0 oy
403 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İyi akşamlar kızlar. Ev sahibim normalde iyi bir insandır bahçesine gittiği zaman eve çıkarken maydanoz yeşil soğan falanda getirir, 2-3 günde bir gelir oturur biraz gider, bana namazında niyazinda insanlar 55-60 yaşlarında bir teyze işte, ama bazı huyları beni çok sinir ediyor ve bazende laflarına kırılıyorum o gittikten sonra üzülüyorum. Mesela ikinci doğumumu bu eve taşındıktan sonra yaptım kızım şuan bir yaşında o doğduğunda ben kendi derdime düşmüşüm zaten kimseyi çağıracak halde de değildim. Biz hastaneden gelir gelmez eşimin halası kuzeni geldi onlar gitti akşam dayısı amcaları gelmişti. Hâlâ onları söylüyor doğumdan sonra bir hafta o eve gelinmez falan gibi ağır laflar söylüyor sanki ben çağırdım gibi aradan geçmiş bir sene hâlâ bunları söylüyor, kızlarım yaramaz çok uslu çocuk değiller ister daril ister darılma ama senin kızların çok fena benim çocuklar küçükken böyle değildi dur dedimmi dururdu seninkiler canavar gibi falan diyor napiyim ben bir yaşındaki çocukla iki buçuk yaşındaki ablasına çok yüz veriyosunuz diyor, çokta şımarık yetiştiren biri değilim aslında yinede öyle demesi zoruma gidiyor, bide evime misafir geliyor misafir gittikten sonra hemen gelip kimdi onlar niye geldi niye gitti ayaklı gazete gibi detayına kadar soruyor tamam evi merak ediyor kim geliyor kim çıkıyorda baya samimiyiz yanlış bir şey yapmicamizi bilirde işte. Bide sürekli camlardan gozetlerler bizi nereye gidiyoruz çöpe çıksam bile hemen oda çıkar cama, biyere gidelim gezelim sen bu çocuklarla nasıl geziyosun benzin ne kadar oldu senin haberin varmı eşimle köye gidecez mesela ona bile karışmak istiyor daha bunun gibi çok şey var çok rahatsız oluyorum bişey de demek istemiyorum ama bazen gözüm doluyor o gittikten sonra. Her gelişinde muhabbete değil böyle kızlarıma laf söylemeye geliyor sanki 

12 Cevaplar

0 oy
(1,257 puan) tarafından
Can sıkıntısını sende gideriyor demekkiii skskskske 

Yani ne bileyim insanlar tuhaf çoğu yaşlılar böyle davranıyor 
tarafından
Valla ne bilim ablacım her gelişinde gömecek yer arıyor, kızımı gündüz uyutmama bile izin vermiyor gece uyumuyor diye kendi kızı rahat rahat uyuyabilsin diye ama kendi kızı gece 2-3 kere kadar wpta dolanıyor bunu bilmiyor tabi
-Reklam-
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Aman takılma cnm çok fazla klasik teyze işte pek işi gücü yok etrafındaki insanlarla ilgileniyor :)
tarafından
Bazen o kadar zoruma gidiyor ki evimin halisina kadar karışıyor bunu buraya niye koydun falan gibi, onca lafı söylüyor bide giderken darılma dediklerim için diyor bide arkamdan konuştuğunu bile söylüyor bana,
(1,685 puan) tarafından
Çok samimi olma sen de cnm
tarafından
Ya bazen kalbimi kırıp gittikten sonra diyorum eskisi gibi olmucam diyorum sonra yine dayanamıyorum yaa ama her gelişinde kızlarımindan bahsetmesi sinir ediyor beni, 30 sene önceki çocuklarla bunlar birmi şimdikiler ne oyuncak versen begenmiyorlar zaten evim her yere uzak tekim bunaldım evde kala kala bu kadında daha çok bunaltiyor
