0 oy
433 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım 13.5 aylık. Yemeklerinin çoğunu hala ayrı yapıyorum. Corbalarina ilikli kemik suyu ya da tavuk suyu haadim buzluğa attım ondan koyuyorum. Ama birkaç gündür bizim corbalardan veriyorum buzluktaki kemik tavuk suları bitti. Azcik bulyon koyuyorum bizimkilere o da bizim corbalardan yiyor zararlı mı sizce sizler bulyon koyuyor musunuz çocuklarınızın yediği yemeklere

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bulyon bizim eve hiç girmez 
-Reklam-
0 oy
(788 puan) tarafından
Çokta sağlıklı olmaz Canim
0 oy
(345 puan) tarafından
Ben kendim annemin evinde hic bilmezdim bulyonu ama kaynanam butun yemeklere kattigi icin esim alismis pilavi corbayi bulyonsuz sevmiyor kizim 2 yasinda e bzm yemeklerden de yiyo artk ona ayrida yapiom ama bizlede yiyo o yuzden zararlimi bilmiom ama  
(1,367 puan) tarafından
Kızlar çok zararlı diye biliyorum bulyon u zararını duyduktan sonra yıllardır kullanmıyorum
(345 puan) tarafından
Ya benim esimde ilk evlendik neden tadi yok yemeklerinn dedi durdu bigun gittm kaynanama nasi yapiyo dye baktm corbaya makarnaya bile bulyon atiyo ben şokk :)) ben sadece pilava bide esimin istedigi zaman corbaya atiyom yemeklere kullanmiom
(345 puan) tarafından
Zararliymis kuzum biliom ama esimde baska turlu yemiyo
(594 puan) tarafından
Evet hemde çok zararlı ama alışkanlık edinmişler
(345 puan) tarafından
Oyle hep ona alisik oldugu icin sade oldumu tatsz geliyo ona
0 oy
tarafından
Hic almadim evime 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Kendim bile kullanmıyorum içeriğinden ötürü. Hele çocuk için hiç tavsiye etmem. Hatta emziriyorsan sen de kullanma. 
0 oy
tarafından
Eve bile almıyorum ki 
0 oy
(12,926 puan) tarafından
Hayır atmıyorum genelde et ya da tavuk suyunu kendim yapıp öyle koyarım 
0 oy
(8,263 puan) tarafından
Koymasan daha iyi olur canım onlarda monosodyum glumat var yanlıs bılmıyosam msg yani elınden geldıgınce kullanma 
(1,271 puan) tarafından
Kullanmicam cnm yapcam tekrar dogalini
(8,263 puan) tarafından
Ya cogu kişi aman ondan olmasa baska seyden zarar gelır dıyo ama yanlıs düşünce elinden geldiğince dikkat olucaz boyle seylere :)
0 oy
(564 puan) tarafından
Evime bulyon sokmadım şimdiye kadar sağlıklı olduğunu da düşünmüyorum. İlle de kemik suyu tavuk suyu olacak diye birşey mi var canım normal yap ver bulyon koyma. Ya da ne bileyim kasaptan göğüs kemikleri alıp biraz tavuk etiyle kaynatıp tavuk suyu hazırlamak çok zor değil. Hadi dicem kemik iliği uzun sürüyor hazırlaması da yani tavuk işi kolay
(1,271 puan) tarafından
Valla cnm ben de pek kullanmam alırım paket durur baya ama evdekiler. bitince bu ara biraz kullanıyorum ama yapcam tekrar inşallah kemik suyu ve tavuk suyu
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Tadını bile bilmeyiz biz hiç kullanmadım 
(1,271 puan) tarafından
Bnm kaynanam aşırı kullanıyor eşim de çok alışmis ben de az kullanirim
0 oy
tarafından
Hiç kullanmadım tadı nasıl bilmem kendim yapıyorum kemikli etten ve tavuktan 
0 oy
(7,595 puan) tarafından
Kendi yediğim yemeğe bile katmam 
0 oy
tarafından
Hiç kullanmadim. Cok sağlıksız. 
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Biz kendimize bile tavuk suyu yada kemik suyu ile yapıyoruz bulyon çok zararlı
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Bulyon yerine tavuk et haslayip kağıt bardakları dok suyunu corba da pilav da kullan bulyon hic almam evime ki hiç de sağlıklı degil
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Hayır atmıyorum tavuk veya et suyu yapıp atıyorum
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Ben bekarken kullaniyorduk pilava filan evlenince bir kac kez aldim sonra tiksindim bulyondan 8 senedir kullanmiyorum kayinvalidemler filanda kullanmaz tek zaytinyagi kullaniyorlar aycicek bile kullanmiyorlar bende oyle alistim o tadi alinca yine midem bulaniyor icerinsde katki maddeleri var ne kadar yararli olabilir
0 oy
(48,491 puan) tarafından
bulyonu kendimde hic sevmiyorum hic kullanmiyorum
0 oy
(3,095 puan) tarafından
Bulyon bizim eve girmez çok zararlı ilik suyu yoksa normal yap daha iyi
0 oy
(208 puan) tarafından
Kullanırdım da artık midem bulaniyo tadı  kötü geliyor bana kullanmiyom artık 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 165 göst.