0 oy
1,168 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Ben biliyorum eşimin aldığı maaşı ama bazı arkadaşlarının eşleri bilmezmiş ben şaşırdım eşimde bana diyo ki niye benim annemde babamın maaşını bilmez diyo. Böyle aile mi olur ya bana mı garip geliyor iyi o zaman bende işe girince ne aldığımı sana söylemem herkesin parası kendine öyle şey mi olur benim bildiğim kese bir olur herkes eve giren rızkını bilir dedim. Yani kayınvalidem bilmiyor ya eşim bana sen niye biliyosun mu demeye getiriyor anlamadım ya 

64 Cevaplar

0 oy
(2,501 puan) tarafından
Belkide söylemek istemiyor maaşın miktarını 
(262 puan) tarafından
İşte amaç ne onu anlamadım neden eşine maaş miktarını söylemez bir insan
(2,501 puan) tarafından
Benim görümcem de söylemez bize söylemek istemiyor söylemeyi tercih etmiyoruz diyor göz değmesin diye galiba
(616 puan) tarafından
Valla benim eşimde ailesine net söylemez. Sömürdükçe sömürüyolar zaten. Düşün 6 bin lira ev borcu ödüyoruz. 1000 lira ile geçinmeye çalışıyoruz. Eşime 2500 lira borç yazmşlar. Neymş kaynanamın yeğeni evleniyor. Cumhuriyet almış. Eşim düğüne bile gitmiyor. Ama altın parası veriyor. Ki kayınvalidem aşırı zengin. Nasıl söylesin şimdi net maaşı sen söyle
(2,501 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun iş kocada bitiyor bizimki söylüyor herkes biliyor ne kadar aldığını
-Reklam-
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Kendisi söyler sukadar yatmış diye 

Eşinde kimse bilmiyor sen niye bilcen demeye getirmiş bnce
(262 puan) tarafından
Ee biz niye aile olduk o zaman parasini bile bilmeyeceksem
(7,300 puan) tarafından
İllaki biliyordur kaynanan dışarı gelince bilmiyorum diyodur yoksa nereye giti para diye çok kavga çıkardı o evde sen dusuncenden vazgeçme cnm bil herseyini ailesiniz artık eşinde idrak etsin bi zahmet
0 oy
tarafından
Hem erkek hem kadın çok gördüm parasını saklarlar birbirlerinden esimin maaşını bilirim ama kenarda biriken paramı eşim bilmez:-) boş harcamasi cok var eşimin o yüzden
(262 puan) tarafından
Ben çok şaşırdım ya eşim ve arkadaşları göreve gitti. Arkadaşlari eşlerinden göreve gittiklerin de aldığı ek maaşı söylemiyormuş ekstra maaş yatmıyor demişler bana çok garip geldi eşinden niye gizler insan
(288 puan) tarafından
Ben söyleyeyim ailesine yani anasına bacisina daha rahat para yollamak için
tarafından
Öyleleri tam anlamıyla aile değil ama bana göre
(288 puan) tarafından
Bana göre de öyle hele ki kendi durumları iyiyken alıyorlarsa o daha fena hadi ailesinin çok ihtiyacı olur onu anlarım
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Eşim söyler ama ben dinlemem aman banane evi geçindiriyo ne istesek alıyo her ay değişir iki parça olarak yatar ama bn kulak asmam ama arkadaş eşinin bodrosuna kdr alırdı:D

0 oy
tarafından
Biliyorum bilinmesi gerek tabi ki evleniyoruz asker arkadaşı değiliz 
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Aldığı maaşı da bilirim nereye harcadığını da bilirim , beraber karar veririz harcamalara .Öyle de olmalı , evliyiz sonuçta :) 

Sen bildiğinden şaşma onlar biraz geri kafalı düşünüyorlar

0 oy
(633 puan) tarafından
Ben kuruşu kuruşuna bilirim. Annemde babamın maaşını bilir 
0 oy
(564 puan) tarafından
Benim eşimin maaşının bir kısmı sabit gerisi prim. O yüzden bende bilmiyorum ay ay tam olarak ne kadar giriyor eve çünkü değişiyor. Onu da açıkcası takip etmiyorum banane adam ne istersem gelirken alıyor 1 dediğimi 2 etmiyor onu mu sorun edicem kendime :) 
0 oy
tarafından
Bende bilmem eşimin maaşını. Sorma gereği de duymadim
0 oy
(809 puan) tarafından
Borclarimiz olduğu için eşim sevgiliykenden beri kaç para yattığını bu ay nelere yatıracağına elimiz de ne kalacağını hep söyler. 
0 oy
tarafından
Ben bilirim esim ne kadar harcasa ne kadar alsa ne kadar elinde varsa hep der hep derr sjsjsj
0 oy
tarafından
Ben bilmem eve geleni de gidenide eşim hiçbirşey imi eksik etmez onun dışındakinede ben karışmam
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Eşim benimkini ben de eşiminkini bilirim canım yani eşim sonuçta anlam veremedim 
0 oy
tarafından
Evet biliyorum canım nereye ne yapsa söyler kendisi 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Bordrosunu aldığı gibi buzdolabına yapıştırır :D

0 oy
(509 puan) tarafından
Benim eşim 7. 800 TL alıyo ben sormuyodum ama artık bir lirası bu bile soruyorum 
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Valla canm 3 yıldır evliyim bende bilmem ne alır nereye ne verir sorarım tersledi bende sormadım artk 
(129 puan) tarafından
Bende bilmiyorum sordum 2 kez cevap vermedi daha da sormadım heristediğimi alır şükür ama söylememesi beni üzüyor takılmıştım bir ara bu konuya siz ne hissediyorsunuz peki
(2,126 puan) tarafından
Benim eşim de öyle istediğimi alır yiyecek sıkıntı etmez ama sorunca cevap vermez çok önemssmiyorum açıkçası çünkü o kadar borcu var ev yaptırıyoruz ona rağmen kıyafet yiyecek çocuğa yetiştiriyor sağolsun bende idare ediyorum bunun için kavga etmem ya
0 oy
(229 puan) tarafından
Ben onun günlük kazancını bilirim o benim maaşımı bilirdi işi biraktım
0 oy
tarafından
Evet biliyorum
0 oy
(1,284 puan) tarafından
O nasil sacmalaik ya bir hayati paylaştığım insanin gelirini bilmicem oule sey mi olur. Herseyimizi biliriz birbirmizin 

İlgili sorular

0 oy
76 cevap 708 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 342 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,041 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 329 göst.
17 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...