(1,685 puan) tarafından
Boşver cnm o seni kırdığınn kırıldığının farkında değil belki kötü bir şey de soylemiyo ama evlat insanın hassas noktası o yüzden daha dikkatli olmak lazım yaşı gereği dusunemiyor sanırım yine de çok samimi olma derim
tarafından
Valla yaşına hiç bakma taş çıkartır bana ağzı çok laf yapıyor bide başkalarını gelip anlatıyor demekki benim evimde olan biteni de başkasına anlatıyor
0 oy
tarafından
Kaynanan içine girmiş olmayasın :D 
tarafından
Kaynanam bunun yanında melek kız, ben kaynanamı severim :) ama bu teyze bir senedir usandirdi valla ya kendisini insan olarak severim ama huylarını sevmiyorum, kendi kuzenimde bu teyzeye iyi bir ayar verdi küçük kızim doğduğunda teyze yine söylenip duruyodu büyük kızımı zaten kimseye muhtaç olmadan kendim büyüttüm ikinci olunca da bu teyze şöyle yap böyle yap falan diyodu ikide bir kuzenimde teyze yanlış anlama da sen niye karisiyosunki o büyütmüş zaten diğer kızını o biliyordur yapilmasini gerekeni dedi
tarafından
:)) ne yeyim başka ev bulur kurtulursun inşallah ama biz k.v ler ile bu anlattığın şeylerin türlü halini yaşayıp duruyoruz ve sen gibi arkada bırakacak halde de olamıyorsun
tarafından
Evim 3+1 800 TL kira hepsinde balkon var bu fiyata böyle bir ev asla bulamayız eşime dedimde bir kaç kere ev yok bu fiyata işte, bakkala bile arabayla gidiyoruz market falan hiç bişey yok mecbur kaldık burda işte
0 oy
(48,690 puan) tarafından
ee biseyler de sende artik evdeki kaynana bundan daha iyidir 
tarafından
Benim kaynanam iyidir severim en azından bu kadın kadar değil. Bu resmen diyor sana kaynanalik yapacam diyor hep, büyük kızıma doğum günü yapamadım hiç küçüğünün doğum günü var 4 gün sonra sizde gelin dedim nerden baksan 500 TL ne gerek var doğum gününe diyor, sadece pasta yapicaktim bide yanına sigra böreği mercimek köftesi, iki günde bir getirden yemek söylüyorlar ama insanda heves meves bişey bırakmıyorlar, eşimle köye gidecez ailesine falan senin çocuklarla ne işin var oralarda boşver gitme otur oturduğun yerde diyor bana
(48,690 puan) tarafından
ay ne cok konuşuyor niye mesafe koymuyosun ev sahibi diye mi
tarafından
Aslında ev sahibimiz bunların kızları oda Bursa'da öğretmen anası babası kız kardeşi oğlan kardeşi bizim üst kat boş onun bir üst katında oturuyorlar bunlar göz kulak oluyor eve işte. Ya ne bilim özünde iyi insanlar yardimlarida dokunuyor bazen AA lafları daha çok dokunuyor
(48,690 puan) tarafından
aman yardimi eksik kalsin benim arkada var merakli bi teyze bakiyorum o camdaysa balkona cikmiyorum anneme babama esime hesap vermiyorum sende mesafe koy dir dir cekilmez ki
tarafından
Aynen çok dirdirci benden büyük diyede bişey de diyemiyorum, fazla bunaltmaya başladı artık suyu ısındı gibi
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Kaynana olsa bile hakkı yok ta hadi dersin kaynana adı üstüne ama yedi kat yabancı ona neymiş ev sahibi diye hayatınızın da sahibi değil ya yerini bilsin önce çok sinir oldum ona neyse bir iki kere ver cevabını baktın devam ediyor kes muhabbeti ne hakkı var ki karışmaya bi de kafaya takip moralini bozuyorsun onun için dış kapinin dış mandalı valla umursama bile 
