0 oy
997 göst.
Diğer kategorisinde (161 puan) tarafından
Merhaba hanimlar ablam ikili test yaptırmıştı doktor ense kalinliginin Normalin 2-3 katı oldugunu söyleyip tekrar başka test yapmışlar ve riskli gebelik denmiş doğduğunda yasamaz yada engelli olur denmiş.Ablamda üzülüyor doğmasını istiyor ve bir kızı daha var ona bile zor bakiyor bir ara kafayı yiyecekti çocuğa bakmaktan.Dogdugunda eğer yasamazsa daha çok üzülmezmi yada engelli olursa bakabilirimi bilmiyorum.Hem o çocuğuda yazık degilmi hayati boyunca o şekilde yaşamak..Sonuçta bebek seçmiyor hayatını bencillik olmazmi ablamın yaptığı bilmiyorum inanın.Dogudugunda belki turp gibi doğacak böyle soylenipte sağlıklı doğan bebekler varmidir acaba

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
O testlerin yanılma payı da oluyor ama. 
(161 puan) tarafından
Umarım öyledir
-Reklam-
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Bana o kadar şey söylediler ki. Gözleri görmez beyni su topluyo bir sürü şey ölü doğumu söylemiyorum bile. Doğsa hiçbir şeyi olmasa bile en iyi ihtimal down olacak dedi. 3 yaşına girecek maşallahı var 
(161 puan) tarafından
Ay ne güzel maşallah :)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Buda Rabbimin sınavı kuzum dirayetli olsun 

