inan bi hastaneye gidip gelemiyorum yarım saat
(147 puan) tarafından
Iste en zoru da hastaneye nasil gidip gelicem ya da hasta olsam napicam
(1,451 puan) tarafından
Bn çok çok kötü olmazsam gitmiyorum çok kötü olursamda çocuklarıda götürüyoz eşim çocuklarla ilgileniyo bn kendimle tek başıma
0 oy
(91 puan) tarafından
Çok zor bir doğum yaptım bebekten büyük kist alındı sağ tüp ve yumurtam alındı bebeğim erken doğdu 21 gün kuvezde kaldı kimse gelip yardım etmedi bende mudara etmedim eşim yemeğimi vs yaptı saolsun  1 hafta her gün  gece gündüz inim inim  inledim ağrıdan  bebeğim geldi kedi kadar birsey nasıl bakarım diye kara kara düşündüm ama Allah bir güç verdi sanki 4 aylık olduk bile annem çok yakın aramızda 2 sokak var ara sıra nadir gelir çok az tek başına bakan çok ama ikizleri olan ne yapsın zor Allah yardımcımız olsun
(147 puan) tarafından
Ikizlere tek bakanlar zaten super güçleri filan var sanirim onlarin
0 oy
(380 puan) tarafından
Kaynanamla aynı bınada olmama ragmen gelmedı sukurler olsun tek baktım annem de uzaktı ara ara geldi onun dısında destek gormedımn suan 2 yasında kımsenınde hakkı yok karısmaya 
0 oy
tarafından
Ablamin 3 cocugu var 3 unede tek bakti kendi alanyada biz istanbulda yasiyoruz benim bi oglum var annem yakin ama calisiyor ona yuk bindiremiyorum kaynanam yakin ama faydasi yok dogumda ilk 1 hafta kaynanam kaldi gitti o gidince ben daha guzel ilgilendim bebeglimle doya doya sevgimi veriyorum eşim en buyuk destekcim her konuda yanimda gece agladiginda kendide bakar bende oda uyutur altinida degisir hic zor gelmez 
0 oy
tarafından
Bende oğluma 18 günlükten itibaren tek başıma baktım canım şu an 11 aylık ve ben 7 aylık hamileyim bakarsın inşallah Allahın izniyle
0 oy
(597 puan) tarafından
Ben iki oğluma tek baktim.üstelik kayinbabama bakiyorum her gün yeməyini veririm.evini temizlerim sıksık.büyük oğlum 3olcak küçük 5aylık yalnız baktım hep.zaten kimseye de güvenmemm ben baksınlar istemem
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Yorumlara biraz baktim sadece kendine guven ve oluruna birak herkesten daha iyi sen bakarsin 1 hafta donusumlu kaldi annem kayinvalide baktim herseyin icine giriyor artik gidebilirsiniz biz hallederiz dedim ama nasil bir korku sardı beni ben nasil bakicam diye azda tartisma olmustu bi baktim kayinvalide ustunu giyip aksam birakti eve gitti kaldik basbasa gece napicam diye oyle korkmustum ki cokta guzel baktim sadece sakin ol sen stres yaptikca oda huzursuz oluyor aspirator sesini cok severdi ilk aylar oyle oyle gecti 2 yasinda bak diyecegim sadece sen kendine guven sen onun annesisin en iyi sen bakarsin 
0 oy
(281 puan) tarafından
Sezeryan oldum hastanede 2 gun kaldim sonra eve geldim kaynanam geldi 2 gun durdu gitti bidaha gelmedi evi yakin olmasina ragmen  yemek bile gondermedi annem geldi sadece yemek ve bulasiklari topladi geri kalan seyi ben hallettim 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Canm kimse yoksa esin var eminim o destek olacaktır bende anneme yakinim 40m çıkana kdr gel sonra kendim denerim dedim benimde oğlum kolikti sadece memede dururdu çok gece uykusuz kaldım ama en büyük destekcim eşimde 1 2 saat o bakar ben uyurdum ben bakardım o dinlenirdi oda çalışırdı fazla yüklenmezdim ama öyle böyle alışıyor insan şuan 9 aylik çok şükür bende alıştım oğlumda yavaş yavaş düzeliyor 
0 oy
(3,321 puan) tarafından
3 yaşında tel başıma baktım bende doğumdan önce 1 ay  doğumdan sonra 25 gün hastanede yattım o zamanda tektim eşim ben yetiyoruz
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Gurbetteyim evime döndüğümde bebişim 1.5 haftalikti çokda güzel baktım bilmeden konuşanlar yanımda olmadığı için annelik duygusu hemen geliyor zaten 
0 oy
(736 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun bende tek bakiyorum tabii ki zor olan yerlerde oluyor ama annen ve kayinvaliden de olsaydi daha da zor olurdu sen bebeginle boyle daha sakin daha guzel vakit gecirebilirsin insan zamanla alışıyor zaten hele eşinde yardımcı olan bir eşse korkucagin hicbirsey yok 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 962 göst.
16 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Ftm1234 (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 161 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Fatma3400 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
23 Mart 2023 Aile kategorisinde balporsugumom (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 834 göst.