tarafından
Hiç sorma ya bazen o varken de gözlerim doluyor da zor tutuyorum kendimi, ben senin çocukların gibi daha böyle çocuklar görmedim diyor bana, anaaammm bunlar ne canavar böyle diyor, teyze kızım yaramazlık yaparken kızıyor mesela kızimda daha küçük yani iki buçuk yaşında doğru düzgün konuşamıyor bile daha o kızınca benim kızda sinirleniyor bağırıyor teyzeye büyük insanmış gibi kızıma dariliyor suratı bir değişiyor falan, acil bir işim çıkıyor abla çocuklara bakarmisin 5 dakka diyorum senin çocukların birine bırakılacak gibi değil diyor :(
(1,296 puan) tarafından
Yaramazlık yapıyorsa evinde yapıyor kızmaya hakkı yok ki müsade etme çocuk daha o ne bekliyorsa hiç onun için moralini bozma o an cevabını ver için rahatlar sonrasında da bir kulağından girsin oburunden çıksın kimse için canını sıktığını değmez
tarafından
Bizim üst kat boş onlar onun bir üstünde oturuyor gece telefonum düşmüş yemin ederim ben bile duymadım sabah oldu telefonu arıyorum her yerde kadın gündüz beni gördü gece tık diye bir ses geldi diyor oha dedim teyze telefonum düşmüş yere onu duymuşsun ben bile duymadım dedim, ben bile kulağımın dibindeki o duymadım kadın iki kat yukarda duymuş bizimi dinliyor bu böyle
0 oy
tarafından
Ay ona ne ya  ne haddine be ver ağzının payını
tarafından
Bide herseyimizi sağ sola hep anlatıyor çünkü dediklerinden anlıyorum dogumumda gelen kişiler yüzünden beni azarladiya şimdi bu bir hafta sonra gelinirmiş ya işte ben bunu şuna dedim onlarda ayıpliyor falan diyor yan komşuya telefonda ki yakınlarına ev sahibimiz olan kızına falan kızı geldiğinde muhabbet ederken her şeyimizi söylüyor bana diyorum içimden bunudami anlattın be diye
tarafından
Kız Allah seni resmen dedikodunu yapıyor ya duymamazliktan gel yada ağzının payını ver
tarafından
Ben düzceliyim mesela sizin orda gelenek görenek diye bir şey yokmu doğum yapanın evine bir hafta gelinmez sanki zorla ben getirdim haberim bile yoktu, eşimin kardeşi var 9 yaşında oda yaramaz çocuk gelince bir kaç gün kalıyor sadece onu bile gömüyor yerden yere eşime dersem tatsızlık çıkar o yüzden demiyorum bişey
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım kadının yaptıklarını okurken darlandım.Yaşlıysa yaşlı bu ne lavbalilik ya , bu devirde çok zor ev kiraları çok pahalı ama yavaş yavaş ev araştırın çıkın.İnsanın öz anne babası bile bu kadar karışmaz valla .Çekilecek dert değil
tarafından
Vallahi kayınvalidemler bu kadar değiller, kızımın doğum gününe kimseyi çağırma mi istemiyor masraf yapacam diye, çokta yapamayız durum o kadar iyi değil ama içimizde kalmasın diye ufak bir şey yapmak istiyoruz tabi bir tane pasta yapmamı bile çok görüyor
0 oy
(15,992 puan) tarafından
Malesefki o yaşlardaki insanlar com huysuz oluyor çatacak burnunu sokacak yer ararlar. Benim kaynanam da 67 yaşında kiracima cektirmedigini bırakmadı kiracıya yaptıkları yüzünden önce benimle sonra eşimle kavga etti kaynanam. 