Dr her dediği çıkmıyo bu arada 

Çoğu kişiye böyle söylüyorlar turp gibi çocuk oluyor sonra maşallah
(161 puan) tarafından
Insallah ablamada aynısı olur
0 oy
(2,055 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
O testlerin  yanılma  payı olabiliyor ki çevremde  birkaç tanıdığımız oldu diyelim ki hasta  diye  bunu  aldırdı yarın birgün  hamile  kalınca  sağlıklı  olacağı belli mi Allahın verdiğine şükredip  kabul etmesi  lazım 
(161 puan) tarafından
Zaten kabul ediyorlar biryandanda ağlıyor işte insallah yanılıyordur doktor
0 oy
(875 puan) tarafından
Bana da çok şey söylediler sakat bile dediler aldırın dedi kaç tane doktor hayır dedim nasıl doğarsa doğsun başım gözüm üstüne dedim Rabbime bin şükür ki dedikleri çıkmadı oğlum gayet sağlıklı doğdu 
(161 puan) tarafından
Maşallah oğluna umarim ablamdada öyledir
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Baska doktoralrda görsün sen haklısınh
(161 puan) tarafından
İki doktora görünmüş öyle demişler keske böyle bir durumda haklı olmasaydım onların kararı umarim Allah ona bağışlar
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Ben daha doğmadan doktoru sürekli anneme bu bebek engelli olacak bedeni olmazsa Zihni Zihni olmazsa bedeni engelli olacak işte aldırmalısın deyip duruyormuş hatta babam da anneme bu çocuk engelli olursa ben babalık yapmam diyormuş annem inatla aldırmamış ben her şeyine razıyım demiş sonuç olarak ne zihnimde ne de bedenimde herhangi bir engelim yok
(161 puan) tarafından
Ne güzel bundan sonrasında Allah sağlık versin.Insallah umdukları gibi olur
(1,334 puan) tarafından
Amiin İnsaAllah
0 oy
(4,426 puan) tarafından
O şekilde söylenip de sapa sağlam doğan çok fazla çocuk var elbette ama engelli olma ya da doğumda ölme ihtimalide olsa aldırmak  şahsen bana ters bebek isteyip hamile kal sonra aaa ama engelli olmak ihtimali var o zaman aldıralım yazık çocuğa hayır hiçte öyle degil nasıl ki sağlıklı bir bebeği allah verdi allah alır diyorsak oda aynı şekilde salıklı bir bebeğin de sonradan engelli olmayacağının garantisi varmı bu bir imtihan karalar bağlayıp yas tutup göz yaşı dökmektense tevekkül edip verilene hamdetmek en doğrusu görelim mevla neyler neylerse güzel eyler elhamdülillah 
(161 puan) tarafından
Ablamda zaten kocasıyla nolarsa olsun çocuğu istiyorlar..Evlilikleri baştan beri sorunluydu ona rağmen bir kızı oldu.Sonra daha çok kötü oldular ve ben ikinci çocuk yapmasında asla onay vermezdim zaten kendide ikinci çocuk istemiyordu  çünkü bakamıyorum ama olan olmuş işte..Sadece anlatmak istedim umarim Allah sağlık verir allahtan umitkesilmez
(4,426 puan) tarafından
Kesilmez tabi allah da bizden ümit kesmez inşallah hele bir doğsun zaman neler gösterecek
(161 puan) tarafından
Insallah canım
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Amniyosentez yapıldı mı ve detaylı ultrasyon
(161 puan) tarafından
Evet onda tam net söylediler
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Eltime bi bacağı uzun bi bacağı kısa demişler şuan 5 yaşında kizi o kadar guzel ki gören dönüp bida bakıyo cokta akıllı valla herşey Allahatan belkide imtihan 
(161 puan) tarafından
Ay masallah insallah yaniliyorlardir
(1,048 puan) tarafından
Insallah sag salim kucağıniza almak nasıp olur
0 oy
(888 puan) tarafından
Var tabiki sağlıklı doğan bebekler
(161 puan) tarafından
İnşallah ablamında oyledir
0 oy
(4,975 puan) tarafından
Kuzenimin iki çocuğuna down sendromu dediler kız kendini perisan etti  çok çok ağladı çocuklar dünyaya gelince maşallah gayet sağlıkliydi inşallah senin anlamında aynı olur cnm
(161 puan) tarafından
Ablamda çok ağlıyor..İnsallah canim
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ablamın bebeğine de dediler ayy nasıl ağladı doğum yapana kadar neler neler dediler doktor engelli olur aldırın başkada birçok şey ama ablam aldırmadı şuan 14yasinda masallah hepinizden sağlıklı yani doktorun her dediğine inanmayın bide ablan bol bol dua etsin canım Allah'ın izniyle sağlıklı olur
(161 puan) tarafından
Masallah kocaman olmuş.İnsallah canım sagol
(2,671 puan) tarafından
Amin canım inşallah ablanın bebegife öyle olur canım sağlıklı doğar Allah'ın izniyle
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Anlamada down sendromu denmişti aldırma hakkınız var gibi şeyler denmişti kabul ediyorum rabbim ne verirse dedi maşallah turp gibi doğdu bebeği bide en çocuklarından en güzel yüzlü olandı 
(161 puan) tarafından
Masallah Bu doktorlar insanın moralini bozmaktan keyif Alıyorlar galiba.
0 oy
tarafından
Banada dediler engelli olur diye kızımda hiçbir sorun yok elhamdürillah ben ne olursa olsn doğurcam dedim hatta doktorum 25. Haftada gebeliği iatersen sonlandıralım demişti 
(161 puan) tarafından
25 haftaya kadar gelmiş insan nasıl kıyar masallah kızına
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Öyle bir İHTİMAL var diye yaani minicik bebeğe haktır ölüm öyle mi :(((( lütfen o testlere inanmayın itibar etmeyin hamileliği dört dörtlük geçip doğumda da evladının böyle olduğunu görebilirdi yada sağlıklı olan kızının yarın öbür gün Allah muhafaza başına bişey gelip hasta olmayacağı ne malum hangimizin , neyin garantisi var ferah olsun ablaniz Allah'a güvensin ve güzel şeyler düşünsün 
(161 puan) tarafından
Ablamda bırakmam diyor ama yinede  üzülüyor işte hayirlisi
(1,499 puan) tarafından
Tabiki üzülür kolay mı sanki Allah'ım kendi yanından öyle bir şifa versin ki o bebiş doğar doğmaz hepsine göstersin lafını yemek nasıl olur diye
0 oy
tarafından
Oyle soylenip sapasaglam dogan ve su an 12 yasinda olan bir kizim var. 
(161 puan) tarafından
Ay maşallah Allah uzun ömür versin
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Genetik test yaptırın kan alıp bakıyorlar biraz pahalı bir test ama yüzde yüz doğru sonuç veriyor
(161 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ama bence yaptirmasin sağlıklıda dogabilir diyor en azından umudu olur
(7,447 puan) tarafından
Sonradan yaşayacağı  herhangi bir şok daha kötü olur bence
0 oy
tarafından
Testlerin yanılma payı çok yüksek 
(161 puan) tarafından
İnsallah öyledir
0 oy
(213 puan) tarafından
Ya bebek sağlıklı da testte yanılma payı vardır benim bir arkadaşım bebeği engelli dediler ama sağlıklı mucize diyorlar ona şimdi 
(161 puan) tarafından
Maşallah inşallah öyledir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 125 göst.
13 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif21 (2,573 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 264 göst.
12 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 316 göst.
0 oy
34 cevap 1,798 göst.

380,177 soru

11,381,230 cevap

34,874 kullanıcı

...