0 oy
275 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar iyi akşamlar.hamilelikte dondurma yemek zarar olurmu bebeğe?hamilelikten önce hiç dondurma sevmezdim hamilelikten sonra aşırı dondurma seviyorum nerdeyse hergün yiyorum.bir zararı olurmu?bu arada böbreklerimde zülal var doktor diyet yapmamı istedi napıcam bilmiyorum

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dondurma yemek sadece sana kilo yapar. Şekerin varsa da şekerini yükseltir. Başka bir zararı olmaz. 
(196 puan) tarafından
Şekerim yok ama kilo konusunda ola bilir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dondurmanın bebeğe nasıl Bi zararı olabilirki canımsın diyet için diyetisyene gidebilirsin ben yaptım 
(196 puan) tarafından
Bilmiyorumki ilk gebeliğim herşeyden korkar oldum
0 oy
(90 puan) tarafından
Niye zararlı olsun bebek mi üsücek dengeli yerden bişey olmaz
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Ben hemen hemen her gün yiyorum bı zararı olacağını düşünmüyorum 
(196 puan) tarafından
Çok iyi
0 oy
tarafından
Hamilelik bir hastalık değildir canım, o zararlı bu zararlı diyip canın ne istiyorsa ihmal etme ye, oynayabilirsin dans edebilirsin iş yapabilirsin cam bile silersin ağır işler olmayacak şekilde. İki hamileliğimde iki kez ev değiştirdik kimsem yoktu yardıma gelen bironcide 8 aylıktır ikincide 5 aylık bir de çocuk varken koca evi eşimle ikimiz taşıdık sadece dondurma hiç bile bunların yanında :/
(196 puan) tarafından
Dediğin herşeyi yaptım yapıyorum zaten ama yinede bazen takılıyorum bpyle şeylere canım.ilk gebeliğim korkar oldum
tarafından
Biseycik olmaz merak etme canım soğuk falan diye yememezlik yapma
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Ben yedim hep ne olabilir ki abartmadığın sürece tabi gebelik şekerin varsa diyet yapıyorsan orasını bilemem
(196 puan) tarafından
Yo hayr şekerim yok çok şükür sadece ilk gebeliğim herşeyden korkar oldum
0 oy
tarafından
Bebeğe zararı olmaz ama sen yine de dozunu kaçırma 
(196 puan) tarafından
Tamam anladım teşekkür ederim canm
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Ben çok yemiştim ama benim bir sağlık problemin yoktu kilo da çok almadim sana böbreklerine bir zararı yoksa yiyebilirsin bebeğe Bir zararı olmuyor dondurma yemenin 
(196 puan) tarafından
Çok şükür
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Aman yeme bebek üşür bebisler midede ya zaten :D kız şaka yapıyorum ben hamileyken hep böyle diyorlardı valla bende hep yedim bişey olmaz. Şekerin yoksa sıkıntı yapma ama kilo yapabilir.
(196 puan) tarafından
Ya banada öyle diyolar ya))))ilk gebeliğim korkar oldum herşeyden
(3,141 puan) tarafından
Bende korkuyordum 20. haftaya kadar soda bile içmedim düşün. Sonra dedim doktor bişey olmaz diyor millete ne sanki. Boşver hamileliğin tadını çıkar canım.
(196 puan) tarafından
Çok sağol canım benim
0 oy
(792 puan) tarafından
Haftada 2 veya 3 defa tüketiyorum hergun tuketmektense 2 günde bir yiyin boğaz ağrısı yapmasın ve şekere dikkat etmelisiniz. Gebelik şekeriniz varsa tüketmek yanlış 
(196 puan) tarafından
Hayr şekerim yok fazla yediğim için endişelendim
0 oy
(633 puan) tarafından
Ben hergün o kadar çok yedim ki şükür birşey olmadı canım 
(196 puan) tarafından
Çok şükür canım
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Ay ben hamilelik boyunca dondurma yedim herkes bebeğin hasta olur dedi ne alakaysa karnımda soguk alırmış çok şükür hicbirsey olmadi
(196 puan) tarafından
Evet banada öyle diyolar ondan sordum ya bu soruyu
0 oy
tarafından
Dondurma ne yapabilir ki bebeğe 
(196 puan) tarafından
Ya bebeğin ciğerlerini buzlatırsın diyolar
tarafından
Tövbe yarabbim ay saçmalamasınlar
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Dondurma demişken hocam dondurma yiyorum bebeğim üşürmu demişti bi kadın aklıma o geldi 
(196 puan) tarafından
Hahahaha))))))
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ilk gebeligimde her gun  hatta günde iki üç kere yerdim dondurma sütlü kalsiyum açısından da iyi ama gebelik sekerim varsa dikkat etmen lazım 
(196 puan) tarafından
Çok şükür şekerim yok
0 oy
tarafından
Şeker yüklemesi yaptırdıysan ve sorun çıkmadıysa sorun yok. Ama kilo yapar
(196 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Olur tabi bacım çocuk üşür içerde nolsun bacım ge gitsin yarasın ama kilo yapabilir bide şekerine dikkat et yoksa bisicik olmaz:)
(196 puan) tarafından
Çok sağol canım benim
(4,430 puan) tarafından
Sende sağol canım benim
0 oy
tarafından
İlk gebeliklerde genelde anne çok hassas olur tecrübesiz olduğu için ama korkma canım eğer şeker problemin yoksa ölçülü şekilde yiyebilirsin ki fazla kilo da yapmasın afiyet olsun 
(196 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 43 göst.
25 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Salamlar (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
0 oy
21 cevap 967 göst.
21 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Salamlar (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 935 göst.
28 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Sevim günes (170 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...