tarafından
Tam bu işte aradığım yorum burnunu her işime sokmayı çok seviyor eşim işten erken gelsin niye geldi niye gitti ne oldu bir dönem bu kadına hesap vermekle geçti hala geçiyor
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Belli ko çok konuşuyor takma yaşli sonuçta 
tarafından
Hemde nasıl artık çok samimi olmucam çokta cevap vermicem sadece dinlicem
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Evine almak zorunda değilsin mesafe köy ev sahibin olabilir ama böyle çıkıp çıkıp istediği zaman gelemez müsait değilim de açma kapıyı birkaç kez anlasin
tarafından
Vallahi anlamadım yaa bende ilk defa böyle bir durumla karşılasiyorum, daha neler var varya, annem dogumumda geldi ama hiç bir işime yaramadı doğru kayınvalidem geldiğinde benim annemi kayınvalideme kötülemiş o kadına çocuk bırakmayın vs gibi şeyler kayınvalidem söyledi bunları da.
(1,659 puan) tarafından
Gıybette seviyor demekki iki dünürü birbirine düşürecek ya insan komşu arıyor ama bu çok fazla  hem seni de uzuyormus aglatiyormus eksik olsun yani
tarafından
Valla annemide sevmedi pek ama neden annemin lafını kayınvalideme yapiyosun. Mesafe koycam biraz artık gerçekten yoksa huzur falan kalmıyor
(1,659 puan) tarafından
Aynen öyle yap canım baktın çok zorluyor seni evini bile değiştir ugrasilmaz
tarafından
Eşime dedimde gidelim burdan diye 3+1 800 veriyoruz kirayı, böyle evi bı fiyata daha bulamayız başka yer olsa hiç dururmuyum hoc cekermiyim bunun laflarini
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Takılma Cnm haklısın de onayla geç ne düşünüyorsun :)
tarafından
Artık öyle yapıyorum biliyomusun :( susuyorum bile o konuşuyor ben dinliyorum o gittikten sonra gözlerim doluyor kızım bile agliyonmu diyor bana :((
(6,859 puan) tarafından
:) balık burcumu musun :) yaşlı başlı kadın çok tinlama bence eski kafa
tarafından
Yok ya başak :)) kıyamıyorum onca lafına rağmen ben yaa
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Bence açık açık söyle. Sen çocuklarıma böyle söyleyince ben üzülüyorum de. Yaşlı başlı diye biz tahammül ediyoruz. Saygıda kusur etmiyoruz. Ama onlar da dozunu iyice arttiriyolar bu sefer. Nerde durması gerektiğini bilmeli insan. Kötü niyetle söylemiyor sanırım.ama çok konuşmak illa ki bos konuşuyor. 
tarafından
İçinde tut en azından zaten sağda solda evimde olan biteni anlatıyor git onlara anlatmaya devam et yani, penceremin önünde saksıda domates biber var onlara ne karışıyor rüzgar gelir butumezler camın önünden al kabul etmem böyle diyor, bunları derken kızı da yanımdaydı sen ne karışıyon anne dedi oda sustu, hatta kızı uyarıyomuş onu Büşra darilir üzülür kalbini kircak bişey söyleme diyomuş kendisi söylüyor bide bana bunu
(15,224 puan) tarafından
Demek ki kizi bile farketmiş. Laf geciremiyor ama. Ben senin yerinde olsam mesafe koyarım. Ve kesinlikle sen kızlarım jcjn böyle söylediğin için ben üzülüyorum diye belirtirim. Diğer şeylere de kısa öz cevaplar verir gecistiririm. O da anlar bı şekilde. Bizim de yan komşumuz var.o da kiracılarınin her şeyine karışır. Hayatlarına renk katmak istiyorlar heralde. Ota b.ka karışıyorlar böyle. Ama sen müsade etmez derim. Sen de naif bir insansın anladığım kadarıyla. Ama kendini boşuna uzdugunlr kalırsın bak diyeyim sana
tarafından
Valla çok üzülüyorum yaa, yine yüz yüze bakıyoruz bişey diyip kalbinide kırmak istemiyorum napçam bilmiyorum biraz mesafeli olcam sanırım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 215 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde A2020&2021. (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 601 göst.
20 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 507 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Damla... (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 446 göst.
5 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...